Sari la conținut

Controale RAR București și împrejurimi


PzKpfW
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 113
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 13 ore, Escanor a spus:

 

Posibil că sunt millennial, doar că prima parte a generației, aia mai "bătrâni"

Millennials, also known as Generation Y or Gen Y, are the demographic cohort following Generation X and preceding Generation Z. Researchers and popular media use the early 1980s as starting birth years and the mid-1990s to early 2000s as ending birth years, with the generation typically being defined as people born from 1981 to 1996.[1] Most millennials are the children of baby boomers and older Generation X;[2] millennials are often the parents of Generation Alpha.[3]

 

Deci fix milenial esti :))

 

Acum 3 ore, Lucian_M a spus:

Nu știu sigur, dar parcă cei născuți după 2000...

Nop, banuiesc ca si tu tot milenial :))

 

Cat despre cap de creta, dupa cum e norocul. Eu am dat si de oameni normali, cu capul pe umeri, cu care am putut discuta civilizat.

Dar am dat si de idioti-de exemplu la iesirea din Bucuresti spre DN2 E85, e o zona cu 4 benzi pe sens, treceri de pietoni cu scuar pe mijloc.  M-a oprit cap de creta, eu fiind cu masina pe banda 1, ca nu am dat prioritate la pietoni (hotatat sa imi ia permisul)-care pietoni erau pe sens opus, in dreptul benzii doi-nici nu ajunsesera la scuar. Si cu vorba buna nu a mers, desi am incercat sa explic tolomacului-culmea, eram atunci cu scoala de a, aveam in masina si cartea de legislatie-i-am deschis o la articolul despre prioritate pietoni. NIci asa nu a vrut sa priceapa :))))))

M-am enervat si i-am spus sa ia permisul, ca ne vedem in instanta pentru abuz in serviciu-proces intentat pe persoana cat si pe institutie, si plangere interna MAI tot pentru abuz in serviciu. 

Dupa 10 min s-a intors de la masina cu actele, si un avertisment ca nu aveam luminile aprinse :))))))

Desi culmea, merg permanent cu faza scurta, desi masina are DRL.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, Adrian M. a spus:

Deci fix milenial esti :))

 

Acum 19 minute, Adrian M. a spus:

Nop, banuiesc ca si tu tot milenial :))

 

Sa fii milenial e mai mult o chestie culturala decat o caracteristica derivata direct din anul de nastere. Prostia caracteristica acestei generatii este mult mai pregnanta in societatile occidentale fata de cele est-europene sau din alte continente. La noi o persoana nascuta la sfarsit de anii '80 nu are in cap tampeniile celor din SUA de exemplu in schimb generatia Z de la noi e cam la fel de imbecila ca cea din SUA.

Editat de Nguyen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se schimbă problemele cu generațiile astea, daca problema acum ceva vreme era să ajungi până la destinație și mai aveai încă o mobra de rezerva cu tine pentru piese, acum problema e unde e filtru rar.

 

Daca problema bunicilor era că luptau pe front unde îți luai glonțan in țeasta, acum problema că sunt vinituri în București.

 

Cum prima problema s.a rezolvat cu timpul iar acum pleci mult mai relaxat până la mare, la fel o sa se rezolve și problema cu rarul.

 

Cine vrea sa se implice sa rezolve problema, are votul meu, faceți un partid, intrați în parlament, desființați instituția, propuneți soluție înlocuitoare, dar o sa dureze (am auzit că ăștia din generația Z se dau cu poponeata de pământ daca nu se rezolva peste noapte).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Acum 10 ore, PzKpfW a spus:

"Gioarsele cu burlane" nu prea ies la orele astea. Iar dacă ies, sigur nu sunt la fel de deranjante ca noaptea.

Ai fi surprins.
Dar cum "ie si iei uameni" (aia de la RAR), banuiesc ca in plasa cade doar plevushca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Acum 14 ore, PzKpfW a spus:

Control RAR la Victoriei.

 

image.thumb.png.1a104dd02e076dab93a27d5ab3b4e6eb.png

image.thumb.png.44c117710e61cdf0f82d637206d8f9fa.png

Păcat că nu-și fac un birou permanent și în Piața Constituției. Iarăși au început cursele cu burlane cât mai zgomotoase. Având în vedere ce șlapi și bermude au meseriașii, bănuiesc că selecția naturală va compensa absența controalelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Speedy.K a spus:

Si eu merg in blugi si tricou. Dar n-am miar, am mobra de A2, ca, deh, sunt incepator...

Un minim de protecție e ușor de realizat: un sacou/geacă de textil/bumbac/in (versiunea in https://www.formoto.it/it/shop-496/abbigliamento-giacche/cottage) la care se adaugă protecție dorsală (https://www.tucanourbano.com/en/pp/accessories-black-8009-65632), mănuși de vară, dacă e cu motor niște sneakers de basket. 

Vorba aia: aveți grijă de corpurile voastre!

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 25.06.2023 la 13:09, pierrotlefou a spus:

Păcat că nu-și fac un birou permanent și în Piața Constituției. Iarăși au început cursele cu burlane cât mai zgomotoase. Având în vedere ce șlapi și bermude au meseriașii, bănuiesc că selecția naturală va compensa absența controalelor.

Corect!

Si mie mi-ar placea asta :)

 

Pe anumite chat-uri deja au scris unii ca au nevoie de toba stoc (IMPRUMUT, nu vor sa cumpere) ca sa treaca RAR-ul (ca au ramas fara talon) si cat costa taxa ca sa isi ia talonul inapoi...

 

Fiecare intelege alfel fenomenul moto.

Unii au placere maxima sa tureze motorul la nesfarsit si la ore de maxima audienta, altii isi iau SS-uri ca sa mearga exclusiv prin oras (si au doar 1-2 zone preferate pentru liniute), cei mai simpatici isi iau moto ca e cool si nu ies daca vad un nor pe cer sau bate putin vantul, etc.

E loc pentru toti sub soare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, GoodKat a spus:

Ies in parcul Carol destul de des, de obicei pe la orele 22:00 - 23:00 cand este racoare si mai liber. Ba frate...forjeaza unii niste gioarse de motociclete pe coborarea spre Sincai de zici ca nu este adevarat. 0 respect pentru oricine ar putea sa se odihneasca la ora aia. Aia merita prinsi, batuti si sa li se bage mizeriile alea de "tobe" in cwr. Daca as sta in blocurile de langa bulevard, mi-as face stoc de cartofi si as sta la vanatoare.

Pe vremuri mergea cu plângere la poliție și se mobiliza și RAR-ul.

Personal, apostrofez în trafic genul ăsta de imberbi.

Și, văzând ce echipament folosesc (șlapi și pempărși), îi încurajez să se țină de genul ăla de ținută, selecția naturală funcționează la marele fix.

Multe Urări și Iubire Eternă lor, că specimenele alea sunt prezente pe acest forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...