Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

N-am inteles ce vrei.... firu de masa dintre motor si cadru si/sau baterie sau ce?

Mesaj completat

 

Io adineaurea am mancat niste struguri, tu? ;)

 

 

niste prune acre =))

 

eh ce sa zic mie chiar nu-mi place. GSA-ul cu roata de 21 cred ca ar fi frumos. dar n-am vazut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

niste prune acre =))

 

eh ce sa zic mie chiar nu-mi place. GSA-ul cu roata de 21 cred ca ar fi frumos. dar n-am vazut...

Sunt conversii. Cu 17 pe fatza zici ca-i un MultiStrada mai lat. Mai ales asa incarcat cu carbon...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei interesati, au aparut noile K60 Scout M & S - le gasiti la Maxiscooter Timisoara (www.heidenau.ro)

...bagami-as!!!!!!!.... :) ...saptamina trecuta i-am sunat eu pt un set de gume si mi-au zis ca abia la anu o sa apara modelul asta!...asa ca mi-am luat alt model mai de strada...

...astea din poza sunt 150/17 sau 140/17 spate?

Editat de GIV 32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...bagami-as!!!!!!!.... :) ...saptamina trecuta i-am sunat eu pt un set de gume si mi-au zis ca abia la anu o sa apara modelul asta!...asa ca mi-am luat alt model mai de strada...

...astea din poza sunt 150/17 sau 140/17 spate?

 

 

in poza este 140/80/17; intr-adevar, 150/70/17 ... doar la anu'!

eu unul tocmai din acest motiv mi-am cumparat 140/80/17, si pina acum - 1200km rulati - sunt destul de multumit de alegere.

Editat de tau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai de el ,, Conducator moto''. Se face sau chiar cade cu el in asa hal? Pacat de el motor ca se vede ca ii destul de nou. Eu cred ca ii incepator si a gresit clasa moto. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posesorii de R1200GS 2010 au un motiv in plus sa fie mandri de motocicletele lor: GS-ul si-a adjudecat titlul de "Regina Alpilor", castigand intai grupa funbikes/enduros si apoi finala concursului Alpen Masters 2010. :crack:

 

La categoria funbikes/enduros clasamentul a fost:

2. Ducati Multistrada 1200S

3. Yamaha Super Tenere

4. Kawasaki Versys

 

Clasamentul in finala:

2. Honda CBF 1000 F (castigatoarea categ. Big Bikes)

3. Honda CB 1300 ("Regina Alpilor" 2009)

4. Suzuki GSX 1250 FA (castigatoarea categ. Tourer)

5. BMW S 1000 RR (castigatoarea categ. Sport)

6. Honda CBF 600 (castigatoarea categ. Allrounder)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Habar nu am cine face testele astea, insa eu nu inteleg ce touring poti face cu un bandit? thinking-021.gif

 

Din cate stiu, la categoria "Tourer" in acest concurs intra si sport-touring. Aici anul asta au mai participat (in ordinea clasificarii):

2. Triumph Sprint GT

3. Honda VFR 1200 F DCT

4. Kawasaki 1400 GTR.

 

Atentie, pt. ca si anul trecut cand am postat rezultatele am vazut multe comentarii din partea multora in necunostinta de cauza cu privire la scopul si regulile acestui concurs, iata din cate stiu eu, cateva dintre reguli:

- in primul rand, scopul concursului este de a evidentia cea mai buna motociclta pt. plimbari in Alpi sau drumuri asemanatoare ; sa presupunem ca 1400GTR este un "Tourer" mai bun la drum lung sau poate, cine stie, Super Tenere o fi mai buna in enduro... dar aici e vorba de motocicleta din fiecare categorie cel mai bine adaptata plimbarilor in ALPI;

- se iau in considerare foarte multe aspecte specifice acestor drumuri/plimbari deci unele criterii pot avea o importanta mai mare aici decat altele la un test "normal" ex: cuplul in primele trepete de la turatii mici, posibilitatea prinderii bagajelor, confortul pasagerului, felul in care se comporta motorul la altitudini f. mari, consum etc.

- participa doar motociclete de serie aparute (ca model nou sau modificari sensibile) in anul respectiv; participa in finala si castigatoarea din anul precedent.

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BMW-ul s-a prins ca testul asta aiurea in Alpi are priza la public si a cumparat pachetul majoritar de la organizatori. Rezultatele sunt publicate in revistele moto din EU unde de asemenea au procente substantiale din capital sau participa cu reclama la subventionarea lor. Nu ma mira rezultatul. Si totul spre deliciul adolescentilor, ce se incanta la poze si iau totul nemestecat, chiar daca au trecut nitel de 30 anii. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doi ani la rand a castigat Suzuki V strom iar al treilea an a iesit al doilea.Este intradevar o motocicleta super de catarat prin munti.A mai castigat si alt model BMW si anul trecut o Honda. Anul asta a castigat BMW R1200 GS 2010. Daca castiga altcineva sau alt model de BMW nu era nici o problema. Dar asta le sta unora in gat! Sunt dispus s-o imprumut oricui nu crede ca e motocicleta de castigat astfel de test si dupa aceia sa isi spuna parerile! Restul e CAN CAN!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doi ani la rand a castigat Suzuki V strom iar al treilea an a iesit al doilea.

 

Intr-adevar, V-Strom a castigat finala in 2005 & 2006 dupa ce in "grupe" castigase in fata lui GS respectiv GSA.

In 2008 GS-ul nou aparut (105cp) castiga in grupa dar pierde finala in fata lui R1200R care castiga 2007 & 2008.

In 2009 castiga CB 1300... cred ca este clar ca nu se pune problema de partinire pt. BMW. Acest lucru a fost demonstrat din plin si anul trecut cand revista Motorrad a desfiintat K1300GT, nereusind sa termine destul de anduranta de 50.000km din cauza multitudinii de probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...