Sari la conținut

Motociclist fara permis urmarit de politie, decedat langa ZOO din Baia


styuk
 Share

Postări Recomandate

http://www.actualmm.ro/actualizare-motociclist-fara-permis-urmarit-de-politie-decedat-langa-zoo-din-baia-mare-video-socant/

 

Mai ramane ceva de zis? Unde-i dreptatea? A meritat daca circula fara permis, motor neinmatriculat si nu a oprit la semnalele politistilor? Trebuia doar luat in vizor si oprit a doua oara fara a incepe urmarirea? Trebuia urmarit mai de la distanat astfel incat motociclistul sa nu se simta incoltit? Nu stiu de partea cui sa fiu...

 

Weekend fara incidente sa aveti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 124
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

trebuia... ce? adica politia era de vina ca l'a urmarit sau cum, ca nu inteleg? :crack:

 

in momentul in care te hotarasti sa devii infractor, deja tre sa mai adaugi niste riscuri la palmares. din ce scrii tu mai sus, zici ca l'au impuscat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau ce ar fi sa ne asumam responsabilitatea pentru actiunile noastre? Ce ar fi fost sa opreasca in loc sa fuga? Ce ar fi fost sa obtina permisul de conducere inainte sa iasa pe drumurile publice? Ce ar fi fost sa isi transporte motocicleta in padure si sa se dea pe acolo fara permis cat vrea (desi cred ca e mai ieftin sa faci scoala si sa iei permisul decat sa transporti mereu motocicleta)?

 

Tu esti politist si faci semn unui vehicul sa opreasca si el trece mai departe? Ce faci? De ce nu opreste? Ce ar fi sa ii lase pe toti sa fuga cand sunt opriti? Putea la fel de bine sa fie si cu masina si sa intre in stalp...

 

Toti se cred ghost rideri si fug de politie, iar unii ajung ghost pe bune...

 

E trist ca s-a intamplat, poate invata si lumea ceva si data viitoare opresc frumusel pe dreapta drumului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tati ... pai daca o arzi mafiot ... acu ce sa zic eu ... ghinion de nesansa!

 

Ori suntem golani ...ori nu mai suntem si "plangem" cand se alineaza planetele si belim carasu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Diego

Eu i-as decora pe aia care s-au apucat sa urmareasca motorul. Majoritatea organelor tac si inghit la astfel de faze si asa ajunge numarul cocalarilor pe doua roti sa creasca de la o zi la alta.

 

Inca 2-3 "accidente" de genul asta si sa vezi ce incep cocalarii sa opreasca cand li se face semn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.actualmm.ro/actualizare-motociclist-fara-permis-urmarit-de-politie-decedat-langa-zoo-din-baia-mare-video-socant/

 

Mai ramane ceva de zis? Unde-i dreptatea? A meritat daca circula fara permis, motor neinmatriculat si nu a oprit la semnalele politistilor? Trebuia doar luat in vizor si oprit a doua oara fara a incepe urmarirea? Trebuia urmarit mai de la distanat astfel incat motociclistul sa nu se simta incoltit? Nu stiu de partea cui sa fiu...

 

Weekend fara incidente sa aveti!

 

 

se numeste selectie naturala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politia si-a facut doar datoria. Respect! In schimb, eu sunt intrigat fiindca si-o face selectiv, si adevarate exemplare de cocalarism si tupeu te scuipa la semafor cu guma in viziera si te baga in sant cand forteaza depasirea cu suvurile lor cu nr de tari calde... si ghici' ce? tati este destul de bazat incat sa ma scoata

Editat de styuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aud ca a mai fost in Baia Mare un caz similar cu o saptamana inainte, tot fara permis, tot nu a oprit, urmarire si a luat un stalp in brate dar a scapat cu julituri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Diego

existau suspiciuni asupra rider-ului ca sa necesite o astfel de actiune extrema ?

 

e o viata de om ...nu o tabla de indreptat.

