Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Si eu sunt detinator de honda cbr 919 din 97.

Frumos! Sa-l stapanesti sanatos! :huh:

 

 

 

Am iesit si noi sambata putin pe Tihuta. :cheers:

post-28093-1272903719_thumb.jpg

post-28093-1272903751_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din nou eu. Am desfacut azi si am scos releul de la motoreta. Intre timp cand functiona, cand nu functiona. Am descoperit ca de fapt unul din contactele releului era topit. Mai exact mufa era topita usor, deci ma gandesc ca acel papuc nu reuseste sa faca contact.

 

O sa incerc sa va explic despre care piciorus este vorba:

Este vorba de piciorusul 3 ( dreapta sus ) cum se tin releul cu piciorusele spre mine. El are jos 2 picioruse late si sus 3 mai inguste. Sper ca m-am exprimat corect..

 

Daca ar putea sa imi spuna cineva din ce cauza s-a tropit.

 

 

Eventual daca are careva o mufa din aia ca sa o schimb.

 

Multumesc mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in momentul in care se topeste, e timpul sa schimbi releul, cel putin asa stiu eu, cine se pricepe la elctronice, de ex Jagi, poate sa-si zica parerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti ca dezmembrez un 954 sau il dau complect motoreta este facuta de stunt streatF are crascage si wheelie bar motiv.. motorul a cedat la cei 67de mii fara ghidon faru de street , kitul lantz si crash cage o dau mai ieftin..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca bine-mi aduc aminte, Hellicks spunea ceva de cositorit anumite mufe pt a evita arderea releului de incarcare.

Poate mai intra el pe aici ;) si ne mai explica o data cum se procedeaza pt a evita aceasta problema. :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, am auzit ca se vorbea de mine si am bagat capul sa vad despre ce e taraboiul... :agree:

Pe scurt, unul din firele care intra in releu se incalzeste usor in timpul utilizarii si are tendinta de a se desprinde (adica iese singur papucul de pe fisa) si de a face contact imperfect, ceea ce duce la o incalzire si mai accentuata. Problema este ca, chiar daca firul se desprinde complet, calaretul nu observa nimic, motorul merge mai departe, totul pare OK, numai ca releul se supraincalzeste si se arde. Iar cand apuci sa observi ca nu mai ai ba©terie, e prea tarziu, releul e pe lumea ailalta.

 

Asa ca: verifica toate cele 5 fire, strage cu un patent un pic papucii, pune niste spray anticoroziune si baga o rugaciune pt Baba-san. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti ca dezmembrez un 954 sau il dau complect motoreta este facuta de stunt streatF are crascage si wheelie bar motiv.. motorul a cedat la cei 67de mii fara ghidon faru de street , kitul lantz si crash cage o dau mai ieftin..

 

Ca tot vorbiti de relee, cred ca mi-a picat si mie releul de incarcare. Dili cu cat imi dai releul? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca bine-mi aduc aminte, Hellicks spunea ceva de cositorit anumite mufe pt a evita arderea releului de incarcare.

Poate mai intra el pe aici :agree: si ne mai explica o data cum se procedeaza pt a evita aceasta problema. :laugh:

Am auzit ca iar faci "tuning"... ;)

 

P.S.: S-a deschis "Week-end" - ul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti ca dezmembrez un 954 sau il dau complect motoreta este facuta de stunt streatF are crascage si wheelie bar motiv.. motorul a cedat la cei 67de mii fara ghidon faru de street , kitul lantz si crash cage o dau mai ieftin..

cat ceri pe ea completa? mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat costa o baterie noua pt 929? (preferabil Maintenance free battery)

 

eu mi-am luat de-aici, ieftina si buna, dar cu acid. anul trecut comandai si-aduceau direct acasa, fara costuri. ieri am sunat sa-mi iau pt. drz, dar se pare ca nu mai aduc acasa, curier sau ridicare personala din ploiesti/braov. in jur de 150 lei, daca e tinuta la caldura peste iarna nu-s probleme.

Mesaj completat

pontu' de la jagi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca iar faci "tuning"...
Da, gura lumii... :P

S-au dus cuzinetii pe care i-am pus in toamna. L-am sunat pe stancu si mi-a dat motorul lui, la un pret bun. Mi s-au dus banii de MotoGP la Brno. :P Trebuie sa-i adun iar.

