Sari la conținut

25 Iulie 2006 - Accident Dn1 - Prim Ministrul Tariceanu Implicat Cu Mo


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 362
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am ascultat acum la radio declaratia de la guvern si de la medici de la Elias. Nu a patit nimik decat un genunchi cu o luxatie mai nasoala la care i-au pus atela.Nimik grav si in seara asta rmane in spital sa ii dea calmante de durere sa nu sufere :cheers:. Am intzeles ca maine iese si va conduce sedintza de guvern asha ca planul cu plecatul de la arc pana la spital nu cred ca mai merge. politia a anuntat ca s-au luat probe de sange pt stabilirea alcolemiei ambilor conducatori si ca permisul de conducere al premierului a fost suspendat

 

 

 

Insanatosire grabnica

 

bafta si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Atasat buchetului de flori era un biletel: "Va dorim insanatosire grabnica si va asteptam din nou pe doua roti. Comunitatea Motociclistilor din Romania". Asta ca sa stiti ce am scris.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

politia a anuntat ca s-au luat probe de sange pt stabilirea alcolemiei ambilor conducatori si ca permisul de conducere al premierului a fost suspendat

 

Alcoolemie - 0 o/ooo - amandoi

Era normal sa-i ia permisul, el a cauzat accidentul.

 

 

mircea badea e un bou!!! :cheers: :D

 

Nimic nou. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mircea Badea acu' la TV: Ii uraste pe toti motociclistii romani, pt. ca toti sint niste pusti care fac numai teribilisme. :cheers: :D :burnout: Subliniez ii uraste PE TOTI MOTOCICLISTII

offtopic: cred ca doar de la Huidu i se trage! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi pare rau pentru el. Si ma bucur ca nu e grav ranit. Poate ca avem taxe vamale mari dar pana la urma si el e un motociclist ca si noi. Poate ca isi protejeaza afacereile dar cine nu ar face la fel?

Indiferent cine este, pentru mine acum ramane un motociclist cazut.

Probabil ca se va musamaliza incidentul dar imi doresc sa se faca bine repede. Consider ca voi avea timp sa il injur cand va fi din nou pe picioare. Momentan imi pare rau ca nu am putut sa fiu alaturi de cei ce au fost sa se intereseze de starea lui.

Mai cred ca nu e bine sa profitam de raul omului pentru a zugravi imaginea comunitatii moto. Cred ca era de ajuns un delegat cu o scrisoare din partea nostra. Discret si interesant. Dar oricum e bine ca am avut acolo cativa reprezentanti. Multe multumiri celor care au facut drumul pana acolo.

Multa sanatate domnului motociclist Tariceanu.

O seara linistita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Nasol moment, deci se intampla oricui (aviz amatorilor). Insanatosire grabinica motociclistului :D

 

Din pacate TV-urile o dau in balarii - ca de obicei. Nu inteleg de ce nu s-au gandit sa intrebe si un motociclist cum e cu accidentele astea. Am vazut ca diversi ziaristi si "analisti" isi dau cu parere despre cum se produce un accidente moto, si alte bazaconii ...

 

Legat de protocol: a semnat o hartie prin care exonereaza SPP-ul de orice vina in cazul in care are accident cu masina sau motorul, deci nu a incalcat nimic. Un "domn" de la TV zicea ca ar trebui interzise masinariile astea periculoase. Mircea Badea zicea ceva de "troscoleta/trotineta" premierului :cheers:

 

 

 

ps: m-am intors din concediu :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mircea Badea acu' la TV: Ii uraste pe toti motociclistii romani, pt. ca toti sint niste pusti care fac numai teribilisme. :cheers: :D :burnout: Subliniez ii uraste PE TOTI MOTOCICLISTII

 

DA asa e....Vai de el si de mama lui ,cu "partiitorile" lui ...cu tot .Habar n-are ce vorbeste...

