Sari la conținut

12. Gran Premio GoPro de Aragon


Postări Recomandate

57 minutes ago, frigider said:

Peco cred ca a nimerit un cauciuc naspa.

in clip cred ca zice "a doua oara cand se intampla"?

Da,si eu am crezut ca e ceva legat de doi, doua, a doua oara...

 

8 hours ago, Lup69 said:

Cumva mascat, i-a aratat doua degetele ....

Cred ca a fost un repros destul de clar, dar strict in privinta sprint-ului...asa si ceilalti ar putea sa zica idem, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 186
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 15 ore, exilatu' a spus:

Ce cursă a făcut Quartararo....

Da, dar ai văzut pe drept cum a trecut Peco de el?

Zici ca nu a evoluat deloc yama.

Și la cat testează...mi se pare super lent progresul, ma așteptăm la mai mult,mai repede cu acele concesii.

 

De Honda nu mai zic nimic.

Ei începuseră cu lucruri noi, oameni noi încă de când era mm la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, exilatu' a spus:

Ce cursă a făcut Quartararo....

I-or fi băgat un ardei iute în fund! Sau e șiel pe stânga. 

În schimb pianu'... 🤦‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, wolfybv a spus:

Ok, a confirmat pe circuitul „de casa“ si pe conditii de patinoar. I s-au aliniat stelele perfect, daca maine mai si ploua, e weekend-ul lui cap-coada.

 

 

La cum a dominat pe uscat nu cred ca-și dorește ploaia.

Și chiar și pe uscat a zis ca trebuie grija, ca aluneca.

Acum 15 ore, wolfybv a spus:

Ok, a confirmat pe circuitul „de casa“ si pe conditii de patinoar. I s-au aliniat stelele perfect, daca maine mai si ploua, e weekend-ul lui cap-coada.

 

 

Vezi tu, majoritatea piloților s au plâns ca nu e grip dar Marini ce a zis?

Ca mm a făcut record de circuit.

 

Te pune pe gânduri? :)

 

 

 

Legat de incident AESp

E fix cam ce a făcut mm data trecuta.

(De nu avea holeshot activat și știa)

Aleix nu știa ca va rata startul.

 

OK problema inițială nu e vina pilotului (ca derapeaza, la MM a fost vina lui ca a greșit cu holeshot)

Problema e ca pilotul forțează mai apoi sa recupereze și asta duce la contact și căzături.

 

Dovada ca se poate sa ratezi start și sa nu fii kamizake e Peco care și el a greșit rău startul ca a derapat,

Dar el nu a scos pe nimeni, nu a făcut contact (cu ceva noroc parca a evitat am73)

 

Poate s eu exagerat dar ar merita ceva penalizări?

Nu de alta dar cand în prima curbă tu faci contact forțând și scoți oameni / rupi aripioare.. Strici cursa cuiva.

 

 

Cam cel mai plictisitor sprint de pana acum.

Noroc cu Peco în spate ca am văzut ceva "dueluri" desi clar era ceva ce mergea prost la ducati nr 1.

 

In cursa mare sigur o sa fie ceva bătaie pt loc 1 2 3

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si a plouat...plus nisip pe circuit...

Frumoasa cursa, Luneta aduce iar in fata 58-ul, bravo la astia mici ca fac spectacol de fiecare data!

Veijer par solid pentru anul urmator, sa vedem cat de repede se va adapta la Moto2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 31.08.2024 la 7:15, danypop a spus:

Cui ii pasă!? 

Daca nu e de hulit, galbeneii dispar. E o mica mostra de cum ar putea arata forumul in caz ca la anul MM ar domina campionatul 🤣🤣

Trista viata sa vezi peste tot numai galben... mai sunt si alti piloti in campionat, iar asta cu care ai tu o fixatie e ocupat sa castige curse pe 4 roti, isi vede de viata lui in continuare. Poate ar trebui sa-ti faci si tu un update la firmware, ca pare ca ai ramas intepenit in trecut.

