Sari la conținut

FreT
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 544
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se socotesc si vehiculele depasite pe dreapta? :))

 

Ce sa zic, fiecare face ce vrea din viata lui si uneori din viata altora. Am vazut si cu masina ceva asemanator, nimic deosebit.

 

Acum ramane sa vedem cati viteji vor ca el si cati inteleg pericolele la care s-a expus si a expus alti participanti.

 

Cat despre cei care comenteaza si judeca... sa stea linistiti... si ei au facut ceva periculos cu vehiculul in viata lor si au ras apoi ca "smecherii" (ce i-am taiat fata lu' ala, ce l-am facut pe ala, ce l-am scos pe ala in sant etc)

 

Alta chestie interesanta, este cum a stat unul sau una sa numere cate masini a depasita in 4 minute :)) Si un biciclist poate depasii mai mult de 40 de masini in 4 minute ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ce te faci ca daca nu mergi si tu asa ajunge inaintea ta la finish si apoi rade de tine cat de incet ai fost! :haha:

 

Daca nu depasesti cand vin masini de pe contrasens, nu mai zic pe linie continua, oricat de bine ai merge in rest nu ai cum sa-l prinzi pe inconstient.

 

Si apoi iti iei umilirea la terasa, Gigi a trecut de 2 ori pe langa moarte dar a castigat cursa stradala.

 

Fiecare are limita lui, care cu timpul se mai schimba, mi s-a intamplat si mie sa fiu considerat un nebun desi eu ziceam ca merg safe in limita mea.

La fel cum in alte dati am avut stapanirea de sine sa nu ma tin dupa un d-alde asta si sa merg in limita mea, chiar daca am ajuns mai tarziu la terasa.

 

Asta-i jocul, asta e motociclismul cu vitezane pe strada! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D ceva deosebit...eventual se opreste in boscheti pe cheia...asteapta sa-l depasesti si iti vine din spate...

 

 

 

:haha: :blbl: :moto: HAHA TI-AM DAT O TURA ! :)) =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum 208km/h - laser frate :blink:

 

Pentru un lache flausat ca asta e foarte mult 208 si in linie dreapta, ca drept dovada faza cu dacia.

eram convins ca nu urca spre Predeal, ce lachioi!! sau cel putin nu ne distraza si pe noi cu skilul lor deosebit..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subscriu ca nu stie sa mearga..nici macar nu schimba fara ambreiaj...

 

 

Sa-mi aduci aminte sa nu cumpar vreodata vreo motocicleta de la tine :disappointed: :sick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand sfinte Sisoe a sti sa mergi "ca lumea" pe motor este echivalent cu a schimba treapta de viteza fara ambreiaj?! Da, o practica unii pe la curse ca sa nu aiba timpi morti, dar pe strada...hai sa fim seriosi. Fie esti varza si nu stii sa corelezi miscarile, fie o faci ca sa te lauzi (desi eu nu vad in asta un motiv de lauda). Am schimbat de doua ori in viata mea fara ambreiaj din stricta necesitate.

 

Cat despre calitatile biker-ului...ma abtin. Mie mi-a facut placere sa vad filmuletul. Riscant ce a facut, nu recomand nimanui sa faca asa, dar asta nu inseamna ca trebuie de dat cu pietre. Cu totii avem momente in care ne ia valul si mergem mai riscant, fara un motiv anume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba nene nu am vazut asa ceva , zmei zmeilor pe forumu asta , ala ca ii strica imaginea motociclistica , ma abtin sa nu injur pana la urma daca ala a avut sange in p**a sa ii dea 200 sau cat i-a dat bravo lui asa a avut el chef sa mearga , toti il faceti cocalar din cate vad a avut si echipament si nu avea nici pasager, da a trecut razand pe langa moarte bravo lui i-a tras-o din mers , a slobozit moartea , zmeilor , citesc forumu asta de cativa ani si mereu aceeasi zmei ca voi nu mergeti tare voi stati in coloana nu riscati voi sunteti trimisii lui dumnezeu , ce facea ma daca intra intr-o masina ? murea motociclistul , pana la urma e viata lui si face ce vrea cu ea ! Alt exemplu daca omu are o nevasta/prietena frumoasa si o plimba cu motocicleta gata e cocalar de ce ? ca nu sa combinat cu vre-o urata? Mereu aceleasi discutii , pariez ca in urmatoarele 5 minute o sa am peste 10 replyuri gen "esti un cocalar " asta e , ma doare fix in p**a de ce credeti voi dar asta e adevarul !!! A era sa uit voi faceti "grasanii , burtosii " cocalari dar aia care merg pe choppere (de prin America) si o ard numai pe heavy si alte nebunii si aia tot cocalari sunt nu? ca isi arata burta prin maieu sau are nu stiu ce cromat pe motocicleta !

