Sari la conținut

MotoGP - Discutii generale


adidas

Postări Recomandate

La 31.08.2024 la 0:47, wolfybv a spus:

Daca nu stiam cine e, nu credeam in veci ca asta poate face mai mult de a livra o saorma semi-calda, uitandu-ma doar la poza lui.

:laugh:

Acum 32 minute, ioio_viola a spus:

Printre atatea discutii s-a pierdut un breichin neuz

 

FB_IMG_1725278339336.thumb.jpg.bf778b1bf97111ba9d6565eac02a9363.jpg

au zis ceva aia de la BT Sport dar a intrat pe o ureche, a iesit pe alta.

la cat de (la fel de) prost merge dupa juma de sezon yama.

sau poate schimbarea asta va aduce schimbari?

Acum 34 minute, ioio_viola a spus:

si inca o schimbare la Aprilia:

mav se plangea ca aprilia s-a concentrat aproape doar pe aero si ca nu au imbunatatit si in alte zone.

si ca moto se incalzeste f f f rau - asta cica e de ceva timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 11 ore, borsulica a spus:

Salut!

Vreau sa merg la anul la o etapa motogp, de preferat in iulie, la Sachsenring.

Ma poate ajuta cu sfaturi despre bilete si nu numai? Nu am mai fost niciodata la o etapa motogp sau formula 1.

Multumesc anticipat!

Uite de aici poti cumpara biletele deja pt la anul: https://www.etix.com/ticket/o/5849?cobrand=MGP

 

Data inca nu e stabilita, dar probabil la final de iunie - inceput de iulie, ca in fiecare an. Vad ca preturile sunt o idee mai jos decat anul asta, probabil astea sunt preturi promotionale acum la inceput. Pe masura ce se vor da, banuiesc ca vor creste. Stiu ca ma uitasem anul asta prin martie pt Sachsenring si mi-a trecut repede, in tribune incepeau de la 205 sau 210€, nu mai stiu exact.

 

Detalii despre organizare poti vedea aici: https://www.sachsenring-circuit.com/motogp

Sunt detaliile de anul asta, dar nu ma astept ca la anul sa fie mari diferente. 

 

In general, indiferent de cursa la care vrei sa mergi, intra direct pe site-ul circuitului, vei gasi bilete la preturi mai bune decat daca te duci pe motogp.com. Fac asta de ani buni la Valencia si ies mereu cu aprox 30% mai ieftin decat daca luam de pe motogp. Pierd la biletele de avion, pt ca sunt mai scumpe decat pt alte destinatii, dar de obicei stau mai mult, nu doar in weekend-ul respectiv, pt ca orasul e superb (dpmdv e unul din cele mai faine orase din Europa) si atunci merita deplasarea. Acum 2 ani am reusit chiar sa merg la plaja si sa fac baie in mare, atat de faina a fost vremea in noiembrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dorna Sports and the FIM renew MotoGP™ agreement until 2060

_____________________________

 

 

 

image.thumb.png.547242f6ced966ebc558cd475126cece.png

Yamaha Motor Co., Ltd. is delighted to announce the signing of Miguel Oliveira. The Portuguese MotoGP™ star will be joining the Prima Pramac Yamaha Factory Team for the 2025-26 MotoGP seasons.

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, apriliacluj a spus:

Dorna Sports and the FIM renew MotoGP™ agreement until 2060

_____________________________

 

 

 

image.thumb.png.547242f6ced966ebc558cd475126cece.png

Yamaha Motor Co., Ltd. is delighted to announce the signing of Miguel Oliveira. The Portuguese MotoGP™ star will be joining the Prima Pramac Yamaha Factory Team for the 2025-26 MotoGP seasons.

vai de pla lui.

o sa fie mai rau decat la aprilia. unde era de asteptat sa miste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, marcelm a spus:

Hello,

Exista un site unde se pot vedea cursele motogp?

Am ratat-o pe ultima.

Multumesc

iti dau mesaj privat eu

sa nu poluam aici si nici su nu intri pe topic dedicat unde vei vedea cum au decurs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt zvonuri din ce in ce mai dese despre cum Yamaha se indreapta spre un V4. Ceva o fi acolo, Marmorini si Bartolini au experienta cu V-urile.

 

https://www.motorsport.com/motogp/news/yamaha-development-v4-engine-motogp-bike-advanced-state/10652967/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, ENEOS a spus:

V4 sau V2? :huh:

În articol apare de 2x "V twin". 😳

Screenshot_20240911_080956_Firefox.jpg


ma gandesc ca cei care au scris articolul habar nu ai si incurca termenii...nu cred ca au ce sa cauta cu V-twin☺️. Este clar ca se gandesc la V4. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi dacă sunt mai rău decât aiogurii de la digi oare avem vreun motiv să îi considerăm credibili? :huh: Dpmdv când dau de astfel de dovezi de habarnism trag apa și trec mai departe!

Acum 4 ore, apriliacluj a spus:

ca si la VW motorul VR5 :)

Au și VR5? VR6 sigur au.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, Lup69 a spus:

Da, e adevarat...RIP

 

Clipul asta nu are nici o legatura cu nimic, e un click bait ordinar. Ma refer la video.

In articol scrie clar:

 

The fatal accident occurred yesterday in the German round of the IRRC, the European Road Racing Championship. Apparently, at the end of the first lap of the SBK/STK 1000 class, the German rider Didier Grams fell in a left-hand bend involving other riders including Luca. Taken to the hospital, the rider apparently died from the serious injuries he sustained.

 

Deci s-a intamplat pe circuit stradal... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...