Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

cumpar janta fata turnata pentru R12GS. prefer modelul '04-'07 insa nici cel nou nu iese din discutie. nu ma intereseaza prea tare aspectul estetic atata vreme cat e... rotunda. daca vine cu tot cu discurile de frana, cu atat mai bine.

 

oferte (if any) aici sau pe PM.

Editat de io, bogo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru cei interesati am de vanzare far R1200GS - 650 RON fix (a avut kit xenon pe el iar legatura mufei se face prin fire pe alt tip de mufa) - PM sau 0722445585 - Maxx

Precizez ca nou este 1900RON la Bavaria!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai de principiu n-are nimic. ideea e ca am nevoie de o pereche de discuri si parca n-as lua OEM (nu performantele ma sperie ci pretul). intrebarea era daca a facut cineva schimbul asta (aftermarket vs OEM) sau daca macar are cineva referinte. net-ul e destul de zgarcit cu informatiile in acest sens. si nu-i de mirare pentru ca in primul rand franele de fabrica (in ansamblu) sunt foarte bune si-apoi nu-s chiar atat de multe GS-uri care sa fi ajuns la 'varsta' schimbarii discurilor din pricina uzurii.

 

sooo? :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Nici eu nu inteleg ce vrei sa afli, atata timp cat esti convins ca after market n-au nimic?!

Fii o idee mai concis..!

Te intereseaza pretul lor, calitatea, ce anume?

Ca idee, eu am montat la RT aftermarket de la Lucas si am fost mai mult decit multumit, ba chiar-fiind generatie mai noua-constructiv erau mai bine facute, cu mai putine saibe si bucsi la prindere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am strans ceva bani si caut de cateva zile un R 1200 GS. Problema de care m-am lovit este ca pe bikeshop sau alte forumuri am gasit fix doua GS-uri de vanzare. Ca sa nu aleg varianta mai costisitoare din prima (Italia, Germania...), va intreb si pe voi: aveti idee de alte Gs-uri pe piata din ro? Ma intereseaza modelele 2004-2006 orice combinatie de culori... GS sa fie:)

 

Nr meu de tel este 0722 390 183 - Dragos 24/24 :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am strans ceva bani si caut de cateva zile un R 1200 GS. Problema de care m-am lovit este ca pe bikeshop sau alte forumuri am gasit fix doua GS-uri de vanzare. Ca sa nu aleg varianta mai costisitoare din prima (Italia, Germania...), va intreb si pe voi: aveti idee de alte Gs-uri pe piata din ro? Ma intereseaza modelele 2004-2006 orice combinatie de culori... GS sa fie:)

 

Nr meu de tel este 0722 390 183 - Dragos 24/24 :D

Intreaba si la reprezentanta :peace:

 

Sau adu-ti de afara. E mai sigur dpdv al valorii reale a produsului, cel putin la mobrele cu valoare pana in 3-4-5 mii de iepuroi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreaba si la reprezentanta :peace:

 

Sau adu-ti de afara. E mai sigur dpdv al valorii reale a produsului, cel putin la mobrele cu valoare pana in 3-4-5 mii de iepuroi.

 

He he, am verificat deja la reprezentanta, preturile sunt prohibitive, dar nu acuz aici, ai totusi siguranta ca iei o peisa verificata, de caliate etc, chiar daca motoreta e sh. Inteleg logica dar ma depaseste finaniciar.

"Afara" ramane ultima posibilitate (ceva mai putin profitabila) avand in vedere ca incepi sa toci bani pe avion, cazare, mancare, timp etc. Bani pe care i-as da si aici pe un exemplar mai scump probabil dar minus timp.

Oricum pe piata sh de la noi din momentul asta se intampla ceva nemaivazut: mai ieftin decat afara. datorita crizei > putine tranzactii, lumea nu se mai arunca asa cu capul inainte etc.

Cu curajul de rigoare ma gandesc totusi sa incerc mai intai aici in tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu inteleg ce vrei sa afli, atata timp cat esti convins ca after market n-au nimic?!

Fii o idee mai concis..!

Te intereseaza pretul lor, calitatea, ce anume?

Ca idee, eu am montat la RT aftermarket de la Lucas si am fost mai mult decit multumit, ba chiar-fiind generatie mai noua-constructiv erau mai bine facute, cu mai putine saibe si bucsi la prindere.

multam' Luigi, tocmai asta era ideea. presubun ca aftermarket-urile sunt absolut ok insa variantele sunt destul de multe. voiam sa stiu daca a incercat cineva alte discuri decat cele de origine si cum s-a inteles cu ele. Lucas era una din variantele la care m-am gandit si eu.