@stancu, multumesc inca o data. Data viitoare cand ne intalnim, toate berile pe care le putem bea, sunt de la mine. :P Poate-poate ne vedem la Cj.

Au pus deja baietii sus motorul. Cica suna mai bine decat cel vechi. Sunt in delegatie de luni, maine ajung acasa si-i fac un drive-test. :)

 

 

Apropo, ajunge cineva la Seth on Fire 2010?

 

 

 

P.S.: S-a deschis "Week-end" - ul
Asta e o veste buna. ;) Asteptam sa se incalzeasca sa venim iar la voi.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei care au trimis pm.. soory sa dat 954 azi dimineatza a plecat la satu mare fara ghidonul turing jugul superior buloane crash cageul si kitul de lantz pe 1200 intru foarte rar pe aici si abia acum am vazut pm-urile...

 

Acum daca am ramas doar cu 1 moto am zis sa bag niste bani...

Care Aduceti sau vindeti 1 power commander 3 cu usb pt 954 nou sau sh

Si galerie complecta 954 cu sau fara finala... care stie ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am luat de-aici, ieftina si buna, dar cu acid. anul trecut comandai si-aduceau direct acasa, fara costuri. ieri am sunat sa-mi iau pt. drz, dar se pare ca nu mai aduc acasa, curier sau ridicare personala din ploiesti/braov. in jur de 150 lei, daca e tinuta la caldura peste iarna nu-s probleme.

Mesaj completat

pontu' de la jagi

 

"de-aici" - de unde? :P

Mesaj completat

Apropo, ajunge cineva la Seth on Fire 2010?

 

sper sa ajung Nicu, depinde cati bani tre sa bag in motoreta.

 

poate facem si o tura pe acolo, daca stii tu vreun traseu cu multe curbe :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

d'aici, sorry, da eram imprastiat... astia trimit de pe o zi pe alta, ai grija la dimensiuni, nu mai stiu exact care era pt fireblade.

 

din pacate victor nu au dimensiuni ok pt. drz, dar am primit un pont si-am fost pe stefan cel mare vis-a-vis de dinamo, la varta, unde am gasit pt. drz cu baterie la schimb la pretul de 200 lei fix.

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

d'aici, sorry, da eram imprastiat... astia trimit de pe o zi pe alta, ai grija la dimensiuni, nu mai stiu exact care era pt fireblade.

 

din pacate victor nu au dimensiuni ok pt. drz, dar am primit un pont si-am fost pe stefan cel mare vis-a-vis de dinamo, la varta, unde am gasit pt. drz cu baterie la schimb la pretul de 200 lei fix.

 

mersi betzigash!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate facem si o tura pe acolo, daca stii tu vreun traseu cu multe curbe :P
Mesesul. E la o aruncatura de bat. :)

 

 

 

 

 

O sa fiu iar prezent la Cluj, daca vremea nu se anunta ploioasa.

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

d'aici, sorry, da eram imprastiat... astia trimit de pe o zi pe alta, ai grija la dimensiuni, nu mai stiu exact care era pt fireblade.

 

din pacate victor nu au dimensiuni ok pt. drz, dar am primit un pont si-am fost pe stefan cel mare vis-a-vis de dinamo, la varta, unde am gasit pt. drz cu baterie la schimb la pretul de 200 lei fix.

 

Nu va luati Varta. Astea vindute aici sint extrem de proaste, tin maxim 1 sezon. Am luat de 3 ori tzeapa cu Varta.

Sa tii ca tipul inca mai aduce, mai are drumuri prin Bucuresti. L-a servit luna trecuta pe un prieten.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei care au trimis pm.. soory sa dat 954 azi dimineatza a plecat la satu mare fara ghidonul turing jugul superior buloane crash cageul si kitul de lantz pe 1200 intru foarte rar pe aici si abia acum am vazut pm-urile...

 

Acum daca am ramas doar cu 1 moto am zis sa bag niste bani...

Care Aduceti sau vindeti 1 power commander 3 cu usb pt 954 nou sau sh

Si galerie complecta 954 cu sau fara finala... care stie ceva...

 

Vezi aici..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...