Sari la conținut

Accident 23.08.2010 - Bucuresti - Bd. Lascar Catargiu - Moto Politie


rdarogeorges
 Share

Postări Recomandate

Initiez si eu un topic in formul de accidente. Am vazut azi cam pe la ora 23 pe Lascar Catargiu o motocicleta de politie trantita in spate la o masina care uda strada/flori, multe masini si motociclete de politie in jur si evident multimea. Nu am vazut ambulanta. Sper ca riderul sa fie bine.

 

 

Sanatate si insanatosire grabnica rider-ului,

George

Editat de rdarogeorges
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 124
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Accidentul s`a intamplat la victoriei spre romana chiar in fata la cladirea unde e orange la parter , cand am trecut eu inca nu venise salvarea , era pe jos..constient din cate am vazut , acuza dureri de spate si avea niste rani pe fata , dupa 2 minute a venit salvarea si l`au imobilizat pe targa..am ramas asa ^_^ pentru ca era foarte multa lume in jur si oamenii de la salvare nu putea sa lucreze , accidentul nu stiu cum s`a petrecut , am vazut o urma de franare , in urma masini care uda florile pe mijloc, era apa..probabil a alunecat si a intrat in spatele cisternei , moto destul de sifonat. M`a mai socat faza in care zicea lumea ca venise doi sau trei boschetari si l`au buzunarit (asa oameni sa existe, of romanica..) ..unu era pe jos acolo il prinsese baietii si ii acorda niste bataie pana au venit politisti..in rest nu stiu ce sa va spun , ii doresc insanatosire grabnica domnului politist..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stlk
am vazut o urma de franare , in urma masini care uda florile pe mijloc, era apa..probabil a alunecat si a intrat in spatele cisternei ,

 

Poate cu ocazia asta se va termina odata cu pishetoarele astea care uda asfaltul degeaba. Sanatate motoristului si bine i-au facut boschetarului, daca eram eu acolo il puneam cu gura pe bordura si-i saream pe cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bikerul era in misiune, avea semnale luminoase aprinse si viteza. Stim foarte bine cata apa lasa in urma cisternele si cat de vechi sunt incat abia li se vad stopurile. Cisterna era oprita, se udau florile. Motopolitistul a venit in viteza, a vazut tarziu obstacolul, a franat pe udatura si a alunecat in masina. E la spital, teafar, doar cu cateva rani. Multa sanatate lui!

In general, la astfel de accidente, nimeni nu zice nimic de cisterne, se da amenda bikerului ca nu circula corespunzator. Poate acum se va ridica putin problema udatului aiurea si a blocarii unei benzi de circulatie fara a se semnaliza corespunzator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit-o si cu cisternele lu' peste cu smegma aia lunecoasa, dar si de vreo 2 ori cu politisti care se credeau captain planet (e drept ca nu pe motociclete) ^_^ E greu de stabilit vinovatia asa din 2 vorbe.

 

TOTUSI, sa-l buzunareasca boschetarii in buricul targului la Victoriei...da-o naibii de treaba, nici in cea mai jegoasa si inapoiata tara din lume nu cred ca ar fi posibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"politie trantita in spate la o masina care uda strada" ... "in fata la cladirea unde e orange la parter" .."oamenii de la salvare nu putea sa lucreze" ...

"M`a mai socat faza in care zicea lumea ca venise doi sau trei boschetari" ... "il prinsese baietii si ii acorda niste bataie"

 

Clar pentru toata lumea?

:D ^_^

 

Sanatate motociclistului!..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate motopolitistului.

cat despre faza cu boschetarii care buzunaresc un politist cazut pe mijlocul drumului, in miezul capitalei, refuz sa cred.

da-o in ccat de treaba.

Editat de memyselfandI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit-o si cu cisternele lu' peste cu smegma aia lunecoasa, dar si de vreo 2 ori cu politisti care se credeau captain planet (e drept ca nu pe motociclete) ^_^ E greu de stabilit vinovatia asa din 2 vorbe.

 

TOTUSI, sa-l buzunareasca boschetarii in buricul targului la Victoriei...da-o naibii de treaba, nici in cea mai jegoasa si inapoiata tara din lume nu cred ca ar fi posibil.

Poate ala...boschetarul, cauta telefonul sau statia omului sa cheme ajutor...Culmea ar fi, chiar sa il buzunareasca. Sanatate accidentatului !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca isi vor da seama ca exista si mobre pe strazi nu numai conserve si o sa ne mai scuteasca cu vrajeala aia de "spalat" strazile... si poate si de "plasticutele" alea dintre sensuri care aduc banutu gros la un "descurcaret".

 

 

Sanatate bikerului si data viitoare... flip-upul inchis va rugam ^_^ .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciumpalacii astia uda mereu,la orice ora,chiar daca a plouat cu putin timp inainte.Nu stiu daca ati vazut in drumul taberei au facut niste stropitori care uda singure copacii,dar nu la radacina,ci de la varf in jos.Mergi linistit si odata sare ca un gheizer,la cativa metri,dupa care bineinteles urmeaza balta de rigoare pe asfalt,pt. ca nu nimereste copacul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anu' trecut un prieten si-a facut praf motorul si odata cu el a mai avariat si cateva masini dupa ce a dat in rond la Alba Iulia de o banda si jumatate scufundata in ulei...La politie a primit clasicul sictir si amenda aferenta pt ca n-a adaptat viteza la conditiile oferite de tarisoara noastra( ^_^ ) si dupa ceteva ore s-au deranjat niste neni de la primarie care au inchis curculatia si au facut curatenie...

