Sari la conținut

26.07.2006 - Oradea - Atentie La Cai


Pierrooradea
 Share

Postări Recomandate

26.07.2006 GSX-R 600 condus (pilotat) de Feri vreo 33-35 ani bun motociclist la iesire din localitatea Osorhei (dinspre Oradea spre Cluj maxim 10 Km) tocmai iesise din localitate si ii da pana pe la 100 Km/h moment in care franeaza deoarece ia sarit un cal in fata....

urmarile:

fata a murit ieri pe la 10 dubla fractura de coloana, fractura de baziun si ceva urat la cap ....... deoarece din pacate a aterizat exact in cap

el in spital la reanimare, coaste rupte plamani perforati........... se mai fac investigatii in legatura cu membrele....... a aflat vestea despre prietena lui ieri pe la 12, tipul e aproape mort de cand a auzit vestea.......

faza proasta e ca in dimineata de miercuri 26.07.2006, un accident similar in care tot un cal a sarit pe o masina unde soferul a scapat ca prin urechile acului, iar politia nu ia masuri...... acela e E60 sosea europeana,........ ce mama dreaq cauta caii pe acolo?!?!??! :cheers:

 

 

....... RIP :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din pacate suntem (inca) in Romania... unde caii sunt parte integranta din peisajul rutier...

 

 

 

TREBUIE facut ceva, dar NIMENI nu va face ....

 

 

 

Condoleante celor care au ramas.... multa sanatate motociclistului si.... Dumnezeu fie cu noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ORIBIL!!!

:burnout: R.I.P. :burnout:

Insanatosire fara sechele pentru Feri.

 

 

:D :crack: :cheers: pentru toti aia cu vaci, cai, magari, capre, oi si alte animale de acest gen de care nu au grija. Niste criminali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E groaznic ce se intampla...........nu mai exista zi fara accident, asta chiar daca nu sunt anuntate pe forum. Deja prea multi incheie sezonul inainte de vreme. Saptamana trecuta un prieten, acum 2 zile altul.

 

Insanatosire grabnica motociclistului...........si sa-i fie tarana usora fetei. Dumnezeu s-o odihneasca in pace. :cheers: :D :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP pasagerei... E groaznic ce am citit... Multa sanatate, Feri, suntem alaturi de tine oricand ai nevoie de noi! :cheers:

 

 

Din pacate, e la ordinea zilei tipul asta de intalniri...

 

Atasez o poza facuta la plecarea de la intrunirea de la SB unde (mea culpa) imi daduseam geaca jos, terminata de caldura si de concentrarea cu care mersesem pe bucata aia de macadam... Patrupedul a iesit tacticos, direct spre masina care era in fata mea, ca si cand nu ar fi vazut-o. Nu aveam pe unde s-o ocolesc, dar am avut timp sa franez... Dupa incidentul asta - la nici 50 km, 2 cai care se luptau pt suprematie pe mijlocul drumului - era vba de DN (n-au apucat baietii sa le faca poza)....

 

post-2978-1154072416_thumb.jpg

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P tipei. Ce dreq ma? Dupa ce ca 3 sa te feresti de tampitii din trafic acu 3 sa mai ai grija si la cai?

 

Romania, Romania, Ole Ole Ole! Jos cu ea frate...Anarhie este mai mult si astia se cred deja cu un picior in (m)ue.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneasca-se in pace pasagera! :cheers:

Putere si insanatosire grabnica rider-ului!

 

Poveste (cu masina deh). Eram pe durmul Slatian pitesti sera pe la ora 11:00 acum aprox 2 luni, si ma deplasam cu 65-70 km/h in afara localitatii. Mergand prin ceva curbe nu aveam faza lunga. La un moment dat vad pe mijlocul sensului meu de mers un bobitoc calare pe o martoaga. farana, intra ABS-ul ca era nisip, si ma opresc in timp util! Ce or cauta astia pe DN-uri si DE-uri nu o sa inteleg niciodata!

 

Stiata ca in Luxemburg cei care au cai sunt considerati ca facand parte dintr-o patura superioara a societatii, iar cei care au tractor sunt dintr-o patura inferioara? Deh acolo calul este un animal de agrement si relaxare si nu se umbla cu el pe sosele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne fereste, nici nu stii ce sa mai zici cand auzi asa ceva. mai ales ca am facut si eu (cu prietena in spate) drumul ala si am mers cam tare, ca drumul e perfect. :cheers: :D

 

 

 

p.s. off topic drumul oradea-brasov (420 km) este unul din cele mai bune si frumoase drumuri de la noi. linii drepte si curbe exact asa cum isi doreste orice biker .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP pasagerei si insanatosire grabnica motociclistului.

