Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mai g30....fii si tu mai concis, de la aia 200 de km/h se pare ca nu ne mai intelegem.

 

ce e cu alea? le vinzi, le vrei, interesat de montat, stii sa le montezi...la naiba, intelegem o tona de chestii de aici...dar nimic punctual.

 

revino printre noi.

 

 

cu stima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok a fost o greseala de editare la post

 

1 - nu sunt g3zero sunt g3o [o de la om]

2 - concis am fost ca nu am dat detali aici ai gresit-o :wacko:

3 - fata nr. 16 pinion spate nr. 47 cu raportul acesta capra mea a prin 200 km/h

 

scuzele mele

 

da se vand ce e up adika topcase, handguards si senzor fata abs

 

respect

Editat de g3o
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 - fata nr. 16 pinion spate nr. 47 cu raportul acesta capra mea a prin 200 km/h

 

nici o sansa.

 

 

standard e 16/44 - daca nu ma insel si nu trece de 170 nici f****

 

 

ai grija ca acele de la vitezometru si turometru sa fie paralele in a 5-a altfel te minte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE TREABA ARE ACELE CU GPS :wacko: AVEAM PE GPS 192 KM/H DECI MA SCUZI SUB 200 :)

 

 

ACUMA NU VITEZA CONTEAZA NOI SA FIM SANATOSI SA LE CALARIM ;)

Editat de g3o
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici o sansa.

 

 

standard e 16/44 - daca nu ma insel si nu trece de 170 nici f****

 

 

ai grija ca acele de la vitezometru si turometru sa fie paralele in a 5-a altfel te minte

 

Eu din cate stiu, standard e 16/47 si mai mult de 170 nu vrea sub nici o forma

 

si dupa niste calcule facute aici ti-ar trebui un setup cu 16/40 ca sa ajunga la 200km/h

 

Din ce am citit, pentru F650, alternativa de setup ar fi un 15/47 care iti micsoreaza viteza maxima un pic, insa iti muta viteza de croaziera (100-110km/h) in zona de cuplu maxim...

 

Oricum, sincer mie imi flutura urechile si la 160, daca vroiam 200 imi luam CBR :agree:

Editat de THC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu din cate stiu, standard e 16/47 si mai mult de 170 nu vrea sub nici o forma

 

si dupa niste calcule facute aici ti-ar trebui un setup cu 16/40 ca sa ajunga la 200km/h

 

Din ce am citit, pentru F650, alternativa de setup ar fi un 15/47 care iti micsoreaza viteza maxima un pic, insa iti muta viteza de croaziera (100-110km/h) in zona de cuplu maxim...

 

Oricum, sincer mie imi flutura urechile si la 160, daca vroiam 200 imi luam CBR :lol:

 

 

Myth busted !!! :)

 

Cum sa imi iau gs ca sa il strang de coae sa prinda ~200 km/h ?!!? :agree: nu va mai inteleg frate ... io am dat cbr-u ca ma plictisisem sa am 4-5 directii din brasovu asta pe unde sa ma pot da calumea si am luat gs-u sa ies pe unde vad cu ochii... si voi ziceti pe aici ca va bucurati de viteze d'astea pe un amarat de monocilindru (care by the way , al meu nu stie peste 165.. :lol: )

 

Whateva' ...

 

 

PS> F650GS 01-07 (112/16/47)

Mesaj completat

PS2> Am o problema, la ~ 70 km/h daca las ghidonu liber incepe sa vobleze, nu se amplifica si isi revine dupa ce scade viteza ... asta se intampla doar cand iau mana de tot din gaz si ajunge la viteza aia, daca mentin viteza sau accelerez nu face nimic... ulei din furca nu mi-a curs, ma gandesc ca ar putea fi de la cauciucul fata destul de tocit (poate inegal) ... vorbesc balarii!? sau a mai experimentat cineva treaba asta si care a fost cauza?!

multam

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Myth busted !!! :)

 

Cum sa imi iau gs ca sa il strang de coae sa prinda ~200 km/h ?!!? :agree: nu va mai inteleg frate ... io am dat cbr-u ca ma plictisisem sa am 4-5 directii din brasovu asta pe unde sa ma pot da calumea si am luat gs-u sa ies pe unde vad cu ochii... si voi ziceti pe aici ca va bucurati de viteze d'astea pe un amarat de monocilindru (care by the way , al meu nu stie peste 165.. :lol: )

 

Whateva' ...

