Sari la conținut

Mortal Ploiesti


johnnyk
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E cel de-al doilea accident despre care citesc ca s-a intamplat noaptea.

Cati dintre posesorii de carnet stiu ca pe ploaie si noaptea nu se merge cu motocicleta? Mai ales singur!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

v-ati transformat toti in instanta morala? nu stiti situatia, doar un accident moral si repede sa criticati...cica noi, motociclistii, suntem un grup unit. suntem pe p...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu' n-a zis cu rautate.O luati prea personal.Cred ca se refera la faptul ca daca pici intr-o rapa,sunt sanse mici sa te gaseasca cineva in timp util..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@zair ..... chiar nu stiu cu ce mobra te dai sau pe unde te dai

insa imi pare o aberatie a spune ca noaptea, ploaie si singur nu au legatura cu MOTOCICLETA!!!

personal consider ca nopatea mersul cu motocicleta este o cheltuiala inutila !!!! nu vezi nimic in jurul tau sa te bucuri de peisaj, nu poti aprecia distantele si lungimea curbelor sa te bucuri de ele etc

insa sa pot ajunge in locurile care mi plac trebuie sa ma intorc pe intuneric deci,....

la fel si cu ploaia ce fac daca am cazarea in alta locatie si afara ploua ....... sau daca plec la 700-1000 km si pe drum ploua .... prima benzinarie ai astept sezonul secetos?????

de ce sa iau cu mine oameni care nu merg in stilul meu sa ma chinui sau sa i chinui??? de ce sa mi planific o iesire dupa timpul altuia???

cum adica sa nu mergi singur

 

ce dracu o sa inteleaga astia noi daca tu le dai asemenea sfaturi????

 

iar cauzele accidentului de fata .... greu de spus asa din fata calculatorului ce a foat acolo

pacat de el.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cel de-al doilea accident despre care citesc ca s-a intamplat noaptea.

Cati dintre posesorii de carnet stiu ca pe ploaie si noaptea nu se merge cu motocicleta? Mai ales singur!!!!

Îmi plac tembelismele astea. Adaugă și "in curba nu se frânează" și ești complet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îmi plac tembelismele astea. Adaugă și "in curba nu se frânează" și ești complet.

 

Si ce spui despre schimbatul vitezei in curba?

 

 

Serios acum...

Are cineva mai multe detalii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ce hal arata motocicleta aia, nu poti sa stii niciodata ce a fost acolo, poate doar ghinion la viteza decenta si arata asa ca a cazut in rapa, asa am citit....Pacat de el ca era tanar, poate altii au facut greseli mai mari si au scapat, nu toti suntem norocosi din pacate sa avem o a 2-a sansa!!....Eu sunt unul dintre norocosi si nu-l condamn, pacat ca nu mai traieste pentru a invata, O MARE PROBLEMA A TINERILOR (INCLUSIV EU) ESTE CA NU SUNTEM CONSTIENTI DE PERICOLE!!

 

P.S. Daca nu a cazut in rapa cum am inteles eu din postare atunci mai mult ca sigur a avut viteza, eu am tranti-o la 100km/h si desi s-a oprit intr-un pom tot am avut ce dezmembra, cadrul(o fisura mica), furca, motor si anexe mai putin partea din fata(cadrul bord, far, carena)....Motocicleta asta arata de nici la dezmembrari nu prea ai ce sa faci cu ea.

Editat de yonustelystu1992
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai zic de mers sub 30 de grade... Sau de mers in afara garajului... :eek:

Ce zicea colegul ZAIR initial si unde s-a ajuns, se referea la cu totul altceva dar probabil nu s-a exprimat corect, eu inteleg ca doar iti asumi mai multe riscuri pe ploaie si noaptea!! Era mai mult o recomandare dar fiecare a inteles cum a dorit. Faza cu mersul singur noaptea se refera doar la faptul ca poti sa cazi si nu te vede nimeni si asa de la ceva care se poate lasa doar cu o poveste ajungi la altele.