 

Salut,

 

Am strans ceva bani si caut de cateva zile un R 1200 GS. Problema de care m-am lovit este ca pe bikeshop sau alte forumuri am gasit fix doua GS-uri de vanzare. Ca sa nu aleg varianta mai costisitoare din prima (Italia, Germania...), va intreb si pe voi: aveti idee de alte Gs-uri pe piata din ro? Ma intereseaza modelele 2004-2006 orice combinatie de culori... GS sa fie:)

 

Nr meu de tel este 0722 390 183 - Dragos 24/24 :D

poti sa arunci o privire la link-ul din semnatura mea. s-ar putea sa fie exact ce cauti. :peace:

Mesaj completat

mda, intre timp link-ul s-a dus... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa arunci o privire la link-ul din semnatura mea. s-ar putea sa fie exact ce cauti. :cheers:

Mesaj completat

mda, intre timp link-ul s-a dus... :huh:

 

Si totusi, un link? :D

 

dragos_strat este id-ul meu de mess pt yahoo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-25369-1273165716_thumb.jpg

 

 

 

Asta ieste Vacuta mea. Cumperata nou nouta 09/2007 . Full optional: Abs . ASC, antifurt, manopole incalzite, ec ecc ecc

 

Dupa 8 luni pe Romania afacut 1 an si in Tunisia. Acuma Italia.

 

Foarte buna ptu drum . Sper ca la anu pot sa schimb cu M/Y 2010.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-25369-1273165716_thumb.jpg

 

 

 

Asta ieste Vacuta mea. Cumperata nou nouta 09/2007 . Full optional: Abs . ASC, antifurt, manopole incalzite, ec ecc ecc

 

Dupa 8 luni pe Romania afacut 1 an si in Tunisia. Acuma Italia.

 

Foarte buna ptu drum . Sper ca la anu pot sa schimb cu M/Y 2010.

 

Arata f bine piesa, ai reusit sa imi atragi atentia, :) da-mi mai multe detalii te rog gen km parcursi de ex. La-mi nr de tel sau suna-ma tu. la 0722 390 183 (Dragos) sau mail la dragos_strat@yahoo.com sa nu monopolizam topicul cu anunturi de vanzare-cumpare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata f bine piesa, ai reusit sa imi atragi atentia, :) da-mi mai multe detalii te rog gen km parcursi de ex. La-mi nr de tel sau suna-ma tu. la 0722 390 183 (Dragos) sau mail la dragos_strat@yahoo.com sa nu monopolizam topicul cu anunturi de vanzare-cumpare.

 

 

nu ieste de vanzare !!!! eu folosesc VACUTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa arunci o privire la link-ul din semnatura mea. s-ar putea sa fie exact ce cauti. :)

Mesaj completat

mda, intre timp link-ul s-a dus... :P

 

 

Si totusi, un link? :blink:

 

dragos_strat este id-ul meu de mess pt yahoo

 

Salut Dragos, deci pana la urma mergi pe varianta BMW?

 

Nu am analizat Tenerele 1200 prea bine sa stiu daca merita sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ieste de vanzare !!!! eu folosesc VACUTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

imi cer scuze, m-am prins exact dupa ce am trimis mesajul ca tu defapt ne aratai vacutza si doar atat :)

Mesaj completat

Salut Dragos, deci pana la urma mergi pe varianta BMW?

 

Nu am analizat Tenerele 1200 prea bine sa stiu daca merita sau nu.

 

Ah cat mi-as dori sa aflu mai multe despre noul SuperTenere. Scotocesc netul de cateva zile si nu gasesc nici pe nimeni care sa fi calarit-o. Tot ce ma face sa ma mai gandesc si inca sa nu dau nici un avans la pentru noul SuperTenere este ca am gasit ieri o imagine a unui tip calare pe SupeTenere la un show moto. Tipul comenta ca are 172 inaltime iar in imagine era cu genunchii flexati si cu toata talpa pe pamant.

De aici interpretez ca e destul de mica inaltimea la sa pentru mine... Am 185 si ma gandesc ca la un drum lung voi avea aceeasi problema pe care oam acum gixerul: genunchi intepeniti :P Vad totusi ca scaunul se poate regla dar numai cu cativa cm 3-4.

 

In alta ordine de idei motoreta e spectaculoasa dar cei de la Dual Tours exclud posibilitatea unui drive test cel putin acum. Tin legatura chiar cu directorul de acolo Ciprian care a fost amabil si ma ajutat cu tot ce voiam sa stiu, mai putin drive testul.:blink:

 

Urmatoarele pe lista sunt R 1200 GS si 990 Adventure. Ambele reprezentante m-au cam dezamagit. La Dementor de ex am sunat pt un drive test acum 3 zile, le-am lasat nr meu sa ma sune pentru o programare pentru un drive test cu 990 IN VEDEREA ACHIZITIEI - NOUA si inca nici un raspuns, se pare ca oamenii de acolo nu prea vor sa isi vanda motoretele...

