Sari la conținut

accident iasi - adrian


gabyshor
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 360
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pana la uma cum s-a intamplat de-ai ajuns sub Jeep?Gaz in curba?franat fata?dezechilibrat de pasager?cauciucuri?Tu stii cu siguranta cel mai bine.

Nu stiu daca o sa ai un raspuns la intrebarea asta, cel putin nu curand, intra de pe telefon si traficul il are limitat.

A vorbit ulterior cu soferul si am inteles ca in momentul in care si-a dat seama de situatie a accelerat ca sa ii faca loc sa treaca prin spatele masinii, pacat ca traiectoria motocicletei era deja spre contrasens incercand sa evite pe acolo, apoi a scapat-o pe dreapta, motorul s-a dus in aripa/roata el sub masina, ea in zona rotii spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca-i citesti posturile clonelor afli ca are o lunga istorie si de amenzi, nu doar de accidente (Oprit pt Radar / luat amenda pt Rovigneta, Abuz din partea militienilor) deci omul se straduieste sa fie ... selectat natural. Păcat ca in incapatanarea lui sunt ranite si alte persoane.

 

 

Desi legea internetului o interzice, ati hranit pe forumul asta niste trolli pana au ajuns sa se creada nemuritori.

 

attachicon.giftroll.jpg

 

le_KiKi, alt troll de calibru si-a ucis in 2009 prietena. Si e doar unul din multii trolli de motociclism.ro pe care-i incurajati pana se lasa cu victime.

 

Continuati, continuati....

 

Popcorn-02-Stephen-Colbert.gif

ai ceva cu adrian de multa vreme si era clar ca o sa apari si pe aici, cu pildele tale. poate ne scutesti totusi, vad ca esti priceput la politica si te pasioneaza enorm subiectul (basescu and co). poate te muti pe alt forum.

legat de accident, prin definitie "accidentul" e un eveniment nedorit. ma indoiesc ca adrian a condus iresponsabil, fiind si cu prietena in spate. de viteza nu poate fi vorba pentru ca se vede starea motocicletei. si e de rahat total sa intri, cand are omu accident si sa mananci gratuit la rahat. nu de alta, dar n-am vazut nicio postare din iesirile tale cu moto.

legat de troli si legea internetului, zi mersi, pe un forum civilizat erai banat de mult.

si apropos de linkurile tale, uite ce spuneai acum cateva luni. /index.php?/topic/703667-nu-i-scurteaza-cineva-suferintha/?p=3654902

 

"Cand ai un troll d'asta care iti vaneaza posturile ai doua variante:

 

1) sa te cobori la nivelul lui dar are mintea odihnita si experienta in domeniu;

2) sa sesizezi problema, cine stie, poate moderatorii chiar nu au observat ce troll infect zburda pe aici;

3) sa-l ignori cu riscul ca manelociclistul sa continue sa-ti dea reply-uri offtopic din frustrare cocalaristica;"

 

asa ca fa-ne un bine si muta-ti taraba in alta parte!

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar a reusit Florin Ion sa ti inchida gura si doar moldoveanul asta sa ti o deschida la loc???

Iti dai seama cate injuraturi a indurat de la mine Florin Ion daca dupa atatia ani de MotoGP, el ani abia acum si-a facut cont.

Oricum e mai bine acum, ca poate riposta, ca mie nu-mi place sa ma cert singur :crack:

I-am dat odata mail, fix de pe adresa lor de e-mail oficiala, iti dai seama panica in platou :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice ar zice lumea o sa se cada mult mai putin dupa ce o sa fie ABS-ul pe toate motocicletele de pe strada si lucrul asta o sa fie demonstrat de statistici in viitor. O gramada de accidente trase la XEROX, apare un obstacol--->pierdut fata(nu mai comentam de ce se pierde fata). Daca combinam ABS-ul(generatie noua) cu cauciucuri soft o sa fie treaba treaba.

 

Bafta Adriane si sanatate. Recuperare usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

''cu prietena, nu pot descrie senzatia cand m am tarait azii sus la terapie intensiva si am vazut o toata palida etc, nu mai intru in detalii..''

 

Sanatate maxima!! Cred ca primul tau gand la locul faptei a fost daca este ok prietena?!Am avut 2 astfel de momente in viata mea de 'rebel'...odata mi-am pierdut prietena printr-o accelerare brusca si odata aterizare fortata la whellie in tandem..experiente pe care nu vre\u sa le mai repet si cred ca am invatat ceva din ele.

