Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

poi uite cum vad eu problema cu intalnirile din timpu sapt: ora 19 este cam prost aleasa pentru ca de pe la 5-6 incepe balamucul in buc. nu stiu daca si acum e la fel, dar in general asa era. eu unu daca as putea calari, nu m ar incanta sa vin la ora aia. Bine o sa zici ca si monsteristii si hornetistii si fz-istii au aleasa o ora din asta...well good for them.

 

Si topicul asta de sv-uri nu este foarte vizitat, multi nu stiu ca exista, asa ca mai bine spui verbal de intalinre cand apuci sa vb cu vreun sv-ist :crack: poate poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

foarte frumoase pozele! iar ati facut-o lata !! bravo!

 

eu ajung azi la polivalenta la 19.

 

Multam

 

foarte misto maevericule!!

.........baiatu` cu intruderu` n-a raschetat cataroaie cu burta mobrei pe drumurile alea forestiere ?

 

Nope, nici el nici CBR600 care a mai fost cu noi

 

Maverik ia pune si tu o descriere a traseului.... Spui ca unele parti sunt rupte altele sunt cu asfalt bun. Care anume? M-ar tenta si pe mine o tura pe acolo. Da' parca nu as scoate-o de pe asfalt mai ales ca ii pun cauciucuri noi :)

 

So, pe ce drum ati fost si ce portiuni erau utilizabile?

 

E greu de spus care sunt zonele rupte si care alea bune, mai ales ca in ultima portiune cand m-a apucat chefu de poze, eram cu o mana pe mobra, cu una pe aparat (unele poze le-am belit, imi tre un aparat cu un stabilizator mai profi care sa faca fata la vibratiile motorului + drumu de enduro in unele locuri). Noi am urcat de la Sebes spre Sugag si apoi Obarsia Lotrului. Pana la Sugag e drum comunal, destul de bun, deci asfalt (gropi razlete, ca peste tot in toata mizeria asta de tara). Apoi pe masura ce urci sunt portiuni de drum bun, proaspat asfaltat, altele doar cu terasamentul facut - pietris tasat si mai sunt si portiuni ale fostului drum forestier (pamant cu pietris) - astea din urma sunt din fericire destul de rare, dar, daca ai noroc de vreme proasta nu prea vad cum trece SVul cu caucuicurile de strada pe acolo.

Portiunea de la Obarsia Lotrului la Ranca-Novaci yo unu personal n-am facut-o ca 1. am baut ca un porc sambata seara :lol: si a doua zi eram crunt de mahmur si b. nu stiam cum stau cu benzina si exista o mica posibilitate sa raman fara fix la mama dracului (ultima benzina bagata a fost la SB [deci in urma cu 180km - si nu imi stiam consumu in offroad] pana la urma am plecat cu gandul sa alimentam la Vioneasa (inca 24km de la lacul Vidra catre Valea Oltului, dar n-am gasit ca singuru peco amarat care e acolo, era inchis, avea program duminca de la 16 la 20 :crack:; iar intruderu si un pegaso care a fost cu noi erau deja pe rezerve). Yo am intrat pe rezerva fix in peco la Brezoi(pe Valea Oltului), deci, probabil ca as fi avut suficient gaz sa fac si portiunea de la Ob.Lotrului la Novaci, dar la limita; si avand si capu mare de la alcool nu m-am mai intors dupa ce am alimentat si o sa o las pentru o data viitoare.

 

In rezumat, TransAlpina se poate face lejer cu un SV, totu e sa nu bei prea mult cand campezi pe undeva pe acolo si sa prinzi vreme buna. Aaa si inca ceva, nu as recomanda sa o faceti cu pasager, sunt sanse sa ajungeti la divort :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drum bun !!

daca n-ati mai fost o sa va placa mult.

daca ati mai fost o sa va placa si mai mult ca o sa va uitati la chestii pe care nu le-ati vazut prima oara ! :crack:

am inteles de la cineva care s-a intors de o saptamana din muntenegru, ca sarbii si-au facut si ei drumurile; deci o sa fie sticla aproape tot drumul !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super filmuletul Marius f misto peisaje .

 

Nu uitati joi ne vedem la 19:00 in fata la Polivalenta am promisiuni ca o sa fim mai multi de 3 :D :baldy:

 

 

Incerc sa ajung si eu de data asta ( am intrat mai greu pe forum pana acum si am vazut mesajele tarziu) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare pt cei cu modelul semicarenat, generatia 03-06 - este normal sa se sesizeze o usoara alternare a luminozitatii farurilor la accelerarea (stand pe loc) de la ralanti ? Sau se poate traduce printr-o incarcare slaba sau releu regulator cu probleme ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru posesori de Suzuki modele pe injectie,care au montat filtre de aer si evacuare sport si nu au montat o electronica de curse(power comander.redbike,bazzas,etc)cele stok, exista posibilitatea remapari CDI original pentru optimizarea functionari motorului.

Un echivalent al lui power comander dar la un pret ma mic si fara sa montezi alta cutiuta magica pe moto.

Pentru informatii 0722537975 TNG PERFORMANCE :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru posesori de Suzuki modele pe injectie,care au montat filtre de aer si evacuare sport si nu au montat o electronica de curse(power comander.redbike,bazzas,etc)cele stok, exista posibilitatea remapari CDI original pentru optimizarea functionari motorului.

Un echivalent al lui power comander dar la un pret ma mic si fara sa montezi alta cutiuta magica pe moto.

Pentru informatii 0722537975 TNG PERFORMANCE :laugh:

 

se face pe dyno?

Editat de valbi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva din greseala are de vanzare o scarita stanga ?un amic de al meu ,a facut poc ,i-a sarit un caine in fata si l-a evitat ,,,dar a nu a mai putut ramane pe asfalt si cand a cazut moto ...a facut poc scarita.

Multumesc ,

PM sau aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. am si eu nevoie cat mai repede va rog de o informatie. am ramas fara baterie la SV-ul meu 2003 varianta naked. vreau sa o schimb..problema este ca pe bateria veche nu scrie caracteristicile...sunt sterse de timp si in manualul luat de pe net nu scrie nimic. as ruga un posesor de sv, injectie, sa imi zica ce baterie are. mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...