Editat de Dan_Cube
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te obliga nimeni sa citesti comment-urile.

 

Tu nu intelegi un lucru... ala a mers asa pe DRUM PUBLIC. Drum pe care circul si eu, si altii carora le pasa de viata lor. "Murea motociclistul, pana la urma e viata lui si face ce vrea cu ea" GRESIT. Putea sa omoare si pe altii, asta e mai grav!

N-am de gand sa trec strada pe trecere si sa ma omoare un curajos dasta. N-am de gand sa ma distruga nici psihic nici fizic vreun tembel. Chiar daca e viata lui in joc si lui putin ii pasa, uite ca eu nu pot sa fiu atat de linistit stiind ca am bagat in spital sau am omorat un OM pana la urma, chiar daca el a intrat ca idiotul pe sensul meu de mers si l-am lovit frontal. Tu ai putea sa dormi linistit cu imaginea aia in ochi? Iete ca eu n-as putea.

 

Deci, aici nu e vorba de zmei sau ce alte personaje din basme ai mai spus tu pe acolo. E vorba ca un tip fara experienta care nici nu schimba vitezele cum trebuie, are pe mana un GSXR 1000 si ii da 200 pe un drum foarte aglomerat, incalcand toate regulile de circulatie. Acu pricepi ce e anormal in povestea asta?

 

Insa nu inteleg o chestie... pe tine nu te-a deranjat alte lucruri grave care s-au spus despre el, insa te-a deranjat faptul ca cineva l-a facut pe tipul ala cocalar? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba nene nu am vazut asa ceva , zmei zmeilor pe forumu asta , ala ca ii strica imaginea motociclistica , ma abtin sa nu injur pana la urma daca ala a avut sange in p**a sa ii dea 200 sau cat i-a dat bravo lui asa a avut el chef sa mearga , toti il faceti cocalar din cate vad a avut si echipament si nu avea nici pasager, da a trecut razand pe langa moarte bravo lui i-a tras-o din mers , a slobozit moartea , zmeilor , citesc forumu asta de cativa ani si mereu aceeasi zmei ca voi nu mergeti tare voi stati in coloana nu riscati voi sunteti trimisii lui dumnezeu , ce facea ma daca intra intr-o masina ? murea motociclistul , pana la urma e viata lui si face ce vrea cu ea ! Alt exemplu daca omu are o nevasta/prietena frumoasa si o plimba cu motocicleta gata e cocalar de ce ? ca nu sa combinat cu vre-o urata? Mereu aceleasi discutii , pariez ca in urmatoarele 5 minute o sa am peste 10 replyuri gen "esti un cocalar " asta e , ma doare fix in p**a de ce credeti voi dar asta e adevarul !!! A era sa uit voi faceti "grasanii , burtosii " cocalari dar aia care merg pe choppere (de prin America) si o ard numai pe heavy si alte nebunii si aia tot cocalari sunt nu? ca isi arata burta prin maieu sau are nu stiu ce cromat pe motocicleta !