Inca odata recuperare rapida!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate si din partea mea ! Cand iesi de pe strada aia nu prea poti sa vezi ce vine din curba din stanga. Te uiti stanga, dreapta si iesi. De regula cand intri intr-un viraj fara vizibilitate e bine sa reduci, caci nu stii ce intalnesti in acel viraj ( cazul de fata... ) Daca pentru cei din localitate mai sunt ,cunoscute' pentru cei ,rataciti in tranzitie' nu sunt.

Cred ca in capul acelei strazi laterale ar fi bine sa fie instalat un semafor in viitor. Un semafor cu un senzor as zice, ca atunci cand ceva vine din curba senzorul sa activeze semaforul pentru cateva secunde. In viitor se vor mai intampla si alte accidente acolo cu siguranta. Adrian cand te faci bine fa acest demers catre autoritatea locala pentru a se evita astfel de incidente. Daca reusesti acest lucru, considera-te razbunat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor conducatorii auto care ies din acea strada latelara se asigura in stanga apoi in dreapta si daca vad ca e liber in dreapta ies fara a se mai asigura in stanga. Asta e problema , nu trebuie oglinzi sau senzori. Trebuie mai multa atentie din partea lor si bineinteles conducere preventiva din partea noastra. Sanatate maxima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum a spus si Ianachim,treaba se poate rezolva mult mai usor cu niste oglinzi,dar pe politicienii nostri ii doare in funduletz !

oglinzi si bumpere pentru limitarea vitezei poate n-ar strica acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai ceva cu adrian de multa vreme si era clar ca o sa apari si pe aici, cu pildele tale. poate ne scutesti totusi, vad ca esti priceput la politica si te pasioneaza enorm subiectul (basescu and co). poate te muti pe alt forum.

asa ca fa-ne un bine si muta-ti taraba in alta parte!

Mulți au ceva cu Adrian, vezi de câte "laude" are parte pe-aici

 

@ Adam, desi pare incredibil, Adrian e mult diferit in viata reala fata de forum. Il cunosc, e un baiat de nota 11.

Prea mult diferit nu poate să fie și nu este ! Suntem suma faptelor noastre ( deci și ale clonelor ) așa că va trebui să numărăm și înjurăturile de pe forum, inclusiv ale clonelor și ar putea ieși un bilanț negativ. Aud des treaba asta cu nota 11 nota 20 despre "viața reală".

Dar dacă un asemenea individ mă înjură aici pe forum după ce a susținut 3 pagini de inepții (și toți i-au zis să meargă să se culce) asta nu e viață reală ?

Sau viața reală curge intermitent între două postări motociclism / FB.

Cum zicea unul (epic ! pe o ceartă Dafway) "te-ai uitat tu pe FB și ai descoperit altceva în spate ?" .Acolo este adevărul absolut, pe FB, abia acolo este viața reală :alcy: .

Cristos a înviat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Asa cum a spus si Ianachim,treaba se poate rezolva mult mai usor cu niste oglinzi,dar pe politicienii nostri ii doare in funduletz !

- Oglinda probabil ca ar trebui pusa pe contrasens ca ,sa vada bine' spre curba si nu se stie daca si unul cu masina mai slab de vedere, ar fi capabil sa vada in oglinda bine.

@Fratilor conducatorii auto care ies din acea strada latelara se asigura in stanga apoi in dreapta si daca vad ca e liber in dreapta ies fara a se mai asigura in stanga. Asta e problema , nu trebuie oglinzi sau senzori. Trebuie mai multa atentie din partea lor si bineinteles conducere preventiva din partea noastra

- Pai tocmai asta e problema ca unii nu sunt suficient de atenti si nu au suficienta vizibilitate.

Am spus mai sus de ce nu oglinzi, bumpere da. Un semafor e sfant, il vede orice chior.

Probabil ca omul nu se astepta sa iasa ala acolo din scurt, a franat numai cu fatza, a blocat fatza si de aici patzania. Am patit si eu cand am blocat spatele in coborare, acelasi rezultat m-am intins pe jos. Norocul a fost ca nu era o masina a fost o groapa si D-zeu a facut sa nu vina nimeni din fatza si nu am dat prin groapa. Probabil o franare corecta oprea in timp util mtorul. Pana isi va reveni are timp de gandire, analizeaza ceea ce numai el stie ca s-a intamplat si trage concluziile...

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma, nu are nici o treaba forumul asta cu ce inseamna realitatea. Multi s-au zmardoit virtual si cand s-au vazut au dat-o pe bere. Adevarat a inviat!

