Sari la conținut

Accident Cu Morti, Plevnei, Bucuresti


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 898
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu propun ca toti cei care vreti sa schimbati ceva sa participati la MITING. Doar in felul acesta vom putea sa fim vazuti. Veniti la miting cu MIILE! Poate asa vom schimba ceva!

 

Dumnezeu sa-i odihneasca... poate traseul pe care se vor deplasa participantii la miting va trece si pe la locul accidentului sa aprinda oamenii cate o lumanare pentru doua suflete de copii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor asa ceva nu se mai poate!!! Nu imi vine sa cred in ce mod au murit !!! ORIBIL! :)

 

De cand stau pe forumu asta am vzut o gramada de chestii facute de conservari motociclistilor , si toti de pe forum , hai sa-i rupem capu , sa-l omoram , sa-l linsam dar nimeni nu face nimic!!!!! NU INTELEGETI CA O SA MURIM PE CAPETE CU DREPTATEA IN MANA ???

 

Acu ceva vreme cineva spunea pe forum cum de in alte tari , spre exemplu Anglia motociclistii sunt respectati si feriti in tafic.. Ei si-au facut dreptate cu propriile forte! I-au capacit instant pe conservari , au rupt oglinzi au devastat masini si asa au castigat respect. Dar nu si in Romania , noi suntem zmei pe forum si fetite pe strada.

 

Vorbeam cu un prieten pe messenger si a venit cu o idee: toti ce care pot sa vina intr-o zi in Bucuresti , acum nu stiu daca parintii ar fii de acord sa vina toata lumea la inormantare , dar ar putea sa fie un mitting , mii de motoare care sa zguduie nitel Bucurestiul ca vad ca degeaba facem parade si marsuri controlate si organizate , cel mai bine ii luam prin surprindere , un fel de revoluite ...

 

Imi pare nespus de rau ca cei 2 tineri au murit , mai ales in aceste conditii!!! NU E NORMAL SA SE MOARA LA 40 LA ORA, Nu e normal sa intorci pe linia continua si sa te doara in c*r ca tu esti in ditamai camionu si restu sunt mai mici ca tine... :hurt:

 

Si uite asa se mai duce cate un motociclist adevarat dintre noi :)

 

Imi pare rau dar nu ma mai pot abtine cand vad cate o chestie de genu...

 

R.I.P. :rose:

 

 

:D

 

 

 

:rose: :rose: :blbl: Dumnezeu sa-i ierte si sa-i odihneasca in pace! :blbl: :lol: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conodoleanta! :)

Eu cred ca in momentrul de fata ar trebui sa ne gandim cum putem ajuta familile celor doi.

Va pot sta la dispozitie cu doua microbuze 8+1 locuri. Se pot scoate banchetele din spate si ar putea incapea un sicru.

E una din masini care sambata mi-a adus pritenul mort (Fetesti) acasa.

Hai sa ajutam familia! !!! Si pe urma sa facem dreptate.

Merci !

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de imaginea negativa prezentata de posturile de televiziune si presa in general legat de motociclisti.

 

cand au prezentat accidentul pe pro tv, in primele 5 secunde ai fi crezut ca iar a mai intrat un motociclist cu 250 km/h intr-un camion.

 

 

Orice cuvinte sunt de prisos.

 

Dumnezeu sa-i odihneasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor asa ceva nu se mai poate!!! Nu imi vine sa cred in ce mod au murit !!! ORIBIL! :)

 

De cand stau pe forumu asta am vzut o gramada de chestii facute de conservari motociclistilor , si toti de pe forum , hai sa-i rupem capu , sa-l omoram , sa-l linsam dar nimeni nu face nimic!!!!! NU INTELEGETI CA O SA MURIM PE CAPETE CU DREPTATEA IN MANA ???

 

Acu ceva vreme cineva spunea pe forum cum de in alte tari , spre exemplu Anglia motociclistii sunt respectati si feriti in tafic.. Ei si-au facut dreptate cu propriile forte! I-au capacit instant pe conservari , au rupt oglinzi au devastat masini si asa au castigat respect. Dar nu si in Romania , noi suntem zmei pe forum si fetite pe strada.

