Sari la conținut

E viitorul auto electric?


adidas
 Share

Postări Recomandate

La 20.04.2024 la 16:44, Djebelu' a spus:

Probabil ca avem valori diferite pentru ce inseamna loc/spatiu.

Dar oricum si asa, sa sustii direct/indirect ca Spring-ul e incapator, te face iar subiectiv, nu obiectiv.

sa inteleg ca tu nu incapi intr-o masina? sa iti dea Dumnezeu sanatate daca ai peste 150kg+ la sub 1.80 m.

am transportat un bolnav (160 kg), 60+ ani, intr-o noapte, fiat Panda (2007), pe locul din fata ca sa stea cat mai "intins".a "incaput" fara nicio problema (in dreapta soferului, repet).

am un amic de 100+km , 1.90m. nu are nicio problema (imi povestea ca avea probleme cu masinile"turtite" ca il apasau pe cap.

cu ce compari ca sa avem aceeasi unitate de masura?

Acum 56 minute, danypop a spus:

ai postat un site -vai de mama lui. mi-au tipat toate solutiile de securitate (de adblock--uri nu mai zic). Zici ca honeypot sa atraga useri fara parola la contul in care sunt logati.

 

uneori ma intreb pe unde le gasiti..

de articol nu mai zic. pana si chatgpt-ul scria unul de 10 ori mai corect si mai "cu sens"

Acum 45 minute, The Flying Dutchman a spus:

Wow! Ultima solutie, inc-o revolutie! 

super tare semnatura ta.! Vezi ca pe acest topic o vor lua multi ca" atac la persoana"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mulțumită producătorilor germani de automobile, motoarele cu combustie internă vor fi în continuare acceptabile atâta timp cât sunt capabile să funcționeze cu biocombustibili sau combustibili sintetici. Și datorită proprietarilor germani de case, interzicerea cazanelor pe gaz a fost, de asemenea, diluată.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, foxbat a spus:

ai postat un site -vai de mama lui.

 

E posibil ca site-ul sa fie vai soarta lui, problema e ca eu am dovedit ca mari trusturi de presa mint cu nerusinare. Cu ce e mai bun CNN (ex) decat acest site? Ca au mai multi bani? Pai asta inseamna doar ca mint mai mult decar altii, tonomate cum zicea Basescu. Cum este site-ul nu este important ci daca informatia e reala.

 

Dar ce sa inteleaga un propagandist ca tine care sta cu masca pe fata cand conduce EV-ul singur...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 19.04.2024 la 16:43, Djebelu' a spus:

Nu te mai chinui sa-mi raspunzi, du-te si serveste-ti cafeaua, se pare ca ai mare nevoie de ea.

 

Acum 4 minute, Nguyen a spus:

Dar ce sa inteleaga un propagandist ca tine care sta cu masca pe fata cand conduce EV-ul singur...

 

Autosuficienta, fals sentiment de superioritate. Si mai doriti dialog? Imi pare rau, nu avem cu cine.

Eu stiu atat. Pentru ceea ce fac eu, un EV e perfect. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, mircea.cazachevici a spus:

Si mai doriti dialog?

 

Pai foxu a zis ca stirea aia e gunoi pt ca site-ul e nasol dar a omis cu buna stiinta faptul ca aia citau Telegraph-ul: https://www.telegraph.co.uk/news/2024/04/18/electric-vehicles-sales-europe-heat-pumps-net-zero/

 

Ce ziceai de autosuficienta si fals sentiment de superioritate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziceam ca atunci cand te implici intr-o discutie doar ca sa spui "nu te obosi sa mai raspunzi", cum face Djebelu, e autosuficienta .Cand folosesti cuvintele "ce sa inteleaga din astea un propagandist ca tine", e fals sentiment de superioritate.

 

Imi pare rau, dar ori purtam o discutie matura, ori aruncam cu rahat in toate partile si radem pe infundate de opiniile celuilalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, mircea.cazachevici a spus:

Ziceam ca atunci cand te implici intr-o discutie doar ca sa spui "nu te obosi sa mai raspunzi", cum face Djebelu, e autosuficienta .Cand folosesti cuvintele "ce sa inteleaga din astea un propagandist ca tine", e fals sentiment de superioritate.

 

Imi pare rau, dar ori purtam o discutie matura, ori aruncam cu rahat in toate partile si radem pe infundate de opiniile celuilalt.

Considera cum iti convine tie, daca nu poti considera obiectiv.

Oricat o dat la intors, springul e o masina mica, neincapatoare si unsafe. Faptul ca tu te multumesti cu ea, nu o face ceva mai incapatoare sau safe la impact.

Simplu, fara nicio autosuficienta.

 

 

 

 

Foxule, continui sa fii subiectiv. O intorci pe toate partile ca sa cazi, ca de obicei, in picioare...

Am inteles, cand n-ai cu cine, n-ai. Atata s-a putut in cazul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 55 minute, mircea.cazachevici a spus:

Imi pare rau, dar ori purtam o discutie matura, ori aruncam cu rahat in toate partile si radem pe infundate de opiniile celuilalt.

 

Foxu a dat dovada de maturitate cand a zis ca site-ul e nasol si ca stirea e gunoi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce treaba are site-ul? Sau parerea ta ca ev-urile sunt doar impinse in fata de UE? Sau parerea lui Djebelu cum ca springul e o masina neincapatoare? Astea sunt doar opinii.

