Sari la conținut

Merita sa lasi jobul din tara si sa pleci in UK ?!


Supa La Plic
 Share

Postări Recomandate

pare o discutie foarte lunga pentru cele 2 motive uzuale foarte simple: "plec fiindca mi-e foame" sau "plec pentru educatia copiilor"

 

mancatorie e peste tot, viata buna e peste tot, foame e peste tot

singura diferenta e ca in vest si aia care castiga prost isi pot lua iphone si bmw pentru extra valoare

in rest, si in vest saracii mananca prost, platesc toata viata pentru 100 mp, petrec vacantele intr-un loc cald si ieftin si sclavagesc toata viata fara sa-si puna intrebari existentiale

 

o problema aparuta in ultimii ani in uk e meltenismul grav, pare ca toti rasistii si inculti se simt indreptatiti sa-si faca de cap pe fata cam de cand cu brexitul si trump

sper sa nu ajunga si pe aici, momentan in romania majoritatea prostilor inca mai inteleg ca sunt prosti

Editat de prafrau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 324
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator AdrianB1
Acum 6 ore, Silver Arrow a spus:

Toti jupanii de multinationale au un singur scop: profit cat mai mare. Nimica rau in asta.

 

Iti doresc sa ajungi patron de o firma cu cativa angajati (sincer si fara nici un misto),  si sa te vad cat de usor vei putea da un om afara doar pentru ca un altul iti produce un pic mai mult decat el.

Multinationalele nu au patroni, cam fortata comparatia. Si pot sa spun ca am dat afara cate o echipa intreaga de mai multe ori (vreo 15 oameni cel mai mult) si am dormit mai bine dupa aceea: isi luau banii fara sa faca nimic si imi faceau probleme cu aia care chiar munceau si castigau tot atatia bani, ca noul curent de egalitarism spune ca nu conteaza ce faci si cat muncesti, toti trebuie sa fie egali, mai putin daca sunt femei ca atunci sunt si mai egale si asta inseamna salarii mai mari (ex: la Google au cu 4% mai mult pentru aceeasi munca). Asa ca daca ai niste oameni care muncesc si altii care stau, daca ii tii pe aia care stau ii demotivezi pe aia care muncesc. Si aia care stau de obicei stau pentru ca nu sunt buni de nimic sau sunt chiar periculosi daca le dai ceva de lucru, ca alta moda e sa angajezi oamenii dupa tintele interne de sex, etnie si alte balarii si iti angajeaza aia de la HR oameni total incompetenti pentru ca sunt singurii pe care i-au gasit cu criteriile potrivite. Acum cateva luni cautam un inginer intr-un domeniu si mi-au dat o persoana care nu are nici o legatura cu meseria aia, dar era singurul transsexual care a aplicat pentru un job si l-au angajat ca sa indeplineasca norma. In alta afiliala aveam o tipa care nu a facut nimic vreo 10 ani, dar era intangibila: era lesbiana si nativa americana ("indieni" din SUA), ar fi castigat orice proces de discriminare indiferent ce probe am fi avut. Astea sunt vremurile.

 

Asa ca daca ai un prieten care e mai incompetent dar caruia vrei sa ii dai un mijloc de trai vezi sa o faci cu grija ca sa nu ii demotivezi pe ceilalti din jur, ca poate nu sunt tampiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, Silver Arrow a spus:

S-a mai discutat pe aici cum ca bunastarea occidentala se bazeaza pe jefuirea si inrobirea altora pe o perioada de niste sute de ani.

Si evident ca si asta a produs polemici pe masura.

 

Nu e nici o polemica, cei care afirma ca bunastarea occidentala se bazeaza pe jefuirea si inrobirea altora sunt niste persoane cu vederi inguste, si asta pt ca vreau sa ma exprim decent...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Nguyen a spus:

 

 cei care afirma ca bunastarea occidentala se bazeaza pe jefuirea si inrobirea altora sunt niste persoane cu vederi inguste, si asta pt ca vreau sa ma exprim decent...

tu cand iesi din bragadiru te crezi in Monte Carlo ...

