Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La respectiva pensiune se poate merge cu orice fel de motor. Eu am fost si cu masina, Saab, care nu e cea mai inalta masina si am fost si cu CS-ul. In concluzie: doar sa vrei sa mergi :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La respectiva pensiune se poate merge cu orice fel de motor. Eu am fost si cu masina, Saab, care nu e cea mai inalta masina si am fost si cu CS-ul. In concluzie: doar sa vrei sa mergi :rolleyes:

 

Te rog eu frumos spune asta si baietilor de aici: /index.php?/topic/47068-grupul-posesorilor-de-bmw/page__st__3870

Editat de zigzag
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te rog eu frumos spune asta si baietilor de aici: /index.php?/topic/47068-grupul-posesorilor-de-bmw/page__st__3870

 

Salut,

 

Asa cum a zis si Yzu, nu ai cum sa ajungi acolo doar daca nu vrei sa ajungi. Orice motor poate merge. Am fost vara, iarna, cu VW Passat, vara e o zona foarte vizitata de turisti din Ungaria datorita cascadei care e mai sus pe drum. Zona e faina, am cam colindat-o pe toate partile, se pot face niste ture dragute pina in Padis, Stina de Vale, Valea Iadului - Remeti, Lacul Belis - Horea - Poiana Horii, Dealul Botii - Balcesti, Rogojel - Cabana Vladeasa - Drumul Rogojanului, etc. Multe din drumurile astea se potivesc cel mai bine pentru GS-uri, dar si cu alte motoare ai ce face pe acolo.

Editat de textoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Proaspat posesor de utilaj BMW-ist, :banana: (un Dakar din 2006), voi incerca sa fiu prezent la BMW camp. :cheers:

 

Care sunt procedurile, avand in vedere ca mai mult decat cort nu ma intereseaza :unsure:

 

In primul rand, sa-l stapanesti cu placere!

Iar in al 2-lea, procedurile pentru bmw-camp/cort sunt urmatoarele: legi boarfele de mobra, sari in sa si ne vedem direct acolo pe 13 iulie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

procedurile pentru bmw-camp/cort sunt urmatoarele: legi boarfele de mobra, sari in sa si ne vedem direct acolo pe 13 iulie.

Frumos :hug: ...va rog sa-mi spuneti ce lichid de frana folositi? Multam anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Asa cum a zis si Yzu, nu ai cum sa ajungi acolo doar daca nu vrei sa ajungi.

textorule, nu stiu daca iti amintesti, dar noi acolo ne'am si cunoscut. Erai cu sotia ta calare pe ceva Yamaha Triker, nu ?

Imi amintesc ca erai cu o casca de alpinist, nu de moto :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, sa-l stapanesti cu placere!

Iar in al 2-lea, procedurile pentru bmw-camp/cort sunt urmatoarele: legi boarfele de mobra, sari in sa si ne vedem direct acolo pe 13 iulie.

 

Multumesc de urari :wave: si sa ne vedem cu bine pe 13 iulie :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

textorule, nu stiu daca iti amintesti, dar noi acolo ne'am si cunoscut. Erai cu sotia ta calare pe ceva Yamaha Triker, nu ?

Imi amintesc ca erai cu o casca de alpinist, nu de moto :D

 

D'apoi cum Yzu-le sa nu tin minte. Poate ne-om vedea iar prin zona ca eu am un locsor pe la Scrind si tot dau ture in zona. De ce nu, poate chiar la Camp pe Valea Stanciului. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva topcase original BMW? Ideea e ca nu am acces la motocicleta in acest moment. Am un topcase bmw pe ea dar fara incuietoare.

Am comandat setul de aici 51257660863 si a venit cu 2 butuci , a mai facut cineva treaba asta? De ce sunt 2 ? Mai am nevoie de ceva ca sa ii montez?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Stiu ca s-a mai vorbit despre parbrize, dar revin cu problema mea concreta.

 

Vreau sa imi cumpar de la wunderlich parbrizul de 467mm http://www.wunderlich.de/shopart/8110077-1-1327/Shop/Teilepool/8/ERGO-Scheibe-F-650-GSDakarG-650-GS-Hoehe-467mm.htm

sau cel de 390mm http://www.wunderlich.de/shopart/8110076-1-1327/Shop/Teilepool/8/ERGO-Scheibe-F-650-GSDakarG-650-GS-Hoehe-390mm.htm

 

Eu am 176cm si merg pe Dakar.... Din cate imi imaginez eu, fara sa fi testat vreun prabriz din cele doua, cred ca ambele imi arunca aerul peste casca. Ma insel?

Dupa parerea voastra, stiu ca sunt useri care aveti aceste modele, ce ar trebui sa aleg? Daca tot dau atatia bani, normal ca vreau sa am protectia de vant cea mai buna, dar nici sa exagerez cu un parbriz foarte inalt.

 

Multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...