Sari la conținut

Tura prin Brazilia - sfaturi


omgs88
 Share

Postări Recomandate

Eu am fost. Conform cererii, las niste sfaturi:

1. Nu te duce acolo. 

2. Daca te duci, mergi cu masina.

3. Daca te mananca si vrei sa te scarpini poti sa mergi cu motoreta.

4. Daca patesti ceva, sa iti amintesti de aceste lucruri. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prazilia? Cică sunt ambulanțe roz care răpesc bărbații și îi chinuie cu dansatoare de samba.

Acum serios, la ce răfuieli sunt pe acolo, nu m-aș risca. Mă atrage la fel de mult ca și Rusia, doar că la comuniști e mai frig.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, Microbec said:

Eu am fost. Conform cererii, las niste sfaturi:

1. Nu te duce acolo. 

2. Daca te duci, mergi cu masina.

3. Daca te mananca si vrei sa te scarpini poti sa mergi cu motoreta.

4. Daca patesti ceva, sa iti amintesti de aceste lucruri. 

poti sa detaliezi experienta ta de acolo am  din cate  stiu au fost baieti de pe motoare si au vb destul de frumos de  bolivia peru  si sunt destul de multi care au fost ai nu au avut probleme  idea e sa ma duc pe un vatrom de 650  daca il fura nu e asa mare supararea 🍻

 

4 hours ago, Figment said:

Pune mana de cumpara-ti niste punctuatie. Am auzit ca e nevoie prin Beazilia. 

iti trimit o bere sa dormi tu linistit  nu am fost la scoala  aveam treaba in  curtea scolii😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, omgs88 a spus:

nu am fost la scoala  aveam treaba in  curtea scolii

Asta e destul de evident...

Presupun ca nici pe la orele de geografie nu ai partikipat. Bolivia si Peru nu sunt judete in Beazilia. Sau tu ii spui Beazilia la toata America de Sud?

 

Acum 2 ore, omgs88 a spus:

daca il fura nu e asa mare supararea

Daca il fura e cazul fericit. Se pot intampla chestii mult mai nasoale pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, omgs88 a spus:

poti sa detaliezi experienta ta de acolo am  din cate  stiu au fost baieti de pe motoare si au vb destul de frumos de  bolivia peru  si sunt destul de multi care au fost ai nu au avut probleme  idea e sa ma duc pe un vatrom de 650  daca il fura nu e asa mare supararea 🍻


Cica sunt niste baieti prietenosi pe motociclete care se joaca de-a hotii si vardistii pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, omgs88 a spus:

...

iti trimit o bere sa dormi tu linistit  nu am fost la scoala  aveam treaba in  curtea scolii😂

Daca mai continui asa,s-ar putea sa ai treaba inafara curtii scolii...  :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, omgs88 a spus:

poti sa detaliezi experienta ta de acolo am  din cate  stiu au fost baieti de pe motoare si au vb destul de frumos de  bolivia peru  si sunt destul de multi care au fost ai nu au avut probleme  idea e sa ma duc pe un vatrom de 650  daca il fura nu e asa mare supararea 🍻

 

iti trimit o bere sa dormi tu linistit  nu am fost la scoala  aveam treaba in  curtea scolii😂

Iti foarte multumesc.

 

Se intampla sa fi fost si eu in Peru prin 2005 si din ce am vazut, fara un localnic cunoscut sau eventual un ghid platit poate deveni periculos. Daca ai capul pe umeri si ochi sa vezi, du-te linistit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, omgs88 a spus:

 nu am fost la scoala  aveam treaba in  curtea scolii

nu cred ca ai fi fost nici macar in curtea scolii :) :)

 

in orice caz, partikip, prazilia, beazilia, pago-pago sau ce o fi!!

 

apropo, oare pogo stick s-a inventat in Pago Pago??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, omgs88 a spus:

...idea e sa ma duc pe un vatrom de 650  daca il fura nu e asa mare supararea 🍻

Cunosc pe cineva care a lucrat cu contract in Brazilia (si in Chile) si povestea ca in anumite zone/cartiere e foarte periculos sa te hazardezi, ca te talharesc/jefuiesc/omoara....Ce mi s-a parut ciudat este ca tipul nu umbla niciodata cu sume mari la el, doar cu ceva maruntis, ca daca ai o suma mai mare de bani la tine, te ucid (pentru ca le e frica de repercursiuni, fiind "bogat" poti face demersuri sa te razbuni sau sa-i prinzi...).

Si cand zic suma mare, ma refer la vreo 400 euro sau mai mult...

 

Seara, jafurile pe motoare/scutere sunt la ordinea zilei (apar 2, cel din spate coboara cu pistolul si ti-l pune la tampla, ii dai banii, telefonul si tot ce ai...)

 

Editat de Leon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to Tura prin Brazilia - sfaturi

sa dam un pic de context  o sa cumpar motorul din  State of Santa Catarina unde  si este o persoana care ma poate ajuta   si o sa merg in functie de sfaturile  lui https://www.youtube.com/DiarioDoPresi . 

intreb penttru ca  momentan este un plan,  inca nu stiu ce si cum  , nu prea inteleg de cand a devenit gramatica asa importanta  intro tara condusa de dragnea si dancila  ? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta e problema ta, ca nu intelegi. A ta, a lu' Dragnea si a lu' Dancila.


 

Uite, ca sa nu zicica nu te ajut, iti dau ceva de ascultat despre cum a fost in Brazilia. Ca daca ti-e greu cu scrisu, nu-ti scriu, ca poate ti-e greu si cu cititu.

Vezi de la min 17 la min 27.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, omgs88 a spus:

nu prea inteleg de cand a devenit gramatica asa importanta  intro tara condusa de dragnea si dancila  ? 

Gramatica este foarte importanta. Asta se aplica chiar si intr-o tara condusa de Dragnea sau Dancila. Ca nu i-ai dat sau nu-i dai atentie, asta-i strict problema ta, caz in care nu trebuie sa te deranjeze faptul ca primesti observatii despre cum te exprimi in scris. 

Editat de MirceaB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu te sustin colegule.

doar sa ai grija ca-s cam animale aia pe acolo. foame mare de bani. evita zone naspa si ar trebui sa fie bine.

 

eu unul parca nu mi-as asuma asa niste riscuri dar oamenii sunt diferiti si asta e un lucru bun.

 

multe topicuri cu excursii am rasfoit dar parca niciunul cu Brazilia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...