Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

haide ma, ca nu am vrut sa te complexez. cetatenia e una - nationalitatea si implicit apartenenta la un popor e alta. ideea e ca prostia nu e atributul unui popor, e meritul tau ca individ...in general vorbind.

 

adica nu ma refer la tine in special. si nici in general.

Editat de Sergiu_KB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea e ca prostia nu e atributul unui popor, e meritul tau ca individ...in general vorbind.

 

adica nu ma refer la tine in special. si nici in general.

 

stiu, mi-am dat seama - chiar nu trebuia sa te explici!

 

este adevarat ca sunt persoane carora le place sa se auda cand .... vorbesc in fata oglinzii.

 

adica nu ma refer la tine in special.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot te plictiseti si vrei neaparat sa te mai bagi in seama, uite, iti propun un test.

 

Este de inteligenta; sper ca nu este prea greu pentru tine si ca poti sa-l faci!

 

Citeste asta: "Niciodata nu te certa cu un idiot; te aduce la nivelul lui si te bate cu experienta!"

si intreaba-te de ce nu am sa-ti mai raspund?!

Sa nu-mi spui ca “cel mai destept cedeaza” pentru ca in cazul asta imi dau seama ca nu esti singur in fata calculatorului

 

Da’ tu mai poti continua; arate-ne ca poti mai mult…!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca afara tot ninge hai sa ne mai clatim ochii. Ambreiajul usor de accesat la nevoie, filtul de ulei pe laterala protejat,parca tot motorul este mai compact, motiv pt care bascula este mai lunga cu 50mm. E de bine!

post-8769-0-18937600-1357506608_thumb.jpg

post-8769-0-72821300-1357506638_thumb.jpg

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e topic de dat like-uri? sau n-ai gasit nimic inteligent de spus?

scuzele mele umile marite ..... scuze ca nu sunt atat de inteligent precum luminatia dumneavoastra!!! da dau like-uri dau cate like-uri vreau te deranjeaza foloseste functia report

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuzele mele umile marite ..... scuze ca nu sunt atat de inteligent precum luminatia dumneavoastra!!! da dau like-uri dau cate like-uri vreau te deranjeaza foloseste functia report

confunzi forumul cu pagina de facebook si e de inteles de cand cu noua tema care imita facebook-ul.

tocmai pentru ca e forum, iti poti spune opinia in legatura cu anumite lucruri. deobicei in cunostiinta de cauza si in mod civilizat.

vad ca ai honda, s-o calaresti sanatos. dupa ce-ti iei bmw ne spui si noua ce si cum. pana atunci, spor la dat like-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

confunzi forumul cu pagina de facebook si e de inteles de cand cu noua tema care imita facebook-ul.

tocmai pentru ca e forum, iti poti spune opinia in legatura cu anumite lucruri. deobicei in cunostiinta de cauza si in mod civilizat.

vad ca ai honda, s-o calaresti sanatos. dupa ce-ti iei bmw ne spui si noua ce si cum. pana atunci, spor la dat like-uri.

am sa tin cont de parerea ta sublima , puneti mai parola pe topicul asta ,, al vostru ,, sa poata intra si citi numai posesori de bmw , ailalti care au Honde si alte marci de mobre sa stea in banca lor , ofuscat mai esti mai preamaritule

 

 

oare ce se intampla daca nu mai adaugai si tu parerea ta ( de care oricum eu nu tin cont ) la postarea mea cu like-urile ?? te-a deranjat , sau e modul tau de a manifesta inteligenta sublima pe care o deti

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sa tin cont de parerea ta sublima , puneti mai parola pe topicul asta ,, al vostru ,, sa poata intra si citi numai posesori de bmw , ailalti care au Honde si alte marci de mobre sa stea in banca lor , ofuscat mai esti mai preamaritule

vezi ca citesti printre randuri "tocmai pentru ca e forum, iti poti spune opinia in legatura cu anumite lucruri. deobicei in cunostiinta de cauza si in mod civilizat."

sa-i faceti pagina pe facebook lu mr. harea si sa-i dati like-uri acolo. mult mai simplu.

si-am terminat cu offtopicul. daca vrei continuam pe privat sau te sun cand ajung in cj si mai povestim, ca-mi place cum ma alinti.