NESIMTITU...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

51 User(s) are reading this topic (10 Guests and 0 Anonymous Users)

41 Members: masterus, Metallbyker, AdrianB1, black raven, Kali, SaV, Free_Spirit_Girl, sc11, kgb, SSSS, gotlib, mihaip, SHOEI, binox, ShowNoMercy, butcher, roa, mateo45us, Smokey, adolphyno, releone, BuNu', bibanu, mihai49, matematik, XCS911, cristian78, renegatu'wannabe, Geo_pitesti, ozz, hed, aztec, slabutzu, Dan Popescu, Balamuc`, cristi-mic, Diabolic, s1r1nx, cristi_q, codrin, ariciu

 

 

 

ASTA E RECORD......53 MEMBRI... NA CA APATIT-O SI TARICEANU..SA VEZI CA INTRA IN SOFERI..DE ACIMA..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot putin off-topic, dupa ce l-am ascultat un minut pe dobitocul ala de la Antena 3 cu emisiunea aia cu gura presei...sper sa se gaseasca cineva prin Bucuresti care sa-i faca putina "educatie moto"....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, am fost , am dat florile unui SPP-ist pe usa din dos (pe usa din fata ne-au sugerat sa incercam la cealalta , ca era prea multa presa) Cat am putut de discret, dar au sarit hienele pe noi. Oricum, i-am fentat si am discutat cu SPP-istul ca de la om la om si ne-a promis ca i le duce. Ne-a explicat ca nu putem sa i le dam personal pt ca se odihneste. Am inteles, am multumit, am plecat.

Si ma bucur ca am fost cativa (destui) , cu ocazia aceasta va salut pe toti cei care nu ne cunoastem decat aici pe forum, pana azi.

 

REPET: nu sunt de acord cu Tariceanu ca om politic, sunt suparat pe diversele manevre facute de el, dar acolo am fost la un motociclist accidentat, care intamplator se numeste Tariceanu. Punct. Am mai fost si la altii necunoscuti, multi am si donat sange pt straini.

 

Numa' bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un grup de motociclisti a adus un buchet de flori "colegului motociclist Tariceanu". Reactia pe Antena3.

E foarte corect, chiar asta am făcut. Am dus un buchet de flori unui motociclist accidentat. Cum îl cheamă contează mai puțin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ariman11 pag.8 "Rusine, daca era un alt motociclist a-ti fi mers la spital,

nu cred sunt multi care ar merge la spital sa vada un motociclist pe care nu il cunosc la spital,

se vorbeste de solidaritate dar de unde cand unii dintre noi nici macar nu saluta, ca nu mai vorbesc de ajutor la nevoie

va salut cu farul"

 

1.Rusine sa-ti fie tie si stii bine de ce!

 

2.Nu poti sa stai sa te plimbi prin spitale pentru oameni necunoscuti,trimiti un gind bun de pe forum eventual.

 

3.Nu e un motociclist necunoscut,toti il cunoastem.

 

4.Salutul si ajutorul tine de caracterul omului,nu-i baga pe toti intr-o oala.

 

5.''Va salut cu farul" e vorba lui Axa(cu scame) !

 

6.Ai motoreta,sau te gindesti sa-ti iei ca-i cool?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine dracu e mircea badea sa ne judece? De unde stie el cat de teribilisti suntem noi?

Frate in tara asta toti isi dau cu parerea. Daca ma avea justitie corecta maine ar fi reclamat de jumatate de forum pentru calomnie.

Vorbeste de parca aia care fac arte martiale sunt mai cu mot decat motociclistii. Uite unde era sfantu badeA.

De maine cand o sa il vad in trafic o sa ii arat eu un deget si un semn subtil ca nu are nimic sub casca.

Bine ca nu am vazut ca ma oficam rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, am fost , am dat florile unui SPP-ist pe usa din dos (pe usa din fata ne-au sugerat sa incercam la cealalta , ca era prea multa presa) Cat am putut de discret, dar au sarit hienele pe noi. Oricum, i-am fentat si am discutat cu SPP-istul ca de la om la om si ne-a promis ca i le duce. Ne-a explicat ca nu putem sa i le dam personal pt ca se odihneste. Am inteles, am multumit, am plecat.

Si ma bucur ca am fost cativa (destui) , cu ocazia aceasta va salut pe toti cei care nu ne cunoastem decat aici pe forum, pana azi.