 

Acum 5 ore, frigider a spus:

La cum a dominat pe uscat nu cred ca-și dorește ploaia.

Și chiar și pe uscat a zis ca trebuie grija, ca aluneca.

Vezi tu, majoritatea piloților s au plâns ca nu e grip dar Marini ce a zis?

Ca mm a făcut record de circuit.

 

Te pune pe gânduri? :)

 

 

 

Legat de incident AESp

E fix cam ce a făcut mm data trecuta.

(De nu avea holeshot activat și știa)

Aleix nu știa ca va rata startul.

 

OK problema inițială nu e vina pilotului (ca derapeaza, la MM a fost vina lui ca a greșit cu holeshot)

Problema e ca pilotul forțează mai apoi sa recupereze și asta duce la contact și căzături.

 

Dovada ca se poate sa ratezi start și sa nu fii kamizake e Peco care și el a greșit rău startul ca a derapat,

Dar el nu a scos pe nimeni, nu a făcut contact (cu ceva noroc parca a evitat am73)

 

Poate s eu exagerat dar ar merita ceva penalizări?

Nu de alta dar cand în prima curbă tu faci contact forțând și scoți oameni / rupi aripioare.. Strici cursa cuiva.

 

 

Cam cel mai plictisitor sprint de pana acum.

Noroc cu Peco în spate ca am văzut ceva "dueluri" desi clar era ceva ce mergea prost la ducati nr 1.

 

In cursa mare sigur o sa fie ceva bătaie pt loc 1 2 3

Am zis acum cateva zile ca asta e cursa unde-l vad sa aiba cu adevarat sanse la victorie, fiind circuitul lui "de casa", plus ca are viraje de stanga fara numar, adica exact ce-i place lui. Cu o floare nu se face primavara insa. 

 

Referitor la treaba cu AE41... cand MM93 a jucat popice cu restul, am fost de parere ca trebuia penalizat, sunt de aceeasi parere si acum cu EA41 si daca nu ma insel FM21 in una din cursele trecute. Pecco a busit startul, a avut noroc ca AM73 a avut o reactie buna si nu s-au ciocnit, dar acolo nu vad motiv de penalizare. Sunt de acord cu tine: strici cursa unuia nevinovat in prima curba, iei penalizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am vazut in cele 2 curse de azi, uzura gumelor va influența enorm si cursa mare. Cel mai "finuț" cu gumele, Bestia va face o cursa buna, il vad pe podium si nici pe Pecco nu-l vad mergand rau. Marele dezavantaj a-l bestiei ramane totusi pozitia de start, daca ia un start bun si se fereste de belele are mari sanse. MM ramane favorit insa nu-l vad atat de favorit precum in cursa de sprint si asta tot prin prisma uzurii gumelor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bag:%@_74/9],$-#/_/ in toata familia marquez si tot aragonul mmmmmmmmmmmmm mmmmmmm mmmmmm 

Ce (cuvant urat) endemic doam eeeeeeeeee,duteeeeeee, duteeeeeeee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurul castig din weekendu asta sunt cele 23 de puncte pe care le pun JM la Bag. 
in rest, de departe cea mai plictisitoare cursa.

Bag a avut noroc cu caru' ca s-a ridicat de acolo la cum l-a rostogolit motoreta lui AM

Acum 3 minute, Lup69 a spus:

Urata faza!!! Peco a gresit, parerea mea...A insistat prea mult!!!

A gresit mai exact ce? AM a ratat franarea in virajul anterior, s-a dus mult in dreapta sicand s-a intors a incercat sa inchida. Dar Bag deja era in fata pe trasa. A insistat cu gazul ca prostu sa nu-l lase si l-a tavalit. 
ma bucur ca a pus JM puncte, dar ce a facut AM e mai jenant de ce facea MM. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Lup69 a spus:

Urata faza!!! Peco a gresit, parerea mea...A insistat prea mult!!!

