Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am luat anul trecut un filtru Mann de la unul din magazinele de piese auto de pt. Bd. Basarabia (vis-a-vis de stadionul 23 august). Poti incerca la orice magazin care vinde filtre Mann.

 

Are cineva idee de unde as putea sa iau filtru de ulei in afara de AB?

 

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee de unde as putea sa iau filtru de ulei in afara de AB?

 

merci

k&n de la reprezentanta motul. aprox 35 lei

 

apropo, am pus ulei motul(5100, 10w40 - recomandat de cartea bmw intre -20 si +20 grade ) in el si merge foarte bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari pentru alegerea facuta si pentru faptul ca ai avut curaj sa-ti ie-i carnet moto (si eu tot din iulie).Respect!

 

Multumesc frumos! :rusinica: Te felicit si eu pentru carnet moto si iti doresc drumuri lungi cu soare! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu esti. O sa fiu eu in schimb, pentru ca chiar nu mai stiu exact cat, dar undeva in jurul a 500eur, si nu mai stiu daca in pretul asta intra si suportul de prins pe motoreta. Intra pe situl hepco & becker, si undeva la varianta in germana e o lista de preturi. Sau da o fuga pana la Romana. Sau suna, 0723.276.815 (nr. e de pe situl lor - moto-market.ro). Succes!

 

 

multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a luat cineva lant pt gs de la louis?

ala de la DID ce soi e ? 520 simplu sau 520VM?

are za de nituit? e lant continuu sau ce ?

 

vreau sa imi comand urgent un kit de lant si o scula de nituit si problema cea mai mare e ca nu stiu ce za de inchidere sa comand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdah, si eu ar trebui sa schimb kitul, daca gasesti ceva, sa ma anunti si pe mine, nenea zidu...

 

daca e cu za de nituit ma gandesc ca ar fi mai simplu ca nu tre scoasa bascula spate....dar oare nu tre scoasa oricum ca sa dai jos lantul vechi? sau il tai cu flexul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat eu kit de lant de pe luis,

lantul e did cu x ring, continuu pinioane sunstar, fara za de nituit, pare ok lantul dar pinioanele sunt diferite față de cele de origine, cel de la cutie nu mai are cauciuc, iar cel din spate e modelul bumerang de la sunstar, si e de culoare albă, cromat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat eu kit de lant de pe luis,

lantul e did cu x ring, continuu pinioane sunstar, fara za de nituit, pare ok lantul dar pinioanele sunt diferite față de cele de origine, cel de la cutie nu mai are cauciuc, iar cel din spate e modelul bumerang de la sunstar, si e de culoare albă, cromat.

10041743 KETTENSATZ DID O-RING

 

 

codul asta care e acum la oferta este defapt cu x ring ? ce model? 520 sau 520 VM?

 

am luat de la motoadventure DID pt F650 '95 cu 550ron, avea si za, avea de toate :(

mda, inclusiv vre-o 50 euro in plus la pret :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat un DID (nu de la Louis), nu-ti pot spune ce cod avea, dar cu toate ca pe carton statea ca e cu siguranta el trebuia prins cu nit :( si nici roata aia din cauciuc pentru fata nu o avea.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat un DID (nu de la Louis), nu-ti pot spune ce cod avea, dar cu toate ca pe carton statea ca e cu siguranta el trebuia prins cu nit :( si nici roata aia din cauciuc pentru fata nu o avea.

 

Bafta.

de unde ai luat, ce soi si la ce pret ?

 

cauciucul de pe pinionul fata nu ma intereseaza

Editat de ZIDU'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Userul ,,Gonzalez'' de la piese de schimb. Pretul era mai bun decat la Louis, daca il vrei exact ti-l pot da maine.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Userul ,,Gonzalez'' de la piese de schimb. Pretul era mai bun decat la Louis, daca il vrei exact ti-l pot da maine.

 

Bafta.

da, ma intereseaza, mai ales daca vine mai repede

 

 

la bavaria e dublu fata de louis si tot did e. numa ca afre un cauciuc pe pinion sa nu zornaie :(

 

chestia e ca as vrea un did 520 VM - mai puternic decat ala simplu care e part number bmw :(

Editat de ZIDU'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai gasit cat am dat pe kit dar oricum era mai bun pretul decat la Louis.

Pe baiat il cheama Adrian user ,,Silvester'' 0752312097. Suna si intreaba e serios si amabil.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Mi-am facut si eu in sfarsit consumul. Am notat cuminte km cand am facut plinul si km cand am facut din nou plinul, am luat calculatorul, am calculat si mi-a iesit 7.5%.

M-am uitat pe forum de ce s-a mai scris si nimeni nu zice nimic de peste 5%:( ...ma cam sperie lucrul asta.

Am mers numai la munca si inapoi ultimile doua saptamani. A fost trafic, mers mult in a I-a si a II-a si a fost si mai racoare, dar e suficient sa explice consumul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Mi-am facut si eu in sfarsit consumul. Am notat cuminte km cand am facut plinul si km cand am facut din nou plinul, am luat calculatorul, am calculat si mi-a iesit 7.5%.

M-am uitat pe forum de ce s-a mai scris si nimeni nu zice nimic de peste 5%:( ...ma cam sperie lucrul asta.

Am mers numai la munca si inapoi ultimile doua saptamani. A fost trafic, mers mult in a I-a si a II-a si a fost si mai racoare, dar e suficient sa explice consumul asta?

 

La mine consuma 6,5 in aceleasi conditii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cienva de unde se poate cumpara un inaltator de ghidon ca cel din imagine?

 

 

Eee acu' si tu ..chiar ca ala identic si la fel ?

daca vrei pe ebay.com poti lua ceva ca ala

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ADJUSTABLE-...emZ290270451388

 

sau poti cauta ROX Riders

 

hai ca mai caut ..ca parca mi-ar placea si mie...

post-27837-1225347962_thumb.jpg

Editat de 22iulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine consuma 6,5 in aceleasi conditii.

 

vai, consuma mult! :( al meu mananca in jur de 3,5 - 4 litri :( prietena mea are un aprilia pegaso 650 si aia consuma 6-7 litri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai, consuma mult! :( al meu mananca in jur de 3,5 - 4 litri :lol: prietena mea are un aprilia pegaso 650 si aia consuma 6-7 litri.

 

Corect, insa iti aduc atentia asupra locatiei!

 

tu - NagyvĂĄrad

eu - Bucureshit

 

iti garantez ca si a ta incepe sa bea mai mult daca o bagi 2 ore pe zi in aglomeratie

 

In plus, nu conduc tocmai batraneste... :lol: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, insa iti aduc atentia asupra locatiei!

 

tu - NagyvĂĄrad

eu - Bucureshit

 

iti garantez ca si a ta incepe sa bea mai mult daca o bagi 2 ore pe zi in aglomeratie

 

In plus, nu conduc tocmai batraneste... :lol: :(

 

solutia: hai in Oradea (NagyvĂĄrad) :( :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...