Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2109

  • Penetru

    1895

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1586

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cum credeți că arată cea mai scumpă cafea din lume? Se pare că numele ei este Kopi Luwak, se găsește doar în câteva locuri pe pământ și costă 400 de dolari kilogramul.

Acest tip de cafea este unul destul de neobișnuit. Aceasta de obține din boabe care au fost mai întâi ingerate de către animalul civeta de palmier, și mai apoi expulzate prin excremente.

De ce este această cafea atât de specială? Procesul prin care trece cafeaua este unul interesant. O parte a bobului de cafea nu este digerată, ci chiar modificată din punct de vedere chimic de către enzimele din tubul digestiv al civetei (sau Paradoxurus hermaphroditus). Excrementele sunt recoltate, spălate cu grijă și prăjite doar puțin, pentru a nu distruge aroma pe care o dobândesc în urma procesului prin tubul digestiv al animalului.

Cafeaua asta este recoltată doar în anumite părți ale lumii: Vietnam, sudul Indiei, insulele Jawa, Sumatra, Bali, Sulawesi, Filipine și Timorul de Est. Iar o cană Kopi Luwak costă în Londra sau New York între 30 și 100 de dolari.

Deja salivez...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dau o lingurita de Jacobs la 5000 de lei. E cea mai scumpa? E.

Dar cine a (cuvant urat)-o ?

Vezi tu, importanta nu este cafeaua ci rozeta din care a iesit!

Editat de Adixgl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

doar_dinamo_4.jpg

 

Ce au reusit aseara membrii unei galerii in fieful rivalei de-o viata este colosal! Cand am realizat ce s-a intamplat si mai ales povestea din spate m-am sufocat de ras! Nici nu conteaza echipele si contextul, ci inventivitatea, inteligenta si iscusinta unora! Desi am aproape 50 ani si am vazut mult sport, nu-mi amintesc de un gest similar sau care sa se apropie macar de inventivitatea fanilor dinamovisti!

Jos palaria!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar_dinamo_4.jpg

 

Ce au reusit aseara membrii unei galerii in fieful rivalei de-o viata este colosal! Cand am realizat ce s-a intamplat si mai ales povestea din spate m-am sufocat de ras! Nici nu conteaza echipele si contextul, ci inventivitatea, inteligenta si iscusinta unora! Desi am aproape 50 ani si am vazut mult sport, nu-mi amintesc de un gest similar sau care sa se apropie macar de inventivitatea fanilor dinamovisti!

Jos palaria!

Cred ca astfel galeria Dinamovista si-a asigurat un loc in istoria fotbalului . Toata stima ptr organizare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar_dinamo_4.jpg

 

Ce au reusit aseara membrii unei galerii in fieful rivalei de-o viata este colosal! Cand am realizat ce s-a intamplat si mai ales povestea din spate m-am sufocat de ras! Nici nu conteaza echipele si contextul, ci inventivitatea, inteligenta si iscusinta unora! Desi am aproape 50 ani si am vazut mult sport, nu-mi amintesc de un gest similar sau care sa se apropie macar de inventivitatea fanilor dinamovisti!

Jos palaria!

Ori a fost o tribuna de handicapati ori plina de dinamovisti. Acu chiar nu imi vine sa cred ca din toata tribuna niciunul nu a remarcat ce culori au pe ei sau ce scrie. Cred mai degraba ca dinamovistii au luat o tribuna sa faca asta si l-au facut mai bogat pe Becali. Si atunci mi se pare ca seamana cu aia de iti tai puta sa faci in ciuda la nevasta! :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te uitai pe facebook???? unde in secunda 2 era plin de poze si scoteai alea de pe tine? te gandeai ca rosu cu alb in cantitatile alea nu prea are de-a face cu steaua? zic si io ca la fotbalul national nu ma mai uit din '96 si nu prea mai stiu cum e pe stadion. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Nu statea nimeni sa se uite pe Facebook, oamenii erau la meci, se uitau la jucatori, incalzire, nu la telefoane. Din tribuna oricum nu iti dadeai seama de amploarea coregrafiei, totul era vizibil din partea cealalta. Chestia geniala tocmai asta este, farsa a fost facuta de niste brilliant minds dinamovisti si dusa la indeplinire de catre suporterii stelei din tribuna, fara voia lor :-))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu statea nimeni sa se uite pe Facebook, oamenii erau la meci, se uitau la jucatori, incalzire, nu la telefoane. Din tribuna oricum nu iti dadeai seama de amploarea coregrafiei, totul era vizibil din partea cealalta. Chestia geniala tocmai asta este, farsa a fost facuta de niste brilliant minds dinamovisti si dusa la indeplinire de catre suporterii stelei din tribuna, fara voia lor :-))))))

da...

https://www.facebook.com/828777003809568/videos/1226247527395845/

» Post actualizat in 19 Aug 2016 16:46

https://www.facebook.com/cinemamoremio/videos/1244744212203277/?hc_ref=NEWSFEED

marcello si sophia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Antoni (Toni) Bou.

9 tiluri de campion mondial la trial.

10 indoor.

 

Poate unul dintre cei mai mari sportivi pe doua roti

 

Cica stioe sa mearga binisor :

 

» Post actualizat in 20 Aug 2016 20:35

Finalul cu scrisul Red Bull pe o roata este absolut apoteotic.

 

Noroc ca a ajuns subiect de gluma, poate mai vede romanul cine-i Toni Bou :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...