Sari la conținut

Accidente 2023


ENEOS

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 221
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 18 minute, DiarM a spus:

Destul de chill anul asta pe accidente sau nu mai ajung stirile pe aici. Mai ales de cand au venit scuteristii din india ma asteptam sa fie cu morti saptamanal

Nu este nici un chil, sunt cu zecile in fiecare zi, te ia capul  si  numai vitezane

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, DiarM a spus:

Destul de chill anul asta pe accidente sau nu mai ajung stirile pe aici. Mai ales de cand au venit scuteristii din india ma asteptam sa fie cu morti saptamanal


Daca s-ar baga aici toate accidentele de scuter s-ar umple serverul.

1 oră în urmă, Djenavar a spus:

Nu este nici un chil, sunt cu zecile in fiecare zi, te ia capul  si  numai vitezane


Ieri a ars o mobra pe DN1 pe la intrarea in Bucale si n-am vazut nicio vorba pe nicaieri. S-a obisnuit toata lumea cu accidentele si nu isi mai bate nimeni capu. Asa cum toata lumea s-a obisnuit cu motociclistii in trafic si ne face loc printre benzi. Sau asa cum ne-am obisnuit sinoi cu mobristi multi in oras zi de zi si nu ne mai obosim sa ne salutam intre noi tot timpu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mari laba.gii mai sunteti!!!

cand mergeti cu moto si trece motociclista pe langa voi …..mergeti cu cardanul sculat si o alergati…..

daca pica incepeti sa o blamati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

29 minutes ago, ianachim said:

Mari laba.gii mai sunteti!!!

cand mergeti cu moto si trece motociclista pe langa voi …..mergeti cu cardanul sculat si o alergati…..

daca pica incepeti sa o blamati

Epic. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, DiarM a spus:

Destul de chill anul asta pe accidente sau nu mai ajung stirile pe aici. Mai ales de cand au venit scuteristii din india ma asteptam sa fie cu morti saptamanal

Indienii sunt mai priceputi ca ce avem noi pe aici. Aia merg de la 5 ani pe scutere :))) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Escanor a spus:

Indienii sunt mai priceputi ca ce avem noi pe aici. Aia merg de la 5 ani pe scutere :))) 

Da dar romanii in masini nu sunt obisnuiti inca cu atatea scutere iar indianu crede ca daca da claxon are prioritate ca la el acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, DiarM a spus:

Da dar romanii in masini nu sunt obisnuiti inca cu atatea scutere iar indianu crede ca daca da claxon are prioritate ca la el acasa.

 

Se vor obisnui in scurt timp :D 

 

Iar claxonatul ala nu e pentru prioritate e doar sa te faca atent, sau cel putin asa am perceput eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Acum 2 ore, megamotoreta a spus:

Ca nu ai vazut un motociclist,mai inteleg,dar sa nu vezi 6 motociclisti din sens opus...

Dacă poza din articol e cea adevărată, este vorba despre tupeul și nesimțirea pe care o afișează bizonii români când se urcă la volanul unui SUV.

În sezonul ăsta a trebuit să mă feresc de multe ori de genul ăsta de specimene.

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, megamotoreta a spus:

Ca nu ai vazut un motociclist,mai inteleg,dar sa nu vezi 6 motociclisti din sens opus...

 

Asta pentru cei care cred ca ceva proiectoare (ilegale de altfel) ii vor face mai vizibili si mai la adapost in trafic. Iluzie babaetz, ochii in patru si paziti-va pielea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca la un singur far moto se poate interpune ceva ,in cazul de fata 6 faruri rasfirate pe o anumita distanta tot "invizibile" sunt atunci clar nu exista absolut nici o scuza. Pacat ca e legea atat de permisiva cu astfel de "oameni".

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, pierrotlefou a spus:

Dacă poza din articol e cea adevărată, este vorba despre tupeul și nesimțirea pe care o afișează bizonii români când se urcă la volanul unui SUV.

În sezonul ăsta a trebuit să mă feresc de multe ori de genul ăsta de specimene.

perfect adevarat

jeepul/suvul da putere si nesimtire 

iar in mana femeilor decine o arma a prostiei si indiferentei

daca era intr o masina mica acei OAMENI la oraoasta stateau impreuna la un pahar povestind si traseul zilei

nemernica merita o pedeapsa exemplara din partea legii

IMG_0947.thumb.png.420d9b0120415779f0288f0e04e26140.png

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, ianachim a spus:

 

iar in mana femeilor decine o arma a prostiei si indiferentei

 

Am precizat: bizoni. Tocmai pentru a nu discrimina genurile.

Indifirent de gen, comportamentul la volanul unui SUV lasă de multe ori se dorit. Fără să generalizez.

 

Și da, dacă era o mașină mică, poate aveau o șansă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveau o șansă să nu se creadă bizoana regina șoselelor. Am întâlnit recent un specimen din ăsta care a afirmat cu nonșalanță că merge pe principiul "femeie șmecheră cu mașină bengoasă" și ea se bagă oricum că se dă lumea la o parte... :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...