Sari la conținut

K1600 GT


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

fornaie misto amg-ul dar nu e ideea mea de masina sport. mie-mi plac astea de dimensiune medie si perfect echilibrate, sa le poti derapa lateral fara sa se invarta - porsche, bmw m3...de-astea. m5 e deja mare. nu visez lambo (nu-mi place) sau ferrari (imi place) dar aston da.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 232
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am un E55 AMG, cu compresor mecanic, care dezvolta 720Nm, cu care am mers doar 40 000km. In timpul asta am facut 80 000 cu motoarele. Intelegeti voi.

Acum cativa ani eram in Brasov, cu o moto BMW k 1200 GT, cu pasagera si toate cutiile. Veneam din Bucurest, cam sacait de radare si poate cam nervos.

La un semafor apare langa noi un Mercedes S63 AMG care incepe s-o ambaleze usor.

Ma uit, un tip mare, solid, la vreo 30 de ani cu o blonda buna alaturi. Eram inca indiferent.

Cand s-a dat verde, V8-ul ala incepe sa catapulteze, cu o bolboroseala grava venita din ceruri, elastic si agresiv Mercedesul inainte.

Cand i-am vazut pozitiile, instantaneu si fara nici o premeditare, mi s-a pus pata si bag mana-n gaz.

Urc in 9000 de ture, schimb, trec pe langa el si ma bag pe banda lui, luand distanta. Opresc in urmatorul semafor, stiti voi, fara sa-l bag in seama.

Apare si el dupa cateva secunde, deschide geamul, baga capul si intreaba:

Bai da ce motocicleta-i asta?

Ma uit la el, absent pe dinafara doar, de data asta, blonda se tavalea de ras pe scaunul ei, si zic:

Ah, am si eu un AMG, dar nu mai merg cu ea, sunt puturoase.

 

 

cam aceasi treaba am facut cu un M6 prin Noiembrie

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc, asa cred si eu. ce nu inteleg baietii astia este placerea de a avea un lucru nou si de calitate.

 

Da ma, Saracii baieti, nu au avut si ei un lucru nou. Vai de capul lor saracii de ei. Dar lasa ca or sa vada ei cu e cand or sa aiba. :crack:

 

asta e marlanie si invidie, nu cred ca mai poate fi incadrata la opinie,doar pentru ca a fost exprimata de un "interlocutor"

 

Nu e vorba de invidie.

E vorba de exprmare.

Cel putin pentru mine nu prea conteaza cati bani are un om. Mi se pare important felul in care se exprima mai ales la adresa celorlati.

 

Faptul ca dispretuiesti un IZH spune multe despre tine. Stii ca in tara inca mai sunt oameni care merg cu Ij-uri su cu Minskuri. Imi sunt prieteni.

Probabil in ochii altora acei oameni nu valoreaza nimic fiindca nu au avut nimic nou pana acum. :baldy:

 

Iar faptul ca acel K1600 a fost laudat in revista lui peste nu valoreaza nimic. Mi se pare ciudat sa mai credem in Mos Craciun mai ales dupa ce am fost in rolul lui Mos Craciun.

Se pare ca totusi singurul lucru pe care nu il poti cumpara cu bani este inteligenta.

Oamenii bogati de afara au rezolvat aceasta problema angajand oameni inteligenti pe langa ei. Romanii mai bine ara muri decat sa isi recunoasca nivelul.

Deci dupa atatia bani nu ati invatat ca articolele din reviste sunt facute la cerere? Adica pe bani. :lol:

Propun ca pe cei care se lauda cu tot ce au sa ii facem europarlamentari. Se incaderaza perfect in becaliometru. Pac, pac, ma intelegi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu au rost astfel de dispute, asa de pasionale. nu pot decat sa il citez pe un coleg de forum, de pe alt topic, se aplica ad literam si aici:

 

OK, inca unul :crack: Sinteti o specie aparte, nu se poate nega asta. Faceti clabuci la gura pentru ce-si cumpara si ce le place altora. In mare parte criticati un produs pe care nu l-ati detinut vreodata, multi nu au atins un produs apple mai mult de 5 minute. Ridicol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu e vorba de invidie.

E vorba de exprmare.

Cel putin pentru mine nu prea conteaza cati bani are un om. Mi se pare important felul in care se exprima mai ales la adresa celorlati.

