Sari la conținut

CIRCUIT IN RO


Vlad Codreanu
 Share

Postări Recomandate

:D relax bravilor :D daca vreti sa stiti despre Motor Parc Romania ma intrebati si va zic ...

Nu !!! mai vorbiti aiurea ca sa nu zic tendentios exact despre aia de va fac circuit !! cu milioane de euro .

Da se lucreaza , cam in 10-15 zile daca nu o sa ploua tare atunci o sa inceapa asfaltarea.

hai mers mai pe burta :D

te cred, dar totusi nu te cred. urmatoarele 2 saptamani nu s-a anuntat ploaie.. asa ca... am sa vad si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:D relax bravilor :D daca vreti sa stiti despre Motor Parc Romania ma intrebati si va zic ...

Nu !!! mai vorbiti aiurea ca sa nu zic tendentios exact despre aia de va fac circuit !! cu milioane de euro .

Da se lucreaza , cam in 10-15 zile daca nu o sa ploua tare atunci o sa inceapa asfaltarea.

hai mers mai pe burta

 

Asfalteaza asa peste buruieni? Si cu cainii ce fac? :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

relax bravilor :D daca vreti sa stiti despre Motor Parc Romania ma intrebati si va zic ...

Nu !!! mai vorbiti aiurea ca sa nu zic tendentios exact despre aia de va fac circuit !! cu milioane de euro .

Da se lucreaza , cam in 10-15 zile daca nu o sa ploua tare atunci o sa inceapa asfaltarea.

hai mers mai pe burta

Nu trebuie sa te aricesti! Dai dovada de aroganta gratuita, era o simpla constatare. SCZ ... trebuia sa pun si niste utilaje cu photoshop-ul in fotografii?

Uite te intreb: CAND VA FI GATA CIRCUITUL DE LA ADANCATA? sau mai bine CAND TREBUIA SA FIE GATA CIRCUITUL DE LA ADANCATA? Si mai am una: E DESTINAT SI AUTO?

Asta cu "aia de va fac circuit !! cu milioane de euro" - foarte tare :crack:

Hai sa fim seriosi, lasa vrejeala de popa de la tara, pana la asfalt mai sunt multe de facut. Ca sa nu mai par tendentios ... ne vedem pe 31 Aug sau 1 Sep la circuit? bineinteles daca nu ploua :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D nu mam acrit , aroganta nici atit ... dar sint indignat ca uni inteleg anapoda

:D gresit !! gata este peste 3 ani !! o sa ma ocup foarte curind sa fie prezenta o placa mare

cu informatiile specifice despre constructie !!

asfaltul este gata (se spera) in 1-2 luni .

Nu este nevoie de photoshop de ce ?? sa se vada ca se lucreaza ? ... gresit nu asa se lucreaza

cu sute de utilaje , nu nu !! se lucreaza cu bani !! cu milioane de Euro !!

ce tise pare amuzant cu "aia de va fac circuit cu milioane de euro" ? de ce ? sint foarte curios ?!!

vrei sa zici ca este vrajala cu milioane ?

nu mam prins cu "popa de la tara" ....

ce mai este de facut pina la asfalt ??

Editat de abalamuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asfaltul ca asfaltul...problema mea e unde sunt fetele cu umbrelute....



nu mam acrit , aroganta nici atit ... dar sint indignat ca uni inteleg anapoda

gresit !! gata este peste 3 ani !! o sa ma ocup foarte curind sa fie prezenta o placa mare

cu informatiile specifice despre constructie !!

asfaltul este gata (se spera) in 1-2 luni .

Nu este nevoie de photoshop de ce ?? sa se vada ca se lucreaza ? ... gresit nu asa se lucreaza

cu sute de utilaje , nu nu !! se lucreaza cu bani !! cu milioane de Euro !! (asta nu prea am inlteles-o eu...freaca banii de pamant si apare asfalt? :D )

ce tise pare amuzant cu "aia de va fac circuit cu milioane de euro" ? de ce ? sint foarte curios ?!! (vorbesti de parca o sa se intre gratis ;) )

vrei sa zici ca este vrajala cu milioane ?

nu mam prins cu "popa de la tara" .... (cred ca vrea sa spuna ceva de "vrajeala penala" :D )

ce mai este de facut pina la asfalt ??

pies. unele chestii cu rosu sunt la misto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D nu mam acrit , aroganta nici atit ... dar sint indignat ca uni inteleg anapoda

:D gresit !! gata este peste 3 ani !! o sa ma ocup foarte curind sa fie prezenta o placa mare

cu informatiile specifice despre constructie !!

asfaltul este gata (se spera) in 1-2 luni .

