Sari la conținut

Taxi Fugit De La Locul Accidentului


LimpTA
 Share

Postări Recomandate

daca eram in locul tau :

daca omul se oprea , chiar daca a gresit, alegeam calea legala.

 

daca el nu recunoaste, si fuge, deja e personala. daca ai tupeu ii rupi capul. daca nu, asta e viata.

nu iti mai face sange rau degeaba

iar astea cu uleiul de peste and stuff sunt copilarii zic eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Degeaba ii dai cu ulei cu k... dak el nu si da seama ca a platit ptr fapta lui!..poate o sa creada k i a facut o un vecin..dak ai tupeu, mergi cu cativa prieteni, posibil niste adevarati de aici de pe forum...si vorbeste cu el ...direct..! spune i ce are de pierdut, sa stie omul care e situatia! sa se invete altadata,..altfel, nu ajuta la nimik o razbunare copilareasca...! parere personala ! p.s. eu vin sa te ajut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

naspa, era sa ma dea si pe mine un bou de asta pe jos. la semafor, faceam stanga, eram pe linia de tramvai ( deci maxim stanga plasat ) si tot mai gaseste un idiot de taximetrist loc sa se bage. la verde eu, normal, am plecat stanga ( da ba, aveam si semnalul pus ) si el o ia inainte, dupa ce am plecat. frana pe dala aia de beton, de abia am tinut-o...ma si vedeam cu ea pe jos. ala, normal, a plecat. ma duc dupa el, il opresc, incep sa-l fac in toate felurile, ala: nu te uiti si tu in oglinzi?

atunci am vrut sa-i fuck una prin geam. mai venisera 2 taxiuri. pana mea, i-am un pumn in capota si m-am carat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

comanda la perrozzi suna bine :finger:

 

iar cu lichidul de frana nu va chinuiti ca taxiurile sunt colantate :baldy:

si nu cred ca lichidul de frana strica pvc-ul ala

 

si cheama-l la o adresa mai "retrasa" unde sa il rupi si mai ales nu suna tu, sa nu auda dispecera voce de barbat ca poate isi da dreaku seama ca e vreo razbunare :baldy:

 

asa daca e pisi care vrea un taxi pe "aleea dintre blocuri" nu e o problema :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saptamana trecuta, un prieten a trantit motorul ca sa evite pe un mos ce i-a iesit in fata. nu l-a atins. la politie am aflat exact cum s-a intamplat, si ca nu a existat contact fizic. atunci mi-am pus mainile in cap si i-am zis ca nu o sa rezolve nimic. asa s-a si intamplat, numai ca un POLITIST, pe care nu-l cunostea, a vazut motoreta plesnita si s-a implicat. omul era un simplu politistde la rutiera, care vara o mai arde pe motoretele de politie. asa ca au facut un plan, politistul s-a dus la mos, l-a intimidat spunandu-i ca ii ia permisul, si clar ca nu prea are sanse sa-l mai ia, numai ca nu-l ajuta cu nimic, ca nici prietenul meu nu poae sa-si repare mobra. asa ca i-a propus sa modifice declaratiile cum ca motorul a franat, el n-a pastrat distanta, si i-a intrat in roata dezechilibrandu-l si trantindu-l. in felul asta mosul si-a pastrat permisul, s-a ales cu amenda pe care a platit-o prietenul, si motoreta si-o repara pe asigurare. deci cu un ajutor se poate rezolva. politistul nu a facut-o ptr bani, deci se confirma faptul ca nu toti politistii sunt jegosi si impotriva tuturor.

initiatorului topicului ii sugerez sa isi repare capacul, si sa o ia ca pe o "lectie". eventual putin acid pe masina, asa ca consolare.

succes :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba stricati masina, nu o sa-l intereseze, ca doar nu e a lui !!

 

cu riscul de a face un off-topic:

Unii taximetristi fac cu masina lor aceasta meserie. Sunt doar colaboratori ai firmelor respective. Nu e obligatoriu ca acea masina sa fie a companiei de taxiuri.

Iar daca are CASCO.... vandalismul nu este despagubit la majoritatea politelor standard, fiind ca o optiune in contract...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu nu ai pățit nimic nu e "fugă de la locul accidentului", aia e doar dacă tu ai avut vătămări corporale. Legea e tâmpită, Âştiu - de parcă ăla avea pregătirea medicală să-ți evalueze starea de sănătate după accident - dar Âştiu din proprie experiență că dacă nu ai măcar o vânătaie ăla e liber sa îÂşi vadă de drum ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greseala a fost de partea noastra limp. Trebuia sa il dam jos din masina si sa rezolvam atunci, acolo. Dar sa ne fie lectie pe viitor. Ma bucur sa aud ca nu ai patit nimic la picior si sper sa ai sansa sa il "rasplatesti" pe prietenul taximetrist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greseala a fost de partea noastra limp. Trebuia sa il dam jos din masina si sa rezolvam atunci, acolo. Dar sa ne fie lectie pe viitor. Ma bucur sa aud ca nu ai patit nimic la picior si sper sa ai sansa sa il "rasplatesti" pe prietenul taximetrist.