 

Faptul ca dispretuiesti un IZH spune multe despre tine. Stii ca in tara inca mai sunt oameni care merg cu Ij-uri su cu Minskuri. Imi sunt prieteni.

Probabil in ochii altora acei oameni nu valoreaza nimic fiindca nu au avut nimic nou pana acum. :baldy:

 

Iar cu atacul la persoana. Frate, am folosit IZH-ul de 350 ca exemplu,pentru ca am avut unul(a fost prima mea motocicleta) si stiu ca este o mizerie de 2ruble, cel putin ala in 2 cilindri . Dupa care mi-am cumparat alta pocnitoare de 650 Dnepr, ca de in anii aia daca aveai asa ceva erai cineva.(acum asta ce spune despre mine? ca am fost un prost ca am renuntat la punga de bujii,peria de sarma,bidonul de ulei,trusa de scule...)

 

Acum ar trebui sa ne facem mea culpa pentru ca altii nu-si permit o motocicleta sau nu vor pentru ca-s mai flower-power!? Viata merge inainte cu/fara noi, roata se invarte.

Daca omul are bani si-si permite motor nou in fiecare an bravo lui, ca doar nu ne-a bagat mie,tie sau altuia mana in buzunar.

Cum asta e un forum public, nu scrie ca daca ai bunuri peste 10ooo€ nu poti posta.Iar la final toti ne nastem si murim in k.uru gol,restul sunt detalii.

Cand va/te/ne asezati la masa; cumparati un telefon de fita sau un LED; la pompa la bagat benzina in mobre,... va/te/ne ganditi la aia din Africa sau la batranii si saracii din Ro? Daca da stima, daca nu ...atunci cu ce drept se judeca un om mai instarit.

 

Daca nu este invidie, atunci vorbim de rautate, care este invidie dusa la extrem.

 

Daca topicurile lui DoruBMW, sunt ostentative si "rautacioase" se raspunde tot cu rautate?!

Atunci vin si intreb: CINE E LIPSIT DE INTELIGENTA?!!!

 

pe diferite planuri toti suntem precum DoruBMW, asa ca...sa nu fim ipocriti

Editat de chubby
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ozzy, on 06 January 2012 - 10:53 PM, said:Nu e vorba de invidie.

E vorba de exprmare.

Cel putin pentru mine nu prea conteaza cati bani are un om.

Mi se pare important felul in care se exprima mai ales la adresa celorlati.

 

Faptul ca dispretuiesti un IZH spune multe despre tine.

Stii ca in tara inca mai sunt oameni care merg cu Ij-uri su cu Minskuri. Imi sunt prieteni.

Iar cu atacul la persoana. Frate, am folosit IZH-ul de 350 ca exemplu,pentru ca am avut unul(a fost prima mea motocicleta) si stiu ca este o mizerie de 2ruble, cel putin ala in 2 cilindri . Dupa care mi-am cumparat alta pocnitoare de 650 Dnepr, ca de in anii aia daca aveai asa ceva erai cineva.(acum asta ce spune despre mine? ca am fost un prost ca am renuntat la punga de bujii,peria de sarma,bidonul de ulei,trusa de scule...)

 

Acum ar trebui sa ne facem mea culpa pentru ca altii nu-si permit o motocicleta sau nu vor pentru ca-s mai flower-power!?

Viata merge inainte cu/fara noi, roata se invarte.

Daca omul are bani si-si permite motor nou in fiecare an bravo lui, ca doar nu ne-a bagat mie,tie sau altuia mana in buzunar.

Cum asta e un forum public, nu scrie ca daca ai bunuri peste 10ooo€ nu poti posta.

Iar la final toti ne nastem si murim in k.uru gol,restul sunt detalii.

Cand va/te/ne asezati la masa; cumparati un telefon de fita sau un LED; la pompa la bagat benzina in mobre,...

va/te/ne ganditi la aia din Africa sau la batranii si saracii din Ro? Daca da stima, daca nu ...

atunci cu ce drept se judeca un om mai instarit?!...

 

Daca nu este invidie, atunci vorbim de rautate, care este invidie dusa la extrem.

Daca topicurile lui Doru BMW, sunt ostentative si "rautacioase" se raspunde tot cu rautate?!

Atunci vin si intreb: CINE E LIPSIT DE INTELIGENTA?!!!

 

pe diferite planuri toti suntem precum Doru BMW, asa ca...sa nu fim ipocriti

 

Stimate 'chubby'

Sincere felicitari!

