Sari la conținut

MotoGP presezon 2020


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Baietii au iesit la antrenament. Din pacate lui Rossi nu-i mai ajunge muritorul de rand la nas, asa ca a blocat accesul incepand de la strada principala. Aveau voie sa se apropie de circuit doar VIP-ulile aflate pe lista batengarzilor postati sa tina puletii la distanta :))

 

Asa e cand devii un basinos batran si ursuz.

 

 

IMG_20200613_165301.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Gixu. a spus:

Baietii au iesit la antrenament. Din pacate lui Rossi nu-i mai ajunge muritorul de rand la nas, asa ca a blocat accesul incepand de la strada principala. Aveau voie sa se apropie de circuit doar VIP-ulile aflate pe lista batengarzilor postati sa tina puletii la distanta :))

 

Asa e cand devii un basinos batran si ursuz.

Il inteleg si aprob perfect.La marile premii deja e nebunie cu VR46,e paroxism.

Imi pot imagina ce o fi pe la el pe acolo...chiar nu e de condamnat ca vrea sa nu vina toti gura-casca sa urle la el sa faca poze cu ei prin gard.Are si el o treaba acolo,nu sta la povesti,taclale si selfie'uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gresit :) NU e marele premium al tavuliei :) Pe langa asta, are o tribuna special facuta. 

 

NU ai cum sa fii un campion/VIP, etc si sa ai pretentia la privacy la comanda. Asa functioneaza lucrurile.

 

Robyb...La un nimeni nu se uita oricum nimeni :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Gixu. a spus:

Gresit :) NU e marele premium al tavuliei :) Pe langa asta, are o tribuna special facuta. 

 

NU ai cum sa fii un campion/VIP, etc si sa ai pretentia la privacy la comanda. Asa functioneaza lucrurile.

 

Robyb...La un nimeni nu se uita oricum nimeni :)

Înflăcărat hater mai ești. 

De la strada principala pana la moșia VR46 oare e drum public sau e proprietatea lui privata? Întreb pt un prieten. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Gixu. a spus:

Gresit :) NU e marele premium al tavuliei :) Pe langa asta, are o tribuna special facuta. 

 

NU ai cum sa fii un campion/VIP, etc si sa ai pretentia la privacy la comanda. Asa functioneaza lucrurile.

E proprietate privata?Specific,e proprietatea lui?Daca da,atunci are dreptate,la el in curte,la el pe tarla lasa pe cine vrea sexul lui.Nu poate sa ii dicteze publicul pe cine sa primeasca sau nu la el acasa.

Daca e proprietate publica,a primariei samd,se schimba treaba,dar daca e prop lui...e stapan.Azi primeste publicul,maine nu mai are chef,vrea sa fie solo.Sau cu tovarasii.El dicteaza.

 

Dimpotriva,daca era dupa cum ai zis,ipotetic vorbind,marele premiu al tavuliei,mai puteam spune ca fiind un eveniment prin excelenta deschis publicului - nu poti ingradi accesul.La marile premii e normal sa stea la poze sa socializeze cu publicul etc (desi repet,mi se pare ca au dat-o in nebunie cu Rossi,si nu am fost la nici un gp in Italia,nici nu cred ca imi pot imagina cum e publicul acolo,deja e insane).Insa la el pe tarla,poate face ce vrea el - azi te primeste maine e inchis.

Parerea mea.

Acum 2 minute, Gixu. a spus:

Drum public :)

Aa,acuma am vazut.

Daca e drum public,atunci ai dreptate.

Deja e ilegal sa opreasca accesul oricarei persoane - drumul public e drum public,poate oricine sa mearga/stea pe el etc.No comment.

Ma gandesc ca politia il lasa sa inchida sa faca sa etc ce vrea el ca e god.Dar da...nu e ok.

Deh...e Valentino.I se trece orice.

Daca stau bine sa ma gandesc,fata de alti piloti (ma gandesc la F1 aici) care au private jets,suita stau doar pe Monaco si la un mare premiu nici nu ii vezi - din hotel de 5 stele vin direct in private motorhome lounge al echipei si sunt perfect intangibili,isi fac cursa si inapoi la Ritz sau la aeroport (si ala privat)...Rossi pare chiar ok,nu?Stiu in motogp nu s-a ajuns inca la nivelul ala,insa spun ca totusi poate fi si mai rau :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, Gixu. a spus:

..., asa ca a blocat accesul incepand de la strada principala.

