Sari la conținut

Guzganu' Meu


Axa cu Scame
 Share

Postări Recomandate

Fratilor, spre fericirea mea am ajuns sa pn aici al doi-lea topic, dupa ala cu jawayamakawazuki :D

 

De mai bine de juma de an ma tot screm sa gasesc asa ceva si.....iata-l!M-am bagat in datorii, m-am dat peste cap, dar ...in sfarsit am un motor care se apropie foarte mult de ceea ce visez

....e enduro? Seamna!

E un 2V? Esteeeee.

E racit cu apa? Nu e , dar cred ca nu e o problema.

Peste 40 de cai? da , 45 :)

Merge la drum lung pe sosea, cu pasager si bagaje? Inca nu l-am testat la asta, dar promite :lol:

Marge pe drum forestier? In mod cert mai bine ca jawa.Pe gropile de pe strada mea nu a zis nici pas, parca pluteste...si cine stie strada mea, stie de ce e vorba :D Cred ca trece cu brio si de proba de mlastina la Calugereni, Paris-Dakar pe plaja si cine stie,...Trial? :P Ramane de vazut :lol:

post-49-1084538473_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata militia sufera in durerile facerii sa-mi nasca numar si talon, dar nu au incotro, azi ma duc peste ei, ca dosarul e gata de luni. Din pacate nu voi avea talonul sa pot veni cu el la Ploiesti in we, ma veti vedea tot pe Jawa...dar zilele iepei ii sunt numarate,i-am pus gand rau ca trebuie sa-mi platesc din datorii :P O revizie la sange si gata , isi cauta alt stapan :D

 

Guzganu' se simte bine , mai am unele reglaje de facut la el dar nimic major , asa ca saptamana viitoare sper sa-l plimb pe la Arc sa vedeti si voi aratarea...

Deja vad miile de km prin tara cum se astern sub roti la vara... :D

post-49-1084538888_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo bre! Sa o stapanesti sanatos si sa faceti impreuna cat mai multi km!

 

Bafta si drum uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari, tre s-o uzi :D

 

sa fi fericit cu ea, ca stiu ca de mult te minca de-un upgrade :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

congratulations. sa ai parte numai de clipe minunate alaturi de italianca.

 

da si tu ceva detalii, cat a costat, cand ma dai si pe mine o tura, etc etc.

 

mwoaaama ce te invidiez...:D (in cel mai amical mod)

 

am o stima deosebita pt guzzi. personal imi place modelul nevada. dar stiu ca tu ti-ai dorit enduro, asa ca ma bucur pentru tine. drum bun intotdeauna.

 

 

© Ares comunistu' (inca)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E frumoasa ! Interesant este si faptul ca este un model rar al lui Guzzi deoarece enduro nu are in gama lui ! Bravo !

Sa ai grija de ea ca si ea o sa aiba de tine ! Ti s-a implinit o veche dorinta .

 

 

 

Bafta si respect !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super amiogo!Eu am visat 2 ani cu , poza la capul patului , la un Guzzi la fel numai ca turing si am sfarsit prin a-l achizitiona. :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urari!

Ieri i-am pus numarul nou-noutz si am scos guzganul la o plimbare nocturna la Baneasa...WOW

Rezultatul testelor:

-Nu prea simte diferenta cu/fara pasager :(

-Trage bine de jos , nu prea am avut de ce sa sar cu el de 5000 de ture si rosul incepe la @8

-Merge lejer cu 90-100 kmh croaziera si cand e nevoie urca rapid in 110-120...Mai mult nici nu cred ca e cazul,desi de la 100 mai are 3000 de ture pana in rosu.Probabil ca ia lejer aia 160 kmh scrisi pe carte,dar nu are rost sa-l incerc.Cel mai mult imi place cum bubuie ca tractorul la 60 si 3000 de ture :(

-Saua nu e asa inconfortabila cum credeam la inceput

Chiar imi place...cred ca o sa ne intelegem bine...incepem sa ne obisnuim unul cu altul. :ph34r:

Ne vedem diseara la Arc :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...