Sari la conținut

prafrau

Super Membru
  • Număr conținut

    1.528
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

Orice postat de prafrau

  1. https://www.motorcyclespareparts.eu/en/honda-parts/2019-crf250la-off-road/f-48-tools daca vrei sculele originale https://eastbound.shop/product/honda-crf-300-wheel-service-kit/?v=796834e7a283 pentru unele mai usoare https://eastbound.shop/product/motorcycle-tyre-repair-kit/?v=796834e7a283 leviere demontabile
  2. sunt sigur ca dispozitivele de ride height sunt mult mai ieftine decat cutiile seamless, atat de fabricat cat si de intretinut si la fel de utile pe strada si cutiile stirbesc mai mult din spectacol fiindca nu trebuie sa decida pilotul daca face short shift sau lasa motorul sa se tureze degeaba pana o indreapta dar hai sa ascultam ce zice repsol, fiindca sunt la fel de neutri ca shell in f1
  3. prafrau

    Schimbare toba

    ai pus iar poza cu un catalizator chinezesc
  4. prafrau

    Schimbare toba

    ala e un catalizator, nu un db killer
  5. pe facebook aici vin din cand in cand cei mici sa-i intrebe pe aia cativa batrani ramasi cum sa scoata vata din toba cine e interesat de motociclete noi o sa se duca la honda, o sa intrebe, o sa lase email-ul ca sa i se trimita o oferta apoi, cand au un eveniment, pe aceeasi adresa de email o sa-i trimita invitatie nu prea are sens sa incerci sa vinzi motociclete pe un forum care are ca activitate principala comentatul pe marginea politicii op e vlogger, nu samsar
  6. 1. daca dadeai un click pe link-ul ala aflai ca se vede si fara cont de facebook fa un efort inainte sa critici, altfel da prost
  7. greu de zis fara modelari, dar din cauza pozitiei corpului pe franare turbulentele de acolo nu prea ar permite functionarea ei si fiind in spatele axului spate nu vad vreun alt efect pozitiv mai interesanta e codita spate in forma de aripa cu endplates, aia ar putea imbunatati aerodinamica la viteze mari
  8. prafrau

    Incepator cauta motor

    tu stai undeva fara suv-uri si dube inseamna, pe aici sunt cam jumatate dintre masini daca ai adventure oglinzile de logan/s-klass/crossover le lovesti cu handguard-urile, pe alea de suv sau duba cu oglinzile tale si orice adventure o sa aiba ghidonul mai lat, care e un dezavantaj in bucuresti, de asta la ora de varf le vad mereu in coloana
  9. prafrau

    Incepator cauta motor

    singura de care nu te plictisesti din lista aia e monkey daca vrea doar sa mearga la munca scuterul e mai comod, monkey e mai distractiv, restul sunt pentru altceva la ora de varf doar pe aia cu scutere de 50 si 125 ii vad miscandu-se printre masini fara sa se chinuie, fiindca au ghidonul sub oglinzile masinilor, in timp ce motoarele stau in trafic sau tureaza aiurea la geamul soferilor daca vrea si plimbari in afara orasului, cum zic baietii
  10. toprak a gresit la intrare, rea a iesit peste el in exterior
  11. bateriile recente de start-stop sunt aproape exclusiv agm, daca scrie pe incarcator ca e pentru start-stop aia e ca sa nu retina prostul 3 initiale in plus ca nu poate agm-urile accepta curent de incarcare mult mai mare in general, asa ca un incarcator special pentru start-stop ar trebui sa fie de putere mai mare, deci mai scump ca de obicei, poate fi si vrajeala la alea mai ieftine
  12. viteza aia maxima a fost atinsa in plasa lui marquez, care era obosit si cu cauciucuri duse per tot weekend-ul, maximul lui quartararo in fp1 a fost 336, al lui marquez 346 nu pare sa fie doar o problema de livrare a puterii, pare sa fie o problema de lipsa a ei
  13. tocmai aia era ideea, daca le dai pilotilor 2 optiuni o s-a aleaga pe aia mai nesigura, dar care le aduce lor o miime
  14. au incercat aia de la brembo sa aduca mai multe feluri de etrieri acum ceva timp si s-a imprastiat unul mai tantalau din punctul de vedere michelin e mult mai bine sa cada in cap din highside decat din explozie de cauciuc
  15. pare ca ar trebui sa reinveti sa citesti intai deci
  16. nu ai citit bine, poate ar trebui sa-l citesti iar ca l-ai uitat
  17. pare mult mai voluminoasa in partea de sus au castigat clar la coeficient aerodinamic si incarcarea diffuserului, dar au ridicat centrul de greutate si au modificat incarcarea aripii spate poate o sa fie un an interesant, cu solutii atat de diferite s-ar putea sa avem diferente mari de la o cursa la alta
  18. aia e munca de echipa cu gs-urile, unul merge si 2 imping daca ai echipa de asistenta poti face si inconjurul lumii cu ele, au si un film cu asta
×
×
  • Creează nouă...