Sari la conținut

Accident Viitorului - Stefan cel Mare 13.05.2010


tramkar
 Share

Postări Recomandate

Acum jumatate de ora am trecut pe acolo. Motocicleta era culcata pe o parte, in fata tramvaiului, cu fata spre Iancu de Hunedoara. Din ce am reusit sa "fur" de la un moto-politist, motociclistul ar fi cam vinovat de producerea accidentului, este ranit si se afla la spital, la Floreasca, parca.

Am reusit sa fac 2 poze, dar nu sunt foarte concludente.

post-54960-1273734952_thumb.jpg post-54960-1273734985_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sal. ceva mai multe detalii...?? ca mie mi se pare ca a vrut sa faca stanga la lizeanu prin fata tramvaiului sa intre pe stefan cel mare... dar nu vreau sa speculez. ooffff... sper ca riderul sa fie ok . imi pare rau sa vad ca la 2 zile e un accident :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ti-a spus politistul macar ce motor e, sau ce numar are? poate vede un prieten topicul, si il poate ajuta cumva/ cu ceva.. ;)

Sper sa fie ok bikerul, din ce am inteles din primul post, e ranit la spital, dar nu se stie cat de grav.. :P

 

 

 

Off-topic, dar fara rautate: politisul ala din prima poza e caraghios rau.. pe langa faptul ca pare a avea costumul cu doua numere mai mari (o fi supra-costum de ploaie? :)), dar are o pozitie care-mi aminteste de ceva.. nu sunt sigur ce.. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu o ora si-o leaca am avut de ales daca sa merg de la obor pe Tei sau pe Stefan cel Mare. Acum imi pare rau ca am luat-o pe Tei.

Mesaj completat

JJ a vazut bine dubiosenia de politai :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zona e de k.k.t. Trec zilnic pe acolo ( Viitorului- Lizeanu-Maica Domnului) si stiu situatia. Tramvaiul trece de multe ori pe culoarea rosie a semaforului, virand stanga ( lizeanu-maica domnului)

 

In intersectia cu pricina, nu se pleaca tare de la semafor, exista intarziati, mereu.

 

Apropo, exista camera de luat vederi in intersectie, iar depistarea cauzei se poate face usor de Pol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ti-a spus politistul macar ce motor e, sau ce numar are? poate vede un prieten topicul, si il poate ajuta cumva/ cu ceva.. ;)

Sper sa fie ok bikerul, din ce am inteles din primul post, e ranit la spital, dar nu se stie cat de grav.. :P

 

 

 

Off-topic, dar fara rautate: politisul ala din prima poza e caraghios rau.. pe langa faptul ca pare a avea costumul cu doua numere mai mari (o fi supra-costum de ploaie? :)), dar are o pozitie care-mi aminteste de ceva.. nu sunt sigur ce.. :P

Nu am avut timp sa stau prea mult la discutie, deoarece eram in masina si era ditamai blocajul provocat de motociclist. Si asa am ramas blocat aiurea in intersectie. Pe Viitorului erau vreo 7 tramvaie oprite. Cu privire la ajutat, era deja o alta motocicleta oprita acolo si, asa cum am mai spus, el era deja transportat la spital.

Observatia ta din off-topic cu privire la politist mi se pare de mult prost gust.

 

Mesaj completat

zona e de k.k.t. Trec zilnic pe acolo ( Viitorului- Lizeanu-Maica Domnului) si stiu situatia. Tramvaiul trece de multe ori pe culoarea rosie a semaforului, virand stanga ( lizeanu-maica domnului)

 

In intersectia cu pricina, nu se pleaca tare de la semafor, exista intarziati, mereu.

 

Apropo, exista camera de luat vederi in intersectie, iar depistarea cauzei se poate face usor de Pol.

Asta era tramvaiul care venea de pe Viitorului, nu de pe Stefan cel Mare. In toate intersectiile din Bucuresti exista intarziati. Te pazesti, scapi. Nu te pazesti, faci poc.

