Sari la conținut

Accident in Timis


suzuki75
 Share

Postări Recomandate

sa-si ia dreaq altceva ,cross-uri ,enduro sa se dea pe coclaurile lor ...ce naiba isi iau vitezane :P ...nu e in buc asflat de viteza,ma gandesc cum o fii in provincie :huh:

In orice provincie iti spun eu ca e mult mai bine ca in capitala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 126
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

aceste specimene de omeni trebuie lichidati cumva.

 

eu cel putin as vrea sa aflu de celalalt motociclist daca era in regula, si cum de l-a provocat pe acesta sau a acceptat o provocare din partea unuia care nu avea carnet si nici motocicleta inmatriculata??

 

vinovat moral este celalat daca stia ca specimenul aceste de idiot este fara carnet.

 

oricum acuma prea putin conteaza...

 

cea mai pertinenta opinie. celalalt avea carnet? \daca da, era motociclist. si nu era cu nimik mai prejos decat cel care a facut accidentul. vad se infiinteaza topicuri antitigani, ca se analizeaza cati copii avea si cine le plateste alocatia etc. care-i legatura? un idiot pe o motocicleta a omorat un om. Nici nu mai conteaza daca avea copii, daca era academician sau analfabet. Tigan sau nu, daca sotul asteapta maine cu toporu si hacuieste 3 motociclisti, orice avocat il poate scoate pe motiv de soc psihic. Ma mir ca nu se propune o parada moto la inmormantare ca sa vada tiganii sau ce-or fi aia ca motociclistii sunt painea lui dzeu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"De această dată, o femeie însărcinată Âşi mamă a opt copii cade victima nepăsării Âşi indolenței unor tineri ce se cred "piloți de curse" pe drumurile noastre."

 

UNUI TANAR care se crede.. de ce plm generalizeaza toti?

 

pentru ca ERAU DOI cois, nu le mai lua apararea ..sunt multi printre noi ca astia..si toti dupa parerea mea merita impuscati fix in cap, jegurile dreq

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mai usor sa te plangi pe forum. Dar, cata putere de convingere ai in fata unuia suficient de inconstient sa mearga fara carnet??? ZERO spre 0,1 :huh:

Pai daca citeai cu atentie ce am spus intelegeai mai bine poate. Tocmai pentru ca nu ai putere de convingere in fata unuia de genul ala nu este treaba ta sa iti bati gura cu toti idiotii. Dar daca vine politia si ii ia la intrebari, amenzi si dosare pe macar vreo 2 3 sa vezi acolo liniste si pace...CEl putin asta imi place sa cred.

Daca nici cei care stiu si vad zilnic poate situatii de genul asta nu fac nimic, ce vrei sa fac EU de aici din Bucuresti? Sa sun eu la Politia de acolo??

Sa sune in fiecare zi, sa spuna uite iar l-am vazut pe ala. Si sa mai sune si maine si poimaine. Sa sune mai multa lume si poate cine stie... Daca doar va plangeti pe aici nu o sa se sesizeze Politia sa ii ia pe aia de pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"De această dată, o femeie însărcinată Âşi mamă a opt copii cade victima nepăsării Âşi indolenței unor tineri ce se cred "piloți de curse" pe drumurile noastre."

 

UNUI TANAR care se crede.. de ce plm generalizeaza toti?

 

Generalizeaza pentru ca sunt retardati ! Conform oamenilor de stiinta omul este cu foarte putin mai evoluat decat cimpanzeul.

 

Condoleante familiei !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in completarea lui tudor... si m*ie "pilotului". si celor care mai erau cu el, pentru ca au incurajat asa ceva, in loc sa il opreasca. si eu am un amic care se suie pe fier cu 2-3 beri in cap. de la o vreme am inceput sa-i spun numai cuvinte grele cand apare in crashma cu motorul. se vede ca nu-i convin si sper sa va renunta la asa obicei prostesc.