 

Vorbeam cu un prieten pe messenger si a venit cu o idee: toti ce care pot sa vina intr-o zi in Bucuresti , acum nu stiu daca parintii ar fii de acord sa vina toata lumea la inormantare , dar ar putea sa fie un mitting , mii de motoare care sa zguduie nitel Bucurestiul ca vad ca degeaba facem parade si marsuri controlate si organizate , cel mai bine ii luam prin surprindere , un fel de revoluite ...

 

Imi pare nespus de rau ca cei 2 tineri au murit , mai ales in aceste conditii!!! NU E NORMAL SA SE MOARA LA 40 LA ORA, Nu e normal sa intorci pe linia continua si sa te doara in c*r ca tu esti in ditamai camionu si restu sunt mai mici ca tine... :D

 

Si uite asa se mai duce cate un motociclist adevarat dintre noi :)

 

Imi pare rau dar nu ma mai pot abtine cand vad cate o chestie de genu...

 

R.I.P. :hurt:

ai dreptate domnu' trebui facut ceva,e prea mult in ultimul timp,daca ma gandesc la faptul ca si eu am fost lovit din spate acum 3 saptamani.

R.I.P:rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :) .... :D :hurt: O zi de 13 ..super ghinionista pentru cei doi .... cat si pentru acel sofer criminal ... 2 vieti distruse ..familii si prieteni indurerati ... mult prea devreme, mult prea tineri ... macar acolo sus sufletele sa fie impreuna.. fericite ... si acel sofer sa fie judecat si sa-si primeasca pedeapsa dupa legile pamantesti... si lumea ........... lume trebuie sa vada ca nu doar '' viteza '' ucide, ci si inconstienta si nu motociclistii sunt de vina intotdeauna ... nu mai am cuvinte ..... foarte tragic .. si greu de suportat pentru apropiati .... D-zeu sa-i odihneasca in pace !

 

 

... ar trebui sa i se faca teste medicale la soferul ala ... poate nu-i intreg la minte ... poate are vreo boala cronica .... sau poate ii orb !!!!!!!!

... cateodata imi doresc ... ca sa fie instaurata si la noi pedeapsa capitala ... sunt astfel de cazuri unde doar asta mai poate aduce linistea sufleteasca ... si sunt sigur .. ca dupa cateva astfel de pedepse ... va fi alta civilizatie in trafic ..si nu numai

Editat de CDCriss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conodoleanta! :)

Eu cred ca in momentrul de fata ar trebui sa ne gandim cum putem ajuta familile celor doi.

Va pot sta la dispozitie cu doua microbuze 8+1 locuri. Se pot scoate banchetele din spate si ar putea incapea un sicru.

E una din masini care sambata mi-a adus pritenul mort (Fetesti) acasa.

Hai sa ajutam familia! !!! Si pe urma sa facem dreptate.

Merci !

:D

e un gest frumos pe care trebuie sa`l facem toti pentru a ajuta niste familii distruse.... R.I.P :) :hurt: :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i odihneasca pe amandoi

 

Traian era un copil plin de viata...nimic nu mai conteaza acum

 

Nimeni nu e in siguranta pe motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wow! Crunt! Nedrept!

Bunul Dumnezeu sa ii odihneasca in pace! Condoleante familiilor si prietenilor! Asa ceva nu merita nimeni!

 

Cat despre robotul de la volan.... Daca i-a vazut, merita sa arda in iad... Oricum, principalul vinovat in toata povestea asta e PULITIA ROMANA. Daca ei isi faceau treaba, nu se intampla nimic. Trebuiau sa fie acolo din timp, sa ii vada pe astia de la santier ce fac si sa puna lucrurile in ordine - adica semnalizat cand iese bascula si rotile spalate. Firma de constructii - aia fac ce li se permite. POLITIA ii are pe constiinta pe saracii copii... nu ca ar avea vro constiinta...

