Sari la conținut

7. Gran Premio d’Italia Brembo - Mugello


Postări Recomandate

Acum 15 minute, xt600 a spus:

si o cucereste pe Ileana, cam trecuta, uzata, dar nah... 

:crack:

Acum 15 minute, xt600 a spus:

in cate imi amintesc, povestea este confirmata si de Pedrosa. 

Exact.Doar ca asta nu se potriveste teoriei colegului cu MM - fat frumos,pai fat-frumos nu poate fi rau si sa fure de la Pedrosa piese nu? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 742
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hai sa nu-l plangem prea tare pe JM89 cel oropsit ca si el le-a dat-o prin gura celor de la KTM intr-un mare fel cand a semnat cu Ducati. Este business. Asa se intampla lucrurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Method said:

Neah,eu cred ca tocmai de aia zambea JM pt ca se intelesesera in principiu,asta a si declarat de fapt - ori nu ai cum sa te intelegi fara sa vorbesti de bani.

Declaratia lui Marquez a generat toata ruptura. De fapt nu declaratia lui Marquez,ci faptul ca Gigi a muscat momeala si aluzia cu "daca nu imi dati ce vreau,eu plec la...ktm?aprilia? etc

Nu știu. Exprimăm propriile scenarii. Unul dintre ele poate fi adevărat. Dar, spre deosebire de ăsta al tău, sau chiar și de al meu, mi se pare mai plauzibilă ipoteza emisă de @damager cu privire la cele declarate acum vreo lună de Domenicali. Ducati vrea să câștige curse ca să vândă motociclete. Iar în materie de marketing, Marc Marquez este un "brand" cu care poți avea mai multe pretenții decât cu Jorge Martin pe piața din Asia, de exemplu.

Eu tot sper să aflăm cândva adevărul cu privire la istoria asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, Kagemusha a spus:

Eu tot sper să aflăm cândva adevărul cu privire la istoria asta.

probabil se va face un documentar cu 'din culise" candva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, B.B. a spus:

. Dar JM a fost naiv si a crezut ca locul ala se obtine pe merit, NU. Nu se obtine pe merit.

Vad! Vine vacanta MotoGP si Al tau fecior n a castigat o cursa cu mobra campeoana.

In rest e trist de adevarat ce zici..

 

Acum 2 ore, thesaw a spus:

 

La momentul cand a semnat Ducati cu EB JM era pe nicaieri, cand pe podium cand pe locurile 7-8 sau prin pietris. In schimb EB sezonul ala a avut 4 victorii si s-a batut cu FB si FQ pana in penultima etapa la titlu. 

Vezi ca te ai uitat la alte curse, nu alea din MotoGP ;)

Acum 3 ore, B.B. a spus:

Gigi a zis as soon as possible, asteapta mai tarziu azi sau poate maine. 

Pai nu poate anunta ceva ce nu e inca semnat pe hartie, ca doar nu sunt chiar la s.c. cici SRL Au si ei un pic de bun simt.

 

Cine stie ce naiba au de rezolvat, poate inca se negociaza salariul, etc.. Sau poate inca fac asta ca sa para o decizie luata ACUM si nu acum 1 an... 

 

Asta e chiar culmea sa i dea si bani. Ar trebui sa se multumeasca cu mobra.🙈

Sper doar ca in aceste zile sa se gaseasca totusi vreun eveniment de minciuni underground si sa l trimita pe Marcel la alta echipa🪄

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 47 minute, nike a spus:

Vezi ca te ai uitat la alte curse, nu alea din MotoGP ;)

daca citesti cu atentie o sa realizezi ca multi se uita la alte curse :) 

Acum 6 minute, danypop a spus:

Screenshot_20240604_163559_com.android.chrome~2.jpg

se deschide o lume de posibilitati pt mir.

 

ciudat totusi ca nu a incercat gresini sa il ia pe basti, omu incepe sa miste :) 

Acum 6 minute, danypop a spus:

Screenshot_20240604_163559_com.android.chrome~2.jpg

se deschide o lume de posibilitati pt mir.

 

ciudat totusi ca nu a incercat gresini sa il ia pe basti, omu incepe sa miste :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, apriliacluj a spus:

asta nu prea e adevarat :) :)

Ba da.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bestia e campion de Moto2, JM nu.