 

omorati-va, fratilor fara permis, stalciti-va cat puteti... nici o viteza nu e prea mare, dati-i in goarna pana pusca pistoanele prin rezervor... dar muriti dracului numai voi, pe alti nevinovati lasati-i in viata si buna pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in completarea lui tudor... si m*ie "pilotului". si celor care mai erau cu el, pentru ca au incurajat asa ceva, in loc sa il opreasca. si eu am un amic care se suie pe fier cu 2-3 beri in cap. de la o vreme am inceput sa-i spun numai cuvinte grele cand apare in crashma cu motorul. se vede ca nu-i convin si sper sa va renunta la asa obicei prostesc.

 

omorati-va, fratilor fara permis, stalciti-va cat puteti... nici o viteza nu e prea mare, dati-i in goarna pana pusca pistoanele prin rezervor... dar muriti dracului numai voi, pe alti nevinovati lasati-i in viata si buna pace!

Absolut de acord!!! Si daca pot sa o faca si mai repede, forte bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca citeai cu atentie ce am spus intelegeai mai bine poate. Tocmai pentru ca nu ai putere de convingere in fata unuia de genul ala nu este treaba ta sa iti bati gura cu toti idiotii. Dar daca vine politia si ii ia la intrebari, amenzi si dosare pe macar vreo 2 3 sa vezi acolo liniste si pace...CEl putin asta imi place sa cred.

Daca nici cei care stiu si vad zilnic poate situatii de genul asta nu fac nimic, ce vrei sa fac EU de aici din Bucuresti? Sa sun eu la Politia de acolo??

Sa sune in fiecare zi, sa spuna uite iar l-am vazut pe ala. Si sa mai sune si maine si poimaine. Sa sune mai multa lume si poate cine stie... Daca doar va plangeti pe aici nu o sa se sesizeze Politia sa ii ia pe aia de pe strada.

 

Pisi, nu te mai enerva ca s-ar putea sa-ti plesneasca vreo vena, ceva :huh: Postul meu nu a fost o referire la tine. A fost o referire generala :P

The p00p

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off Topic:

http://dexonline.ro/search.php?cuv=motociclist

Deci conform DEX era motociclist.

 

On:

Pe antenă era unu de zicea că avea 200 la oră. Problema este că toți s-au nuscut cu radare integrate. Eu eram cu mama pe motor și urla ca nebuna să merg mai încet deși aveam doar 30 la oră, s-a rezolvat trecând într-o treaptă de viteză superioară.

 

NU îi iau apărarea, totuși a omorât un om, dar:

- Nu știm ce viteză avea

- Victima nu era pe trecere

- Dacă avea viteză o auzea de când era la Oravița sau de unde zicea că vine drumul.

 

NU sunt adeptul "reisingului" pe străzi și recunosc că NU respect întotdeauna limitele de viteză. Consider că se putea întâmpla oricui, ba chiar că ni se întâmplă majorității să ne iasă pietoni dintre mașini, doar că unii au noroc și conjunctura le permite să evite tragediile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremuri exista pedeapsa cu moartea si oamenii se gandeau serios inainte de a face prostii. Acum nu mai exista, toti scapa cu suspendare si se moare pe capete. E practic o incurajare tacita a omorului din culpa (sau chiar intentionat), "cine are chef de omorat poate sa o faca linistit ca nu va pati nimic".

 

8 copii si gravida cu al 9-lea e ceva normal? Asta e tentativa de genocid prin suprapopulare, astept legi ca in China dar cu limita la 3 copii. Cand ai 8-9 copii nu ai nici timp nici bani sa le faci o educatie la toti, ajung pe drumuri sau pleaca in Spania si cu banii de acolo isi cumpara motociclete, le conduc fara permis si omoara pe altii.

 

Femeia se pare ca traversa strada si nu era trecere de pietoni. Nu e o scuza, e doar o informatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremuri exista pedeapsa cu moartea si oamenii se gandeau serios inainte de a face prostii. Acum nu mai exista, toti scapa cu suspendare si se moare pe capete. E practic o incurajare tacita a omorului din culpa (sau chiar intentionat), "cine are chef de omorat poate sa o faca linistit ca nu va pati nimic".

 

8 copii si gravida cu al 9-lea e ceva normal? Asta e tentativa de genocid prin suprapopulare, astept legi ca in China dar cu limita la 3 copii. Cand ai 8-9 copii nu ai nici timp nici bani sa le faci o educatie la toti, ajung pe drumuri sau pleaca in Spania si cu banii de acolo isi cumpara motociclete, le conduc fara permis si omoara pe altii.

