Jump to content
Sign in to follow this  
ADMIN

Care este viteza dvs. de croaziera?

Care este viteza dvs. de croaziera?  

1,893 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ZX9R 99'

50 km/h sau mai putin in oras sau localitati (se incalzeste motorul dar ce sa-i faci ori el ori eu)

80-120 km/h in afara localitatilor tot cu ochii pe radar ca toata lumea

150 km/h pe autostrada

La mai mult de 150 nu ma bag dupa ce am vazut niste poze cu un accident grav...

-oras 40-80, foarte rar accese de 100 si +

-inter 110-130 acolo ii place cel mai mult... si cand e mai liber pana la 140 dupa cere devine obositor din cauza curentului. in caz de graba si liber pe DN merge si 160 - 180 da' e riscant si se intampla rar.

SUZUKI GS650 G Katana '84

na bine ca tot am reusit sa ma bag in seama

oras 30-70 km/h

afara 30- 120 km\h co maxim de 140-150 km\h in depasiri

off road 0.00000001 - 50 km\h

Guest stress_L&P

ij jupiter 4

oras-50-80

afara 90-100 (rar pana in 140 pt. ca pot, nu de alta :crack: )

jawa 638

oras 50-80

afara 80 (la consum, a 4a pe verde, undeva intre mijloc si limita superioara) si 120 pana acum... mai poate dar sa ma obisnuiesc cu ea

:crack: pai viteza de croaziera la mine e 50 cand e aglomerat ,,in rest e

55 ka atata mere motoru

am PAIGGIO CIAO

Salut ! posed ij jupiter 4 afara loc. 70-90 Km/h (fct de carosabil si trafic)oras 60 Km /h

95 km/h

Acolo se aude Virago-ul 535 cel mai rotund.

Cu GSXR-750 -ul

Oras: in functie de trafic dar nu mai mult de 70-80km/h

Afara : in general 120-140km/h dar si cu "crize" scurte pana in 200-240km/h

Cu VN-ul

Oras : tot in functie de trafic dar nu mai mult de 60-70km/h

Afara : 100-120km/h la viteza asta ma simt eu bine (placere, sigurantza,nu este prea puternic nici curentul) si motocicleta este de aceeasi parere (toarce foarte frumos) :rusinica:

Kawa 400cm

In oras 50 , hai 59 :rusinica:

In afara, cu sau fara pasager, 100 - 130

etz250

orash: 50-60

afara: 100-130 ... nu stiu dece dar nu prea i-mi place sa fiu depasit, asa ca incerc sa ma mentin in rand cu ceilalti! :rusinica:

in localitate 50-80

in afara 130-150

autostrada 150-180 (cu mici reprize de nebunie eventual)

honda 750 vfr :crack:

daca sunt pe una din cele 2 autostrazi ale patriei....viteza de croaziera e peste 150, 170 - 180

daca sunt pe drumuri nationale....100 - 110.

apropos, motorul e Honda CBR 600 F3

eu merg cu 90 mk/h chiar daca motorul are abs. siguranta, placere, consum mic. asa ma pot feri pe mine si ii pot feri si pe altii. important e sa ajung la destinatie intreg.

viata e mult mai importanta!

Edited by tau

prefer peste 150 k ma plictisesc .imi place orasul unde merg cu o medie de 70 cred...... k mai tre sa opresti pe la trecerile de pietoni sau din sens opus vine ceva mare si nu te risti . oricum imi place sa-i dau in general cat duce ea :crack:

am un kawa zx7r din 99 . si asfalt uskt :crack:

pe autostrada: 120-140 (limita 100), functie de trafic. In oras, 60-80 (limita 50-70). In afara, 80-100 (limita 80). In Canada, Honda CB600 (Hornet)

Edited by Razie

mai mult de 105-110 nu merge...si nici nu-mi place s-o chinui... deci in jur de 80-90-max 100...si in oras 50-60-70...depinde de trafic.

Honda CBR 600 F4i.

In oras, de regula: 50-80. :P

Pe autostrada: 100-150 (am luat amenda si nu m-am bucurat) :eek:

Week-endul trecut: Toronto - Montreal cam 165 (era intuneric si speram sa nu fie politie). Montreal-USA: cam 150 (ziua, politie etc), USA-Montreal: cam 150, Montreal-Ottawa: 150-185, Ottawa-Toronto: 165-240.

Am avut bulan, nu m-a luat radaru' :)

Edited by Falco

In tur am incercat sa nu depasesc 150, cel mai mult am tinut-o la 120, media scoasa a fost cred de 80-90. In orase si sate incerc sa nu depasesc 50 de teama sa nu-mi alerge prin fatza vreun copil sau animale domestice. Din Bistrita pana in Suceava am mers destul de incet din pricina drumului si ne-am oprit des sa mai facem poze, peisajul era feeric.

Dupa ce votati, va rog specificati strict viteza de croaziera si cu ce tip de motocicleta mergeti (eventual).

Atentie: Viteza de croaziera nu este viteza medie de deplasare intre doua puncte, ci viteza la care se parcurge cea mai mare parte din drum.

195899[/snapback]

am o Jawa de 350(am permis de doua luni :) ) si am dus-o in 130. Cred ca mai lua putin dar mi-a fost frica...La drum lung merg cam cu 100.

Edited by cat

In primul rand nu depasesc 110 ca nu mai esti in siguranta in traficul de la noi din tara shi in al doilea rand nu vreau sa-mi sara permisul din buzunar :cheers: .... Motocicleta Ducati 906 Paso

Salut! De doua saptamani conduc o Honda Dominator! Este prima mea motocicleta! Am mai avut un MZ 250 cu care mi-am facut scoala, dar nu se pune! Viteza mea de croaziera este de aprox. 80 km/h! Asa cum bine au zis si alti colegi inaintea mea (care cu siguranta au mai multa experienta) unde, cand si daca se poate! Daca nu, 50, 40, 100... si asa mai departe! Oricum, recordul meu de viteza este de 140km/h, si sincer sa fiu, mi s-a parut destul de mult! Bafta la toti si conducetzi cu atentie!!! :cheers:

de la 20 la 200 km/ora bmw-ul meu r1100rt merge super fain!!dar fiind de prea multa vreme pe motoare am invatat sa ma bucur de media 110/120 km/h!! credeti-ma e tare fain sa mai si vezi pe unde mergi!