credeti ca violenta o rezolva? eu in vara am avut un accident tot cu un taximetrist. i-am dat cu casca in fata. i-am spart nasul, si alte cele. tot eu am cazut cu c.uru in dick. plangere penala, samd. a trebuit sa o rezolv cumva. am cazut la pace, si i-am platit analizele, si alte cacaturi. cca 5 mil. eu am scapat usor. daca vreti sa faceti o treaba, procedati legal....parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de prastie nu mai stie romanul? nu se vede de unde pleaca proiectilul, e usor de scapat de "arma", se poate face "home made" si customiza, e refolosibila (cit de des vrei si la citi vrei), proiectile se gasesc oriunde,...si multe alte avantaje.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt doua variante. Ori o facem legal si mergem in continuare sa luptam pentru legea cu autorul moral al accidentului. Ori ne facem singuri dreptate. Eu zic sa incercam intai legal. pentru asta avem nevoie de semnaturi. Multe semnaturi pentru ca legea sa se initieze.

daca nu va merge legal mergem mai departe. oricum asa nu se mai poate.

Si pe mine m-a dat un taxi pe jos. Am avut si contact. I-am soart un semnal. Pana m-am cules eu de pe jos el a fugit. Nu am apucat sa ii iau numarul si nici firma la care lucra.

In principiu ne omoara si fug. Asa ca eu m-am bagat in AMR in speranta ca vom reusi pe cale legala. Daca in doi ani nu reusim nimic infiintam o alta organizatie care sa ne faca dreptate in alt fel.

cam astea sunt planurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cd il vad ii fac o MARE zgarietura cu gheata...si eu am exp neplacute cu taxi si vreau razbunare;))

:baldy: :baldy: :(

Ca sugestie pt razbunare, da-te cu :lol: !Pt cultura voastra generala aflati ca nu mai exista de mult dispecerat Perozzi, asta insemnand ca idiotul era rechin (adica face pe NV), sau particular si se folosea de brand(sic) pt a atrage clienti.Iar celui care a patit-o sa nu mai oracaiasca atat ca nu suntem nici noi motoristii neam de fecioare! cat despre taximetrist numa.., :finger: , bine vroiam sa spun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iei o butelie de aragaz goala

o intorci cu capul in jos

o deschizi

din ea o sa curga "mercaptanul" (cred ca asa se zice daca n-oi fi uitat din liceu)

o sa umpli o seringa cu acea solutie vascoasa (atentie mare, miroase asa de urat a c a c a t si nu iese la spalat cu nimic)

ceri cursa cu taxiul cu acel smecher

ii spui sa te lase intr-in loc in care ai multi prieteni, si la plecare ii versi seringa pe mocheta

iti garantez ca n-o sa mai poata folosi taxiul multa vreme de la acel moment inainte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Solutia legala: si daca nu ao patit nimic...te intinzi pe astfalt , te dai ranit ca sa vina politia la fata locului.....atunci ei TREBUIE sa-l caute pe individ, TREBUIE sa caute martori sa faca masuratori etc. Iar la spital nu o sa spuna ca ai simulat cica ai intrat in stare de soc.....

Cam asta ar fi singura solutie in asemenea momente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah jeane eu nu am nimik cu tine(sper;)) ) dar hai k vb cu niste prieteni politisti pe motoare poate il vede sau il da in urmarire(neoficial) si in plus sa le spun de treaba asta cu perozzi cum k nu mai exista....eu stiu k amenda este in jur de 2000ron asa k feritiva "d-lor" taximetristi care "sunteti "la perozzi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iei o butelie de aragaz goala

o intorci cu capul in jos

o deschizi

din ea o sa curga "mercaptanul" (cred ca asa se zice daca n-oi fi uitat din liceu)

o sa umpli o seringa cu acea solutie vascoasa (atentie mare, miroase asa de urat a c a c a t si nu iese la spalat cu nimic)

ceri cursa cu taxiul cu acel smecher

ii spui sa te lase intr-in loc in care ai multi prieteni, si la plecare ii versi seringa pe mocheta

iti garantez ca n-o sa mai poata folosi taxiul multa vreme de la acel moment inainte

Depoamana o varsa pe moketa ca ala o ia si o arunca... mai bn o varsa in grilele de aerisire si pune si garnitura de peste la ea :baldy:) face in taxiu lu ala un adevarat duel al mirosurilor imbietoare :finger:

Editat de sebastyan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa il prindem mai multi fara numere si sa il batem cand stationeaza sau inainte sa ia comanda! tre' sa de-a cineva de nr lui de la masina sa vedem unde sta... omor grav, televiziune, eventual se repeta procedura si pt altii si uite asa de frica sa stea numai cu ochii in oglinzi. cum le e frica la romani de tigani ca sunt multi si tupeisti asa sa fim si noi! functioneaza numai daca suntem toti pt unul si unul pt toti ,si daca facem totul cu cap :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate desi oricat de mult am vrea unii sa credem , nu putem face asa ceva, nu suntem ata de uniti..decat poate cd se intampla ceva fff grav(vezi topic cu ADAM SI MISHU(AMIMAGZ) )

CATEODATA IMI DORESC K NOI, ROMANII/MOTOCICLISTII sa fim k tiganii--UNITI LA BINE SI RAU, dar noi suntem doar romani :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...