 

Femeia se pare ca traversa strada si nu era trecere de pietoni. Nu e o scuza, e doar o informatie.

 

Vroiam sa zic mai multe, dar mi-e lehamite...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremuri exista pedeapsa cu moartea si oamenii se gandeau serios inainte de a face prostii. Acum nu mai exista, toti scapa cu suspendare si se moare pe capete. E practic o incurajare tacita a omorului din culpa (sau chiar intentionat), "cine are chef de omorat poate sa o faca linistit ca nu va pati nimic".

 

8 copii si gravida cu al 9-lea e ceva normal? Asta e tentativa de genocid prin suprapopulare, astept legi ca in China dar cu limita la 3 copii. Cand ai 8-9 copii nu ai nici timp nici bani sa le faci o educatie la toti, ajung pe drumuri sau pleaca in Spania si cu banii de acolo isi cumpara motociclete, le conduc fara permis si omoara pe altii.

Femeia se pare ca traversa strada si nu era trecere de pietoni. Nu e o scuza, e doar o informatie.

 

Cand o sa avem o tara cu o populatie ca a Chinei, poate o sa vina si legea aia. Nu-mi vine sa cred ce poti sa spui!

Poate oamenii aia chiar aveau o situatie materiala buna si poate isi permiteau sa creasca 15 copii, nu doar 8-9.Nu

e treaba ta sa judeci lucrurile de genul asta, mai ales cand n-ai informatii exacte!

In toata povestea asta tragic e ce i s-a intamplat femeii, pt ca un dobitoc fara permis si cu un motor neinmatriculat

a omorat-o! Nu ca facea ea copii pe care presupui tu ca nu putea sa si-i creasca!

Si chiar daca traversa prin loc nepermis. De-aia sunt impuse niste limite de viteza: ca sa poti sa eviti situatii de-astea

neprevazute si ca sa nu iasa macel pe strazi!

Tu daca vezi ca traverseaza cineva prin loc nepermis, dai peste el pt ca oricum o sa fie vina lui, sau cum?! :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand o sa avem o tara cu o populatie ca a Chinei, poate o sa vina si legea aia. Nu-mi vine sa cred ce poti sa spui!

Poate oamenii aia chiar aveau o situatie materiala buna si poate isi permiteau sa creasca 15 copii, nu doar 8-9.Nu

e treaba ta sa judeci lucrurile de genul asta, mai ales cand n-ai informatii exacte!

In toata povestea asta tragic e ce i s-a intamplat femeii, pt ca un dobitoc fara permis si cu un motor neinmatriculat

a omorat-o! Nu ca facea ea copii pe care presupui tu ca nu putea sa si-i creasca!

Si chiar daca traversa prin loc nepermis. De-aia sunt impuse niste limite de viteza: ca sa poti sa eviti situatii de-astea

neprevazute si ca sa nu iasa macel pe strazi!

Tu daca vezi ca traverseaza cineva prin loc nepermis, dai peste el pt ca oricum o sa fie vina lui, sau cum?! :huh:

 

Nu cred ca trebuia sa aibe peste limita legala ca sa o omoare.

 

Ok, e un dobitoc ca nu avea permis, e un dobitoc ca nu avea motocicleta inmatriculata. Dar daca era unu dintre noi, cu permis, cu moto inmatriculat, cu 50 km/h, si in 4 m ne sare un om in fata. Nu trebuie sa il rupi in 2, e destul se il atingi cu oglinda sa se dezechilibreze si sa moara.

 

Am vazut oameni care au murit mult mai stupid. Au cazut din autobuz ca era prea plin si acolo au ramas. La fel si in cazul de fata. Imi e greu sa cred ca avea mult peste limita legala deoarece din imagini :

 

1. nu avea echipament de protectie si nu pare sa aibe absolut nimic

 

2. motocicleta este ok avand in vedere ca a ajuns doar in sant

 

Moral e un dobitoc, legal nu este un criminal, doar un infractor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am spus, nu e o scuza ci doar o informatie. Legal poate iesi culpa comuna, nu sunt expert, o sa decida altii. Daca cineva traverseaza prin loc nepermis trebuie sa se asigure ca o poate face in siguranta, iar o motocicleta care face curse se aude de departe, asta nu ridica semne de intrebare?

