Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

Corect, daca e asa si e vorba de flashlight.. atunci it makes sense. Tenc you for ixplaining!

Probabil au tradus gresit ca parca eu am citit "blitzul".. iar mintea a asociat imediat cu ce a auzit.

Stiam ca flash/flashlight e lanterna. :mellow:

Si eu am crezut ca se abereaza tipa, dar am revazut faza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Admin

Dintr-o mare de tampenii, doua filme vazute recent m-au incantat:

-Hidden Figures, un film foarte bun, despre o perioada tulbure, rasismul american. Remarc interpretarea foarte buna a celor trei actrite de culoare, filmul este unul delicios datorita lor, desi subiectul, cum spuneam, este sensibil.

-Miss Sloane, o interpretare foarte buna a unei actrite care la inceput nu-mi spunea nimic, dar care imi place din ce in ce mai mult! Foarte misto jucat, tipa este si foarte sexy in rolul asta, costumata office!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vazut T2 Trainspotting. Acceptabil, mai ales ca am plecat de acasa cu gindul ca o sa fiu complet dezamagit.

Il are careva dat jos?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dintr-o mare de tampenii, doua filme vazute recent m-au incantat:

-Hidden Figures, un film foarte bun, despre o perioada tulbure, rasismul american. Remarc interpretarea foarte buna a celor trei actrite de culoare, filmul este unul delicios datorita lor, desi subiectul, cum spuneam, este sensibil.

-Miss Sloane, o interpretare foarte buna a unei actrite care la inceput nu-mi spunea nimic, dar care imi place din ce in ce mai mult! Foarte misto jucat, tipa este si foarte sexy in rolul asta, costumata office!

 

+1 pentru Miss Sloane; era tare daca era dupa un caz real :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe DVD/Bluray apare abia in iulie http://www.dvdsreleasedates.com/movies/8024/t2-trainspotting deci n-ai cum sa-l gasesti decit cam, daca suporti sa te uiti la asa calitate.

Nu-i obligatoriu, exista copii pe Dividiu care se trimit la diverse comisii sau organizatii sau sponsori inainte de release-ul oficial care pot scapa pe mainile cui nu trebe.. deci si la noi. Am vazut cazuri de-astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe asta de unde il luam si noi? :)

 

http://www.imdb.com/title/tt5813916/?ref_=adv_li_tt

 

 

LE: Scuze pt deranj, e pe Filelist @1080p: "Dag 2".


» Post actualizat in 30 Mar 2017 15:03

L-am terminat de vazut pe asta: http://www.imdb.com/title/tt4901306/

Cred ca merita nota mai mare. :)

Editat de Latomeru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut "Moonlight" si am mixed-feelings despre el. Mi-a placut si nu mi-a placut.. un lucru e clar, transmite emotia bine de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu "Life" saptamana asta la cinema. Nu pot sa zic ca m-a impresionat, slabut, scurt, previzibil cap-coada din punctul meu de vedere. In schimb in materie de horror, astept IT, am vazut trailerul si pare promitator.

Am reusit sa vad si "Nocturnal animals" in weekend, mi-a placut, recomand. Acum urmeaza "Silence", cel mai probabil in weekend.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe DVD/Bluray apare abia in iulie http://www.dvdsreleasedates.com/movies/8024/t2-trainspotting deci n-ai cum sa-l gasesti decit cam, daca suporti sa te uiti la asa calitate.

In prima faza m-as uita la orice calitate,doar sa vad ce e de capul lui.

Il are careva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu "Life" saptamana asta la cinema. Nu pot sa zic ca m-a impresionat, slabut, scurt, previzibil cap-coada din punctul meu de vedere. In schimb in materie de horror, astept IT, am vazut trailerul si pare promitator.

Am reusit sa vad si "Nocturnal animals" in weekend, mi-a placut, recomand. Acum urmeaza "Silence", cel mai probabil in weekend.

 

I-am dat 7 cu indulgenta ... ideea e faina, desi nu e originala, actorii cunoscuti si efectele speciale bune. In schimb actorii mi s-a parut ca sunt acolo doar pentru salariu, extraterestrul cam fara sens si regia cam anapoda. Am citit ca rolul principal a fost oferit lui Reynolds initial, dar a preferat o pare mai scurta ca sa stea casa cu nevasta ... (bravo lui de altfel).

 

 

Am vazut si Split, destul de ok dar cam SF pe alocuri. 7/10

 

 

Desi nu e sectiunea de seriale TV, va recomand Into the Badlands. Serial de actiune fara mari pretentii, dar e distractiv si bine structurat. Luptele au coregrafie faina.

 

 

Si preferata mea in actiune :

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu egaleaza nimic Alien, am revazut seria recent, capodopera!

Corect! Si eu astept continuare..

 

Split nu.i rau..Prestatia lui McAvoy deosebita.Io.s fan Shyamalan.Evident de la Al 6- lea simt..

Kathy Bates a jucat si.n Misery tot dupa Stephen King.Aici a luat Oscarul..Grozava actrita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...