 

REPET: nu sunt de acord cu Tariceanu ca om politic, sunt suparat pe diversele manevre facute de el, dar acolo am fost la un motociclist accidentat, care intamplator se numeste Tariceanu. Punct. Am mai fost si la altii necunoscuti, multi am si donat sange pt straini.

 

Numa' bine

 

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F frumos gestul! Tot respectul pentru cei care au fost... eu eram pe A2 si n-am mai putut ajunge altfel as fi venit si eu.

Cat despre Tariceanu ... nu ma intereseaza politica si nu ma bag in ea... Dar pana una alta e unul dintre oamenii vizibili ( in sensul ca e la tv si in toate ziarele ) care mai mult pasiv decat activ promoveaza motociclismul la noi in RO .. prin simplu fapt ca il practica... ar putea face mai multe .. bineinteles. Dar pana una alta prin faptul ca o tara intreaga stie ca si Tariceanu e motociclist .. romanul de rand se prinde ca mai sunt si dinastia ( motociclisti ) pe drumuri si nu e f recomandat sa neglijeze vreunul .. ca poate se trezeste ca i-a spart Tariceanu masina pt ca n-a acordat prioritate :cheers:) ( asta ca observatie legata de masina sparta bine :D .. avem un premier care da cu putere ! ).

 

Ca el a cauzat accidentul... e partea a2-a... asta e .. si eu am mai iesit pe contrasens in viraje puternice negociate gresit.. ni se poate intampla oricarui dintre noi... el a avut nenorocul sa aiba masina pe contrasens.. asta e. Bine ca n-a patit mare lucru.

 

Insanatosire grabnica.

 

& daca se merge maine de la arc sa il salutam & sa ii transmitem insanatosire grabnica... ma bag si eu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai sa se termine emisinea si ma uit io la inregistrare sa vad ce a spus. lucrez in antena in regia de emisie si momentan se inregistreaza emisiunea.

 

am trecut si io pe la elias la 11 30 , nu era decat un motor , m-am dus pana la cineva pe la casin si la 1 cand am revenit nu mai era nimeni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva sa-mi spuna si mie ce model de motor era ? pt ca

1) masina arata foarte rau, sunt curios sa stiu cu ce cruiser poti sa faci asa o masina, pt ca un alt model nu provoca asemenea pagube+ ca bikerul se pare ca nu are cine stie ce, cum l-o fi proiectat ?

2) cu ce motor nu poti lua curbele a.i. ajungi pe contrasens

 

pe otv sunt imbecili, cica bikerul cu flori e un bezmetic,

 

in rest sanatate colegului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MERRETI BAI LA OTV,SI DA-TI IN GOARNA LU MILUT ALA!!1 Nu stiu care era motociclistul ce a aparut in imagine,dar l-a facut ca are fata de bezmetic si ca sunteti pusi de PNL

:cheers: :D :burnout: :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi misto daca un grup de la Arc i-ar face o vizita, greu de ignorat vreo 30 de motoare. Superb gestul Kaly, respect tie si celorlalti. Din pacate am ajuns prea tarziu si nu v-am mai prins acolo, indesasem in gentutze un iaurt si un suc de pere, ca de, dupa soc organismul trebuie hidratat. La faza cu cazatura, parerea mea, omul e tatic, in sensul ca dupa ce si-a dat seama de greseala a reactionat foarte rapid ca sa-si salveze viata "catapultandu-se" de pe motor. Daca un Harley iti prinde piciorul sub el cat timp e cazut nu cred ca se poate vorbi doar de o entorsa & stuff, mai ales la un impact frontal nu stiu nici un supravietuitor. Sanatate brusca !

 

P.S. E de tot cacatu ca sunt unii dintre noi care-si rad in barba de tranta luata de om.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari celor care au dus cu buchetul de flori! Bravo Thomas. meriti respectul tuturor.

 

 

am vazut pe otv discutau aia acolo..si au ajuns ei la concluzia geniala ca e manevra.. ca cel cu buchetu de flori e "unu de-al lor" ca e un bezmetic..

dobitoci !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...