 

Stiu ca la tara se trece des strada fara sa se uite in stanga sau in dreapta, daca nu iti pazesti pielea nu te baza pe faptul ca cineva o sa puna frana ca sa nu te calce, mai ales daca ala de la volan sau de la ghidon nu are permis si nici experienta. Legea privind circulatia pe drumurile publice nu e facultativa, din cate stiu. Daca e adevarat ceea ce spuneau la TV atunci amandoi sunt de vina: "motociclistul " ca mergea tare si fara permis, femeia pentru ca a traversat fara sa se asigure.

 

Cat despre China, trebuie sa fii idiot ca sa astepti sa ajungi in situatia aia ca sa incepi sa te gandesti la masuri. Populatia Romaniei s-a triplat in ultimii 100 de ani si terenul agricol a ramas la fel, padurile se duc naibii, cu ce hranesti o populatie in crestere cand resursele sunt limitate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am spus, nu e o scuza ci doar o informatie. Legal poate iesi culpa comuna, nu sunt expert, o sa decida altii. Daca cineva traverseaza prin loc nepermis trebuie sa se asigure ca o poate face in siguranta, iar o motocicleta care face curse se aude de departe, asta nu ridica semne de intrebare?

 

Stiu ca la tara se trece des strada fara sa se uite in stanga sau in dreapta, daca nu iti pazesti pielea nu te baza pe faptul ca cineva o sa puna frana ca sa nu te calce, mai ales daca ala de la volan sau de la ghidon nu are permis si nici experienta. Legea privind circulatia pe drumurile publice nu e facultativa, din cate stiu. Daca e adevarat ceea ce spuneau la TV atunci amandoi sunt de vina: "motociclistul " ca mergea tare si fara permis, femeia pentru ca a traversat fara sa se asigure.

 

Cat despre China, trebuie sa fii idiot ca sa astepti sa ajungi in situatia aia ca sa incepi sa te gandesti la masuri. Populatia Romaniei s-a triplat in ultimii 100 de ani si terenul agricol a ramas la fel, padurile se duc naibii, cu ce hranesti o populatie in crestere cand resursele sunt limitate?

 

Ok, eu sunt mai prost. cum a scapat ala fara vreo rana daca facea curse si avea o viteza ataaaaat de mare.

 

astept si eu o explicatie pertinenta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate nici nu facea curse, ci doar o plimbare in gasca si mergea mai turat, pentru pietoni e greu de dat seama dupa zgomot care e viteza unei motociclete, tine prea mult de turatie, treapta de viteza, tobe, cilindree etc, dar totusi tipul de pe moto nu avea actele in regula si nu avea voie sa conduca. Daca avea actele in regula iesea destul de usor din asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar oare era prima data cand facea curse in sat..?!! Masa ..ce zicea ..? Mama celuilalt cascador ce spunea...? Lumea in sat...nu zicea nik? Oare nu erau copii care zburdau si trebuiau protejati...? Nime nu a zis nimik...nici macar politistii .Pana s-a intamplat...acum sa vedem or sa mai fie curse de moto in sat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-mi bag plua ce fain merge discursul pe forumul asta. in loc sa va doriti (in exprimare, bineinteles) sa-i luati gatitza muistului ala de pe motocicleta, vad ca unii o dau din fanta in sprite cu femeia ca avea copii nu stiu cati, ca unul din copii asculta acasa Marduk, tatal prietenului de joaca al celui de-ai treilea copil era ceacar ca un Husky si alte tampenii pe langa subiect...

 

Mai oameni buni, un (cuvant urat) s-a suit fara permis pe un motor neinmatriculat (2 INFRACTIUNI asa "la deschidere")si a comis un accident de circulatie rezultat in uciderea unei femei gravide. Dar vad ca sunt unii pentru care acest marlanesc "spirit de gashka" primeaza in fata pericolului social prezent in actiunile ce tocmai le-am descris. Adica, "lasa bai plua, ca era pe motor...cum adica, sa zicem ca mai bine crapa el si traia fumeea aia si copchilu de-l avea in burta?"