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Nguyen a spus:

 

Nu e nici o polemica, cei care afirma ca bunastarea occidentala se bazeaza pe jefuirea si inrobirea altora sunt niste persoane cu vederi inguste, si asta pt ca vreau sa ma exprim decent...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AdrianB1
Acum 2 ore, Nguyen a spus:

 

Nu e nici o polemica, cei care afirma ca bunastarea occidentala se bazeaza pe jefuirea si inrobirea altora sunt niste persoane cu vederi inguste, si asta pt ca vreau sa ma exprim decent...

Tu nu ai nici o vina ca esti (cuvant urat), dar moderatorii care te tolereaza sa debitezi tampenii pe forum au o vina. Groapa de gunoi a motociclismului romanesc, forumul motociclism.ro. 

 

Se simte vreun moderator sau sunt toti la concertul lui Salam?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 36 minute, MrD a spus:

Here’s what they don’t teach you in school about the British rule over India.

There’s a misguided idea that India should be grateful for the trains, democracy and law that the British empire ‘gave them’.

 

 

Fara "ocupatia" britanica India ar fi ramas la nivel de trib sau ev mediu, chestie valabila pentru toate tarile care au fost ocupate de occidentali. De exemplu multi idioti dau exemplul petrolului sau al diamantelor, problema e ca fara occidentali petrolul sau diamantele ar fi ramas in pamant fara sa aiba nici o valoare. Putem discuta enorm pe chestia asta dar pe fond adevarul este ca tarile care au fost colonii sunt datoare occidentalilor. 

Acum 29 minute, AdrianB1 a spus:

Tu nu ai nici o vina ca esti (cuvant urat),

 

In loc sa te enervezi si sa-ti plezneasca o vena mai bine te duci sa te plimbi.

Editat de Nguyen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, VyXxer a spus:

Cam fortat... ce vezi in Iraq dupa ce a trecut unchiul Sam pe acolo?

 

Vad o populatie incapabila sa se organizeze, in Iraq a fost liniste doar sub mana forte a lui Sadam. Niste mizerii de oameni care nu sunt capabili sa formeze o societate care sa genereze valoare si bunastare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 25 minute, VyXxer a spus:

Neica, intrebam cu ce le-a fost mai bine dupa ce i-au "ajutat" AmeriCan.

 

Americanii nu i-au ajutat, i-au invins iar dupa aceea au incercat sa-i ajute sa-si revina economic si social, problema a fost ca in realitate nu avea pe cine sa ajute aia inca fiind la stadiul de maimute. Si vezi ca pui gresit problema, Iraq nu a fost si nu este colonie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, vladf a spus:

 

Spune-ne tu cum e pe acolo, acum ca stim ca esti bogat, ai si Skoda deja.

 

1 oră în urmă, superbec a spus:

acum deschide google mapsu si-ti da peste nas

 

Voi sunteti de aia care in concediu va intoarceti acasa si va duceti la Mamaia si la Balea Lac, ca tot melteanul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, Nguyen a spus:

 

Voi sunteti de aia care in concediu va intoarceti acasa si va duceti la Mamaia si la Balea Lac, ca tot melteanul.

 

Boss, pare rau, dar ai report pentru ca m-ai facut meltean ca fac bani in RO si ii cheltui pe femei si lux in Mamaia. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 49 minute, Ice-D a spus:

Nu fi rautacios, distractia are si ea pretul ei.

 

Cum ati reusit sa ajungeti de la uk la irac? Numai voi stiti..

Pai nu ''a cucerit englejii'' Irakul acu' o suta de ani? Spre binele si prosperitatea acestora? Asa s-a ajuns la Irak

 

Oricum este foare interesant cum americanii ajuta pe toti aia cu petrol sau ceva minereuri pretioase si al dreaqu, nu se leaga nimica, toti maimutze 🐒

 

Acum 19 minute, Christian 1 a spus:

Iraq nu este colonie,are doar ''decat concesionate" puturile de petrol pe 49 si 99 de ani,depinde de zacamant.

