Sari la conținut

Problema lant antifurt


danny_nt
 Share

Postări Recomandate

Din ciclul am avut 2 bile pe una am stricat-o si pe cealalta am pierdut-o..... asa si eu doar ca pe una am rupt-o si pe cealalta am pierdut-o.

Acu sta motorul legat de gard si ma uit la el.

Singura idee e sa tai lantul (ABUS) cu un bonfaier pina or sa-mi iasa ochii.

Voi aveti alte idei mai reusite?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Un prelungitor lung si un flex?

2. Daca are o cheie obisnuita, adica cu dinti pe o singura parte, ai putea incerca aici http://www.bumpkey.us/

3. Exista lacatusi care fac copii dupa butuc. Daca le fac si la "DOMICILIUL butucului", nu mai stiu. Trebuie intrebat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ciclul am avut 2 bile pe una am stricat-o si pe cealalta am pierdut-o..... asa si eu doar ca pe una am rupt-o si pe cealalta am pierdut-o.

Acu sta motorul legat de gard si ma uit la el.

Singura idee e sa tai lantul (ABUS) cu un bonfaier pina or sa-mi iasa ochii.

Voi aveti alte idei mai reusite?

Zi si tu exact ce model e lantul si apoi cum ai rezolvat treaba. Sunt curios cat va rezista pentru ca aceeasi marca am si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off:Chiar sunt curios daca deschizi un Abus cu altceva decat cheia lui.

On: Daca l-ai luat de nou, ai primit un cod atasat, cu care, poti da o comanda la Abus si iti iei o copie. Daca nu, il tai si asta e. Succes

Lantul e modelul asta luat de pe louis:

http://www.louis.de/_2074244df2c123b9968e0...tnr_gr=10001869

Il am de vreo 2-3 ani si nu mai tin minte daca am primit vreun cod ceva la el.

Inca sunt in faza de cautari: batut femeia, batut copii batut vecinii si nu neaparat in ordinea asta, am rasturnat casa si tot nimic.

Deja de la o zi de chin ma gandesc ca o sa-mi ia vreo 2 ca flex n-am prin zona.

Cu azot oare ar merge?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
Cu gura de lup incerci degeaba.

Poti incerca cu un flex, si eu sunt curios daca merge, desi antifurturile astea sunt dintr-un otel aliat al dracului..

 

 

iti arat mai multe filmulete cu lanturi (nu numai abus) care sunt taiate cu gura de lup.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar cheia rupta e la tine intreaga? adica ai cele doua bucati? daca da e simplu...

vin si iti arat maine

Ce bine ar fi fost. Din pacate cheia s-a rupt anul trecut in timp ce eram pe motor :) si a cazut pe undeva iar resul n-am mai pastrat-o.

Desi am umblat pe la o gramada de lacatusi nu prea aveau modelul ala de cheie bruta.

Iar intamplarea cu pierdut chei motor+lant a fost saptamana trecuta sau cam asa ceva.

Iar facutul de cheie dupa butuc mi se pare putin probabila deoarece se gasesc asa de greu chei brute.

Mai sap.

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Stresu are dreptate> mere cu dintii de lup>

 

In plus, te poti specializa in spart apartamente daca ti iese asta

 

Primul link pe care l-ai dat este un fas..

Nici macar nu te-ai uitat ca era un furtun gol, nu era nimic solid sau tare in el.. :)

Inca odata..gura de lup nu prinde pe o zala plina de otel aliat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul link pe care l-ai dat este un fas..

Nici macar nu te-ai uitat ca era un furtun gol, nu era nimic solid sau tare in el.. :P

Inca odata..gura de lup nu prinde pe o zala plina de otel aliat

Ei nu :)

Chiar si mai gros sa fie lantul iei pe rand, intai tai o parte apoi pe cealalta, imi pare rau ca nu mai dau de un filmulet in care testau baietii vreo 5-6 lanturi din care unu singur a luat mai mult de 4-5 min sa il taie, dar chiar si asa tot l-a taiat in final :)

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei nu :)

Chiar si mai gros sa fie lantul iei pe rand, intai tai o parte apoi pe cealalta, imi pare rau ca nu mai dau de un filmulet in care testau baietii vreo 5-6 lanturi din care unu singur a luat mai mult de 4-5 min sa il taie, dar chiar si asa tot l-a taiat in final :)

Da, si eu stiu filmuletul ala, a mai fost postat pe forum. Taiau cel mai cel mai lant ever.. tot cu "gura de lup"..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar o "gura de lup" ca aia din filmuletul respectiv nu se gaseste chiar peste tot si nu e deloc ieftina.

Cel mai simplu si mai ieftin e cu un flex, merge si cu cel mai ieftin flex gasit in piata+ un disc bun sau mai multe proaste, toata smecheria e sa ai rabdare sa nu fortezi aiurea flexul ieftin ca se strica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La lantul meu (tot Abus), codul de cheie l-am primit scris pe un card de plastic. Incearca sa-ti amintesti daca ai avut asa ceva. Sunt curios daca reusesti sa-l tai. Pe al meu scria ca e facut sa reziste si la azot lichid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
La lantul meu (tot Abus), codul de cheie l-am primit scris pe un card de plastic. Incearca sa-ti amintesti daca ai avut asa ceva. Sunt curios daca reusesti sa-l tai. Pe al meu scria ca e facut sa reziste si la azot lichid.

 

 

nu rezista. e marketing. rezista la cantitati infime de azot, daca vreun hot foloseste asa ceva crede-ma ca stie si cum... apropo de gura de lup, eu am taiat tot un abus cu ea. m-a costat un bidon de bere la niste baieti care turnau beton la mine pe strada :alcy: si nu era atat de mare ca cea din filmulet :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La lantul meu (tot Abus), codul de cheie l-am primit scris pe un card de plastic. Incearca sa-ti amintesti daca ai avut asa ceva. Sunt curios daca reusesti sa-l tai. Pe al meu scria ca e facut sa reziste si la azot lichid.

N-am primit nici un card ca l-as fi pastrat. Oricum sfatul primit pe un forum din asta de lock picking e la fel sa-l tai, nu se merita chinuiala...chiar daca l-as desface tot n-am cheie la el.

Si cat ma chinui sa fac alte chei plus alte damblale mai bine dau 25 de euro pe un lant nou. O sa-i pun si astuia un lacat serios si o sa-l tin ca al doiela lant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca de fapt nu stii ce vrei. Daca eram in locul tau, de cand zici ca te-ai enervat cu batut nevasta, copiii, vecinii, copiii vecinilor... cred ca ma enervam in continuare si cumparam flex, taiam gardu, taiam lantul, taiam mobra.. ceva faceam de atunci.. :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man treaba e hotarata. Dar ai vazut ce vreme e, nu-mi vine nici o mitza sa arunc afara dapai pe mine.

Deocamdata nu ma deranjeaza ca sta legata. O sa-l tai zilele astea oricum :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...