Sari la conținut

accident iasi - adrian


gabyshor
 Share

Postări Recomandate

http://adevarul.ro/locale/iasi/foto-video-patronul-hotelului-unirea-iasi-spulberat-lexusul-doi-tineri-aflati-motocicleta-1_5351623f0d133766a8e7758b/index.html

Articolul este extrem de "obiectiv", insistandu-se pe factorul viteza. Din filmulet se observa de unde a inceput franarea si ca omul nostru a incercat in zadar sa evite accidentul trecand pe contrasens. Corect, soferul nu l-a observat, insa nu din cauza vitezei, ci pt. ca nu s-a uitat. A avut suficient timp sa patrunda cu toata masina in intersectie pana sa se produca impactul, nu doar a iesit cu botul si a fost acrosat de "fulger". Sanatate amandorura!

 

Din cate vad eu in clipul video din articol, curba aia chiar e fara vizibilitate.. poate o fi iesit cu botul prima data si nu se vedea nimic, iar cand a accelerat sa se bage, sa faca stanga, a aparut si motocicleta de dupa curba. Nu cred insa ca viteza motociclistului a fost prea mare, altfel s-ar fi lasat cu avarii mult mai mari atat la masina cat si la motocicleta. Se vede ca nu sunt urme de impact violent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 360
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@Goodkat, am incercat sa-l sun dar are telefonul inchis. Ai al numar? Eventual al Biancai?

Imi pare rau pt el. Sper sa nu aiba mult de recuperat, iar Biancai ii doresc sa se faca bine repede si usor. Este singurul om cu care am inceput relatia de prietenie prin injuraturi si porcaieli si probabil nu sunt singurul ... Insa e un om deosebit si el si sotia lui, si merita tot ajutorul nostru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb acum cu el ...

Bianca are fractura la mana stanga si soldul dislocat. Nu este nevoie de sange!

Adrian are umarul stang praf ... Acum mergea la CT.

Nu-l mai sunati pana maine dimineata ca nu poate vorbi.

 

Eu nu pot sa fac mare lucru de aici ... Insa sunt sigur ca suntem uniti si daca are nevoie de ceva, haideti sa-l ajutam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, fa-te bine!

 

 

 

Nervule, da semn daca ai apucat sa vorbesti cu el si e nevoie de ceva, bani, orice, mai ales pentru fata care am inteles ca-i mai sifonata...

 

Dupa cum arata RSV-ul ala, impactul n-a fost la viteza mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Adrian are umarul stang praf ... Acum mergea la CT.

Nu-l mai sunati pana maine dimineata ca nu poate vorbi.

 

pai si ce.. nu poate scrie cu o mana? :eek:

 

sanatate prostavanului si toate cele bune fetei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca va avea nevoie sau ARE nevoie? chestie de nuanta, dar extrem de important.

stie cineva ceva CONCRET?

pe facebook scrie ca are nevoie de sange. asa ca ARE nevoie de sange. maine daca pot am sa trag o fuga pana la Iasi sa vad ce se intampla, daca are nevoie de ceva. eventual voi dona si eu.

 

l.e. se pare ca nu va avea nevoie.

 

@Goodkat, am incercat sa-l sun dar are telefonul inchis. Ai al numar? Eventual al Biancai?

Imi pare rau pt el. Sper sa nu aiba mult de recuperat, iar Biancai ii doresc sa se faca bine repede si usor. Este singurul om cu care am inceput relatia de prietenie prin injuraturi si porcaieli si probabil nu sunt singurul ... Insa e un om deosebit si el si sotia lui, si merita tot ajutorul nostru.

cu toate ca aici e cum e el (la fel si eu) in realitate e cu tigla pe casa. chiar si la telefon sau cand vorbim pe privat ne porcaim, dar vorbim si serios.

nu incercati sa-l sunati. cred ca e inca la analize si teste si nici nu cred ca e ok sa fie deranjat.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe facebook scrie ca are nevoie de sange. asa ca ARE nevoie de sange. maine daca pot am sa trag o fuga pana la Iasi sa vad ce se intampla, daca are nevoie de ceva. eventual voi dona si eu.

 

:eek: acum chiar ca i-ai speriat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:eek: acum chiar ca i-ai speriat..

pe cine?

