Sari la conținut

FreT
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 550
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

motor puternic de 600 :crack: ... eu am vazut in filmulet un grasut care nu stie sa schimbe vitezele si care in minutul 5,20 se plafoneaza avand noroc ca se termina curba si se indeparteaza tarlaua care nu ar fi inclinat bolidul in veci inprastiinduse pe marginea drumului, un baiat care are impresia ca se da jale.. el fiind usor camicaze din inconstienta. Asta este camicaze..? Avem dementi adevarati in Romania care daca monteaza camera pe motor ne crucim... cat de tare se dau.. sa fim seriosi .. sa le spuna cineva astora ca daca vor filmulete sa anunte si ei sa pregatim ceva.. nu sa ne faca de rusine cate un grasut. plus ca pentru a indeplini trofeul camicaze trebuie sa depasesti in wheelie si sa te si intersectezi cu alta masina, din punctul meu de vedere nu sunt de apreciat dar intre sinucigasi sunt niste jmecheri adevarati.

 

daca vrea cineva sa ma contrazica (ca nu prea intru ca iarna) cu schimbatul vitezei.. ca habar nu are.. pai nu se vede ce erori grosolane de pilotaj face spre ex. este in 11 mii si trage ambreiajul pana la maxim sta 7 ore dupa care schimba cand a scazut turatia si face motorul ca toate alea, ezitand total.. cand de fapt trebuia sa inmoaie foarte putin gazul, putin ambreiajul si tinand putin tensionat schimbatorul de viteza... si intra ca p..in p.., (ca scarbele astea de producatori nu pun si ei in banii aia 500 milioane pe un cadru si doua roti si 2kg plastic chinezesc... un amarat de quick shifter) desigur ca se fac aproximativ toate odata exersand mereu pana la perfectionare, ajutat de talent nu de burta plina cu shaworma, si gandul ca suntm priviti de pipite.

 

nu mai zic ca tine labele pe ghidon de parca duce o roaba.. este exact ca atunci cand te arunca cineva din avion fara parasut si-ti da un pix in mana.. si te ti de el cu ambele labe in cadere.

 

E miar bre... K6, ce reaqu nu mai recunosti modelul asta? :laugh:

 

De acord cu tot ce ai spus mai sus ;) Asta nu e inconstient sau teribilist, e doar prea prost in ceea ce priveste mersul pe 2 roti (poate in alte domenii o fi vreun geniu :D ) . Daca esti paralel cu mersul tare pe motor, macar evita sa o faci sau cel putin nu pune pe youtube filmulete cu tine. Dar el e praf si foarte grav e ca se crede bun..."street racing Brasov" :lol:

 

Da, foarte bine a remarcat SilviuCBR: o me ve (OMV) =))

 

unde cacatu' meu opreste ma? ditamai parcarea de 5 km si el opreste inafara parcarii...esti penibil frate!!!pariu fac ca daca filmai tu cum mergeai cu 80 la ora binenteles fugeai aici repede si ne aratai ce prosti is soferii :banana:

 

Asta era articolul scris pe site-ul ziarului CLICK, nu asa a gandit initiatorul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. eu am vazut in filmulet un grasut ca tine labele pe ghidon de parca duce o roaba..

 

grasuț si ochelarist pe deasupra :|

am gasit o imagine cu el din tinerete: ryan-seacrest-fat-kid.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B(a)ietul personifica definitia motociclistului in Romania, asa cum este ea intiparita in mentalul colectiv, de la Dunare la Tisa. Nici un milimetru mai la dreapta sau la stanga, avem un perfect match. Aia cu satanistii gerontofili s-a cam diluat, si-a pierdut conturul si culorile. Semizeul pe vitezana, agresiv si mergand la intimidare, kkandu-se literalmente pe fraierii care au nesansa sa ii fie, ce cuvant, parteneri de trafic, sfidand continuu moartea (insa nu din eroism sau pentru o cauza superioara, ci din inconstienta, lipsa de respect si consideratie pentru restul universului, in absenta totala a fricii de pulanul pedepsei, fie ea divina - infiptul intr-o rigola - sau pamanteasca - amenda / confiscat fierul / dush cu Jamal & Jesus la bulau). Asta e motociclistul roman pentru larga majoritate a conationalilor nostri. Aia care ne vor carne de mici si ne spun donatori de organe, dintr-un elementar instinct revansard. Pentru dumele astea pe care le interpretam pe strasse, punandu-ne in pericol pe noi dar mai ales pe ei si speriindu-i de mama focului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator sangerete

pare mai degraba plimbare de duminica... care e problema din film?