O fi insistat, ca era cu 2 viteze mai rapid, zaludul de 73 a iesit afara si a intrat ca baietii veniti in Buc cu opelul 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 minute ago, Djenavar said:

O fi insistat, ca era cu 2 viteze mai rapid, zaludul de 73 a iesit afara si a intrat ca baietii veniti in Buc cu opelul 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cabronul i-a distrus! Stie cineva, a primit MM ceva up date-uri la motocicleta? Pentru ca sigur motoreta de azi si de ieri nu arata ca cea cu care s-a tarat pana acum. 

Ce a cautat Peco pe exterior acolo??? Unde se credea? La Moto3?  

Daca nu era evenimentul cu pricina, asta ar fi fost o cursa din categoria de taiat venele.

La anul nu ii vad bine pe micuti, cu MM pe GP25... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, xt600 a spus:

 

Ce a cautat Peco pe exterior acolo??? Unde se credea? La Moto3?  

Daca nu era evenimentul cu pricina, asta ar fi fost o cursa din categoria de taiat venele.

 

 

Am a ratat virajul anterior, iar Peco si-a tinut trasa, numai ca AM a fortat gazul si nu a mai putut sa ia virajul urmator si a percutat in Peco.

 

Tu la ce cursa te-ai uitat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare vede in mod diferit, cerebral, Peco trebuia sa fie cerebral si sa il ia in linie dreapta, sa profite de greseala lui Alex ca sa fie mai aproape la linia dreapta, asa s-au taiat amandoi!!! Era OK chiar si cu locul 4, nu? Stiu, spiritul de pilot, adrenalina, dar campionatul se castiga cu puncte, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Lup69 a spus:

Fiecare vede in mod diferit, cerebral, Peco trebuia sa fie cerebral si sa il ia in linie dreapta, sa profite de greseala lui Alex ca sa fie mai aproape la linia dreapta, asa s-au taiat amandoi!!! Era OK chiar si cu locul 4, nu? Stiu, spiritul de pilot, adrenalina, dar campionatul se castiga cu puncte, nu?

 

a depasit cand s-a ivit ocazia. trebuia sa intuiasca ca ala e sinucigas ca fra-su al mare.. si sa nu se bage...  plm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci trebuia sa fie CEREBRAL!!!

Asta e, s-a dus, acum trebuie sa fie tipla la urmatoarele curse!!!

In alta ordine de idei, gigeii de pe digi spuneau ca la telemetrie aparea ca MM se inclina cu 5 grade mai mult decat ceilalti, dar doar pe circuitul asta...

Editat de Lup69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, Cavaleru a spus:

 

Am a ratat virajul anterior, iar Peco si-a tinut trasa, numai ca AM a fortat gazul si nu a mai putut sa ia virajul urmator si a percutat in Peco.

 

Tu la ce cursa te-ai uitat?

El se uita ca deobicei la o realitate cu Haldol, pe acolo.i realitatea lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, xt600 a spus:

Cabronul i-a distrus! Stie cineva, a primit MM ceva up date-uri la motocicleta? Pentru ca sigur motoreta de azi si de ieri nu arata ca cea cu care s-a tarat pana acum. 

Ce a cautat Peco pe exterior acolo??? Unde se credea? La Moto3?  

Daca nu era evenimentul cu pricina, asta ar fi fost o cursa din categoria de taiat venele.

La anul nu ii vad bine pe micuti, cu MM pe GP25... 

 

Cand prostul din fata rateaza virajul dar ramane pe interior il depasesti pe exterior, nu?!

Cum adica ce cauta acolo?! Suntem la curse, acolo era singura trasa posibila! Doar n-ai fi vrut sa franeze ca sa nu-l arda pe exterior?!

La fel de tampita intrebarea ca si comentariul celor de la Digi, Alex n-avea pe unde sa se duca pentru ca i-a inchis Peco trasa. Pai despre asta e vorba in curse, sa-i inchizi adversarului trasele cand esti in fata lui! Plm, tu ai participat vreodata la vreo competitie in ceva, orice?!

Cum era regula de aur? Cel din fata poate sa-si aleaga trasa?! Parca asa. Cine loveste din spate e de vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...