Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 90
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Victory a prezentat ieri la New York Motorcycle Show un concept unic, denumit CORE. Detalii si mai multe fotografii aici.

 

1338.jpg

 

 

 

Ce? Victory face si altceva, decit snowmobile? :lol:

 

 

Nu-i rau... nici inovator... dar nu-i rau... si o sa costeeeeee... nu-i rau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vreo 10 ani. Detinatorul brandului este Polaris, care face snowmobile si ATV-uri. S-a mai discutat despre motoarele Victory aici:

/index.php?showtopic=87994

 

 

Ala fo' inca un post, d-al meu, powered by ... post-17131-1232275922_thumb.jpg

 

 

10x anyway...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i rau... nici inovator... dar nu-i rau... si o sa costeeeeee... nu-i rau...

 

N-are cum sa coste. E doar un concept care prefigureaza noi tendinte pentru viitoarele modele Victory. Posibil sa implementeze si cadrul ala unic. Vom vedea la urmatoarele modele oricum va mai dura ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-are cum sa coste. E doar un concept care prefigureaza noi tendinte pentru viitoarele modele Victory. Posibil sa implementeze si cadrul ala unic. Vom vedea la urmatoarele modele oricum va mai dura ceva.

 

 

Aaaa, uitasem: Victory-s aia cu cheap bikes. Nu? Mea culpa.

 

 

 

e oarecum inovator, dar parca e si un pic dubios!

oricum placut la vedere

 

 

Inovator? Unde? Cum? Ce?... ??? Motoru-n V, sau ce?

 

 

 

 

 

 

 

 

Hai sa va zic una nasoala: Core no more, boys. E doar un Concept bike, un Design study si cam atit. Deci stergeti cu servetelul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

una peste alta arata ...bine

Cine,...bilutele sau ce?!

 

Revenind la topic.

Cam de doi lei,fara nimic iesit din comun, ...si concept si duce tot a utilaj de zapada.

Ca marca nu se deosebeste prin nimic, motocicletele lor nu au nici o identitate arata ca niste chinezarii de la Firstbike.

Editat de DLI(prietenii stiu de ce!)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine,...bilutele sau ce?!

 

Revenind la topic.

Cam de doi lei,fara nimic iesit din comun, ...si concept si duce tot a utilaj de zapada.

Ca marca nu se deosebeste prin nimic, motocicletele lor nu au nici o identitate arata ca niste chinezarii de la Firstbike.

 

Victory e o marca care deabea a facut 10 anisori si are o identitate foarte bine conturata. You either like it or don't, dar nu poti sa spui ca sunt comune ca nu sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici n-a zis nimeni ca Arlen Ness a fost bagat in acest proiect. Mie imi place ca linie, are mult pana la a deveni model de serie dar asta nu o sa se intample niciodata, clientii de Victory sunt suparati ca banii n-au fost bagati in lucruri mai necesare decat un studiu steril, fara sanse de realizare

 

In schimb umbla vorba ca Arlen Ness l-a facut pe Sonny Barger sa-si schimbe vechea motocicleta cu un Victory Vision si ca acesta ar fi incantat de ea (cea mai buna motocicleta detinuta de el ar zice, cica).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
am avut si eu ocazia sa vad unul la smaeb.... frumusel ! pacat nu l-am si auzit...:P

 

ps : da tot hd e baza :peace:)))))

dap, modelul Kingpin, il aveau cei de la Bardak motors. motor tinut din 2006 in vitrina, abia anul asta l-au omologat. cereau 9500 euro pe el. Nu am putut decat sa ma sui pe el. e mai usor decat pare desi e numai fier :D

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Salut,

Am deschis acest topic pentru a identifica posesorii de motociclete Victory din Romania; pentru a discuta despre fiabilitate, probleme intampinate, service si garantie, accesorii etc.

 

Eu, din Aprilie, voi fi fericitul posesor al unui Victory Vision Tour 2013 GoldMist.

 

Scuze pentru "c"-ul lipsa din titlu, mi-e un pic foame :)

Editat de azumir6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca din pacate vei fi cam singur pe topicul asta. eu in ultimii 12 ani n-am vazut nici un Victory in romania :)

si Indianul e la fel de vaduvit din pacate :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am deschis acest topic pentru a identifica posesorii de motociclete Victory din Romania; pentru a discuta despre fiabilitate, probleme intampinate, service si garantie, accesorii etc.

 

Eu, din Aprilie, voi fi fericitul posesor al unui Victory Vision Tour 2013 GoldMist.

 

Scuze pentru "c"-ul lipsa din titlu, mi-e un pic foame :)

salve Azumir. Sunt putini la noi, stiu doi bucuresteni: unul cu Hammer, patronul de la Biker's Otopeni, si celalalt cu un model mai vechi Kingpin. mai e unul in Ardeal cu un Vegas. cel mai bine studiaza posibilele probleme pe site-urile din State. Vad ca-ti iei ditamai animalu, sa-l stapanesti sanatos :)

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...