Mesaj completat

 

In opinia mea, tramvaiul este cel mai risipitor, prost si inconfortabil mijloc de transport. Are nevoie de foarte multe resurse, atat financiare cat si de spatiu, infrastructura, provoaca multe blocaje sau deplasari anevoioase in trafic, este complet lipsit de confort, este zgomotos si este condus de toti idiotii sau idioatele care nici macar indicatiile semafoarelor nu stiu sa le respecte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In opinia mea, tramvaiul este cel mai risipitor, prost si inconfortabil mijloc de transport. Are nevoie de foarte multe resurse, atat financiare cat si de spatiu, infrastructura, provoaca multe blocaje sau deplasari anevoioase in trafic, este complet lipsit de confort, este zgomotos si este condus de toti idiotii sau idioatele care nici macar indicatiile semafoarelor nu stiu sa le respecte.

Si cand te gandesti ca mai vrea si prioritate, mai ca-ti vine sa faci o campanie de interzicere a tramvaielor. Cine dreaq a mai vazut ceva inconfortabil, risipitor si care provoaca atatea rele cu prioritate? asta in timp ce toti batranii ar putea merge confortabil si elegant pe 1000rr.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daaa , ca un SUV sau un JEEP sau orice masinuta cu 4 locuri care arareori transporta mai mult de o persoana sunt de departe complet ecologice si nerisipitoare. :P

d'aia se merge in halul in care se merge in bucuresti. nu din pricina infrastructurii sau a semafoarelor necorelate ci din pricina tuturor umflatilor care nu s-ar urca pe o bicicleta nici batuti si nici prin cap nu le-ar trece sa-si ia un scooter ca nu cumva sa-si expuna piciorusele anemice unui accident de circulatie.

eu ma mir zilnic cand vad cum stau ore in sir intre doua semafoare , transpirati , anxiosi , nervosi , imbujorati toti soferii cu loganuri in leasing. o data cu boomul in creditare din 2005 pana acu tot romanu si-a luat masina iar foarte multi si-au luat chiar doua.

pana o sa ajungem ca in olanda unde poti respira cu adevarat in orase o sa mai treaca multa multa vreme.

 

acu , cu privire la accident , haideti ma , serios ? cum canci dai de tramvai ? e tramvai !!! adica e pe sina. e relativ previzibila directia nu ? adica se duce si el saracu unde se duce si sina. nu e ca si cand i-a taiat fata :)

urari de sanatate accidentatului !

Editat de deadcow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu , cu privire la accident , haideti ma , serios ? cum canci dai de tramvai ? e tramvai !!! adica e pe sina. e relativ previzibila directia nu ? adica se duce si el saracu unde se duce si sina. nu e ca si cand i-a taiat fata :P

urari de sanatate accidentatului !

Daca nu ai fost acolo nu mai vorbi. Habar n-ai tu cum a tras ala cu tramvaiul dreapta sa-l inghesuie pe om. Conservar imputit de vatman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa codita mi se pare ca e un CBF 600 model mai nou...si motociclistul pare ok...in prima pozna vad ca se invarte pe langa politai!

Ce mi se pare dubios e felul in care a picat moto> e cu fata catre sensu opus...se poate sa fi alunecat pe liniile de tramvai (poate chiar in fata tramvailui )in timp ce facea stanga spre Viitorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu azi pe acolo am vazut ... de 2 saptamani iau motorul zilnic azi am luat tramvaiul ca eram cu prietenul sa vina cu mine ca nu l car in spate. Am vazut, am vrut sa cobor sa il ajut pe baiat dar nu m a lasat prietenul ca "o sa raman marcata" si chiar ma marcase un pic drumul asta il fac zilnic :P( sanatate dupa cate am vazut oricum se misca baiatu e bine... CBR 600 daca nu ma insel... sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu azi pe acolo am vazut ... de 2 saptamani iau motorul zilnic azi am luat tramvaiul ca eram cu prietenul sa vina cu mine ca nu l car in spate. Am vazut, am vrut sa cobor sa il ajut pe baiat dar nu m a lasat prietenul ca "o sa raman marcata" si chiar ma marcase un pic drumul asta il fac zilnic :)( sanatate dupa cate am vazut oricum se misca baiatu e bine... CBR 600 daca nu ma insel... sanatate

Si ce anume vrei sa spui aici? Ca ai probleme de cuplu?!?

