Sari la conținut

Statistica


rs-rider
 Share

Postări Recomandate

Servus!

 

M-ar interesa numai asa(pur si simplu) cati Km faceti cu motocicletele voastre intr-un an sau Sezon?

 

Scrie-ti ca fel de moto conduceti si cati km faceti.

 

Aici in Germania se spune, ca un motociclist face intre 3 si 5 mii de Km.

 

Eu fac intr-un Sezon( Martie - Octombrie) intre 7 si 10 mii de Km, cu Boxerul meu(R1100RS).

anul acesta am facut pana azi, peste 3 mii de Km si mai am 5,5 luni din Sezon.

 

 

Va multumesc si inainte tuturor, care iau parte la aceasta "Statistica".

 

 

Bon Voyage,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

salut. interesant topic. pot sa spun sigur ca eu fac aprox. 4000 km. in concediu iar fataiala de bucuresti aprox. 200 km. pe luna . nu este mult, dar mai mult chiar nu pot face. asfalt uscat . :burnout:.

pana anul acesta am condus o honda cbx 550f dar vantul schimbarii mi-a adus de cateva zile o kawa zr 7.

Editat de piticu_terorist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Servus!

 

M-ar interesa numai asa(pur si simplu) cati Km faceti cu motocicletele voastre intr-un an sau Sezon?

 

Scrie-ti ca fel de moto conduceti si cati km faceti.

 

Aici in Germania se spune, ca un motociclist face intre 3 si 5 mii de Km.

 

Eu fac intr-un Sezon( Martie - Octombrie) intre 7 si 10 mii de Km, cu Boxerul meu(R1100RS).

anul acesta am facut pana azi, peste 3 mii de Km si mai am 5,5 luni din Sezon.

Va multumesc si inainte tuturor, care iau parte la aceasta "Statistica".

Bon Voyage,

 

Am motocicleta cam de 1 luna si am facut 4700 km.Nu am autoturism si cred ca pana la sfarsitul anului o sa fac 10.000 Km :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Pina anul asta mergeam cu Nipru aprox. 15000 km/an (zic pe an, nu pe sezon, pt. ca mergeam atit timp cit nu era polei sau zapada, cu o singura exceptie). :o

Anul asta am 7200 km cu KTM Superduke de la jumatatea lui aprilie, dar 3 saptamini am stat pe bara pt. ca a cedat pompa de benzina si acum o saptamina am bagat-o din nou in service pt ca am tavalit-o bine. :cheers:

Am si auto dar nu o folosesc decit la nevoie (vezi mai sus).

Drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce topic fain! :cheers:

 

eu am si masina dar nu prea i-m iplace sa ma duc cu ea, cateodata si la cumparaturi ma duc cu motoru'... :o iau prietena, tankruksacu si hai... :D

aproximativ 10.000 fac intr-un an

 

asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am impliniti si eu de vreo 2 sapt 1 an de Bandit si am facut 8000+ km. As fi facut mult mai multi insa studentia :cheers: si a spus cuvantul asupra numarului de km. :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu ijul - in jur de 20.000 km pe an (in 2006 21mii km )

cu bmw am 5000 in 1,5 luni, pa anul asta am cam 15 mii pana acum cu ambele mobre

sezonul se termina pe 31 decembrie si incepe pe 1 ianuarie seara ( ca dimineata doare capul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai 2006-ianuarie 2007, cu Suzuki Marauder 250 - 3000 km.

Ianuarie 2007-august 2007, cu Kawa VN 800 - 7000 km.

Mers zilnic prin oras, relativ putine drumuri lungi.

 

Cu Jawa 350 (acum 10 ani) si cu Mobra Turist (acum 20 de ani) nu mai tin minte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am VFR-ul din martie 2007 si pana in prezent am facut aprox. 15000km. Inainte de VFR am avut LC4 cu care nu am luat ,,pauza" iarna trecuta ! De aceea de la inceputul anului si pana acum cred ca am sarit de 20000km ...... si ,,povestea" contunua pana la sfarsitul anului ! Daca iarna asta va fi tot ca precedenta ... nu iau pauza ! :o

In fiecare week-end fac cel putin 700km. Seara cand vin de la munca (nu in fiecare zi), tot mai bag 150-200km ... asa de relaxare ! :D

 

... recunosc ! Sunt cazut rau in cap dupa plimbari cu motorul !

 

La mai mare ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am un yamaha fz1 cu care am facut intr-o luna 4000km. merg zilnic la servici cu ea si mai ies si afara. cu celelalte avute cred ca am un total de 30.000

nu e mult dar ma stradui :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In medie ies cam 1.000 km lunar (sezonul e ceva relativ, sunt plecat mult prin delegatii si merg cu moto tot anul), dar nu stau sa ii numar. in functie de disponibilitate asta inseamna intre 8 si 12.000 km anual.

 

Honda CB500.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am motorul de aproximativ 3 luni jumatate si am facut 3000 de km. Probabil ca pana la sfarsitul anului o sa se adune vreo 4500km. Motorul l-am folosit in oras si ieriri scurte de 200-300 km.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...