Nu este nevoie de photoshop de ce ?? sa se vada ca se lucreaza ? ... gresit nu asa se lucreaza

cu sute de utilaje , nu nu !! se lucreaza cu bani !! cu milioane de Euro !!

ce tise pare amuzant cu "aia de va fac circuit cu milioane de euro" ? de ce ? sint foarte curios ?!!

vrei sa zici ca este vrajala cu milioane ?

nu mam prins cu "popa de la tara" ....

ce mai este de facut pina la asfalt ??

 

Cum dracu e gata pentru asfaltare???

Ai vazut vreodata cum se face un drum??? Drum, nu circuit, drum.

 

Pai in primul rand se pune un strat de baza, un substrat de cel putin 20cm grosime de pietris, peste care un strat de piatra mare, peste care dupa nivelare se pune ciment + asfalt sau numai asfalt.

Ce e chestia aia acolo, se niveleaza pamantul si se dau la o parte buruienile si gata se toarna asfalt? :lol:

Pai daca se face asa in mai putin de un an o sa fie numai valuri-valuri. Daca peste pamantul ala o sa toarne direct asfalt mai bine nu-l mai fac, o sa iasa cea mai mare tiganie, bani irositi.

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faceti ce faceti si iar o luati pe aratura :D eu vam zis sa va relaxati !!

Nu stiti cu ce se maninca si va invirtiti ca un coi intr-o caldare :D

nu se toarna pe pamint !! nu mai iti da cu presupusul aiurea !!

incercati sa folositi mai des interogativul !! mai lasati afirmativul !!

 

circuitul are adincime de pina la 50 CM de piatra si durosol etc ca nu ma pricep.

in 4-6 zile se pare ca o sa se asfalteze fara stratul de uzura .

 

" ne vedem la start fraierii !! :D "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Balamuc, cum ti-e mana? Tot in gips? :offtopic:

 

 

 

 

Ontopic: Dupa ultimele poze, nu-s nici eu foarte optimist ca o sa ne dam anul asta pe vreun circuit in Romania. Tocmai de aia eu plec la pranz la Hungaroring. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asfalteaza asa peste buruieni?

 

Eu ma gandesc ca, va da cu ceva ierbicid, inainte de asfaltare. Ar fi de rasul curcilor sa dea iarba din asfalt!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Faceti ce faceti si iar o luati pe aratura :D eu vam zis sa va relaxati !!

Nu stiti cu ce se maninca si va invirtiti ca un coi intr-o caldare :D

nu se toarna pe pamint !! nu mai iti da cu presupusul aiurea !!

incercati sa folositi mai des interogativul !! mai lasati afirmativul !!

 

circuitul are adincime de pina la 50 CM de piatra si durosol etc ca nu ma pricep.

in 4-6 zile se pare ca o sa se asfalteze fara stratul de uzura .

 

" ne vedem la start fraierii !! :D "

daca nu te pricepi, si clar nu te pricepi, de ce ii judeci pe altii?! evident, intrebare retorica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

in 4-6 zile se pare ca o sa se asfalteze fara stratul de uzura .

 

" ne vedem la start fraierii !! :D "

ai vreo poza sau ceva detalii? nu de ata dar ai trecut acele 4-6 zile si.... tot n-am auzit nimic.

 

de start nu mai zic......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aho aho copii si frati

inca 2-3 ani mai asteptati

cu motorul sa va dati ........

asa ca tot pe strazi mai bine va " rasturnati".......

 

si cand ma uit la data primului post .....ma apuca rasulul......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

oare la anul va fi gata? :grinbandit:

Pun pariu cu tine pe cit vrei, ca chiar de ai circuit in fatza blocului, o sa te dai de 1 poate 2 ori pe an, si doar o zi. Daca -ti place cu adevarat pista, ai fi mers pina acum, macar pe Secuiesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun pariu cu tine pe cit vrei, ca chiar de ai circuit in fatza blocului, o sa te dai de 1 poate 2 ori pe an, si doar o zi. Daca -ti place cu adevarat pista, ai fi mers pina acum, macar pe Secuiesc.

poate ca a fost omul, nu cred ca ai de unde sa stii.

 

da-mi o parere intre secuiesc si selena. care-s diferentele.

eu am avut intentia in august sa ma duc, doar ca nu am putut ajunge pt ca am avut ceva pb cu incarcarea. am ars vre 5 relee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...