 

Violenta.. "Cine ridica sabia, de sabie va muri" - nu am zis-o eu, a zis-o altu muult mai destept ca mine. E greu sa ma decid cine a ridicat primul sabia - ala de vrea sa ma omoare nevinovat sau eu ca i-am trecut o manusha prin moaka. Era sa o patesc si eu, acu cateva saptamani... Nu l-am oprit, am zis doar multumesc lui Dumnezeu ca mi-a mai dat zile si data viitoare o sa fiu mai atent. Data viitoare nu stiu ce o sa fac.. o sa fac ce ma indeamna Dumnezeu... dar ma rog sa nu mai am niciodata ocazia...

 

Inca o data, odihna linistita celor doi copii!

 

:) :) :D :hurt: :rose: :rose: :rose: :blbl: :blbl: :lol: :( :( :) :) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motormouse: am amici viteji, care se rupeau in figuri si vorbe si cand ieseam in trafic inghiteau cu stoicism toate nemerniciile, veneam din spate si zburam oglinzile..

Nu m-am batut in 4 ani de liceu si in alti 5 de facultate la un loc cat m-am batut cu soferi si am distrus masini in 12 luni de motoretizm.

Am pretini care au antecedente asemanatoare, am reusit sa "educ" astfel chiar si o motociclista ..care acum nu mai spune "vezi (cuvant jignitor) pe unde mergi", intai rupe mufa si oglinda..

 

SA-I RUPEM PE GENUNCHI PE NENOROCITI.

Nu va mai laudati pe forumuri, rupeti capu' pe strazi sa prinda frica de noi, sa isi formeze reflex cand vor sa schimbe directia sau sa faca ceva nasol "ba, stai sa ma uit ca daca vine un nenorocit de motorist si ma rupe cu bataia"

 

Iese cu ranga..? scoti sisu, il iei de varf si ii spui ca daca nu arunca ranga il infigi in teasta..

 

Suna a JUNGLA si lupta da gherila..dar ALTFEL CUMMMMM!???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este revoltator! Daca soferul ala scapa cu suspendare insemna ca in Romania e posibil orice! Dar sper sa fim uniti si sa nu scape asa usor.

 

Multa, multa durere ...

 

Fratele meu a murit acum 2 luni pe motor, cand o tipa a dat peste el in Arad. MEdicina legala mi-a zis ca ea a avut alcolemie si politia mi-a zis ca a avut alcolemie zero. EA conduce bine merci si acum si in plus tot ea vrea despagubiri de la noi, ca printre altele ea avea un aparat de fotografiat in masina care s-a stricat de la impact. TOate astea dupa ce raportul politiei scrie clar ca e vina ei pentru neacordare de prioritate. Ce sa mai zis, m-am scarbit de toata Romania asta. Si binenteles ca va primi cu suspendare. NUmai ca noua nu ne "suspenda" nimeni durerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu i-ti vine sa crezi!!De cand sunt eu motorist,de aproape 30 ani nuam vazut asa ceva...si am crezut ca am vazut si stiu multe...dar nu e asa ,tot timpul apare ceva nou si asta numai din vina acestor handicapati care nu au nici cel mai mic respect fata de noi.Ei uita si cred ca nu stiu ca si noi suntem soferi,marea majoritate..si noi suntem in locul lor..dar ei sunt in locul nostru ???...A devenit alarmant un prost obicei de a se intoarce oriunde,oricum fara a se tine cont nici chiar daca te vede...Multa vina POLITIEI... .sunt multe de spus!Condoleante sincere familiei si prietenilor!! :)

Editat de fabio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motormouse: am amici viteji, care se rupeau in figuri si vorbe si cand ieseam in trafic inghiteau cu stoicism toate nemerniciile, veneam din spate si zburam oglinzile..

Nu m-am batut in 4 ani de liceu si in alti 5 de facultate la un loc cat m-am batut cu soferi si am distrus masini in 12 luni de motoretizm.

Am pretini care au antecedente asemanatoare, am reusit sa "educ" astfel chiar si o motociclista ..care acum nu mai spune "vezi (cuvant jignitor) pe unde mergi", intai rupe mufa si oglinda..

 

SA-I RUPEM PE GENUNCHI PE NENOROCITI.