 

Asta-i mai lipsea moldoveanului: sange de vacar danez :))

ce legatura are sangele cu vaca sau vacarul danez? dar se pare ca nu mai au nevoie. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur de vestile bune. Multa, multa sanatate ambilor patiti. Imi pare extrem da rau ca isi petrec Sfintele Sarbatori de Pasti in spitalb dar, vorba romanului, fereasca D-zeu de mai rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu el azi de dimineata, tot batea de transalp si mers offroad ... Sincer cred ca dintre toti cei prezenti il stiu cel mai bine si ca stil de mers si ca om si tocmai de asta ma indoiesc ca avea viteza, s-a cam lecuit de mers tare prin oras de-am boulea, mai ales cu pasager + de asta daca avea viteza mare nu era sub masina ci la zbura cativa metri ori din ce vad eu se pare ca apus-o pe o parte. In poze vad casca lui ok deci tind sa cred ca tartacuta ii e relativ ok acum sper sa fie amundoi ok cu toate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu el azi de dimineata, tot batea de transalp si mers offroad ... Sincer cred ca dintre toti cei prezenti il stiu cel mai bine si ca stil de mers si ca om si tocmai de asta ma indoiesc ca avea viteza, s-a cam lecuit de mers tare prin oras de-am boulea, mai ales cu pasager + de asta daca avea viteza mare nu era sub masina ci la zbura cativa metri ori din ce vad eu se pare ca apus-o pe o parte. In poze vad casca lui ok deci tind sa cred ca tartacuta ii e relativ ok acum sper sa fie amundoi ok cu toate

 

din ceam citit pe facebook, el are umarul stang fracturat urat. ea am inteles ca are sold dislocat si o mana fracturata.

maine voi afla mai multe. eventual va intra el sa povesteasca cu lux de amanunte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

 

Dupa ce atragi atentia cu etilotestul, spui ca topicul ar putea fi urmarit? Nu lasi loc la intepretari cand ai spus ca speri ca a iesit relativ ok? Ca si cand te-ai fi asteptat sa fi consumat ceva?

Nu cunosc pe niciunul dintre voi sau cei implicati, dar aveti si voi grija ce spuneti si cum va alegeti cuvintele.

 

N-ai inteles deloc ce a vrut sa spuna. Omul se referea la faptul ca daca a fost in stare sa sufle in etilotest, inseamna ca e relativ ok. Cu toate ca din stire, eu am inteles ca soferul a fost testat, nu motociclistul.

 

Nu, nu, Klaus! Nu incurajez consumul de alcool la volan/ghidon sub nici o forma.

Am vrut sa spun exact ce a mentionat si Jorge. Daca putea sa sufle in etilotest la jumatate de ora cand a venit Politia inseamna ca era minim constient/activ.

Asta sa fie ultima problema. Adrian si pasagerul sa fie ok si sanatosi!

 

 

Later edit:

Adrian, faceti-va bine amandoi!

Rabdare maxima cu toate interventiile medicale si apoi cu recuperarea!

Daca este nevoie de ceva, un apropiat sa dea un semn, va rugam!

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce legatura are sangele cu vaca sau vacarul danez? dar se pare ca s-au speriat si nu mai au nevoie. ;)

acum e corect :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu cineva care e cu ei la spital, din ce am inteles Adrian are umarul stang zob, multiple fracturi, la cap cica nu ar avea nimic, iar prietena(nu sotie, coincidenta de nume de familie) ar fi ceva mai grav, sold si mana, dar nu stiu exact exact ce, cum si ce fel. Ambii sunt stabili.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia-l astept sa troleze din nou pe aici, in stilul lui caracteristic :D

Insanatosire rapida si tie si prietenei tale :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia-l astept sa troleze din nou pe aici, in stilul lui caracteristic :D

Insanatosire rapida si tie si prietenei tale :hug:

+1

 

Adrian, recuperare ușoară și aceleași gînduri și pentru pasageră.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt bune urarile dar cred ca mai mult i-ar folosi niste bani.Sa afiseze cineva apropiat lui un cont ca nu saracim daca ii punem acolo 20-50 lei de persoana,daca tot il consideram prieten.In afara de oxigen aproape totul costa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...