1.Trebuie păstrată decența în orice situație: tête-à-tête, forum, telefon

2.Foarte rău să te țuicărești cu unul care te-a porcăit indiferent cum. La bere, nu știu or fi alte reguli :alcy:

 

@Asa cum a spus si Ianachim,treaba se poate rezolva mult mai usor cu niste oglinzi,dar pe politicienii nostri ii doare in funduletz !

reveni are timp de gandire, analizeaza ceea ce numai el stie ca s-a intamplat si trage concluziile...

Oglinda or s-o pună acum când deja e prea târziu. Așa cum la mine pe stradă au pus bumper după 2-3 accidente (cauzate de prostie pură, viteză&șme pe stradă cu sens unic)

Asta mai trebuie să spuneți și voi, nu o pun politicienii by default. La mine de fapt au pus bumperul ăla la insistențele mele - aveam câțiva reisări de ora 2 cu burlane și pe vremea aia era copilul mic. Și oricum e mai frumos sunetul ăsta de stop&go :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asfaltul e relativ nou si drept dar e sticla, de ce nu vreti sa intelegeti asta. Acolo si nu numai acolo e ca si cum ai merge pe bitum cu ceva asfalt nu pe asfalt, vara pe strazile acoperite similar dar circulate de camioane iese bitumul la suprafara si vezi pe la semafoare ousoare de bitum.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi cum poti sa franezi si sa cazi singur,fara sa te loveasca cineva? Acum ce mai conteaza, o fi fost nisip pe jos, important este ca au scapat amandoi cu viata...

simplu, tupeu de forumist moldovean scapat pe internet + POINT FIXATION +VITEZA NEADAPTATA+SKILL 0=> bagi o femeie nevinovata in spital

 

sincer astia de-i urati sanatate imi provocati cea mai mare scarba, e la al 5-lea accident grav + nenumarate mici, omul are mai multe motociclete impachetate la activ decat clone pe forum

 

data viitoare o sa ucida pe cineva?

 

i-am spus de mai multe ori ca nu are ce cauta pe motocicleta, sa impachetezi una este un accident, sa o impachetezi pe a doua este un ghinion ... 5 cum se numeste ipocritilor???

 

 

era asfaltu nou si lucios in pm, daca era vechi si prafuit iar nu era bine, daca nu era masina era un biciclist.. dar daca era un alt motociclist pe care facea asta point fixation? era bine? frumos? pe care sareati cu donatiile de sange si urarile de bine?

 

unu vrea oglinzi.. e o curba CU VIZIBILITATE BAAAAAA, in localitate !!!!! nu esti in stare sa opresti in curba aia daca pastrezi viteza legala NU AI CE CAUTA PE MOTOCICLETA !!!

mergi cu pasager mai repede decat esti in stare sa stapanesti atelajul esti un retardat care NU ARE CE CAUTA PE MOTOCICLETA !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Becule când ai fost ultima oară în tara? În fine nu contează tu oricum ești the best mereu.

nu-s the best mah, sunt inca in viata si intreg

 

crezi ca aici nu-s pericole? bosorogi care nu mai vad la 2 metri dar se plimba cu trocariciu,... trocarici d'alea de handicapati de mergi fara carnet cu ele, tractoare, combine si alte dracovenii pe sosele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti de (cuvant urat) ma, da-te`n spume ca te bag la ignore si pe tine.

Oricum stai linistit, pe tine n-o sa te planga nimeni pe forum.

 

simplu, tupeu de forumist moldovean scapat pe internet + POINT FIXATION +VITEZA NEADAPTATA+SKILL 0=> bagi o femeie nevinovata in spital

 

sincer astia de-i urati sanatate imi provocati cea mai mare scarba, e la al 5-lea accident grav + nenumarate mici, omul are mai multe motociclete impachetate la activ decat clone pe forum

 

data viitoare o sa ucida pe cineva?

 

i-am spus de mai multe ori ca nu are ce cauta pe motocicleta, sa impachetezi una este un accident, sa o impachetezi pe a doua este un ghinion ... 5 cum se numeste ipocritilor???

 

 

era asfaltu nou si lucios in pm, daca era vechi si prafuit iar nu era bine, daca nu era masina era un biciclist.. dar daca era un alt motociclist pe care facea asta point fixation? era bine? frumos? pe care sareati cu donatiile de sange si urarile de bine?

 

unu vrea oglinzi.. e o curba CU VIZIBILITATE BAAAAAA, in localitate !!!!! nu esti in stare sa opresti in curba aia daca pastrezi viteza legala NU AI CE CAUTA PE MOTOCICLETA !!!

mergi cu pasager mai repede decat esti in stare sa stapanesti atelajul esti un retardat care NU ARE CE CAUTA PE MOTOCICLETA !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti de (cuvant urat) ma, da-te`n spume ca te bag la ignore si pe tine.

