Toată activitatea
- Azi
-
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
Pt ca 2022-2024 - Pecco atunci când a prins o moto bună cu feeling bun pe față a fost foarte puternic. Nu spun ca Pecco e mai bun decât MM sau JM,dimpotrivă,insa cred ca Pecco va avea un material sensibil mai bun decât restul. Și asta s-ar putea sa încline balanța hotărâtor în favoarea lui. Don't get me wrong - eu sper sa ia Acosta in 2027 însă Aprilia aia s-ar putea sa ii dea lui Bagnaia un mare plus...cazul Hamilton-Mercedes- am mai amintit de el - dacă ai un avion la dispoziție,tot ce îți trebuie e un pilot decent de rapid ca să iei titlu după titlu... -
Scule de calitate - de unde le cumparam?
topic a răspuns lui Silver Arrow în mavetzul Service si intretinere curenta
Am ajuns la o solutie buna. Am luat o scula de la Yato: https://toya24.ro/ro-RO/products/masina-de-slefuit-pneumatica-150mm-10009943?text=masina+slefuit+pneumatica Cel mai mare avantaj fata de cele electrice este ca se poate controla foarte usor turatia, prin clapeta, chiar in timpul lucrului. De asemenea nu oscileaza ca nebuna si are stabilitate buna pe suprafata de lucru. Este nevoie de un compresor pe masura. Am facut ceva probe si bag seama ca asta al meu se descurca onorabil: un Michelin de 2,2 kW cu butelie de 100 L. Sa vedem cum se va comporta in timp. -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
fake news, e clar ca a uitat sa lase cricu si a scapat-o pe jos, nu a fost "cazatura". nu inteleg de ce ai crede ca Peco va emite pretentii cand a fost la uzina cu cea mai buna moto si 1 in 2024- a pierdut vs JM la client 2 in 2025 a venit MM si a uitat sa mearga 3 in 2026 incepe sa mearga dar cum e depasit pla - nu poa sa faca nimic. pe langa MM si Pedro o sa fie si Q pe o moto noua, JM la fel. Peco si cand a mers bine - aproape mereu era JM in ceafa lui, nu era mereu primu ducati, asta incerc sa zic da baietii aia mm si pedro si q mai mereu erau ei prima moto. te pune pe ganduri. -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
Nu e chiar asa - dacă Aprilia va avea un edge (și suspectez ca va avea),și motoreta aia are feeling pe față,Pecco s-ar putea sa fie periculos cu ea. Nu subestima materialul de concurs. Ok - nu afirm asta pt ca sunt f multe variabile - s-ar putea ca Aprilia sa nu fie prima s-ar putea ca Pecco sa nu se adapteze la ea șamd.Dar nici nu mi se pare ca nu se poate întâmpla,ba dimpotrivă mi se pare ca tocmai i-au crescut considerabil sansele la a se bate la campionat (cu mutarea la Aprilia). Cazatura lui Marquez la Brno -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui damager în Cavaleruul Competitii Internationale
Doar ca are avantaj MM aici, ca este un pilot care poate sa scoata maxim dintr-o motoreta chiar daca feelingul nu este cel care trebuie. pe langa asta se adapteaza si foarte rapid la orice. -
LGO îl urmărește pe Închirieri, căutări, oferte de garaje
-
-
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
puteau f bine sa nu zica nimic cu schimbare de reguli si cu MM si Pedro pe circuit? campion la ce? la zaruri? o fi buna moto asta de acum dar daca pilotul nu e ce trebuie = 0. (adica merge doar cand totul se aliniaza) nu e nicio garantie ca aia de 850 va fi la fel de buna ca asta. nu merge logica de 2lei cand e proiect total nou. -
Rapid l-au anunțat si pe Pedro. Probabil ca era semnat deja de multa vreme dar au așteptat să-l anunte prima data pe Marc
-
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui ioio_viola în Cavaleruul Competitii Internationale
de aia s-au grabit cu anuntul lui Peco -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui Ovidiu M în Cavaleruul Competitii Internationale
https://www.facebook.com/share/r/1JQmp5Fs7w/ Pedro oficial la Ducati. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
nu man, au sanse sa o nimereasca ok din prima - toti au luat-o de la 0 cu 850-ul si cu JM la ghidon, vedem cine rade la urma. daca nu se schimba nimic, erau niste ani dar asa? nu cred, sper sa nu. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui xt600 în Cavaleruul Competitii Internationale
Nu stiu ce gasesti de ras, dar asemenea probleme sunt inerente unui proiect inceput de la 0 acum jumatate de an. Poate acum intelegi si tu de ce au venit cu V4 de anul asta. Daca nu ar fi venit, s-ar fi confruntat cu aceleasi probleme la anul. Daca te gandesti putin, vei realiza ca asta este singurul proiect from the scratch, din ultimii 10 ani (de cand a venit KTM in competitie). Inca odata intreb, ce asteptari ai? Nu reusesc sa te inteleg. Este rautate sau prostie in afirmatiile tale? Eu, realist vorbind, ii dau acestui proiect cel putin 5-6 ani de lucru intens (orice an in minus va fi o surpriza si un bonus), ca sa ajunga sa se bata pentru victorii si podiumuri, tu ce performante astepti dupa 6 luni?? Da, daca timpii sunt reali, nu este deloc rau, pentru un prim test. -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
Oare ne uităm la campionul mondial 2027? Sper ca nu -
din poza pare ca moto putea merge si pe masina, cu un portbagaj mai serios
-
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
o fi o chestie italieneasca, cum e datul din maini cand vorbesti. -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui ioio_viola în Cavaleruul Competitii Internationale
ciudat ca anunta Ducati ca pleaca Peco inainte sa anunte Aprilia ca merge Peco la ei https://www.motogp.com/en/news/2026/06/24/ducati-bid-farewell-to-bagnaia/1074818?utm_source=facebook.com&utm_medium=social&utm_campaign=traffic -
Salut, trebuie sa verific dar parca undeva pana in 150kg. Este destul de zdravana si rampa de incarcare iti rupe picioarele daca pica pe tine. Masa totala este 500kg ca era delicat de tractat cu Jimny legal. PS: ingusta de nu o vedeam in mers in oglinzile laterale de la Jimny.