Interventia ta sincera si argumentata este absolut magistrala,

reprezentand calea si speranta spre valoare, adevar si elita!

 

Spre deosebire de indivizii insipizi care isi etaleaza cu "mandrie proleratara" reziduurile anoste

si care isi cauta capital electoral in cercurile populiste...

post-882-0-91343900-1326191144_thumb.jpg

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gresit va rog sa ma scuzati, nu e cea mai tare din parcare ci din lume:

 

http://www.stayonthe...-the-year-2011/

 

la mare distanta de restul ca sa fie treaba clara. si e vorba de gt, cel din titlu, gtl-ul are si el un loc in top.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am spus si eu, cam greu sa se incumete cineva s-o detroneze. Multi ani de aci in colo va fi prima. Dorule ai scapat de cheltuiala. Nu are rost sa le mai schimbi anual. PASTREAZ-O!!!! Si peste 10 ani ii pui atas.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea, vezi ca la masini a iesit cea mai tare masina a anului Opel Insignia. Cea mai tare domne. Deci lasa tu BMW 3, Audi A4, Mercedes C Klasse... prostii pentru tot netotu.

Poti sa indesi topul acela unde te vezi numai cu colonoscopul, are zero valoare, dar daca iti place cum suna acel articol,platit de firma BMW, scoate-l la imprimanta sau pune-l desktop theme.

Noi astia mai modesti ne multumim cu marcile ordinare non-BMW disponibile pt muritorii de rand.

 

Go Bavarian Bull!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Car of the Year 2011: Winner Ferrari 458 Italia

 

172571.jpg

 

172572.jpg

 

SPECIFICATIONS

Configuration Mid-engine, rear-wheel-drive sports car Engine 4.5-?liter V-8 Transmission 7-speed dual-clutch automated manual Power 562 hp at 9,000 rpm Torque 390 ft lbs at 6,000 rpm Curb weight 3,042 pounds Zero to 60 3.5 seconds Top speed 202 mph Base price $230,000 Ferrari, www.ferrari.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Nenea, vezi ca la masini a iesit cea mai tare masina a anului Opel Insignia. Cea mai tare domne. Deci lasa tu BMW 3, Audi A4, Mercedes C Klasse... prostii pentru tot netotu.

Poti sa indesi topul acela unde te vezi numai cu colonoscopul, are zero valoare, dar daca iti place cum suna acel articol,platit de firma BMW, scoate-l la imprimanta sau pune-l desktop theme.

Noi astia mai modesti ne multumim cu marcile ordinare non-BMW disponibile pt muritorii de rand.

Go Bavarian Bull!!

 

 

Car of the Year 2011: Winner Ferrari 458 Italia

SPECIFICATIONS

Configuration Mid-engine, rear-wheel-drive sports car Engine 4.5-?liter V-8 Transmission 7-speed dual-clutch automated manual Power 562 hp at 9,000 rpm Torque 390 ft lbs at 6,000 rpm Curb weight 3,042 pounds Zero to 60 3.5 seconds Top speed 202 mph Base price $230,000 Ferrari, www.ferrari.com

 

:crack: :crack: :lol: :lol:

LMFAO.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil iar se vor enerva multi, dar bmw a castigat in 2011 nu mai putin de 6 premii "Good Design", inclusiv pentru k1600.

 

http://www.bmwblog.com/2012/01/20/bmw-group-design-picks-up-six-2011-good-designtm-awards/

 

 

P90066765-655x436.jpg

 

de fapt, dupa cum se vede, 2 premii au recompensat 3 motociclete, k1600 gt + gtl si noul 650 gs.

 

No fewer than six BMW Group models have received the prestigious 2011 GOOD DESIGN Award: the BMW 6 Series Convertible, the BMW 6 Series Coupe, the BMW 1 Series M Coupe, the BMW ActiveE, and the two motorcycle models BMW K 1600 GT/GTL along with the BMW G650 GS. The annual GOOD DESIGNTM Award ranks as the most celebrated international accolade in the field of product design – and this year once again it honours the outstanding quality of BMW Group Design.

 

Sun_Yellow_3Q_675x500.jpg?v=20110811191737

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1600 GT-ul e ok dpdv al designului,nu as spune ca merita vreun premiu,dar in fine,e ok,dar 650 gs-ul nu stiu cine ar putea spune ca e o motocicleta frumoasa.E urata cu viteze,mi se pare ca seamana foarte mult cu Gollum :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...