Oricum stai linistit, pe tine n-o sa te planga nimeni pe forum.

dece sunt mah "cuvant urat"??? ca nu-s ipocrit ca voi? ca sunt in stare sa spun ce cred ?

 

o sa intru intr-o depresie profunda ca n-o sa ma planga nimeni pe forum .... muhahahha

 

daca sunt suficient de prost sa ma fac afis nici nu vreau sa ma planga cineva , si sunt sigur cu daca s-ar intampla asa ceva ar fi 100% vina mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti de (cuvant urat) ma, da-te`n spume ca te bag la ignore si pe tine.

Oricum stai linistit, pe tine n-o sa te planga nimeni pe forum.

Adica trebuie sa vb frumos despre cei care cad cand franeaza, altfel daca picam si noi n-o sa primim suficiente RIP-uri pe forum sa fim admisi in imparatia Cerurilor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superbec e ipocrit ca spune ce crede, iar Adrian are coloana vertebrala cand face aceeasi treaba? :scratch:

Hai sa n-o dam cotita. Adrian si-a atras multe antipatii aici, pe forum, datorita atitudinii pe care o are cand posteaza. Ca asa e el, ca in viata reala e "altcineva", ca doar face pe troll-ul, e irelevant. Topicul a fost deschis aici, nu e o discutie cu prietenii lui intr-o berarie.

Nu ma bucur pt ce i s-a intamplat, departe de mine acest gand, dar superbec are dreptate. Cand ai atatea evenimente neplacute pe moto + cele enumerate de Adam, ar trebui ca tu singur sa-ti pui niste semne de intrebare. Iar daca tu n-o faci, e bine ca prietenii tai care spun ca te cunosc personal sa o faca.

Pastrand cliseul forumistic "sa invatam cate ceva" din acest accident si modul in care el posteaza, te intreb pe tine, Adrian, cum crezi ca puteai evita accidentul? Daca aveai viteza mai mica, alte gume decat Angel ST, ABS, mai multa atentie, skill mai mult decat activitatea forumistica, scapai mai "ieftin"? Sau e doar "conservarul" de vina si clasicul "nu te-am vazut"?

Sper din tot sufletul sa te faci bine si tu si prietena ta. Stiu prin ce treci. Am un amic ce a avut 4 accidente in 2 ani iar ultimul cu prietena (actuala sotie) in spate - la acesta n-a fost el vinovat. Mi-a povestit ce a simtit cand a vazut-o pe jos, cu ranile pline de sange. E nasol, sunt suficient de empatic incat sa-mi dau seama ca e apasator sentimentul de vinovatie, chiar daca n-a fost vina ta. Hint! Amicul meu, momentan, n-are nicio mobra.

Inc-o data, sanatate!

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa-i la noi la "ortodocsi". Niste PREFACUTI toti, fara exceptii. Sint de acord cu Superbec.

 

" Trebuie sa spunem ceva ca asa trebuie", cu toate ca nu credem o iota din ceea ce afirmam.

 

Aici vinovatii sint Adrian si prietena, ea , pt ca se suia mereu pasagera cu Adrian, stiind clar ca omul a mai avut accidente. El saracul, stia ca nu e la ultimul accident. Dar ea? Pur si simplu si-a cautat-o. Daca nu esti in stare sa te bucuri de mersul pe 2 roti de unul singur, si -ti iubesti consoarta, lasa-te de motoretism, daca nu-ti pasa de ea, da-i bice inainte pina ce apare ghinionul. Mai mult ca sigur ca daca nu avea pasagera, reusea sa evite masina. Mersul cu pasager mareste riscul de a face accident de N ori, in caz de urgenta, nu mai poti controla motoreta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu il cunosc pe acest om, nu ii urmaresc postarile, nu am stabilit cu el aliante de forum...o fi el asa gresit de cinci ori... o fi, dar o crima sa ii urezi sanatate nu cred a fi! Probabil ca ar trebui el insusi sa stea sa analizeze serios ceea ce i s-a intamplat si de ce. Daca nu e o tragedie, am uitat sa ii urez sanatate si pasagerei (care fie vorba intre noi cand s-a urcat pe motor si-a asumat si acest risc, nu a fortat-o nimeni)! Nimeni nu e perfect, oamenii mai si gresesc, din pacate. Recomand mersul fara pasager.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...