Nu va mai laudati pe forumuri, rupeti capu' pe strazi sa prinda frica de noi, sa isi formeze reflex cand vor sa schimbe directia sau sa faca ceva nasol "ba, stai sa ma uit ca daca vine un nenorocit de motorist si ma rupe cu bataia"

 

Iese cu ranga..? scoti sisu, il iei de varf si ii spui ca daca nu arunca ranga il infigi in teasta..

 

Suna a JUNGLA si lupta da gherila..dar ALTFEL CUMMMMM!???

 

 

asta mergea in 90-94. nu mai e asa. singura referintza acum e legea. care e proasta din pacate. nu e greu sa scoti un 9 mm si sa faci poligon de tir la victoriei. da' e normal? poate tragi pe langa si omori un copil nevinovat. ala ti-a taiat calea ,tu te dai jos si-i rupi 3 coaste. si? tu ai dosar penal, el n-are nik. trebuie alta solutie. care inseamna schimbarea legii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motormouse: am amici viteji, care se rupeau in figuri si vorbe si cand ieseam in trafic inghiteau cu stoicism toate nemerniciile, veneam din spate si zburam oglinzile..

Nu m-am batut in 4 ani de liceu si in alti 5 de facultate la un loc cat m-am batut cu soferi si am distrus masini in 12 luni de motoretizm.

Am pretini care au antecedente asemanatoare, am reusit sa "educ" astfel chiar si o motociclista ..care acum nu mai spune "vezi (cuvant jignitor) pe unde mergi", intai rupe mufa si oglinda..

 

SA-I RUPEM PE GENUNCHI PE NENOROCITI.

Nu va mai laudati pe forumuri, rupeti capu' pe strazi sa prinda frica de noi, sa isi formeze reflex cand vor sa schimbe directia sau sa faca ceva nasol "ba, stai sa ma uit ca daca vine un nenorocit de motorist si ma rupe cu bataia"

 

Iese cu ranga..? scoti sisu, il iei de varf si ii spui ca daca nu arunca ranga il infigi in teasta..

 

Suna a JUNGLA si lupta da gherila..dar ALTFEL CUMMMMM!???

:) :) :D R.I.P. DUREROS......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

:rose: ESTE INCREDIBIL... :rose: NU POT SA CRED... CAND AM ZIS CA NU O SA MAI VAD ACCIDENTE "URATE" LA SECTIA ACCIDENTE , UITE CA SE GASESTE UN NEMERNIC DE SOFER SA CALCE , SA ZDROBEASCA LA PROPRIU DOI TINERI... NU POT SA CRED... EU PERSONAL NU CRED CA MAI IES CU MOTORUL LA "PLIMBARE"... NU MAI AM CURAJ :hurt: SINCER...

 

CONDOLEANTE FAMILIILOR INDOLIATE :rose: CUM ZICEA SI "sinner" : AGRESIUNE VIOLENTA CAND ESTI PE MOTOR ...CA ALTFEL TE OMOARA CU ZILE...CA PE CAINE ...IN MIJLOCUL STRAZII :)

 

 

PENTRU TOTI SOFERII IRESPONSABILI: :) SA ARDETI IN IAD PENTRU CRIMELE PE CARE LE FACETI FARA MUSTRARI DE CONSTIINTA :D

 

 

R.I.P.

 

 

.....................................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e dar zi-mi tu mie ca te abtii cand iti face unu o faza in trafic si nut e duci la el sa il casapesti.

E sau nu asa?

 

Din pacate tre sa ii inavatm cu frica this way, romanul nu a situt niciodata de altceva decat de FRICAAAAA.

Suntem un popor ingalat, de tot rahatul. Fara caracter si fara demnitate si respect pentru noi insine.

Toata istoria neamului asta de 2 bani adca stai si o privesti vezi exact acest lucru..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum ma uitam la tv.

Realitatea confirma ca sunt profesionisti.

 

Stirizda nu a vorbit ca si cum ar fi prezentat vremea iar nuanta negativa a fost indreptata in totalitate aspura camionagiului.

Nu s-a insinuat nimic tendentios asupra motoristilor si s-a adaugat ca.. ala o sa ia 7 ani.

 

 

p.s. spuena cineva de aici ca ala ar trebui omorat linsat etc.. asa ... bun.. si cu restu' ce facem?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...