 

Asta e RRomania si asta ne ocupa tot timpul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat! Si pe mine ma enerveaza prostia aia de udat pe jos...am observat ca acum mai nou uda seara - sa mai opreasca din reisarii de seara...

 

Romania frate! Sa traim bine!

 

Eu tot zic - romanului pana nu-i ajunge latzul la gat nici nu se da jos din pom...civilizat si conform cu legea nu faci nimic cu petitii si alte prostii. Ar trebui blocate cacaturile alea de masini cu orice pret. Sunt multi care isi paradesc oase si pielea de pe ei din cauza bezmeticilor de la primarie.

 

Nu demult - in urma cu ceva timp - ziceau astia ca au primit de la forul european ca suntem o tara murdara si ca spalatul strazilor ar trebui facut cu sampoane si uscat dupa aceea. Tare as vrea sa vad cand se va intampla asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat! Si pe mine ma enerveaza prostia aia de udat pe jos...am observat ca acum mai nou uda seara - sa mai opreasca din reisarii de seara...

 

Romania frate! Sa traim bine!

 

Eu tot zic - romanului pana nu-i ajunge latzul la gat nici nu se da jos din pom...civilizat si conform cu legea nu faci nimic cu petitii si alte prostii. Ar trebui blocate cacaturile alea de masini cu orice pret. Sunt multi care isi paradesc oase si pielea de pe ei din cauza bezmeticilor de la primarie.

 

Nu demult - in urma cu ceva timp - ziceau astia ca au primit de la forul european ca suntem o tara murdara si ca spalatul strazilor ar trebui facut cu sampoane si uscat dupa aceea. Tare as vrea sa vad cand se va intampla asta.

 

Corect ! Suntem singura tara unde se face astfel de "curatenie". Nici macar in Bulgaria (ca ne place sa-i credem mai naspa decat noi) nu am vazut tasnitori pe roti ca la noi. Daca mai cad 2-3 politisti poate se opreste distractia de seara cu udatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am prins acum ceva vreme pe unu' cu o cisterna de uda soseaua ziua-n amiaza mare. Nu aveam pantaloni lungi (mea culpa) si faptul ca ma udam pe picioare nu-mi dadea o senzatie prea placuta. La stop l-am intrebat pe sofer de ce spala strada chiar in plina zi. El mi-a raspuns ca nu o spala, ci ca racoreste asfaltul care-i prea incins. L-am intrebat de ce nu da cu presiune mai mare sa fie stropii mai mici si sa nu se faca balti si mi-a raspuns ca nu stiu io cu ce se mananca meseria lui! Mi-am dat seama ca n-aveam cu cine discuta, da' ma-ntreb daca ar fi vreo imbunatatire a dialogului daca as discuta cu sefii lui?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul s`a intamplat la victoriei spre romana chiar in fata la cladirea unde e orange la parter , cand am trecut eu inca nu venise salvarea , era pe jos..constient din cate am vazut , acuza dureri de spate si avea niste rani pe fata , dupa 2 minute a venit salvarea si l`au imobilizat pe targa..am ramas asa ^_^ pentru ca era foarte multa lume in jur si oamenii de la salvare nu putea sa lucreze , accidentul nu stiu cum s`a petrecut , am vazut o urma de franare , in urma masini care uda florile pe mijloc, era apa..probabil a alunecat si a intrat in spatele cisternei , moto destul de sifonat. M`a mai socat faza in care zicea lumea ca venise doi sau trei boschetari si l`au buzunarit (asa oameni sa existe, of romanica..) ..unu era pe jos acolo il prinsese baietii si ii acorda niste bataie pana au venit politisti..in rest nu stiu ce sa va spun , ii doresc insanatosire grabnica domnului politist..

Frate..boschetii aia trebuia spanzurati rapid, acolo in piata publica..de necrezut dar asa cum spunea un coleg, se intampla in romanica..tara subbananiera :D inuman ce se petrece..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am speriat cand am vazut stirea, ma gandeam daca e ok politaiul.

dupa ce au spus ca omul este ok, m-am bucurat instant.. ca a avut loc acest accident.

 

Poate realzieaza acum cineva totusi cat de mizerabile si periculoase is practicile lor de udat carosabilul cu apa de dambovitza in mod deliberat, poate acum s-o trezi cineva sa opreasca porcaria asta.

 

ma uitam in filmare si am ochit sistemul ABS.. care pana la urma.. s-a dovedit a fi insuficient, aviz amatorilor care mai discutau pe aici despre minunatulsistem care face minuni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa a spus si politistul acela care vorbea in imaginile de la protv: "a acrosat cisterna asta care uda florile" ... Insa m-au tampit astia cu expresia "tanarul" ... tanarul a facut, tanarul a dres, tanarul teribilst, etc... In cazul de fata: "tanarul a fost transportat la spital" , era greu daca spuneau "politistul" sau "motociclistul", dar parca nu suna asa interesant ^_^

 

Bine ca "tanarul" e ok si ca nu s-a lovit mai rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa explic altfel: daca din pricina unei cisterne care uda FLORILE din scuar s-a ajuns la asa ceva, este clar ca o cisterna care 'spala' bulevardul la propriu..este MULT mai periculoasa.. does it make sense now!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca scrie in libertatea ca Anal Lesko a prestat, sigur asa a si fost. Eu am ratat-o. Insa m-a distrat faza cu boschetarii. Ala pe care l-au prins zicea ceva de genul ca i-a picat bricheta (boschetarii cumpara tigari lol) si s-a aplecat sa o ridice. Pe langa bricheta auzisem ca a mai ridicat si vreo 200-300 de RONi. Si si-a furat-o ...de vreo 200-300 de pumni.

Editat de smenjohns
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...