 

In schimb, cand incep generalizarile  categoriilor de oameni, gen propagandistii astia neomarxisti ce stau cu masca pe fata si nu inteleg nimic, sau prostii aia de se duc cu EV- urile la munte si nu-si dau seama cat de penibi sunt......da, acolo e falsa superioritate si autosuficienta. Practic, voi nu puteti sa va coborati la nivelul unor astfel de oameni si sa aveti o discutie cu ei.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, mircea.cazachevici a spus:

Ce treaba are site-ul?

 

Are treaba, pinochio a pus link-ul iar foxul l-a luat la plua ca posteaza tampenii si dau citate:

 

"ai postat un site -vai de mama lui. mi-au tipat toate solutiile de securitate (de adblock--uri nu mai zic). Zici ca honeypot sa atraga useri fara parola la contul in care sunt logati.

uneori ma intreb pe unde le gasiti..

de articol nu mai zic. pana si chatgpt-ul scria unul de 10 ori mai corect si mai "cu sens"

glumesti sau chiar asta ai inteles tu din "stirea" (gunoi cum ziceam) aia?"

 

Aici gasim de fapt autosuficienta si falsul sentiment de superioritate dar te-ai facut ca nu le observi pt ca foxu e fratele tau de suferinta pe subiectul EV-ului. Foxu daca era un individ dotat cu inteligenta verifica mai intai daca stirea e reala si corecta si dupa aceea comenta asupra ei, nu asupra lui pinochio sau a site-ului. De aceea afirm cu convingere ca foxu e un propagandist care conduce cu masca pe fata cand e singur in masina.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, pinnochio a spus:

La matale e gunoi orice nu e conform propaganda la zi.Hai,că articolu nu e rău,nici măcar părtinitor.

pareai om cu  destula intelegere a lumii (vechi). ala e gunoi. nicio propaganda.ti se pare ca vind EV-uri? deloc!

Acum 8 ore, Djebelu' a spus:

Considera cum iti convine tie, daca nu poti considera obiectiv.

Oricat o dat la intors, springul e o masina mica, neincapatoare si unsafe. Faptul ca tu te multumesti cu ea, nu o face ceva mai incapatoare sau safe la impact.

Simplu, fara nicio autosuficienta.

 

 

 

 

Foxule, continui sa fii subiectiv. O intorci pe toate partile ca sa cazi, ca de obicei, in picioare...

Am inteles, cand n-ai cu cine, n-ai. Atata s-a putut in cazul tau.

trec peste "atat s-a putut"pt ca nu are rost sa vorbim vorbe si nu ajuta daca ti as raspunde in oglinda.

ce parte din ce ti s-a raspuns nu iti place? ca ne place Springul si tie nu ? sa iti pun materiale cu turism (Turcia, Grecia) cu Springul? bagaje etc?

spring e clasa mini, compacta subcompacta sau cum s-o numi. deci are fix dimensiunile corespunzatoare aceste clase.

unsafe? iarta-ma - ce masina conduci care sa ti se pare safe? si in ce conditii? ca sa comparam mere cu mere.

la fel de "mici  sunt si :smart EV, mini, vw eup. si mai sunt, astea mi -au venit asa la prima vedere.

 

maine as cumpara un spring daca modelul nou ar fi 10k ( pretul pe care l-as plati eu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, foxbat a spus:

maine as cumpara un spring daca modelul nou ar fi 10k ( pretul pe care l-as plati eu)

Mare adevăr ai grăit! Doar că și subvenționat costă mai mult! Deci nu se merită, chestie pe care unii o tot spunem de la început,  dar fanii ev țipă "batman, batman!". Și popa cade precum crashquez.

Și după cum am vz niște springuri răscrăcite în așteptare de piese mi-e clar că e un vehicul sigur. Gen "moarte sigură cu cobra,  și mai sigură cu mobra"! :crack:VW Lupo era parfum pe lângă tigaia asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, foxbat a spus:

ce parte din ce ti s-a raspuns nu iti place? ca ne place Springul si tie nu ? sa iti pun materiale cu turism (Turcia, Grecia) cu Springul? bagaje etc?

 

Poti sa pui ce materiale vrei, anul trecut ai plecat in Turcia cu un Duster diesel, daca negi dau link-ul unde ai postat pe softpedia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

21 hours ago, pinnochio said:

In Zoe,nu e loc de mască..hi..hi..

Am un vecin si prieten cu Zoe. Ultima oara am discutat cu el pe tema asta in septembrie trecut. Avea 55000km, facuti numai in Bucuresti si împrejurimi, cotetul are patru ani. 

Omul are 1.8m si 90kg. Are loc confortabil inauntru.

M-am dat si eu odata cu ea, impreuna cu el. Masina e mai mult decat ok. Ai mers vreodata cu una, chiar si ca pasager? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, The Flying Dutchman a spus:

Are loc confortabil inauntru.

 

Pinnochio era ironic si glumea, si chiar a fost o gluma foarte reusita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Nguyen a spus:

 

 anul trecut ai plecat in Turcia cu un Duster diesel

 

Mie asta mi se pare cea mai comică fază! 😄🍻😄 E grozav și că forumul ăsta are o mulțime de topicuri incredibil de funny -  sigur nu se numește umor . ro?!

Editat de Nea Baphomete
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...