Sari la conținut

accident iasi - adrian


gabyshor
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 360
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sunt bune urarile dar cred ca mai mult i-ar folosi niste bani.Sa afiseze cineva apropiat lui un cont ca nu saracim daca ii punem acolo 20-50 lei de persoana,daca tot il consideram prieten.In afara de oxigen aproape totul costa.

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt bune urarile dar cred ca mai mult i-ar folosi niste bani.Sa afiseze cineva apropiat lui un cont ca nu saracim daca ii punem acolo 20-50 lei de persoana,daca tot il consideram prieten.In afara de oxigen aproape totul costa.

buna idee, hai poate strangem de un s1000rr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica amandurora, am observat ca Adrian era foarte activ aici pe forum, din pacate cu accidentul ne-a demonstrat ca nu era doar motociclist "de tastatura"....sper sa-si revina rapid ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Adriane...ce naiba faci ... vrei sa lasi forumul asta fara unul dintre cei mai apropiati trolleri ai mei?

Hai fa-te bine, recupereaza-te repede si mai departe om trai si-om vedea, nu te mai gandi la offroad pt ca ai ceva drum de strabatut pana in padure, drum pe care tot intre prosti il strabati.

Ii doresc recuperare rapida si prietenei tale, eu de aia am renuntat la ture cu prietena pe spate, ma apuca groaza cand ma gandesc ca si-ar putea rupe ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. tocmai ce-am avut o discutie telefonica cu "il specimeno" si situatia e cam asa: traieste, respira si poate vorbi(cam greu). in schimb, blestemul lui e ca nu poate scrie. deci o sa-i ducem lipsa o perioada. :lol:

el are un umar farmat. deci nu clavicula sau altceva. mai are cateva contuzii pe la picioare dar e ok. in schimb, prietena lui e mai sifonata. are o fractura cu deplasare, clavicula putin si la sold o deplasare, cred ca tot dislocare din ce-am inteles. sper sa fi inteles bine de la el, ca vorbea incet.

 

mi-a explicat amanuntit cum s-a intamplat.

era curba la dreapta si fiind constient de conditiile drumului, nu avea viteza pt ca avea si prietena. imediat dupa curba, ala cu masina a iesit in drum din dreapta, iar el cand l-a vazut a franat si a incercat sa-l evite prin stanga crezand ca ala cu masina se va speria si franeaza. se pare ca nu a fost asa, iar pe franare i-a fugit fata si au cazut. el a alunecat sub masina de unde cred ca si-a farmat si umarul. iar fata a cazut in spate dar nu stie cum.

 

chiar radeam cu el ca fix el care mereu comenta la accidente in cazurile astea si uite ca a patit-o si el.

 

l-am intrebat daca are nevoie de ceva, dar nu are nevoie de nimic(financiar) si va multumeste pe aceasta ocazie pentru grija oferita.

urmeaza ca zilele astea cand ajung in Iasi sa-l vizitez.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact in aceeasi curba era sa intru si eu intr-o masina care nu mi-a acordat prioritate. Soferita nu m-a vazut deoarece s-a uitat in dreapta apoi a iesit in strada principala. Nu am avut viteza si am reusit sa opresc. Oricum , imi venea sa o dau cu capul de volan. Sanatate multa celor doi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. tocmai ce-am avut o discutie telefonica cu "il specimeno" si situatia e cam asa: traieste, respira si poate vorbi(cam greu). in schimb, blestemul lui e ca nu poate scrie. deci o sa-i ducem lipsa o perioada. :lol:

el are un umar farmat. deci nu clavicula sau altceva. mai are cateva contuzii pe la picioare dar e ok. in schimb, prietena lui e mai sifonata. are o fractura cu deplasare, clavicula putin si la sold o deplasare, cred ca tot dislocare din ce-am inteles. sper sa fi inteles bine de la el, ca vorbea incet.

 

mi-a explicat amanuntit cum s-a intamplat.

era curba la dreapta si fiind constient de conditiile drumului, nu avea viteza pt ca avea si prietena. imediat dupa curba, ala cu masina a iesit in drum din dreapta, iar el cand l-a vazut a franat si a incercat sa-l evite prin stanga crezand ca ala cu masina se va speria si franeaza. se pare ca nu a fost asa, iar pe franare i-a fugit fata si au cazut. el a alunecat sub masina de unde cred ca si-a farmat si umarul. iar fata a cazut in spate dar nu stie cum.