Mesaj completat

Dupa codita mi se pare ca e un CBF 600 model mai nou...si motociclistul pare ok...in prima pozna vad ca se invarte pe langa politai!

Ce mi se pare dubios e felul in care a picat moto> e cu fata catre sensu opus...se poate sa fi alunecat pe liniile de tramvai (poate chiar in fata tramvailui )in timp ce facea stanga spre Viitorului.

Te-as sfatui sa recitesti, cu atentie, posturile anterioare. Am spus clar ca mai era o motocicleta acolo iar cel care a fost implicat in accident este ranit si se afla la spital.

Mesaj completat

daaa , ca un SUV sau un JEEP sau orice masinuta cu 4 locuri care arareori transporta mai mult de o persoana sunt de departe complet ecologice si nerisipitoare. :P

d'aia se merge in halul in care se merge in bucuresti. nu din pricina infrastructurii sau a semafoarelor necorelate ci din pricina tuturor umflatilor care nu s-ar urca pe o bicicleta nici batuti si nici prin cap nu le-ar trece sa-si ia un scooter ca nu cumva sa-si expuna piciorusele anemice unui accident de circulatie.

eu ma mir zilnic cand vad cum stau ore in sir intre doua semafoare , transpirati , anxiosi , nervosi , imbujorati toti soferii cu loganuri in leasing. o data cu boomul in creditare din 2005 pana acu tot romanu si-a luat masina iar foarte multi si-au luat chiar doua.

pana o sa ajungem ca in olanda unde poti respira cu adevarat in orase o sa mai treaca multa multa vreme.

 

acu , cu privire la accident , haideti ma , serios ? cum canci dai de tramvai ? e tramvai !!! adica e pe sina. e relativ previzibila directia nu ? adica se duce si el saracu unde se duce si sina. nu e ca si cand i-a taiat fata :P

urari de sanatate accidentatului !

Esti dus cu pluta pe alte taramuri? Ce legatura are ceea ce ai spus tu cu topicul?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai avea legatura cu observatiile tale asupra transportului in comun si asupra practicalitatii acestuia in aglomerari urbane. dar acu ca pui problema asa cu multe semne de exclamare ( !!!??<!@@!) m-am linistit si ma duc sa ma plimb cu cainele. fara pluta. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate... da' chiar tre' sa fOOtezi fiecare topic??

Poate sunt persoane care asteapta detalii reale.... mi-e nu-mi raspund 2 prieteni la telefon si voua va arde de mistouri...

Ce plm, n-aveti altceva de facut?

 

 

Pana la urma, stie cineva ce motocicleta/motociclist a fost implicat in accident?

Multumesc.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimic concret pana acum, detalii despre starea motoiclistului ceva. cine este vinovat, este mai putin important acum cat tipu' este in spital.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

 

In opinia mea, tramvaiul este cel mai risipitor, prost si inconfortabil mijloc de transport. Are nevoie de foarte multe resurse, atat financiare cat si de spatiu, infrastructura, provoaca multe blocaje sau deplasari anevoioase in trafic, este complet lipsit de confort, este zgomotos si este condus de toti idiotii sau idioatele care nici macar indicatiile semafoarelor nu stiu sa le respecte.

Mă întreb de unde vine nickname-ul tău... deÂşi am aceeaÂşi părere despre tramvaie!

ÂŞi scuze de off...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai avea legatura cu observatiile tale asupra transportului in comun si asupra practicalitatii acestuia in aglomerari urbane. dar acu ca pui problema asa cu multe semne de exclamare ( !!!??<!@@!) m-am linistit si ma duc sa ma plimb cu cainele. fara pluta. ;)

Nu ai inteles ca el a uitat ce scris intr-un post anterior? :P :) :P

Oricum lasand la o parte toate chestiile spuse.....ce urmeaza,sper ca mobristul sa fie ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut timp sa stau prea mult la discutie, deoarece eram in masina si era ditamai blocajul provocat de motociclist. Si asa am ramas blocat aiurea in intersectie. Pe Viitorului erau vreo 7 tramvaie oprite. Cu privire la ajutat, era deja o alta motocicleta oprita acolo si, asa cum am mai spus, el era deja transportat la spital.

Observatia ta din off-topic cu privire la politist mi se pare de mult prost gust.

