Sari la conținut

SHARK - Discutii Generale


Frana
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 641
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vand casca integrala <full face> SHARK RSF2i Dark Spirit, fibra de sticla, viziera anti-scratch si anti mist, HI-TECH MUTI-AXIAL FIBER COMPOSITE STRUCTURE, 1450g., marimea XL - NOUA !!!

Are garantie 5 ani, cumparata din Austria, card garantie, acte si bonul de achizitie.

PRET: 150 Euro sau lei la curs. BNR. (are reducere cca. 40% fata de magazin, pretul este de 254.95 Euro IN MAGAZIN - AUSTRIA.)

IN BUCURESTI O PREDAU PERSONAL

Am comandat-o pt. mine dar imi este mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Are cineva modelu asta :scratch: nu gasesc nici o poza din spate(pote are vreo floare) si vad ca are ceva floricele e model pentru femei?

e shark s650. a folosit cineva aceasta casca? as vrea sa imi cumpar si eu una.

mai am un uvex ps430, pe care il folosesc de anul trecut si e destul de ok.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e shark s650. a folosit cineva aceasta casca? as vrea sa imi cumpar si eu una.

mai am un uvex ps430, pe care il folosesc de anul trecut si e destul de ok.

 

Pan la urma am comndato eu si azi am primito e forte 0k casca merita cei 50E:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand SHARK RSI . Sta foarte bine pe cap, este silentioasa si modelul TITAN se potriveste la orice motor find alb-negru. Calitate - pret , OK as spune daca o iei redusa la 200 E.

Eu sunt foarte multumit de ea. Asfalt uscat !

Editat de Skipetu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea să vă întreb o chestie. Tocmai mi-am cumpărat o cască Shark 650 Charm, Âşi am o mică problemă cu mărimea, adică casca nu mă strânge, o simt perfect fixă, doar că bureții din stânga Âşi dreapta obrajilor sunt cam umflați Âşi îmi împing obrajii in interior (dacă strâng dinții risc să îmi muÂşc interiorul obrajilor). Cine a mai avut cască din asta, poate să îmi spună dacă se mai calcă bureții respectivi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu recomand SHARK RSI-titan. Eu sunt foarte multumit de ea. Asfalt uscat ! :) :D :D

 

 

 

frate`miu are un RSF2i SAGA si vreau sa zic ca e super tare casca...am mers cu ea si pe al 140 incepe sa vajaie dar foooarte putin! singura chestie nu`mi care nu`mi place e pielea de pe margine (interior) care s-a crapat... in rest e ok !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salutare baieti, aveti idee de unde pot sa fac rost de o aerisire de barbie a unei casti S500?

Ms

Exact aceasi problema o am si eu . S`a spart plasticul acela. Interiorul se da jos pt curatzare?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

fratilor nu va mai plageti ca e zgomotoasa ca mie nu imi incape capu, ba mie imi intra muste in aerisirea de la S-500 (ciudat e imposibil)

castile Shark au minim 4* din 5* maxim

eu cu S-500-ele meu am dat o capatana de asfalt de toata frumusetea - daca nu aveam casca decenta varsam oul pe asfalt

singurul lucru rau a fost din vina mea ca nu aveam guler de protectie si ma durea gatul la baza pe dreapta cum am cazut si cap-ul din inertie a ajuns pe jos (cazand pe partea stanga)

 

http://sharp.direct.gov.uk/search/

 

asfalt uscat si fara incidente nepalacute

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor nu va mai plageti ca e zgomotoasa ca mie nu imi incape capu, ba mie imi intra muste in aerisirea de la S-500 (ciudat e imposibil)

castile Shark au minim 4* din 5* maxim

eu cu S-500-ele meu am dat o capatana de asfalt de toata frumusetea - daca nu aveam casca decenta varsam oul pe asfalt

singurul lucru rau a fost din vina mea ca nu aveam guler de protectie si ma durea gatul la baza pe dreapta cum am cazut si cap-ul din inertie a ajuns pe jos (cazand pe partea stanga)

 

http://sharp.direct.gov.uk/search/

 

asfalt uscat si fara incidente nepalacute

un argument tare inteligent, tinand ca toate castile atestate sunt in stare sa iti protejese scafarlia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Adevarat,viziera cu care vin castile se exfoliaza foarte repede..Insa am si o viziera iridium care arata ca noua si am folosit-o mult. :cheers:

 

 

salut

de unde si cat a costat viziera ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai ce mi'am stricat casca astazi.. am un s650 charm si am pus casca pe motor... si mi'a cazut jos fix in viziera... am pus'o la loc si pe drum... pe la 80kmph... a zburat viziera cu tot cu sistemul ala de prindere din stanga... bineinteles ca a calcat'o masina.. viziera varza.. si sistemul de prindere care a ramas prins de viziera ! am oprit am luat viziera de pe sosea.. sparta cum era... sistemul nu mai era bun ! acum am o problema... nu gasesc sa cumpar piesa asta in care se prinde viziera.. ! piesa este pr shark s650/s800.. este pe louis .. dar nu o au pe stock cica... ma poate ajuta cineva... care are un s650 s800 spart... stricat dar cu sistemul de prindere bun ? Piesa arata asa :

multumesc anticipat!

 

 

 

Aloha, am avut aceeasi problema la S 800 acu 2- 3 ani si abia o aveam de o luna. Mi-a zburat in pasaj viziera si m-am luptat cu cei de la louis sa primesc piesele, fiind in garantie. Concluzia fu urmatoarea louis mi-a trimis piesele (2 buc) iar cei de la Honda la fel mi-au dat o piesa dupa mult timp. Shark are garantie internationala 5 ani. Viziera mi-am cumparat-o de aici de la Honda si nu am mai avut probleme ever cu ea.