 

chiar radeam cu el ca fix el care mereu comenta la accidente in cazurile astea si uite ca a patit-o si el.

 

l-am intrebat daca are nevoie de ceva, dar nu are nevoie de nimic(financiar) si va multumeste pe aceasta ocazie pentru grija oferita.

urmeaza ca zilele astea cand ajung in Iasi sa-l vizitez.

Sa-i spui sa vie dracu acasa mai repede ca ma plictisesc sa trollez singur pe forum :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauciucuri Angel i-au trebuit. Ca el nu merge la curse, are nevoie de cauciucurile lu Peste , care ofera suficienta aderenta. Cum spuneam? Ce-i mai ieftin, un cauciuc moale care tine 2-3000km sau unul mai tare care tine peste 10 000km? Este al citele-a nu stiu accident in care omul pune frina si aluneca fatza, kit ca nu avea viteza. Recuperarea o sa-l coste 20anvelope performante, pe care, vrea-nu vrea, o sa le plateasca. Papagalii sa ia aminte. Poti sa ai si 50km/h, daca-ti iese in 20m o masina brusc in fata, instinctul va fi sa frinezi brusc. Numai un cauciuc superaderent mai te poate salva, Dumnezeu nu poate schimba legile fizicii. Ce ti s-a intimplat tie, am patit-o si eu, ma gindeam ca ce-ar fi sa apara brusc o masina dupa curba? Si chiar a aparut, eu frina si poc, aveam 40km/h, numai ca nu m-am lovit.

Adriane, fa-te bine, si sa bem o bere anul asta. Sincer, imi pare rau pt urmarile accidentului, stiu ce inseamna oase rupte, foarte dureros.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asfaltul e destul de aiurea acolo, e proaspat pus dar e lucios in draci, nu zic ca un cauciuc mai aderent nu ar fi contat in schimb in cazul asta s-au adunat toate impotriva lui ... curba fara vizibilitate pentru ambii, el a franat tare si tras stanga, soferul nu stiu unde se uita ca a continuat inaintarea, abia dupa asta a pierdut-o pe o parte, el ajungand cumva cu torsul sub masina si prietena langa masina, soferul oprind intr-un final. Prietena am inteles ca are bratul mainii stangi rupt(posibil, zice el, calcat de masina) si soldul dislocat, soldul zicea ca i l-au pus la loc aseara iar mana trebuie sa o opereze, desi nu foarte grav ca diagnostic am inteles ca e destul de sifonata. Umarul lui e destul de grav, fracturile fiind multe pe o zona restransa, in afara de asta mai are niste lovituri pe la picioare dar nimic grav.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum pot fi evitate accidentele astea....

SIMPLU

fuck.u i tara si administratia drumurilor

 

MONTEZI O OGLINDA PERPENDICULAR PE IESIREA LATERALA

 

afara sunt foare des intalnite situatiile astea.... afara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum pot fi evitate accidentele astea....

SIMPLU

fuck.u i tara si administratia drumurilor

 

MONTEZI O OGLINDA PERPENDICULAR PE IESIREA LATERALA

 

afara sunt foare des intalnite situatiile astea.... afara

Alooo, ia bagă un ochi la hartă si aminteste-ti ca e România.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Sanatate multa si insanatosire grabnica..din ce stiu omul a mai avut accidente dintre care unul destul de grav acum citiva ani, repetitiile astea nu sunt simple coincidente, ar fi bine daca ar invata ceva din ele pina nu este prea tarziu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-am sunat aseara fix cand am auzit ce s-a intamplat, am vorbit cu un prieten care iti tinea telefonul, cu ocazia asta ii multumesc si lui pt info.

 

Nu te mai sun ca sigur ai destule pe cap, vroiam doar sa iti urez insanatosire grabnica.

 

Recuperare usoara si tie si Biancai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, hai ca nu e cazul sa tragem iar concluzii pripite. Gume, curbe, asfalt, ABS.. Mai bine asteptam sa ne povesteasa el.

Chiar ma miram cum, chiar topicul lui, e cel mai calm si de bun simt topic de la rubrica accidente :D

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...