 

 

Nu stiu de ce va mira un cal in afara orasului, cand cei care trec zilnic pe vacaresti va pot spune cati cai sunt acolo, chiar acum cateva zile, 2 sau 3, dimineatza cand ma duceam la munca era un cal liber pe mijlocul strazii :cheers: , fara piedica, fara nimic, oricine ar fi venit cu viteza si ar fi avut nenorocul ca acel animal sa se sperie mai mult ca sigur risca un accident grav.

 

Din pacate nimic nu se va schimba prea curand, romanii sunt un neam de egoisti si de batuti in cap. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeo s-o ierte ...a murit nevinovata.Doamne tara asta .......insanatosire grabnica soferului si mai ales sa-si revina din soc.Bafta si aveti grija de voi!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce va mira un cal in afara orasului, cand cei care trec zilnic pe vacaresti va pot spune cati cai sunt acolo, chiar acum cateva zile, 2 sau 3, dimineatza cand ma duceam la munca era un cal liber pe mijlocul strazii :D , fara piedica, fara nimic, oricine ar fi venit cu viteza si ar fi avut nenorocul ca acel animal sa se sperie mai mult ca sigur risca un accident grav.

 

RIP pasagerei, respectiv insanatosire rapida pilotului.

Si asa trebuie sa mai scriem inca o data literele astea trei, pentru ca politia rutiera ignora aproape complet animalele care umbla pe sosea :cheers: . Da, pe Vacaresti sunt carute sau cai liberi mai in fiecare zi. O data chiar am sunat la politie, pe la inceputul fenomenului, dupa ce eu si vreo 2 masini era sa ne facem praf pentru ca un cal a iesit in fuga de pe campul ala si a inceput sa sara prin strada. Nu stiu ce au facut (sau daca macar au venit), dar nu mare lucru, pentru ca a doua zi si in continuare tot acolo erau si carutele si animalele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers:

Condoleante, Dumnezeu s-o odihneasca. :burnout: :burnout: :crack:

Sanatate multa baiatului.

Legal proprietarul calului este direct raspunzator pt. prejudiciile produse de animalul sau. Ar putea fi tras la raspundere tare.

:crack: :crack: :blbl:

nu ai ce sa ii faci la unu rupt din poponeata care are 3 cai

 

 

suna extrem de asemanator ca situatie cu accidentul de pe DN1 de anul trecut cand ne intorceam de la ploiesti pe la 6 si dupa o curba au intrat pe sosea 5 cai :D . baiatul care mergea al 2-lea a reusit sa evite 4 si s-a infupt in al 5-lea. a scapat ieftin, cu moto varza si ceva contuzii pt ca a lovit in gatul animalului si era full piele+casca manusi si cizme si avea cam 90 km/h. stiu sigur pt ca eram primul in spatele lui la max 100 - 150m

 

din pacate singurul lucru care il poti face la faze din astea e sa culci moto si sa speri sa treci pe dedesupt sa lovesti maxim picioarele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol... :cheers:

 

R.I.P. fetei , Dumnezeu sa o ierte! :D :burnout: :burnout:

 

Pilotului insanatosire grabnica !fara sechele !

speram sa se refaca !

 

Feri suntem cu tine !

 

atasez un link, in memoriam fetei

http://www.gherghel-alina.piczo.com/?cr=4&rfm=y

 

 

peace all si asfalt uscat

Editat de Vince Black
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneasca-se in pace pasagera! :cheers:

Putere si insanatosire grabnica rider-ului!

 

Poveste (cu masina deh). Eram pe durmul Slatian pitesti sera pe la ora 11:00 acum aprox 2 luni, si ma deplasam cu 65-70 km/h in afara localitatii. Mergand prin ceva curbe nu aveam faza lunga. La un moment dat vad pe mijlocul sensului meu de mers un bobitoc calare pe o martoaga. farana, intra ABS-ul ca era nisip, si ma opresc in timp util! Ce or cauta astia pe DN-uri si DE-uri nu o sa inteleg niciodata!

 

Stiata ca in Luxemburg cei care au cai sunt considerati ca facand parte dintr-o patura superioara a societatii, iar cei care au tractor sunt dintr-o patura inferioara? Deh acolo calul este un animal de agrement si relaxare si nu se umbla cu el pe sosele!

 

 

Am fost in luxemburg 2 ani si iti dau dreptate,insa adaug...sunt considerati cum spui tu dar asta nu inseamnca ca se uita unii la altii mai de sus ca de,ei au cai sau cine stie unde si ce lucreaza.Toti sunt egali acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :burnout: :burnout: R.I.P :crack: :crack: :crack:

Incredibil ce se intampla pe la noi. Animale pe drum european ca si in camp. Trebuie luate masuri in privinta asta. Cum ii posibil ca pe drum european sa-ti sara vaca sau calul in fata?!? :cheers:

Multa sanatate motociclistului si refacere cat mai rapida.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...