Jump to content

7. ITALY BREMBO GRAND PRIX OF ITALY


Recommended Posts

Vineri 29 Mai 2026

 

09:25-09:45 Baggers™ Free Practice Nr. 1

10:00-10:35 Moto3™ Free Practice Nr. 1

10:50-11:30 Moto2™ Free Practice Nr. 1

11:45-12:30 MotoGP™ Free Practice Nr. 1

13:40-14:00 Baggers™ Free Practice Nr. 2

14:15-14:50 Moto3™ Practice

15:05-15:45 Moto2™ Practice

16:00-17:00 MotoGP™ Practice

18:05-18:25 Baggers™ Qualifying Practice

 

Sambata 30 Mai 2026

 

09:40-10:10 Moto3™ Free Practice Nr. 2

10:25-10:55 Moto2™ Free Practice Nr. 2

11:10-11:40 MotoGP™ Free Practice Nr. 2

11:50-12:05 MotoGP™ Qualifying Nr. 1

12:15-12:30 MotoGP™ Qualifying Nr. 2

13:10 Baggers™ Race Nr. 1

13:45-14:00 Moto3™ Qualifying Nr. 1

14:10-14:25 Moto3™ Qualifying Nr. 2

14:40-14:55 Moto2™ Qualifying Nr. 1

15:05-15:20 Moto2™ Qualifying Nr. 2

16:00 MotoGP™ 11 Laps Tissot Sprint

17:10 Baggers™  Race Nr. 2

 

Duminica 31 Mai 2026

 

10:40-10:50 MotoGP™ Warm Up

12:00 Moto3™    17 Laps Race

13:15 Moto2™     19 Laps Race

15:00 MotoGP™ 23 Laps Grand Prix

 

image.thumb.png.4533ff24d05b52e8f9be487664cce300.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

DIIIII! Marcel a transmis pe FB ca vine la Mugello! Acum nu stiu daca vine sa participe sau...

Link to comment
Share on other sites

Dacă primește un like la vizita medicală, participă. Am părerea personală că nu va concura pentru victorie. Oricât de bun ar fi, îmi pare prea proaspăt după accidentări și toate astea contează..

Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, Aurex a spus:

DIIIII! Marcel a transmis pe FB ca vine la Mugello! Acum nu stiu daca vine sa participe sau...

Chiar vroiam sa nu intru pe nicăieri și sa vad la fp dacă e sau nu.

Am cedat 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

au scos dinozaurii de la naftalina, sau din hibernare  :) :)

 

 

despre MM ce se aude, va concura?

stie cineva ceva?

Edited by apriliacluj
Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, frigider a spus:

image.thumb.png.1e6eda51ad6424d81682c317370b55e5.png

A primit acceptul medicilor? Parca azi avea ceva control... 

Acum 1 oră, apriliacluj a spus:

au scos dinozaurii de la naftalina, sau din hibernare  :) :)

 

 

Sa aibă si turku pe cine bate 😁 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Plm dacă băiatu a dat cu "partikip" atunci clar doctorii lui au zis "k" și deci și ala de la circuit va zice la fel.

Vorba aia, se știe în ce consta acel control.

Îl trece acasă la el întins pa jos = îl trece și la circuit.

 

Nu i ca la mate sa ii dea cine plm știe ce exercitiu sa l prindă pe nv.

Acum 31 minute, danypop a spus:

Sa aibă si turku pe cine bate 😁 

la carti :) 

Edited by frigider
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20260528_200824_com.android.chrome~2.jpg

Acum 4 ore, frigider a spus:

Plm dacă băiatu a dat cu "partikip" atunci clar doctorii lui au zis "k" și deci și ala de la circuit va zice la fel.

Vorba aia, se știe în ce consta acel control.

Îl trece acasă la el întins pa jos = îl trece și la circuit.

 

 

Cam asa e... 

Link to comment
Share on other sites

MM returning to the paddock: 

 

Marc Marquez a început FP1 precaut, cu peste 3 secunde mai lent fața de cel mai bun timp, dar apoi a scos +1.437s spre finalul primei ieșiri pe pistă. La a doua ieșire a scos deja +0.621s la primul tur rapid, semn că se simte destul de bine și poate merge destul de rapid. 

Link to comment
Share on other sites

Diogo Moreira s-a calificat pentru prima dată direct în Q2, felicitări! Cea mai bună clasare a Honda în sesiunea de azi după-amiază. 

Cal Crutchlow a fost cel mai lent, dar era de așteptat, n-a mai participat de câțiva ani la un week-end MotoGP.

 

Link to comment
Share on other sites

Jm in stil clasic - a făcut tur de q2 când se termina sesiunea :)

 

Ducati urile arata bine aici.

 

Morbi și a adus aminte ca știe sa se dea.

 

Bez e intre ciocan și un loc tare, intre mm și JM :) 

Nu poți sa inventezi asa ceva.

La cum a mers Aprilia anul trecut as fi pariat pe bez sa facă tripla.

 

Nu aici s a bătut cu mm anu trecut?

Sau confund?

Link to comment
Share on other sites

La 28.05.2026 la 12:14, apriliacluj a spus:

au scos dinozaurii de la naftalina, sau din hibernare  :) :)

Crutchlow inițial a refuzat, dar apoi s-a răzgândit și a acceptat.

 

Link to comment
Share on other sites

Acum 8 ore, frigider a spus:

Jm in stil clasic - a făcut tur de q2 când se termina sesiunea :)

 

Ducati urile arata bine aici.

 

Morbi și a adus aminte ca știe sa se dea.

 

Bez e intre ciocan și un loc tare, intre mm și JM :) 

Nu poți sa inventezi asa ceva.

La cum a mers Aprilia anul trecut as fi pariat pe bez sa facă tripla.

 

Nu aici s a bătut cu mm anu trecut?

Sau confund?

JM a scos timpul ala din ultimul viraj luat in drift.A riscat mult - nu prea e un mod bun de a face timp dar i-a reusit,deci :ok:

 

Ducati urile sunt top aici ca si anul trecut - link, cand Pecco s-a putut bate si el cateva ture cu demonul.

Aprilia nu e la nivelul Ducati ca si motor,s-a vazut si la Barcelona pe linia dreapta.

Eu totusi sper ca JM sau BEz sa vina cu ceva sa se poata bate cu Ducati's.

Diggia mi se pare cel mai "periculos".

Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, Method a spus:

 

Eu totusi sper ca JM sau BEz sa vina cu ceva sa se poata bate cu Ducati's.

 

Sa ai gura aurita ! 😀

Link to comment
Share on other sites

Acum 6 ore, Method a spus:

 

 

Ducati urile sunt top aici ca si anul trecut 

Uite ca nu mai sunt. Tripla Aprilia in calificari. 

Link to comment
Share on other sites

Acum 6 ore, Method a spus:

 

 

Ducati urile sunt top aici ca si anul trecut 

 

 

Acum 6 ore, Method a spus:

Aprilia nu e la nivelul Ducati ca si motor

Cand ai dreptate, ai....... :lol:

Aaa, record de topspeed

Si da, record de circuit 

Bine injiniereeee:bounce:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +56000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +20000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Create New...