La BMW am facut sapt trecuta un dirve test, ramasese sa ma sune cineva cu detalii despre achizitie formalitati etc. Nici pana acum nici un semn, se pare ca nici ei nu prea au tragere de inimia sa-si vanda motoretele. Dupa intamplarile de mai sus ai zice ca piata moto merge struna si e atat de subdimensionata fata de cerere incat reprezentantele nu mai fac fata de atatea comenzi... Poate ca asa e :moto:)

 

Despre 1200 GS tot aud prin stanga si dreapta ca ar avea probleme cu electronica, ieri Bogdan Padure imi spunea categoric sa ma nu imi iau GS-ul pentru ca a avut el destula la reparat cu probleme de mape de aprindere etc. Si imi spunea ca 990 ar avea ceva mai putine probleme. Inca nu am avut ocazia ca ma urc pe un 990 (apropo Dementor- inca astept un telefon de la voi)

 

Voi ce ziceti de Gs-urile din ultimi 2-3 ani?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze, m-am prins exact dupa ce am trimis mesajul ca tu defapt ne aratai vacutza si doar atat :)

Mesaj completat

 

 

Ah cat mi-as dori sa aflu mai multe despre noul SuperTenere. Scotocesc netul de cateva zile si nu gasesc nici pe nimeni care sa fi calarit-o. Tot ce ma face sa ma mai gandesc si inca sa nu dau nici un avans la pentru noul SuperTenere este ca am gasit ieri o imagine a unui tip calare pe SupeTenere la un show moto. Tipul comenta ca are 172 inaltime iar in imagine era cu genunchii flexati si cu toata talpa pe pamant.

De aici interpretez ca e destul de mica inaltimea la sa pentru mine... Am 185 si ma gandesc ca la un drum lung voi avea aceeasi problema pe care oam acum gixerul: genunchi intepeniti :P Vad totusi ca scaunul se poate regla dar numai cu cativa cm 3-4.

 

In alta ordine de idei motoreta e spectaculoasa dar cei de la Dual Tours exclud posibilitatea unui drive test cel putin acum. Tin legatura chiar cu directorul de acolo Ciprian care a fost amabil si ma ajutat cu tot ce voiam sa stiu, mai putin drive testul.:blink:

 

Urmatoarele pe lista sunt R 1200 GS si 990 Adventure. Ambele reprezentante m-au cam dezamagit. La Dementor de ex am sunat pt un drive test acum 3 zile, le-am lasat nr meu sa ma sune pentru o programare pentru un drive test cu 990 IN VEDEREA ACHIZITIEI - NOUA si inca nici un raspuns, se pare ca oamenii de acolo nu prea vor sa isi vanda motoretele...

La BMW am facut sapt trecuta un dirve test, ramasese sa ma sune cineva cu detalii despre achizitie formalitati etc. Nici pana acum nici un semn, se pare ca nici ei nu prea au tragere de inimia sa-si vanda motoretele. Dupa intamplarile de mai sus ai zice ca piata moto merge struna si e atat de subdimensionata fata de cerere incat reprezentantele nu mai fac fata de atatea comenzi... Poate ca asa e :moto:)

 

Despre 1200 GS tot aud prin stanga si dreapta ca ar avea probleme cu electronica, ieri Bogdan Padure imi spunea categoric sa ma nu imi iau GS-ul pentru ca a avut el destula la reparat cu probleme de mape de aprindere etc. Si imi spunea ca 990 ar avea ceva mai putine probleme. Inca nu am avut ocazia ca ma urc pe un 990 (apropo Dementor- inca astept un telefon de la voi)

 

Voi ce ziceti de Gs-urile din ultimi 2-3 ani?

 

 

poai vezi ca la dementor sunt le gasesti in vitrina si 990 si 990r poti sa te duci direct la showroom in pipera si sa le incaleci sa le simti. tot atunci poti afla si cand se fac teste si eventual sa te programezi la un test.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este ca si la masini,de la un moment dat nu mai gandesti cu capul ci cu inima.Eu visez la 1200gs de vreo 4-5 ani iar azi am dat avansul si miercuri ma duc dupa ea! Parca vad ca o sa plang dupa V-strom!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poai vezi ca la dementor sunt le gasesti in vitrina si 990 si 990r poti sa te duci direct la showroom in pipera si sa le incaleci sa le simti. tot atunci poti afla si cand se fac teste si eventual sa te programezi la un test.