Editat de yonustelystu1992
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zica ma Zair ? Eu cred ca dormea in timp ce a scris postul ala.

Sunt femei cu c0aie mai mari ca unii barbati. Nebunele alea merg pe ploaie, noaptea, la mai mult de 30grade inclinare, pe mazga, ale dracu femei.

That's it.

Editat de wtf?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce babe.A zis si omul ca este mai periculos sa circuli cu motorul noaptea si i-ati si sarit la gat.Poti sa zaci o noapte intreaga pe aratura sau intr-un sant fara sa te vada cineva.Cu ani in urma era sa dau cap in cap cu un cal care fugea speriat cu caruta dupa el pe axul drumului pe DN 1.Un metru m-a despartit de el.Plus ca noaptea nu-i ca ziua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noaptea este cam periculos sa mergi cu moto. si ma refer pe soselele patriei. s au intamplat f multe.

 

am mers cu cineva peste 2 mii de km, si pe la 3 AM, hai hai ca mai avem 35 de km pana acasa!! ce sa mai oprim. si POK!

 

de atunci nu circul noaptea. mai ales singur. daca sunt mai multe motoare ar fi cat de cat ok. vorba unui coleg, iesi noaptea in decor prin vreun sant ...te vede BAU BAU!

 

R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers pe moto ziua, noaptea, ploaie, furtuna si nu stiu ce este asa mare lucru... Adaptezi viteza la conditii si aia e. Da, poate fi dificil pt cei care deabia se descurca si ziua, dar aia e alta poveste.

Continua tot asa. Succes. Am avut o vecina de bloc care s-a prapadit noaptea pe Cheiul Dimbovitei.Madalina Avram o chema. Si facea misto de mine cind am refuzat o plimbare in care ne prindea noaptea pe Cheia. Sau poti da nas in nas cu o caruta nesemnalizata, in curba fara nici o vizibilitate. Da, daca mergi cu 40km/h , o eviti, dar nu cred ca merge nimeni asa de incet. Evident ca tie nu ti se poate intimpla, doar altii au ghinion.

Iesi noaptea in decor, iti rupi o coasta care perforeaza plaminii, stai acolo citeva ore singur pina te stingi de tot.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...stai acolo citeva ore singur pina te stingi de tot.

Si daca te duci ziua pe munti, pe serpentine, si pici pe unde e 0 vizibilitate in jos, cat timp crezi ca ii ia cuiva sa te gaseasca prin prapastii/boscheti/copaci etc?

Cum zicea colegu' mai sus, noaptea e dificil pentru aia care au dificultate sa mearga si ziua pe strazi... Asa, mai bine sa stea de acasa, de acord cu tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De puscariile alea de gume nu zice nimeni nimic?Incepatori pe sportive, gume de ebonita, echipament (sort+tricou) de vara, plus blana noaptea ca e mai liber si merge mana mai tare in gaz.

Statistica, nu motociclist

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca unul sofer cu RADAR in ochi"

 

'Am fost in spatele tinerei cu volswagen golf 4 la 20m , intradevar nu s a asigurat si nici semnal nu a dat ,baiatul de pe motocicleta dumnezeu sa il odihneasca rula cu peste 150km /h , nu cred ca putea evita la asemenea viteza...'

 

Răspunde

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este ZaiR singurul motociclist care afirma ca nu se merge noaptea. Și nu-mi par băieții ăștia doi niste novice. Probabil că exagerează tocmai pentru a sublinia riscurile mult mai mari la care ne expunem mergand noaptea. Personal am făcut multi kilometri noaptea, mai de voie, mai de nevoie, și recunosc că doar norocul m-a salvat în câteva rânduri. Doar în oraș e cu adevărat fain noaptea, cu viteza legala.

post-15233-0-86220500-1504795663_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...