Editat de sangerete
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pare mai degraba plimbare de duminica... care e problema din film?

 

Nu e nicio problema.. Asa se merge. Pune mana si invata si adopta acelasi stil de pilotaj, ca daia a fost pus filmuletul, sa invatati cum se conduce o motocicleta cu adevarat. Recomand !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator sangerete
Nu e nicio problema.. Asa se merge. Pune mana si invata si adopta acelasi stil de pilotaj, ca daia a fost pus filmuletul, sa invatati cum se conduce o motocicleta cu adevarat. Recomand !!!

....asa merg unii, nu asa se merge neaparat.... Dupa cum spuneam, asta mi se pare mai mult o plimbare de duminica. Sunt multi (ca sa nu zic doar de mine) care se dau mult mai tare (si mai repede si mai bine).

La nivelul tau probabil ca ai ceva de invatat din filmul in cauza, dar sigur nu esti in masura sa faci recomandari. rolleyes.gif

Totusi nu inteleg ce vede lumea asa spectaculos...huh.gif daca punea camera pe un bmw din 99 cam la fel era....

 

 

 

Editat de sangerete
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....asa merg unii, nu asa se merge neaparat.... Dupa cum spuneam, asta mi se pare mai mult o plimbare de duminica. Sunt multi (ca sa nu zic doar de mine) care se dau mult mai tare (si mai repede si mai bine).

La nivelul tau probabil ca ai ceva de invatat din filmul in cauza, dar sigur nu esti in masura sa faci recomandari. rolleyes.gif

Totusi nu inteleg ce vede lumea asa spectaculos...huh.gif daca punea camera pe un bmw din 99 cam la fel era....

 

Asta spuneam eu cu o pagina in urma, dar cu alte cuvinte. Insa nu cred ca ai inteles.

 

Ti-am recomandat sa faci si tu la fel, pentru ca ai zis ca nu e nicio problema in filmulet. Daca e ok acel stil de pilotaj (ca asta se intelege prin "nicio problema") inseamna ca e bun de luat ca exemplu. Si ti-am spus sa faci si tu la fel, ca poate realizezi si tu ca ESTE o problema in cazul in care procedezi in acel mod.

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mie imi place cum invarte mansonu din stanga sa nu il piarda ,la inceput...Oricum are apucaturi ciudate :blink:

obsesiv-compulsiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vad ceva deosebit. majoritatea celor cu sportive merg asa dupa un an de la achizitie. la inceputul filmului ce naiba a facut, mergea cu ambreiajul tras ? 0_o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) ce commenturi...omul e deosebit de prost si nesimtit...iar la faza cu dacia sa zica mersi ca s-a uitat probabil soferul in oglinda...eu nu m-as fi uitat dupa torpile.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

O sa ma filmez si eu...cind ma caca. Ma pun pe YouTube , normal , ca-s jmeker fratie. Sa vezi comentarii. Avea scaun moale ? Nu , tare. Ba era cam constipat. Nu frate , nu vezi ce misto bese , parca ii simti mirosu'. Da' auzi , o avea hirtie higienica alba cu gaurele , sau roz ???? Nu rideti , conteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are pic de respect pentru nimic. Cand o rata trasa in curba sau v-a fi in depasire in curba fara vizibilitate, as dori sa se intalneasca cu cei ce ii apreciaza stilul de condus, dar nu cu unul fraier ca mine... Ulciorul nu merge de multe ori la apa, cu siguranta nu apuca varsta senectutii. Totul e sa nu ia si pe altii cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti fac eu un rezumat scurt: forumistii s-ar fi dat mult mai bine ca autorul filmuletului, mult mai tare, mult mai safe si ar fi facut si un mars de prostest in timpul asta!

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...