 

Daca femeia a traversat aiurea are si ea o mare parte din vina... insa revenim la procedura penala: micul Rossi NU avea ce sa caute acolo, pe drum, pe motorul ALA. Asa de cuminti sunt unii de parca numai n-ar zice ca nu-i CHIAR asa grav ce a facut boul ala...

 

PS: cateodata ma intreb daca nu cumva sunt un idiot pentru ca ma gandesc la tot soiul de nemernici ca "micul Rossi"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipul e nemernic, nimeni nu neaga asta. Dar nu ne impiedica sa ne gandim la o intrebare de pe pagina anterioara: daca era un motociclist cu acte in regula si cu viteza legala si ii iesea femeia aia in fata, o dezechilibra si aia pica si moare, cum ar fi situatia? In cazul ala nu mai avem ce face, s-a intamplat si nimeni nu poate schimba nimic, dar pe viitor se pot trage invataminte, de-aia se discuta aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trist... m-am uitat la video si la un moment dat cand politista spune cum unde cand s-a produs accidentul trece un alt motociclist cu o sportiva cu toba aftermarket in blana, moment in care politista strange din ochi si vorbeste mai tare dar degeaba. si cerem respect in trafic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca se intampla asa, era vina integrala a femeii, si chiar si a motoristului desi intr-o masura mica:

 

1. daca avea viteza legala in localitate (50 kmph) trebuie sa fie autist sa nu poata evita o persoana care trece strada. din cate ne invata practica, femeile gravide nu poti "tasni" de pe marginea drumului ca sa surprinda un motorist cu o traversare de tip "daredevil".

 

2. daca motoristul avea 70 sau 80, poftim, trebuia sa caste ochii dracului in jur, ca esti la tara in ROmania, unde taranii sunt mai mult sau mai putin beti si circula mai mult neregulamentar. riderii cu experienta la strabatut tara in lung si in lat pot confirma ce zic eu acum. daca te dai (in Iasi, sa zicem) din Nicolina pana in Fundatie de 3 ori pe saptamana nu isneamna ca esti motociclist, decat poate unul de duminica.

 

3. daca admitem ca era noaptea si nu a vazut-o, iar nu e chiar roz. bai tata, mergi cat vezi, nu-i dai talpa ca boul sperand ca nu o sa ti se intample nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Complet off topic,

Mai, v-ati adunat ca oile la iarba... sau ca musca la cacao. Daca unu zice ca este ok sa mergi cu moto si sa calci un om, toata turma il urmeaza, toti cauta scuze pentru "baicar".... Vine alt individ si zice ca este un criminal, toata lumea ii da dreptate, si cauta metode de mazilit CRIMINALU', baicaru idiot.

Ca parere personala: Este un accident soldat cu morti. Vinovatul sa plateasca, iar mortii sa se odihneasca in pace. Femeia aia putea sa moara si calcata de o masina, de un scuter sau de o caruta, daca era in locul si momentul ala. Multi o sa ma luati peste picior, dar eu cred in SOARTA omului.

Nici vorba sa fiu de partea acelui individ care a "pilotat" o motocicleta neinmatriculata, fara permis;

Daca as putea sa dau o lege sa ii vizeze numai pe "raceri", ar fi una sa cuprinda si cuvintele" lama de barbierit, suc de lamaie, sange, durere, indiferenta"

 

Sa dea Dumnezeu ca familia, nenorocita de individul asta, sa aiba puterea sa treaca peste cumpana.

Dumnezeu sa-i ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca se intampla asa, era vina integrala a femeii, si chiar si a motoristului desi intr-o masura mica:

 

1. daca avea viteza legala in localitate (50 kmph) trebuie sa fie autist sa nu poata evita o persoana care trece strada. din cate ne invata practica, femeile gravide nu poti "tasni" de pe marginea drumului ca sa surprinda un motorist cu o traversare de tip "daredevil".

 

2. daca motoristul avea 70 sau 80, poftim, trebuia sa caste ochii dracului in jur, ca esti la tara in ROmania, unde taranii sunt mai mult sau mai putin beti si circula mai mult neregulamentar. riderii cu experienta la strabatut tara in lung si in lat pot confirma ce zic eu acum. daca te dai (in Iasi, sa zicem) din Nicolina pana in Fundatie de 3 ori pe saptamana nu isneamna ca esti motociclist, decat poate unul de duminica.