Daca spunea unul batran cu experienta cele spuse de tine, poate le luam de bune, dar asa...Lasati teribilismele ca va pupa ai vostrii reci. Nu am inteles de la profilul tau, de cand ai permis, daca ai, ce motor posezi ?! Ai si tu dreptul la opinie, dar personal nu incurajez teribilismul. Ce a facut omul acolo, cel putin cu depasirea aceea pe dreapta, a fost o prostie teribila, nu pot sa incurajez asa ceva. Mi se pare ca se baga cam la limita in depasiri si pot spune ca a avut noroc. Nu e departe de soferii carora nu le sta nimic pe sosea in fata. Unor asemenea indivizi,le-as lua permisul definitiv, le-as confisca motorul sau masina, amenda si cateva zile la mititica, asa...de racoreala. Poate sunt dur, dar decat sa omoare pe altii nevinovati, mai bine sa injure sistemul.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca spunea unul batran cu experienta cele spuse de tine, poate le luam de bune, dar asa...Lasati teribilismele ca va pupa ai vostrii reci. Nu am inteles de la profilul tau, de cand ai permis, daca ai, ce motor posezi ?! Ai si tu dreptul la opinie, dar personal nu incurajez teribilismul. Ce a facut omul acolo, cel putin cu depasirea aceea pe dreapta, a fost o prostie teribila, nu pot sa incurajez asa ceva. Mi se pare ca se baga cam la limita in depasiri si pot spune ca a avut noroc. Nu e departe de soferii carora nu le sta nimic pe sosea in fata. Unor asemenea indivizi,le-as lua permisul definitiv, le-as confisca motorul sau masina, amenda si cateva zile la mititica, asa...de racoreala. Poate sunt dur, dar decat sa omoare pe altii nevinovati, mai bine sa injure sistemul.

Ai si tu dreptate , dar daca avea viteza oare mai avea timp sa franeze ? sau intra direct in masina aia rosie ? Asa e cum spui tu e cam teribilist omu , poate nu merge mereu asa , si daca merge asta e , isi incearca norocul , si daca ar avea un accident macar sa faca partie in tigani ! Si asa vom fi toti fericiti voi ca a murit teribilistul si eu ca am mai scapat de niste ciori!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca moare sa organizam repede niste marsuri de constientizare a soferilor pentru mielusel, ca doar il cunostea si X si Y si ce baiat bun era! :banana:

 

Frumoase comment-uri, continuati,continuati! :blink:

 

 

Vad ca detii un ninja. Nu ai fortat niciodata limita si norocul? Macar odata, din curiozitate sau dintr-o pofta de adrenalina care a aparut din senin??!

Daca raspunsul e nu, imi permit sa te intreb: de ce ti-ai luat ZX9?! Ieseai mai ieftin cu mobra 50. ce-i drept, nu aratai atat de cool ca pe kawasaki...

Editat de AgresivRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu fac pe ipocritul, ma dau si eu destul de tare. Daca filmuletul era cu mine nu ai fi vazut acele depasiri printre vehicule atunci cand veneau masini pe contrasens, nu ai fi vazut depasirea aia magistrala pe dreapta, la linia continua nu pot sa fiu asa de mincinos si sa zic ca nu am calcat-o, dar nu o fac frecvent, doar cand este pe o perioada foarte lunga, masinile din fata merg mult prea incet pentru a astepta sa se termine linia continua si am vizibilitate - fara ca sa ma vada si garcea in acelasi timp.

Apoi nu trec pe langa coloane de masini decat cu 30-50km peste viteza lor, nu cum face vajnicul nostru baiat. Pentru ca mi-e frica sa nu gaseasca unu loc de parcare chiar pe marginea din stanga si sa ma parcheze si pe mine odata cu el.

 

Daca drumul ar fi fost muuuuuult mai gol, nu cu aglomeratia aia, atunci filmuletul cu mine ar fi fost asemanator. Viteza legala o calc din momentul in care bag in viteza si iau primele 5000 de ture, nu am ce face. Daca nu as incalca partea cu viteza m-as lasa de motociclism si de ZX9, nu ar avea nici un sens.