 

 

PS> F650GS 01-07 (112/16/47)

Mesaj completat

PS2> Am o problema, la ~ 70 km/h daca las ghidonu liber incepe sa vobleze, nu se amplifica si isi revine dupa ce scade viteza ... asta se intampla doar cand iau mana de tot din gaz si ajunge la viteza aia, daca mentin viteza sau accelerez nu face nimic... ulei din furca nu mi-a curs, ma gandesc ca ar putea fi de la cauciucul fata destul de tocit (poate inegal) ... vorbesc balarii!? sau a mai experimentat cineva treaba asta si care a fost cauza?!

multam

 

poate rulmentii de la jug.... doar o banuiala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am nevoie de maneta de ambreiaj pentru un BMW F650 GS Dakar din 2005 si senzorul de langa ambreiaj care e legat la cric. Stie cumva cineva un cod, un site, un link, unde as putea sa le comand direct? Orice alt ajutor e bine-venit. Merci. Am incercat pe louis dar cautarea merge greu, nicht deutch.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am nevoie de maneta de ambreiaj pentru un BMW F650 GS Dakar din 2005 si senzorul de langa ambreiaj care e legat la cric. Stie cumva cineva un cod, un site, un link, unde as putea sa le comand direct? Orice alt ajutor e bine-venit. Merci. Am incercat pe louis dar cautarea merge greu, nicht deutch.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=46&fg=15

senzoru' s-ar putea sa fie la pct 6

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=32&fg=10

asta e maneta

sper sa te fi ajutat cu ceva... :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE TREABA ARE ACELE CU GPS :) AVEAM PE GPS 192 KM/H DECI MA SCUZI SUB 200 :lol:

 

 

ACUMA NU VITEZA CONTEAZA NOI SA FIM SANATOSI SA LE CALARIM :lol:

au probleme cu ceasul de vitezometru, mai ales cand rezervorul e aproape gol (bec aprins sau aproape sa se aprinda). e din electrica. si eu pot face la al meu poza cu 200 pe bord si chiar are efect cand vine vorba de plimbat cate o papagalitza "moaaa am mers cu 200!!!!" de unde sa stie saraca de fitele bmw si ca s-ar putea termina benzina in curand :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au probleme cu ceasul de vitezometru, mai ales cand rezervorul e aproape gol (bec aprins sau aproape sa se aprinda). e din electrica. si eu pot face la al meu poza cu 200 pe bord si chiar are efect cand vine vorba de plimbat cate o papagalitza "moaaa am mers cu 200!!!!" de unde sa stie saraca de fitele bmw si ca s-ar putea termina benzina in curand :agree: k:

 

A mai zis ZIdu' asta si stie ce spune :)

La mine diferenta intre ceas si gps este de vreo 2-3Km/h....asta masurat la maxim 100Km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=46&fg=15

senzoru' s-ar putea sa fie la pct 6

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=32&fg=10

asta e maneta

sper sa te fi ajutat cu ceva... :agree:

Merci. Maine le comand. Ride safe. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS2> Am o problema, la ~ 70 km/h daca las ghidonu liber incepe sa vobleze, nu se amplifica si isi revine dupa ce scade viteza ... asta se intampla doar cand iau mana de tot din gaz si ajunge la viteza aia, daca mentin viteza sau accelerez nu face nimic... ulei din furca nu mi-a curs, ma gandesc ca ar putea fi de la cauciucul fata destul de tocit (poate inegal) ... vorbesc balarii!? sau a mai experimentat cineva treaba asta si care a fost cauza?!

multam

 

Vlade, ia vezi mai simplu decat sa cauti la rulmenti, sa nu fie de la presiunea din roata fata, am avut o chestie asemanatoare saptamana trecuta, i-am umflat roata si acum e ok. :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi poate masura si sa imi zica cineva de cat e teava din care e facut crash-barul pt carena?ala ce se gaseste si pe louis, si pe wunderlich, si crek si ala de pe holan...ca seamana cu astealalte, ca am gasit pe cineva sa imi faca

eventual o schita se gaseste pe undeva cu dimensiunile?

multzam'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi poate masura si sa imi zica cineva de cat e teava din care e facut crash-barul pt carena?ala ce se gaseste si pe louis, si pe wunderlich, si crek si ala de pe holan...ca seamana cu astealalte, ca am gasit pe cineva sa imi faca

eventual o schita se gaseste pe undeva cu dimensiunile?

multzam'

 

la ce bani ai gasit sa iti faca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vlade, ia vezi mai simplu decat sa cauti la rulmenti, sa nu fie de la presiunea din roata fata, am avut o chestie asemanatoare saptamana trecuta, i-am umflat roata si acum e ok. :cheers:

 

Sal,

 

Si la mine e tot de la presiunea in roata fata de fiecare data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

50-60 E,incluse amandoua,aia pt carena si aia pt motor

totusi nimeni nu-mi poate spune din ce bara e facuta?

dupa ce le termini de facut , poate pui niste fotografii cu ele pt ca sunt si eu interesat de asa ceva :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza ca mai toata mizeria aruncata de roata spate ajungea pe top-case in zona incuietorii, am hotarit sa fac ceva.

A iesit ce se vede in poza.

 

Se pare ca acea prelungire de cauciuc nu a fost suficient de intarita, pentru ca la niste gropi mai mari luate in viteza, a oscilat si a agatat-o roata.

Prin urmare am conceput varianta 2.0 :cheers:

Am inlocuit intariturile de pe dos cu altele mai tari si i-am tras si niste nituri la partea de jos.

Sa vedem cum se comporta in timp.

 

Succesuri !

post-40812-1252753566_thumb.jpg

post-40812-1252753581_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...