In Motogp in afara de anul trecut, ca era accidentat,  Bestia a avut rezultate mai bune

In fine, nevermind, oricum nu conteaza :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, tourist1 a spus:

Hai sa nu-l plangem prea tare pe JM89 cel oropsit ca si el le-a dat-o prin gura celor de la KTM intr-un mare fel cand a semnat cu Ducati. Este business. Asa se intampla lucrurile.

Karma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, apriliacluj a spus:

Bestia e campion de Moto2, JM nu.

In Motogp in afara de anul trecut, ca era accidentat,  Bestia a avut rezultate mai bune

In fine, nevermind, oricum nu conteaza :)

Era vorba de motoGP.

Si JM a fost accidentat. .

Care din ei are stofă de campion cred ca a ieșit la lumină pana acum, nu?

 

Toți marii piloții au avut accidentări grave si au trecut peste, la Enea zici ca a căzut din avion. Bine. Nu sunt in măsură sa judec, doar compar cu alții.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi, follow the money, acum cand Ducati nu ar avea pe cine sa mai aleaga, de ce i-ar da mai mult lui MM? Negocierile cum se vor purta acum, cand sa zicem ca ar putea sa il lase la Gresini sau oriunde la alta echipa, stiind ca ar avea nevoie de un an, cel putin, sa se adapteze la o alta moto decat Ducati. Daca ar ramane la Gresini cu specificatie 2025, dar fara sa fie platit de Ducati de uzina, nu e mai ieftin? Ducati ar vinde oricum pe seama lui MM si in continuare, ar vinde suficient de mult cu MM la uzina incat sa ii poata da salariul stelar dorit? Banuiesc ca el nu va accepta salariul sub nivelul lui Peco, nu? Atentie, nu vb de banii din sponsorizari, vorvesc doar de salariul conform contractului de munca, cu castig/an plus bonusuri de victorie sau ce or mai fi...Ce optiuni ar fi daca Ducati nu vrea/nu poate sa ii accepte conditiile financiare ale lui MM? Ce iesire ar fi? JM, l-au pierdut, Bestia, l-au pierdut, cine ar mai putea fi? Puneti in balanta si faptul ca (dovedit de fiecare data si la Missano si la Mugello), italienii au o placere deosebita in a avea un campeon italian pe o motocicleta italiana...vero!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, Lup69 a spus:

Si totusi, follow the money, acum cand Ducati nu ar avea pe cine sa mai aleaga, de ce i-ar da mai mult lui MM? Negocierile cum se vor purta acum, cand sa zicem ca ar putea sa il lase la Gresini sau oriunde la alta echipa, stiind ca ar avea nevoie de un an, cel putin, sa se adapteze la o alta moto decat Ducati. Daca ar ramane la Gresini cu specificatie 2025, dar fara sa fie platit de Ducati de uzina, nu e mai ieftin? Ducati ar vinde oricum pe seama lui MM si in continuare, ar vinde suficient de mult cu MM la uzina incat sa ii poata da salariul stelar dorit? Banuiesc ca el nu va accepta salariul sub nivelul lui Peco, nu? Atentie, nu vb de banii din sponsorizari, vorvesc doar de salariul conform contractului de munca, cu castig/an plus bonusuri de victorie sau ce or mai fi...Ce optiuni ar fi daca Ducati nu vrea/nu poate sa ii accepte conditiile financiare ale lui MM? Ce iesire ar fi? JM, l-au pierdut, Bestia, l-au pierdut, cine ar mai putea fi? Puneti in balanta si faptul ca (dovedit de fiecare data si la Missano si la Mugello), italienii au o placere deosebita in a avea un campeon italian pe o motocicleta italiana...vero!

Scuza ma dar astea sunt românisme :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi...what if? Toata lumea spune ca e doar o afacere...de ce ar da mai multi bani ca sa ...ce?

Dar daca nu au suficient de multi=cam cat credeti ca ar cere MM.....?????

Editat de Lup69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Lup69 a spus:

Si totusi...what if? Toata lumea spune ca e doar o afacere...de ce ar da mai multi bani ca sa ...ce?

Dar daca nu au suficient de multi=cam cat credeti ca ar cere MM.....?????

 

acum vine @B.B. sa ne explice ca MM are bani si face vine la curse de placere si ambitie, nu-l fac pe el banii lu ducati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' nu știu de ce va interesează pe voi cati bani ii dau Ducati lui Marquez...

 

Se înțeleg ei până la urmă, sunt convins.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...