Sa traiesti coane!  Mi-am permis o corectura 🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 36 minute, Christian 1 a spus:

Iraq nu este colonie,are doar "concesionate" puturile de petrol pe 49 si 99 de ani,depinde de zacamant.

 

Acum 15 minute, Silver Arrow a spus:

Pai nu ''a cucerit englejii'' Irakul acu' o suta de ani? Spre binele si prosperitatea acestora? Asa s-a ajuns la Irak

 

Oricum este foare interesant cum americanii ajuta pe toti aia cu petrol sau ceva minereuri pretioase si al dreaqu, nu se leaga nimica, toti maimutze 🐒

 

Ia sa-mi faceti voi doi un rezumat despre reteaua de cale ferata din Africa: idee, proiectare, realizare. Aveti termen pana maine la ora 15:00, va spun de pe acum ca o sa fie interesant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 45 minute, Nguyen a spus:

Ia sa-mi faceti voi doi un rezumat despre reteaua de cale ferata din Africa: idee, proiectare, realizare. Aveti termen pana maine la ora 15:00, va spun de pe acum ca o sa fie interesant.

 

aia au aceeasi infrastructura acolo ca in damaroaia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Silver Arrow a spus:

Pai nu ''a cucerit englejii'' Irakul acu' o suta de ani? Spre binele si prosperitatea acestora? Asa s-a ajuns la Irak

 

Oricum este foare interesant cum americanii ajuta pe toti aia cu petrol sau ceva minereuri pretioase si al dreaqu, nu se leaga nimica, toti maimutze 🐒

Nu stiam asta. Oricum, vai de pl lor, de aceea, Ro trebuie apreciata, asa cum e ea. Consider ca prea ne plangem pentru orice cac@t, daca comparam cu altii..

Editat de Ice-D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Ice-D a spus:

Nu stiam asta. Oricum, vai de pl lor, de aceea, Ro trebuie apreciata, asa cum e ea. Consider ca prea ne plangem pentru orice cac@t, daca comparam cu altii..

Corect. 

La 01.09.2020 la 23:35, Ice-D a spus:

Mai, nu prea ai ce compara, serios. Cum am spus si unui baiat, uk este un auschwitz bine pus la punct, financiar, legislativ, rutier. 

 

 

Excelent spus.

 

Imi este lene sa ma apuc sa scriu , am facut eu un topic acum ceva timp:

 

Cat despre ceilalti care lucreaza in afara, sa le dea Dumnezeu sanatate si putere, sa faca cum considera ei ca este mai bine pt ei.

A aprecia munca in afara tarii sau traiul in afara tarii tine de N factori ai unui individ. Fiecare poate avea dreptate mai mult sau mai putin prin prisma experientei lui si a maturitatii sale sau copilariei sale daca nu e copt inca.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Christian 1 a spus:

Eu o apreciez,d-aia n-am mai plecat niciunde,desi in urma cu 17 ani voiam Irlanda.

Tot respectul. Acum cateva ore a ajuns o fata in bratele mele, plangand, a ajuns chiar depresiva, sper sa ajunga cu bine in B/Ro. Altul in Olanda, instalator priceput, ce le mai canta si asta. Pe ei cine ii vede? Nimeni. Si cati sunt ca ei?! Prea multi. 

 

De aceea bag mana in foc, cei din tara zambesc mai mult decat foarte multi plecati in afara, amin.

FB_IMG_1599167186268.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Christian 1 a spus:

Nu stiu aia cu cf-urile lor,daa' stiu ca fauve(VW) si-or facut fabrica de asamblare in Africa de sud.

 

Aha, deci a dat unor niggeri sa manance si i-a invatat niste meserii. Fauve astia nu cumva sunt europeni albi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...