Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

Salut,detin niste tobe akrapovic pentru r1 04-06 si as vrea sa le repar(una este sparta). Am cautat peste tot dar nu am gasit pe cineva care mi le-ar putea face. Orice sfat sau numar de telefon al cuiva care se ocupa cu asa ceva mi-ar fi de folos!!! Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am si eu o intrebare,stiu ca v-ati luat manusi de la Alpinestars pt ca era o discutie pe aici mai demult despre aceste manusi,as vrea sa-mi iau si eu o pereche,am inteles ca sunt foarte ok,dar ce vreau eu sa intreb,cum se comporta in timp?Sunt rezistente?

Adica ele de frumoase sunt frumoase si am inteles ca sunt si comode,dar n-as vrea sa dau o suta si ceva de euro pe ele si sa ma tina o vara,ca asa imi iau din alea de 50-60e si gata.Cum sunt ca rezistenta,ma tin vreo 2-3 sezoane?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare,stiu ca v-ati luat manusi de la Alpinestars pt ca era o discutie pe aici mai demult despre aceste manusi,as vrea sa-mi iau si eu o pereche,am inteles ca sunt foarte ok,dar ce vreau eu sa intreb,cum se comporta in timp?Sunt rezistente?

Adica ele de frumoase sunt frumoase si am inteles ca sunt si comode,dar n-as vrea sa dau o suta si ceva de euro pe ele si sa ma tina o vara,ca asa imi iau din alea de 50-60e si gata.Cum sunt ca rezistenta,ma tin vreo 2-3 sezoane?

Ia-ti linistit, tin atata timp cat nu au contact violent cu solul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A,asa da,ok.Asa merita sa fac un efort.

Acuma na,daca au contact violent cu solul,nu voi da vina pe manusi,ci pe mine :D


» Post actualizat in 15 Jan 2015 21:30

Ca fapt divers,un compare facut de MCN pe bmw : 2014 vs 2015.Dyno,viteza de varf,400m,etc : http://www.motorcyclenews.com/news/first-rides-tests/2015/january/video-new-vs-old-bmw-s1000rr-dyno-and-top-speed/

 

Asa de chestie :

2014 BMW S 1000 RR : 192.85 hp , 113.5 Nm

2015 BMW S 1000 RR : 196.26 hp , 115.4 Nm

 

Pueterea la roata masurata pe 2 motoare stock si la preturi deloc prohibitve :o

 

Mai poti sa mai zici ceva?Sa vedem cu ce iese R1,dar va fi greu tare sa bata asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant ...dar nu-mi bat capu` pana nu imi pot permite :P

In alta ordine de idei ...iarna astaaaaaaaaaaaaaaaa.....cat D-zeu mai tine ???

Anul asta tot pe R1 ,un super super motor !

hai cu vara serepentinele ne asteapta !!!

post-19031-0-15644400-1421507187_thumb.jpg

post-19031-0-87144700-1421507327_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant ...dar nu-mi bat capu` pana nu imi pot permite :P

In alta ordine de idei ...iarna astaaaaaaaaaaaaaaaa.....cat D-zeu mai tine ???

Anul asta tot pe R1 ,un super super motor !

hai cu vara serepentinele ne asteapta !!!

Hai primavara hai !!!

Frumoase poze, mi-ai facut o pofta de plimbareala.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant ...dar nu-mi bat capu` pana nu imi pot permite :P

In alta ordine de idei ...iarna astaaaaaaaaaaaaaaaa.....cat D-zeu mai tine ???

Anul asta tot pe R1 ,un super super motor !

hai cu vara serepentinele ne asteapta !!!

Bai nene,da unde aveti voi drumurile alea?Pfff

Pe Tihuta esti acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! As dori sa mi achizitionez o Yamaha R1-2007/2008, insa pentru ca nu am mai avut o yamaha pana in prezent, nu stiu exact ce ar trebui sa urmaresc. De aceea ma adresez voua sa ma ajutati cu sfaturi, pareri, etc . Mentionez ca in trecut am detinut un Kawasaki ZX6R 2007. Va multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Jagi :

 

Se potrivesc cartusele de pe una pe alta?Astea de rn19 sunt separate,unul pt rebound si unul pt damping,nu?Stiu ca se facea upgrade-ul asta pe furcile de rn12,cu internale de rn19,dar nu stiu daca implica modificari,nu ma pricep asa bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! As dori sa mi achizitionez o Yamaha R1-2007/2008, insa pentru ca nu am mai avut o yamaha pana in prezent, nu stiu exact ce ar trebui sa urmaresc. De aceea ma adresez voua sa ma ajutati cu sfaturi, pareri, etc . Mentionez ca in trecut am detinut un Kawasaki ZX6R 2007. Va multumesc anticipat!

Cam ce e de verificat si la orice alta motocicleta.

Trebuie testate sa functioneze cum trebuie amortizoarele, franele, daca poti sa ii faci un test de compresie a motorului ar fi perfect.

In rest...nimic spectaculos si sa nu te iei dupa chilipiruri (dar asta e un sfat valabil la orice in viata)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...