 

3. daca admitem ca era noaptea si nu a vazut-o, iar nu e chiar roz. bai tata, mergi cat vezi, nu-i dai talpa ca boul sperand ca nu o sa ti se intample nimic...

 

Stiu ca da bine, dar ai putea sa incerci sa iti controlezi putin limbajul? nu cred ca e necesar sa apelezi la injuraturi. sau ai impresia ca nu mai are rost postul daca nu specifici ce iti bagi?

 

Daca in general presa ar relata totul corect, as fi tacut din gura nu as fi postat aici dar imi rezerv dreptul sa fiu putin precaut in ceea ce priveste acuratetea info din acel reportaj.

 

Facea curse, dar nu are o zgarietura. Este incredibil sincer, sa faci curse cu motocicleta si sa scapi fara o zgarietura.

 

Daca femeia gravida (crivat spune-ne te rog in ce luna era, ca vad ca practica ti-a demonstrat tie ca o femeie nu poate alerga cand e gravida) se uita inainte sa traverseze acum era acasa.

Daca baiatul respectiv avea carnet, acum femeie tot nu era acasa.

Daca motocicleta era inmatriculara, femeie tot nu era acasa.

Daca mergea mai incet, probabil femeia era acasa.

Daca motociclistul mergea singur turat, probabil reporterul nu spunea ca facea curse.

Daca motociclistul mergea singur intr-o vit superioara neturat, se spunea ca a aparut din senin.

Daca femeie astepta sa treaca cele doua motoare, acum era acasa.

 

Daca presa nu cauta senzationalul, noi probabil acum nu ne injuram si nu ne imparteam in 2 bisericute.

 

Din pacate, daca nu ne ajuta, o femeie a murit, iar un tanar inconstient si-a cam ratat viata doar pentru o plimbare si o clipa de neatentie.

 

Sa nu uitam va rog cati motociclisti au murit anul trecut din cauza unor diversi care au trecut strada asa, la misto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca da bine, dar ai putea sa incerci sa iti controlezi putin limbajul? nu cred ca e necesar sa apelezi la injuraturi. sau ai impresia ca nu mai are rost postul daca nu specifici ce iti bagi?

 

Daca in general presa ar relata totul corect, as fi tacut din gura nu as fi postat aici dar imi rezerv dreptul sa fiu putin precaut in ceea ce priveste acuratetea info din acel reportaj.

 

Facea curse, dar nu are o zgarietura. Este incredibil sincer, sa faci curse cu motocicleta si sa scapi fara o zgarietura.

 

Daca femeia gravida (crivat spune-ne te rog in ce luna era, ca vad ca practica ti-a demonstrat tie ca o femeie nu poate alerga cand e gravida) se uita inainte sa traverseze acum era acasa.

Daca baiatul respectiv avea carnet, acum femeie tot nu era acasa.

Daca motocicleta era inmatriculara, femeie tot nu era acasa.

Daca mergea mai incet, probabil femeia era acasa.

Daca motociclistul mergea singur turat, probabil reporterul nu spunea ca facea curse.

Daca motociclistul mergea singur intr-o vit superioara neturat, se spunea ca a aparut din senin.

Daca femeie astepta sa treaca cele doua motoare, acum era acasa.

 

Daca presa nu cauta senzationalul, noi probabil acum nu ne injuram si nu ne imparteam in 2 bisericute.

 

Din pacate, daca nu ne ajuta, o femeie a murit, iar un tanar inconstient si-a cam ratat viata doar pentru o plimbare si o clipa de neatentie.

 

Sa nu uitam va rog cati motociclisti au murit anul trecut din cauza unor diversi care au trecut strada asa, la misto.

 

 

 

"DACA" , asta este cuvantul care este la moda? OK, zic si eu ceva ...........

 

DACA avea permis?

DACA era mobra inmatriculata?

DACA avea si creier in cap?

DACA nu mergea repede?

DACA nu trecea femeia.

 

 

Daca nu exista acel "DACA" , viata acelei familii nu era intrerupta.

 

Sper legea sa-si faca datoria, "DACA" exista.

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...