-
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
-
Domnule doctor, câinele meu nu are nas! – Şi cum miroase? – Îngrozitor.
-
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
“I was risking my life” - Alex Rins on Yamaha problem at Brno MotoGP “We had a problem on Friday with the electronics, and today in the race it appeared again,” Rins said. “I was risking my life, feeling this problem on the bike.So I decided to enter the box, because we are going at 350k per hour, it's not a joke, and you need to have everything under control, everything perfect.If not, it's really risky.” Rins explained: “I was feeling it exiting from especially corner 4 and corner 12, going up the hill. I was opening the throttle, the RPMs were going up, and at some point, the anti-wheelie was cutting, and then back again… Unpredictable.” “It's a shame because we gave everything, everything.Even if we don't fight for the points, we are... feeling contractions in all the muscles, holding the breath for almost half a lap.So when this kind of problem happens, it's really frustrating.But in the end, I cannot complain about this. I'm an employee. I get money for this. So, I need to be ready. I need to be prepared. I need to train to 100%," he said. “Even when the people don't support [me], I need to be ready. It's like now. I came in the box. I explained my problems. Everybody was in silence.” Monster Yamaha team director Massimo Meregalli said: "Alex did his best in tough conditions and kept pushing until he felt a strange malfunction and then opted to return to the garage." “I’m lost”: Fabio Quartararo changes approach to no avail at Brno MotoGP “Yesterday we saw that in the beginning of the race I was not braking enough, so my comment was that the feeling was not great and we just talked this morning that I had to brake more late in the beginning of the race.So, the feeling was not really there. I made some overtakes on the limit, because I overtake Brad [Binder], Maverick [Vinales], and Luca [Marini], but only lasted one-lap-and-a-half. So, you know, my comments are really clear and I try to make my best, but today I just wanted to enjoy, try to push to the limit, like I like to ride, but unfortunately at the moment we are not able to do that.” Quartararo added: “To be honest, I just wanted to push, but if you really want to push, this is what is happening [the crash], so I prefer doing that than just stay on the wheels and being 1.5 seconds slower.”The thing is, last year, I knew what I was doing, I knew where was the limit, I knew where I could push, but this year I'm lost in where is the bike’s potential. For sure the potential is not there, but with no potential there is also a limit and this limit you never really feel. “So, you know, the feeling on the front that you need to have when you arrive in the last moment, there is not the traction, there is not the turning, there is not the power.In the uphill with Luca in the first lap, you cannot hold. And even when you need to overtake, to Luca, was a suicide overtake for P12. “So, there are many, many things, but this will be my mentality from now, just I don't know what will happen, but at least try to push when I feel [...] how I feel today and that's it.” Clar - Yamaha e pe drumul cel bun -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
Hehe,exact la aia m-a dus si pe mine capul. Se pare ca este reala,exista si un follow-up cu a lui Aldeguer : ...cu un burlan de evacuare.Back-pressure anyone? De ce le trebuie atata back-pressure pe 850 cand pe 1000 nu mai stiau cum sa faca evacuarea mai repede?Nu foloses in continuare valvele acelea electrice de evacuare? -
Raliul motocicletelor comuniste cu atas 2026-Clisura Dunarii-Transalpina
topic a răspuns lui m72story în m72storyul Coltul "comunistelor"
Atmosfera este cea din concediile anilor 70-80, cu care am copilarit. Fiecare kilometru parcurs era un castig, drumul in sine reprezintă o aventura si o bucurie. Fiecare participant isi aduce aportul in rezolvarea situatiilor apărute astfel încât sa ajungem cu toții la destinație, conform lui A. D. : Toți pentru unul, unul pentru toți! -
Lucian_M îl urmărește pe Vand remorca moto (un post)
-
Ce bine era dacă o vindeai acum 2 ani... De curiozitate, câte kg are?
-
Neatzaaa De la 3 dimineata is satul... Mai am vreo 200 km
-
Buna dimineata! Hai la munca!