 

Mesaj completat

 

Asta era tramvaiul care venea de pe Viitorului, nu de pe Stefan cel Mare. In toate intersectiile din Bucuresti exista intarziati. Te pazesti, scapi. Nu te pazesti, faci poc.

Mesaj completat

 

In opinia mea, tramvaiul este cel mai risipitor, prost si inconfortabil mijloc de transport. Are nevoie de foarte multe resurse, atat financiare cat si de spatiu, infrastructura, provoaca multe blocaje sau deplasari anevoioase in trafic, este complet lipsit de confort, este zgomotos si este condus de toti idiotii sau idioatele care nici macar indicatiile semafoarelor nu stiu sa le respecte.

Tramvaiul si metroul, sunt singurele mijloace de transport care iti mai garanteaza ca poti sa ajungi la timp la munca sau aiurea... in lipsa altor mijloace de transport proprii. Alfel nu mai ai loc de conserve. La greva metroului, stateau nesimtitii si pe linia tramvaiului, arza-iar focul sa-i arza ! Am mers atunci 9 statii pe jos din cauza conservelor.

 

Mesaj completat

Nu am avut timp sa stau prea mult la discutie, deoarece eram in masina si era ditamai blocajul provocat de motociclist. Si asa am ramas blocat aiurea in intersectie. Pe Viitorului erau vreo 7 tramvaie oprite. Cu privire la ajutat, era deja o alta motocicleta oprita acolo si, asa cum am mai spus, el era deja transportat la spital.

Observatia ta din off-topic cu privire la politist mi se pare de mult prost gust.

 

Mesaj completat

 

Asta era tramvaiul care venea de pe Viitorului, nu de pe Stefan cel Mare. In toate intersectiile din Bucuresti exista intarziati. Te pazesti, scapi. Nu te pazesti, faci poc.

Mesaj completat

 

In opinia mea, tramvaiul este cel mai risipitor, prost si inconfortabil mijloc de transport. Are nevoie de foarte multe resurse, atat financiare cat si de spatiu, infrastructura, provoaca multe blocaje sau deplasari anevoioase in trafic, este complet lipsit de confort, este zgomotos si este condus de toti idiotii sau idioatele care nici macar indicatiile semafoarelor nu stiu sa le respecte.

Tramvaiul si metroul, sunt singurele mijloace de transport care iti mai garanteaza ca poti sa ajungi la timp la munca sau aiurea... in lipsa altor mijloace de transport proprii. Alfel nu mai ai loc de conserve. La greva metroului, stateau nesimtitii si pe linia tramvaiului, arza-iar focul sa-i arza ! Am mers atunci 9 statii pe jos din cauza conservelor.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa spate pare a fi CBF 500.

 

 

Am mers atunci 9 statii pe jos din cauza conservelor.

 

GRESIT! Ai mers 9 ore pr jos din cauza nesimtitilor de la metrou.

 

Tramvaiul este o gaura in bugetul primariilor si un incurcator in trafic.

 

1. Nu este folosit la capacitate de nici 75%

2. Foarte putini platesc bilete.

3. Ocupa loc cat pentru minim 2 benzi.

etc...

 

In aproape toate orasele mari din tarile dezvoltate liniile de tramvai au ramas mai mult din motive nostalgice si cam atat.

Daca as fi dictator peste Bucuresti as pastra RATB doar pt autobuze, as renunta la tramvaie (s-ar creea mai mult spatiu pe strazi) si la trolee... si banii risipiti pe astea i-as transfera catre dezvoltatea subteranului, metroul este intr-adevar bun, si daca ar exista linii de metrou care sa ajunga in toate cartierele ar fi mult mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Troleele sunt mai ieftine decat autobuzele si mult mai putin poluante (macar potential vorbind, ca electricitatea inca e din carbuni). Daca s-ar dezvolta infra pe troleu/metrou totul ar fi ideal. Dar tot raman bucatele unde nu-i rentabil sa bagi trolee. Asa ca nu scapi de autobuze.

 

Lasand prostia cu gauri in buget, mie mi se pare de real succes metroul usor -- care e de fapt un tramvai cu linie dedicata. Acolo chiar se merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...