Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

Salut!

 

Voi cum reusiti sa inregistrati fara vant?

 

Am un GoPro3+ Black, i-am atasat un microfon extern dar problema e ca inregistrez foarte mult vant...mai ales la viteze de peste 50 Km/h.

Sa fie din microfon problema? Intradevar e un microfon ieftin...voi ce folositi?

 

ms/

De vant scapi eliminandu-l, plaseaza microfonul intr-o zona unde nu bate plus inveleste-l in burete. Eu cand am pus camera in spatele parbrizului nu vantul a fost problema ci zgomotul facut de motor, o sa incerc si cu carcasa etansa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De vant scapi eliminandu-l, plaseaza microfonul intr-o zona unde nu bate plus inveleste-l in burete. Eu cand am pus camera in spatele parbrizului nu vantul a fost problema ci zgomotul facut de motor, o sa incerc si cu carcasa etansa.

 

Ideea e ca vreau sa inregistrez sunetul de motor, am VFR :D

 

Indiferent unde ascund microfonul, fie sub sa, in buzunar sau alt loc ferit...tot se inregistreaza vand.

Nu vrea coloana sonora, multa lume se uita la filmulete pe youtube strict pentru sunet.

 

Asa se aude fara microfon extern:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mai mult as asculta o coloana sonora buna decat vum vum :) , dar sa fie peisage.

Cu ce camera ai filmat? Este foarte mult zgomot pe imagine ..

 

GoPro3+ black...are zgomot pe imagine pt ca atunci am folosit un card slab si facea drop la frameuri, acum am unul bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca vreau sa inregistrez sunetul de motor, am VFR :D

De acord cu tine si eu ma uit numai la clip-urile in care se aude motorul chit ca mai baga si coloana sonora.

Am zis ca la mine a fost problema cu motorul in sensul ca atunci cand intra in sarcina imi distorsiona nu ca nu-mi place sa-l aud. Ascultadu-ti sunetul mi-am dat seama ca face cam ca a mea mai putin fluieratul pe decelerare.

 

Esti sigur ca ti s-a dezactivat microfonul intern?

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se dezactiveaza automat daca pun microfon exter?

Pai nu stiu de aia te-am si intrebat :D Ca proba pune-o sa inregistreze si ciocaneste sau sufla in microfonul intern bineinteles cu cel extern cuplat, nu ar trebui sa se auda mare lucru pe inregistrare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

În teorie ar putea veni din sualezia... era un user care țin minte că poate ajuta la asta... prețul e 25 dolari... http://store.sony.com/helmet-side-mount-for-sony-sup-sup-action-cam-zid27-VCTHSM1/cat-27-catid-All-Camcorders-Action-Cam-Accessories

Am trimis un email la F64 și pare că nu au în plan să importe... mă gândeam să merg într-un magazin Sony de pre la noi să încerc să-i conving să comande:)

 

 

@luk77 - Vezi c-o pagina in urma, postul 2062. Aia e o varianta.

Sau, iti cumperi side mountul de la Sony, care-i mai ieftin decat varianta de mai sus.


» Post actualizat in 06 Jun 2015 09:18

Eu ma bag dar de unde luam ? La sony uk nu mai au stoc. Pe ebay, cel mai ieftin am gasit in Italia la 23 de lire plus transport (3 lire).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut. Filmare cu SJ CAM 4000. Vizualizati in modul HD

 

 


» Post actualizat in 27 Jun 2015 19:05

Salut. camerele asteale-am vazut astazi in Auchan la 200 lei de la 400 lei http://www.qilive.com/en/product/sports-camera

 

iar asta la 400 lei de la 645lei http://www.qilive.com/en/node/279

Editat de kalator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am comand un Sj4000 Wifi de pe aliexpress, voi plati la el vama? Sa ii transmit chinezului ceva? Azi am facut plata. :D

Editat de Ciprian-Yamaha
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am comand un Sj4000 Wifi de pe aliexpress, voi plati la el vama? Sa ii transmit chinezului ceva? Azi am facut plata. :D

Nu platesti nimic.

Teoretic tre sa ti-o aduca la usa,pentru ca e un coleg mic.

Eu unul,n-am platit niciodata nimic si mi-au fost livrate la locul de munca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este ok atunci. De unde vine? china? In cat timp.


» Post actualizat in 29 Jun 2015 18:18

aici este una si mai ieftina, numai ca dureaza transportul.

 

http://www.aliexpress.com/item/SJCAM-SJ4000-WiFi-Sport-Action-Camera-1080P-Full-HD-Waterproof-Camcorders-GoPro-Hero-3-Go-Pro/32294901063.html


» Post actualizat in 29 Jun 2015 18:19

P.S. cred ca este un fake

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam in 3 saptamani vine. Da, e fake. Trebuie sa aiba sub senzor logo-ul SJCAM. Si pe cutie logo-ul de original etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai are cineva Drift Stealth 2? Ma intereseaza calitatea imaginii in lumina mai slaba, cum se comporta la trecerea de la soare la umbra si daca chiar tine 3 ore bateria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adunind minutele de pe filme ..aproximativ 2h si 30 min.- tinind cont ca eu o las mai tot timpul deschisa (camera) intre filmari, daca o inchizi de tot poate mai cistigi ceva. Iti trimit pe pm un exemplu de filmare apropo de lumini si alte alea. Sunetul este nasol in mers ..... nu poate fi folosit. Aerodinamica, usoara, merge purtata pe casca si la +150.

 

In afara de sunet (nu se poate pune un microfon exterior) sint multumit de ea.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bate gandul sa iau si eu un SJ4000 pentru motor dar eram curios daca poate fi alimentat "in mers". In carcasa de protectie nu vad nici un fel de mufa ... cum functioneza, numai pe acumulatori?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Camera poate înregistra în timp ce e alimentată, doar să ai un card suficient de mare.

 

Nu poți alimenta camera prin carcasa waterproof. Camera mai vine cu un cadru de plastic deschis, prin care o poți alimenta, dar zgomotul vântului e foarte puternic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Camera poate înregistra în timp ce e alimentată, doar să ai un card suficient de mare.

Nu poți alimenta camera prin carcasa waterproof. Camera mai vine cu un cadru de plastic deschis, prin care o poți alimenta, dar zgomotul vântului e foarte puternic.

La ce model te referi?

 

Alta intrebare, posibilitate de inregistrare tip "looping", adica fara sfarsit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...