 

 

IMG_20200613_165301.jpg

Din formularea ta inteleg ca a blocat strada care duce la ferma moto, de la intersectia cu strada principala. Nu a blocat strada principala.  Daca este asa, nu vad care ar fi problema. Pune un link, sa ne dumirim si noi. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 40 minute, frigider a spus:

...lumea ar fi un loc mai bun fara "suporteri inflacarati"

Ahahaha,true true.

 

Motogp'ul incepe sa sa faca "Mission Control Rooms" la fabrica exact ca in F1 - link

Mi se pare ca se creeaza un precedent periculos,n-as vrea ca motogp'ul sa ia directia F1 - aceste mission control rooms intesate de ingineri sunt cele care fac strategiile perfecte si elimina orice surpriza,orice neprevazut...de fapt sunt cele care elimina spectacolul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stoner despre cariera  lui Rossi, prea mult prelungita: "I believe if he left the sport a little earlier he would have left a legacy, which he still always will," Stoner said. "But now he's showing himself to be very beatable. ... It's disappointing to see someone, who anyone would have wanted to be in their team and paid an absolute fortune to have him, now [likely] demoted to a satellite team."  https://www.espn.com.au/espn/story/_/id/29316566/casey-stoner-wonders-valentino-rossi-retired-earlier

 

Si cred ca are mare dreptate... 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 11.06.2020 la 9:37, john17 a spus:

Da' banii pe bilete și videopassuri i-au restituit? 

Nu, dar sunt foarte drăguți și mi-au oferit o reducere de 0,99 euro:

 

"We want to thank you for sticking with us until the season restarts.
As a thanks, we're extending your VideoPass subscription until the first race of the 2021 season."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu' aștept să ne zică Dorna cam câți spectatori au voie la curse. Că mă îndoiesc că ar organiza cineva evenimente cu circa 100 000 de oameni în Europa, oricât de mare ar fi relaxarea, mai ales că măsurile de siguranță din paddock par draconice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, xt600 a spus:

Stoner despre cariera  lui Rossi, prea mult prelungita: "I believe if he left the sport a little earlier he would have left a legacy, which he still always will," Stoner said. "But now he's showing himself to be very beatable. ... It's disappointing to see someone, who anyone would have wanted to be in their team and paid an absolute fortune to have him, now [likely] demoted to a satellite team."  https://www.espn.com.au/espn/story/_/id/29316566/casey-stoner-wonders-valentino-rossi-retired-earlier

 

Si cred ca are mare dreptate... 

Eu am zis demult asta, da noah, pe unii banii nu ii mai satura indiferent de cati ar avea

La 15.06.2020 la 15:07, Method a spus:

Il inteleg si aprob perfect.La marile premii deja e nebunie cu VR46,e paroxism.

Imi pot imagina ce o fi pe la el pe acolo...chiar nu e de condamnat ca vrea sa nu vina toti gura-casca sa urle la el sa faca poze cu ei prin gard.Are si el o treaba acolo,nu sta la povesti,taclale si selfie'uri.

Sunt si eu curios, im ce tara civilizata, ai voie sa blochezi un drum public, ca asa ti se scoala tie culoarea galbena?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, Kiki a spus:

Eu am zis demult asta, da noah, pe unii banii nu ii mai satura indiferent de cati ar avea

Sunt si eu curios, im ce tara civilizata, ai voie sa blochezi un drum public, ca asa ti se scoala tie culoarea galbena?

 

Da, dupa umila mea parere, la finele lui 2018 trebuia sa se retraga. Cand un pilot de talia lui nu a mai castigat o cursa, de atata timp, iar mai nou prinde foarte rar podiumul, este un semn.

Cel mai  probabil este un drum care face legatura intre ranch si drumul principal, iar riveranii cu siguranta nu au fost afectati, dar stii cum este cu presa de scandal...  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...