Sari la conținut

Accident Cu Morti, Plevnei, Bucuresti


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Cred ca poza asta ar fi mai reprezentativa pentru ei. Asa au trait scurta lor viata. Asa au trecut dincolo. Asa vreau sa-i tin minte. Si intradevar. Ar insemna enorm pentru familie sa fiti cat mai multi

post-19735-1189867157_thumb.jpg

Editat de vintze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 898
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Traian si-ar fi dorit sa ii conduceti pe ultimul drum calare pe motoarele voastre. Si familia e de acord. Suntem asteptati maine la 12:30 - 13:00 in strada Agnita, langa piata Giulesti.

http://www.salutbucuresti.ro/planoras/swf_...-4902&-6256

 

 

Ca sa fie usor de gasit strada... e simplu de ajuns.

Sper sa fac cumva sa ajung, ca sunt de serviciu duminica...

Dumnezeu sa-i odihneasca... n-a fost doar un simplu accident, ci un adevarat carnagiu.

untitled1nv5.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Biserica Adormirii Maicii Domnului este mai sus pe partea stanga!

 

Datorita faptului ca maine este duminica si circulatie mai putina,prezenta noastra se va vedea mult mai accentuata!

Editat de PHANTOM II
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti absolut penibili. Politia Romana isi face treaba. Coruptia se intampla insa nu cum povestiti voi. Jumatate din romania nu are curaj sa tranziteze bulgaria din cauza politiei de acolo. Ne luam de paiul din ochiul nostru dar nu vedem barna din ochiul altora (stiu proverbul era invers).

 

Avem o politie buna chiar daca nu performanta ca in occident. Oricum, din partea mea, politia romana are calificativ "suficient".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija Doamne de ei!

:) :lol: ;) :)

 

Am un copil de 15 ani si vrea si el un motor cand se va face mare.Era la ma-sa in burta si se plimba cu Jawa pana cu o luna inainte sa vina pe pamantul asta atat de rabdator.

 

 

 

Ma uit in gol.......nu vad nimic....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti absolut penibili. Politia Romana isi face treaba. Coruptia se intampla insa nu cum povestiti voi. Jumatate din romania nu are curaj sa tranziteze bulgaria din cauza politiei de acolo. Ne luam de paiul din ochiul nostru dar nu vedem barna din ochiul altora (stiu proverbul era invers).

 

Avem o politie buna chiar daca nu performanta ca in occident. Oricum, din partea mea, politia romana are calificativ "suficient".

 

am o intrebare pentru tine, ce pedeapsa i-ai da camionagiului care a distrus doua familii?

 

R.I.P. :) :lol: ;)

 

Dumnezeu sa-i odihneasca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de politie, azi pe Plevnei ieseau camioanele si intorceau absolut la fel ca si nenorocitul ala! Si intorceau pe trecerea de pietoni? Macar din Bun Simt ar fi trebuit sa fie un echipaj acolo!!!! Stimati Politisti, asa intelegeti voi sa va faceti treaba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de politie, azi pe Plevnei ieseau camioanele si intorceau absolut la fel ca si nenorocitul ala! Si intorceau pe trecerea de pietoni? Macar din Bun Simt ar fi trebuit sa fie un echipaj acolo!!!! Stimati Politisti, asa intelegeti voi sa va faceti treaba?

 

Un accident e neconcludent,trebuie sa mai fie citeva in zona si abia apoi se vor lua masuri! Ce drak mah,voi nu stiti cum mere treaba?

 

Ne gainam atita ce sa facem,ce sa facem? Mergem si umplem cu borduri si pietroaie linia continua sa nu mai intoarca basculantele acolo! Eventual le si pazim sa nu le dea la o parte! Sau ne postam cu motoretele pe toata linia continua in sir indian roata la roata sa nu mai intoarca nimeni acolo!!! Daca vrei sa faci ceva-faci!!! Vremea mitingurilor a trecut...

Editat de Andrei Silvasanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de politie, azi pe Plevnei ieseau camioanele si intorceau absolut la fel ca si nenorocitul ala! Si intorceau pe trecerea de pietoni? Macar din Bun Simt ar fi trebuit sa fie un echipaj acolo!!!! Stimati Politisti, asa intelegeti voi sa va faceti treaba?

:) :lol: nenorociti inconstienti. Era unu pasionat de pustile cu luneta pe aici.... e singura solutie eficienta... in felul asta poate apare forum pt camionagii preocupat de siguranta in trafic. Saracu' a intors pe linie continua si nu a observat un glont care mergea pe axul drumului.... si il asteptau 2 copii acasa

 

POLITIA!!!! ce facem?

 

Sunt pasnic... dar ce se intampla pe strada e revoltator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Of Of Of RIP Of Of Of :lol:

 

Sunt gol de durere cand citesc aceste mesaje. Nu-mi vine sa cred cata nepasare.

 

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!

 

Daca zaharul, sarea si grasimile au omorat atat de mult si au devenit o problema de campanie nationala de ce nu am initia si noi motociclistii una, pe toate posturile de televiziune, pentru a le atrage atentia tuturor soferilor ca si noi suntem participanti la trafic?

Presedintilor de cluburi sau asociatii credeti ca e posibil?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. ar fi o idee foarte buna , in semn de protest sa mergem acolo(la locul accidentului) , sa blocam intrarea in santier , iar pe mijlocul drumului sa punem pietroaie si doua cruci mari .

Nu stiu cat va dura chestia asta , dar macar asa putem protesta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traian si-ar fi dorit sa ii conduceti pe ultimul drum calare pe motoarele voastre. Si familia e de acord. Suntem asteptati maine la 12:30 - 13:00 in strada Agnita, langa piata Giulesti.

http://www.salutbucuresti.ro/planoras/swf_...-4902&-6256

 

In posturile anterioare ai spus ca inmormantarea este duminica ,adica azi.Acelasi lucru l-a scris si vintze.Si azi ai postat ca este maine, adica luni.Deci cand este ? Este de vina ceasul serverului ?Poate imi scapa mie ceva.Mai bine decat sa se nasca confuzie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti sa atrageti atentia autoritatilor asupra evenimentului ultra tragic prezentat mai sus, as bloca basculantele sa mai treaca pe banda dubla continua.

 

Sa iasa si sa ocoleasca legal!!!

 

Si bineinteles as chema si pro tv/ prima /antena1 sa vada ca daca a fost un accident mortal, pe aia ii doare la basca.

 

Sunt convins ca ar apare si politia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa nu se apuce sa tureze taranii motoarele ca joi seara. Sincer sper. Liniste si moment de reculegere nu motoare turate d-ampulea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi trebuit sa fim mai multi prezenti , la acest tragic eveniment. Pentru familia celor doi , dar si pentru a trage un semnal de alarma , la tot ceea ce se intampla in traficul asta imputit cu soferi de (cenzurat). Oricum multi motociclisti au fost prezenti si si-au manifestat oarecum nervii prin dezlantuirea motoarelor turate la maxim. E pacat pentru ceea ce s-a intamplat cu acesti doi tineri , si cu multi altii inaintea lor , si de aceea nu ar trebui sa fim indiferenti la aceste lucruri deoarece ne privesc si pe noi personal.

 

 

Dumnezeu sa-i odihneasca pe toti cei plecati dintre noi.

 

Asigurati-va voi de doua ori , pentru a preveni pericolul ce ne inconjoara in trafic. Aslalt uscat si sa auzim numai de bine. :) :lol:

Editat de 2bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...