 

Caut azi pe acasa daca mai am piesa si apoi ti-o trimit prin curier. Stiu cum e sa te uiti ca boul ca nu ai casca si sa iti inghete dintii fara viziera. :cheers:

 

 

Edit: acum am vazut data postului... mai ai nevoie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,shark rsi shuriken nu are nimeni?

eu am de pe louis.de si am o problema cu aerisirea de la barbie..sau poate mi se pare

in manualul ei arata ca desii aerisirea inchisa aerul tot intra..

am fost ziele trecute cu ea maxim 50 km si am si racit de la aerul care m a lovit in frunte ,nas,ochi...

LA VOI CUM E?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
sal,shark rsi shuriken nu are nimeni?

eu am de pe louis.de si am o problema cu aerisirea de la barbie..sau poate mi se pare

in manualul ei arata ca desii aerisirea inchisa aerul tot intra..

am fost ziele trecute cu ea maxim 50 km si am si racit de la aerul care m a lovit in frunte ,nas,ochi...

LA VOI CUM E?

 

 

salut am un rsi shuriken de citeva saptamini si sunt f ... multumit .am facut citeva drumuri pe autostrada Buc -Pitesti si nu am avut probleme. nu se abureste si este foarte comoda

Editat de dan2525
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde si ce motor ai. :huh: spre exemplu, la RSI titan-ul meu intra foarte putin pe la barbie din cauza carenei. Asa imi pot permite sa stau cu toate aerisirile deschise "all the time" . Cagula e sfanta . Windstopperu e si mai si .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,shark rsi shuriken nu are nimeni?

eu am de pe louis.de si am o problema cu aerisirea de la barbie..sau poate mi se pare

in manualul ei arata ca desii aerisirea inchisa aerul tot intra..

am fost ziele trecute cu ea maxim 50 km si am si racit de la aerul care m a lovit in frunte ,nas,ochi...

LA VOI CUM E?

 

Am acest model din Decembrie 2008 si nu sunt multumit de ea .

E ok doar in oras la viteza mica .

La drum lung si viteza de peste 100km/h daca mai bate si vintul din fata urla casca se iti vine sa dai cu ea de pamint .

Am facut un drum mai in forta si dupa acesta ma durea gitul la cit de mult apasa casca (si nu sunt un firav de 50 kg), la viteza mare (dar nu 300 cum viseaza uni ) simti ca are 10 kg casca .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! pentru cine are urechi de auzit........Sunt posesor a doua casti din "esaloane "diferite: shark s800 special edition si Arai viper gt, ambele cumparate de noi, din magazin. Shark= 10 milioane lei vechi - Arai 25milioane lei vechi. Singura problema pe care o are Shark-ul este aceea ca se abureste viziera,in rest totul este ok (sistem de prindere,zgomot, confort, greutate, etc). Una peste alta, eram foarte multumit de aceasta casca pana cand.........................dau search pe forum. arai in sus, arai in jos, arai la stanga , arai la dreapta. Stau eu si ma gandesc, si ma gandesc......si ma gandesc si apoi spun: "mai nene, daca eu sunt super multumit de casca asta pe care am dat 10 mil. oare cam cum este sa ai una de 25 milioane ??!!! (ma gandeam ca o s a fie cu ea pe cap , mai ceva ca in limuzina). Si cum prostul nu e prost destul, pana nu e si fudul, m-am dus cu sacul de bani si mi-am luat Arai-ul mult visat. ajung cu ea acasa, ma sui pe mobra si dau fuga pe A2. Fratilooooooooooooooorrrrrrr DEZASTRU. Vajaie si bubuie si intra musculite ca-n terariu de nu-mi venea sa cred. Trag pe dreapta si inchid toate aerisirile (acu` sa vezi, zic eu ) Nici urma de schimbare. Imi venea sa plang s sa rad, sa rad si sa plang. Chiar nu stiam ce sa cred(tzeapa nu putea sa fie, deoarece casca am cumparat-o de la magazinul Honda din dorobanti , nu din acelea de pe net ). Cu chiu cu vai m-am intors acasa de la Lehliu, cu capul inghetat, cu ochii rosii de la vant si cu dureri in gat> De urechi nu va mai spun, ca duin cauza vajaitului nu-mi mai auzeam nici propriile injuraturi. Sa nu o mai lungesc, singurul avantaj este acela ca nu se abureste( are pinlock ). Vreau sa precizez ca viteza maxima cu care am mers pe A2 a fost de 160 de km/h, si conduc o yamaha naked. Poate pentru vitezane, care au parbriz si o alta pozitie , sa fie ceva mai bine, nu stiu......sper. Concluzia mea este urmatoarea: nu putem cumpara lucruri ieftine si bune, dar putem cumpara lucruri scumpe si proaste. Nu vand casti , nu lucrez la magazine moto, nu fac reclama, este doar parerea mea . Pentru cine nu crede , ma poate contacta pentru proba , cu ambele casti. sunt dezamagit. Stima si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Arai Viper gt am vrut eu sa-mi iau dar nu am mai avut rabdare(dura comanda mult) si am luat Shark RSI

Spunemi ce marime ai la casca pt ca sunt curios sa o probez poate facem o plimbare si facem si schimb de casti si experienta . Eu am marimea 58 sau M

Faza cu mustele a patito si un prieten cu un Shoei (nu stiu modelul ) de vro 400 Euro

 

ps. Astept PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...