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca citesti printre randuri "tocmai pentru ca e forum, iti poti spune opinia in legatura cu anumite lucruri. deobicei in cunostiinta de cauza si in mod civilizat."

sa-i faceti pagina pe facebook lu mr. harea si sa-i dati like-uri acolo. mult mai simplu.

si-am terminat cu offtopicul. daca vrei continuam pe privat sau te sun cand ajung in cj si mai povestim, ca-mi place cum ma alinti.

pai hai ca te astept la o bere rece

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai pentru ca e forum, iti poti spune opinia in legatura cu anumite lucruri. deobicei in cunostiinta de cauza si in mod civilizat.

 

 

Exact asta este si ideea mea! Eu n-am spus nimanui sa nu scrie aici sau pe orice alt topic indiferent ca este despre BMW sau nu, indiferent de ce preferinte are sau ce motocicleta detine. Mi se pare absolut firesc sa existe si pareri contra si le respect atata timp cat sunt reale/documentate si exprimate civilizat.

 

Problema insa este ca sunt cativa, dupa cum se vede cam aceiasi mereu, care nu vin cu nimic nou sau cu vreo informatie. Nu s-au documentat inainte, nu au calarit niciodata motocicletele discutate, nu stiu despre ce e vorba, nici macar nu au citit/inteles ce ai vrut sa zici dar ei latra.

Se pomeneste despre preturi aberante/eronate/prost intelese, desi informatia corecta exista pt. oricine pe net, se arunca aceleasi idei si sloganuri expirate, se ataca persoane, se jigneste, unii vorbesc de mere si altii de pere; unii si-au exprimat clar parerea ca nu sunt interesati deloc de motocicleta despre care se discuta si ca nu si-ar lua-o niciodata dar persista in a posta aberatii si off-topic etc etc.

Nimeni nu are nimic de catigat, se ajunge la dusmanii intre persoane care majoritatea nici nu se cunosc... eu unul nu pot sa inteleg asta. Care este de fapt rolul acestui forum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici se vede clar că noul motor este răcit cu apă doar în jurul camerei de ardere. Restul rămâne în continuare răcit de "bătaia vântului"...

Editat de vis-a-vis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici se vede clar că noul motor este răcit cu apă doar în jurul camerei de ardere. Restul rămâne în continuare răcit de "bătaia vântului"...

 

Pai nu-i asa la orice motor? Care restul? Axa cu came?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea este preluata de la Harley Davidson care a introdus-o si brevetat in anii '80. Marketingul BMW o prezinta ca preluata din Formula1 unde se racesc strict punctele vulnerabile, adica chiuloasa, restul cilindrului e racit in continuare cu aer.

post-8769-0-20537400-1357575398_thumb.jpg

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate dar parca e cu jumatate de masura. Nici racit cu aer, dar nici cu apa...

 

Pai nu-i asa la orice motor? Care restul? Axa cu came?

Restul cilindrului. La cele "normale" racite cu apa, toata camasa cilindrului e inconjurata de lichid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa mine care nu s deloc tehnicare mult mai multe variante de ...bulire..ala vechi doar pe ulei era mai simplu.....

 

intrebare...pe mine ca utilizator...cu ce ma ajuta noul motor.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis dpdv artistic este frumos, ai mana libera!

 


 


dupa mine care nu s deloc tehnic are mult mai multe variante de ...bulire.. ala vechi doar pe ulei era mai simplu.....

intrebare...pe mine ca utilizator...cu ce ma ajuta noul motor.......

 

 

in primul rand scade temperatura generala de functionare a motorului cu consecinte directe asupra simeringurilor si rulmentilor, stii tu care. In plus au disparut ceva simeringuri paguboase. Ambreiajul a invatat sa inoate in ulei, scufundat, nu mai aluneca daca scapa cateva picaturi pe la simeringuri.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...