 

De privit de aproape le-am privit, sunasem pt o programare la drivetest, "lasati-ne un nr de tel ca va sunam noi tot in cursul acestei zile pentru o programare de drive test" Asta se intampla acum 3 zile. Maine dimineata ma infiintez la Dementor si tot fac un drive test. Tot ce ziceam este ca par dezinteresati nici decum dornici de a agata un potential client cu 13500 de euro in buzunar. Sunt un peste rar si nimeni nu pune o rama in carlig pentru mine, dar e de inteles aici la noi in tara.

 

A, chiar Baiazid, ai avut in Australia de a face cu doi dealeri moto. Lafel si acolo? (stiu f bine problema cu CBR-ul, te intreb acum numai despre atitudinea lor vizavi de un potential nou client)

Mesaj completat

poai vezi ca la dementor sunt le gasesti in vitrina si 990 si 990r poti sa te duci direct la showroom in pipera si sa le incaleci sa le simti. tot atunci poti afla si cand se fac teste si eventual sa te programezi la un test.

 

De privit de aproape le-am privit, sunasem pt o programare la drivetest, "lasati-ne un nr de tel ca va sunam noi tot in cursul acestei zile pentru o programare de drive test" Asta se intampla acum 3 zile. Maine dimineata ma infiintez la Dementor si tot fac un drive test. Tot ce ziceam este ca par dezinteresati nici decum dornici de a agata un potential client cu 13500 de euro in buzunar. Sunt un peste rar si nimeni nu pune o rama in carlig pentru mine, dar e de inteles aici la noi in tara.

 

A, chiar Baiazid, ai avut in Australia de a face cu doi dealeri moto. Lafel si acolo? (stiu f bine problema cu CBR-ul, te intreb acum numai despre atitudinea lor vizavi de un potential nou client)

Mesaj completat

poai vezi ca la dementor sunt le gasesti in vitrina si 990 si 990r poti sa te duci direct la showroom in pipera si sa le incaleci sa le simti. tot atunci poti afla si cand se fac teste si eventual sa te programezi la un test.

 

De privit de aproape le-am privit, sunasem pt o programare la drivetest, "lasati-ne un nr de tel ca va sunam noi tot in cursul acestei zile pentru o programare de drive test" Asta se intampla acum 3 zile. Maine dimineata ma infiintez la Dementor si tot fac un drive test. Tot ce ziceam este ca par dezinteresati nici decum dornici de a agata un potential client cu 13500 de euro in buzunar. Sunt un peste rar si nimeni nu pune o rama in carlig pentru mine, dar e de inteles aici la noi in tara.

 

A, chiar Baiazid, ai avut in Australia de a face cu doi dealeri moto. Lafel si acolo? (stiu f bine problema cu CBR-ul, te intreb acum numai despre atitudinea lor vizavi de un potential nou client)

Mesaj completat

 

Mersi pt link, la prima vedere pare PR facut chiar de Yamaha. Ma bag acum sa citesc :)

Mesaj completat

Este ca si la masini,de la un moment dat nu mai gandesti cu capul ci cu inima.Eu visez la 1200gs de vreo 4-5 ani iar azi am dat avansul si miercuri ma duc dupa ea! Parca vad ca o sa plang dupa V-strom!

 

Toate testele declara invingator GS-ul, doar ca pe teren 990 ar fi campionul clasei. NU cred ca ai dece sa iti faci probleme. Cu totate ca Suzuki este o experienta remarcabila si pentru mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A, chiar Baiazid, ai avut in Australia de a face cu doi dealeri moto. Lafel si acolo? (stiu f bine problema cu CBR-ul, te intreb acum numai despre atitudinea lor vizavi de un potential nou client)

Mesaj completat

 

 

 

Toate testele declara invingator GS-ul, doar ca pe teren 990 ar fi campionul clasei. NU cred ca ai dece sa iti faci probleme. Cu totate ca Suzuki este o experienta remarcabila si pentru mine.

 

 

Dragos depinde ce vrei tu de la motor. Vrei excursii cu ceva drumuri nepavate, sau drumuri proaste, GS. Vrei sa intri pe forestier: KTM.

 

In Australia e diferita situatia. Se roaga de tine sa faci drive-test. Ar face orice numai sa cumperi. Eu am dat la schimb CBR-eul pe BMW. Am negociat $$$ la ambele. Cea mai tare optiune a lui GSA este ESA. Electronic SUspention Adjustment. Este absolut incredibila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...