 

Neopritul la semnal genereaza automat suspiciuni de incalcare a legii deci oricine nu opreste la semnalele politistului ar trebui urmarit.

 

Daca bizonul a preferat sa moara in loc sa fie putin plimbat pe la procuratura si sa-si ia un NUP cum e datina la noi, asta nu e vina organelor. E un soi de "suicide by cop".

 

Singura situatie in care organele trebuie sa fie precaute este atunci cand cocalarul conduce un SUV si se intreapta spre o piata aglomerata sau o gradinita. Atuncii ii lasi bizonului spatiu si te apropii de el cand iese din zona periculoasa. Acum n-a fost cazul.

Editat de Diego
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ foxbat: in semnatura ta e un indemn foarte potrivit situatiei de fata! Daca-si ferea capul de prostie, nu intra cu el in stalp... Din pacate nu a facut-o si a platit. Odihneasca-se in pace.

 

Cineva spunea, demult: In viata, placerile si prostiile se platesc. Intotdeauna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

existau suspiciuni asupra rider-ului ca sa necesite o astfel de actiune extrema ?

 

e o viata de om ...nu o tabla de indreptat.

 

Pai daca nu are numar de inmatriculare ... tu ce zici?

 

Tipul comite 2 infractiuni si cel putin 1 contraventie... sfideaza politistii iar noi stam aici si ne intrebam cum si-au permis sa-l urmareasca ...

 

LE: o urmarire nu e o actiune extrema...chiar deloc.

Editat de vladf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

Neopritul la semnal genereaza automat suspiciuni de incalcare a legii deci oricine nu opreste la semnalele politistului ar trebui urmarit.

 

Daca bizonul a preferat sa moara in loc sa fie putin plimbat pe la procuratura si sa-si ia un NUP cum e datina la noi, asta nu e vina organelor. E un soi de "suicide by cop".

 

Singura situatie in care organele trebuie sa fie precaute este atunci cand cocalarul conduce un SUV si se intreapta spre o piata aglomerata sau o gradinita. Atuncii ii lasi bizonului spatiu si te apropii de el cand iese din zona periculoasa. Acum n-a fost cazul.

 

nu-i "suicide by cop". in toate tarile evoluate, inclusiv in america, se folosesc tactici preventive de urmarire sau cum le-o spune. ideea e ca un om speriat sau nu, plin de adrenalina care fuge de politie poate pune in pericol si viata altor participanti la trafic sau pietoni. atunci politia o lasa mai moale, nu-i mai stau in fund sa-l preseze pe urmarit. nu-i iau partea dar vreau sa spun ca la noi cand se intampla chestii din astea lucrurile devin periculoase. ca si acum cativa ani cu motopolitistul ala care l-a urmarit pe fiul nu-stiu-cui care o ardea racing c-un bentley pe la mare. a plecat in urmarire aiurea si a intrat motorul intr-o masina de pe contrasens. atunci majoritatea la fel, l-au ridicat in slavi pe politist cand de fapt nici ce a facut el n-a fost ok...

Editat de r_amonna
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@b86dtm - +1

 

Odihneasca-se in pace...pacat ca s-a stresat cu politistii dupa el, chiar si la viteze mici ii pierzi, mai ales cu mobra de coclau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fi avut motor de enduro si se ducea inspre padure...in general astea nu sunt inmatriculate.

mi-i s-a intamplat si mie in Breaza sa ma alerge politia, doar ca eu aveam permis si casca, chiar daca motorul era neinmatriculat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a mai dus unul cu creierul cat o maslina: daca esti atat de prost incat sa te izbesti de copaci, tevi de gaze si alte capete de pod atunci cand esti urmarit, atunci iti meriti soarta.

Mai bine sa mergi legal si nu mai esti donator de organe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se numeste selectie naturala

Esti pă bune ,Bo$$?

 

La varsta aia toti am facut tampenii!Numai calugarite pe aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...