 

Ceea ce ar trebui sa invatam din filmuletul asta este pana unde mergem cu calcarea acestor reguli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica vechea poveste, de calcat toti o calca dar majoritatea uita 3 conditii de baza cand fac asta: "cum", "unde" si "cand". Acestea fac diferenta dintre cei care ajung acasa si cei care ajung intr-o lume mai buna. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt perfect de acord ca este esential sa stii cand si unde sa scapi mana in acceleratie, insa -cu riscul de a parea inconstient- mie nu imi pare ca tipul din film a intrecut limita. Ce sa mai zicem atunci de biker-ul ala din Moscova care merge printre masini care vin din sens opus si face niste slalomuri exagerate? Raportandu-l la el, protagonistul nostru e chiar cumintel. Sau cel putin asta e parerea mea, buna sau rea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca spunea unul batran cu experienta cele spuse de tine, poate le luam de bune, dar asa...Lasati teribilismele ca va pupa ai vostrii reci. Nu am inteles de la profilul tau, de cand ai permis, daca ai, ce motor posezi ?! Ai si tu dreptul la opinie, dar personal nu incurajez teribilismul. Ce a facut omul acolo, cel putin cu depasirea aceea pe dreapta, a fost o prostie teribila, nu pot sa incurajez asa ceva. Mi se pare ca se baga cam la limita in depasiri si pot spune ca a avut noroc. Nu e departe de soferii carora nu le sta nimic pe sosea in fata. Unor asemenea indivizi,le-as lua permisul definitiv, le-as confisca motorul sau masina, amenda si cateva zile la mititica, asa...de racoreala. Poate sunt dur, dar decat sa omoare pe altii nevinovati, mai bine sa injure sistemul.

 

tu intai ia-ti motoreta sa mearga cu 200. sunt unii care merg asa zilnic. asta doar a filmat. lasa l in pacea lui sa fie....cat o sa mai fie...lupule moralist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu intai ia-ti motoreta sa mearga cu 200. sunt unii care merg asa zilnic. asta doar a filmat. lasa l in pacea lui sa fie....cat o sa mai fie...lupule moralist.

cat o sa mai fie...

Nu sunt lup moralist, dar nu incurajez prostia ...Eu merg max cu 190 si asta doar pe autostrada, cazuri rare si segmente foarte mici. Nu sunt de talia astora...nici nu indraznesc sa ma compar cu ei. Cand oi ajunge sa merg ca idolul vostru, ma duc si depun permisul singur. Domnul fie cu voi, ca aveti nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si conservarii au pasaricile lor

 

 

Siiiigur ca da...si marmotei ii flutura staniolul.Daca ,,dungile "alea ,,albe"fug cu 310km/h inseamna ca m-am dat pe bucatica ai de autostrada a nemtilor (vai mama ei ) cu ochii inchisi.Daca Loganul avea ceasul gradat pana in 300 iti aratam ca merge cutia cu 300.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Siiiigur ca da...si marmotei ii flutura staniolul.Daca ,,dungile "alea ,,albe"fug cu 310km/h inseamna ca m-am dat pe bucatica ai de autostrada a nemtilor (vai mama ei ) cu ochii inchisi.Daca Loganul avea ceasul gradat pana in 300 iti aratam ca merge cutia cu 300.

 

Tu cum vrei sa se vada? Ca in Fast and Furious cand apasau pe nos? :blink: Asa zicea un politist (nu ii mai stiu numele, dar il vad mai mereu pe la tv) ca nu e real filmuletul, ca sunt masini de serie... Pai doar n-or fi prototipuri :baldy: RS4 (motor V8, 4.2 l, 420 cai - STOCK) si BMW M5 (motor V10, 5.0 l, 507 cai - STOCK), si sunt sigur ca au si ceva modificari pe sub capota. E normal sa treaca de 300 km/h. Ii facea ala la RS4 modificare sa indice bordul mai mult? Nici la Dacie nu as face asa ceva, dapoi la RS4

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-aveti tupeu sa va montati camera pe bord si s-o ardeti racing pana la Arc, diseara...

"Aia de pe youtube" o ard pe'afara... si, vorba aia... "fiecare pasare pe limba ei piere" insa... sa te tii bine "filmari" ce sunt pe Metalurgiei / Brancoveanu seara, dupa 22.00 . Bine, ei "se filmeaza intre ei", si sunt si egoisti: pe youtube n-am gasit nika!!!

Egoistilor! :friends:

 

Las, ca intr-o seara, iau camera si ma bag prin boscheti si va transmit live, undercover, in direct si in reluare de la fata locului!! Sa-i vada tot boboru'... pupa-i-ar tata de raceri!!

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...