Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare

 

Am avut si eu o mica perepetie si acuma directia ma traje un pic intro parte.

Stie cineva pe unde as putea sa o ajustez sa fie OK ?

depinde ce s-a petrecut... de principiu se ia roata intre picioare si se trage de ghidon, asta-i cazul fericit in care nu ai strambat nimic ci duar sau sucit jambele, bafta

 

Multumesc

Editat de SUN_83
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai are cineva din dezmembrari piesa aia de pe ghidon stanga cu blocul de comenzi in care se infige oglinda stanga? Imi trebuie doar jumatatea in care se infige oglinda. Mi s-a rupt surubul de la oglinda (evident) si dupa aia ca sa finalizez cu bucurie mi s-a rupt tarodul in surub incercand sa scot ciotul de surub.

 

Daca reusesti sa scoti pana la urma acel ciot, te pot ajuta cu un adaptor.

post-44999-0-75971600-1350210149_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti

 

Vand un DAKAR din 2004, cu ABS si manare incalzite, cauciucuri aproape noi, cric central, baterie noua, foarte bine intretinuta, garaj si restul.

Are numai 15.700 km. Eu o am de 3 ani si nu am facut decat cateva iesiri in fiecare an.

Motocicleta a mai avut doi proprietari care mai mult au tinut-o, decat au mers cu ea.

 

Aici sunt si pozele. As dori sa iau pe ea 3.900 EUR

 

Daca sunteti interesati, dati-mi pe privat va rog.

Editat de Motonick
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

niste roti de sm pt un bmw dakar stiti pe undeva?sau care model ar merge pe el.

 

Nope! Nu exista din pacate roti care sa se potriveasca pur si simplu. Trebuie sa le "construiesti" pe butucurile originale: alte spite (pe fata cel putin...) si alte jenti.

Eu unul am rascolit netu' ceva vreme si n-am gasit niciun "shortcut". Daca afli ceva, da-ne si noua de stire....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Imi poate spune si mie cineva unde as putea gasi surubul marcat in dreptuinghiul rosu. Mi sa rupt din locul unde e indicat cu sageata.

Se poate de mers cu motorul dar mii frica ca sa nu se rupa cablu de la accelerare

post-70451-0-51752300-1351168570_thumb.jpg

Si inca o intrebare

Am gasit pe internet un un cablu de ambreaj (al meu sa rupt si lam inlocuit cu un kit de reparatie de la Kronau)

http://www.wemoto.ro...e/clutch_cable/

Cablul e asa ca in fotografie - am in vedere e incapsulat in tubul ala de cauciuc/plastic.

 

Multumesc

Editat de ItsiBitsi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,am inca o intrebare: se poate sa-mi spuna si mie cineva dupa poza daca saua e standard sau e model low?

Si daca stie careva daca se potriveste saua de la gs (as vrea una mai inalta)

602265_452615008113210_557490454_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! As vrea sa-mi iau un BMW F650 GS.As prefera Dakar, dar am o problema aparent destul de mare. Inaltimea mea: 1.65m. Nici daca as gasi unul cu saua coborita (stiu ca exista optiunea), nu cred ca ar fi destul de jos. Aveti idee cam care are fi limita de inaltime pentru Dakar si care ar fi pentru versiunea standard? Nu vreau sa ma chinui cu ea si sa n-am control la viteza mica sau cind stationez. Din cite am vazut, versiunea standard are inaltimea seii sub 80cm. Adunind sag-ul suspensiei, cred ca mi-ar fi ok. Dakar, in schimb, are spre 87cm. Eu am inseam de vreo 77.5cm (distanta dintre craci pina la pamint, descult), in cazul in care e utila informatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! As vrea sa-mi iau un BMW F650 GS.As prefera Dakar, dar am o problema aparent destul de mare. Inaltimea mea: 1.65m. Nici daca as gasi unul cu saua coborita (stiu ca exista optiunea), nu cred ca ar fi destul de jos. Aveti idee cam care are fi limita de inaltime pentru Dakar si care ar fi pentru versiunea standard? Nu vreau sa ma chinui cu ea si sa n-am control la viteza mica sau cind stationez. Din cite am vazut, versiunea standard are inaltimea seii sub 80cm. Adunind sag-ul suspensiei, cred ca mi-ar fi ok. Dakar, in schimb, are spre 87cm. Eu am inseam de vreo 77.5cm (distanta dintre craci pina la pamint, descult), in cazul in care e utila informatia.

 

Nu ai nici o problema am un prieten sub inaltimea ta care are Dakar si "il tine pe INALT" asta a fost un citat. De asemenea se da foarte bine si a fost prima lui motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! As vrea sa-mi iau un BMW F650 GS.As prefera Dakar, dar am o problema aparent destul de mare. Inaltimea mea: 1.65m. Nici daca as gasi unul cu saua coborita (stiu ca exista optiunea), nu cred ca ar fi destul de jos. Aveti idee cam care are fi limita de inaltime pentru Dakar si care ar fi pentru versiunea standard? Nu vreau sa ma chinui cu ea si sa n-am control la viteza mica sau cind stationez. Din cite am vazut, versiunea standard are inaltimea seii sub 80cm. Adunind sag-ul suspensiei, cred ca mi-ar fi ok. Dakar, in schimb, are spre 87cm. Eu am inseam de vreo 77.5cm (distanta dintre craci pina la pamint, descult), in cazul in care e utila informatia.

 

La 1,65, Dakar e prea inalt. Stii cum da din craci gandacul cand il tii intre degete? E, asa vei da si tu cand vei fi calare pe Dakar :) Sugestia mea e sa-ti iei o mobra care sa ti se potriveasca precum o manusa, nici mai mare si nici mai mica, asta fiind un principiu foarte sanatos . GS-ul "simplu" e perfect pentru inaltimea ta. Fiind o mobra destul de grea, conteaza sa ajungi bine cu picioarele la pamant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...