Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

La 17.08.2024 la 19:03, Djenavar a spus:

Am o curiozitate, cum puteti sa va trageti casca de 5 ori pe cap la un drym de 200km, am fost depasit de 5-6 ori de aceleasi motoare,  pe care le vedeam/revedeam  intrand si iesind in benzinarii😁

am cunostinte care intr-un sprint nu merg mai mult de 30-40km

deci o fi posibil :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa iau in penis toate curvele blonde, satene, brunete cu SUV-uri! Sa ma pish pe ele si pe fatalaii care le cumpara SUV-uri ca sa si-o ia la laba pe langa ele! Falimentul sa-i manance pe toti!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Nguyen a spus:

Sa iau in penis toate curvele blonde, satene, brunete cu SUV-uri! Sa ma pish pe ele si pe fatalaii care le cumpara SUV-uri ca sa si-o ia la laba pe langa ele! Falimentul sa-i manance pe toti!

 

 


S-a lasat cu daune sau doar cu sperietura?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 20.09.2024 la 17:48, Speedy.K a spus:

S-a lasat cu daune sau doar cu sperietura?

 

Nu s-a lasat cu nimic dar nu le mai suport cand le vad cat de proaste si de nesimtite sunt. Fiind pe mobra vad mult mai bine ce se intampla in trafic iar femeile au devenit o mare problema, mai ales curvetul cu SUV-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi există prioritatea de SUV, unii se simt ca în tanc și nu îi mai interesează nimic. Și dă, inclusiv pe la noi trebuie să casc biiiine ochii (mai ales în intersecții), deoarece multe doamne respectă regulile de circulație cât respect eu zilele de post. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 20.09.2024 la 9:20, Nguyen a spus:

Sa iau in penis toate curvele blonde, satene, brunete cu SUV-uri! Sa ma pish pe ele si pe fatalaii care le cumpara SUV-uri ca sa si-o ia la laba pe langa ele! Falimentul sa-i manance pe toti!

 

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am o dorinta de o lege care sa-ti permita sa-i &&&**(*( o lopata in cap sau doua lopeti in capul acela de (cuvant urat) endemic, de sofer de orice fel (Dar in principiu de camioane marii) care lasa pe sosea    urme de zeci de metri  si zeci de kg  de beton, nisip, ulei , dobitoci sinistri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se da urmatoarea situatie:

 

Sat, merg pe drumul principal, in spatele meu nimeni. Ma apropii de un pod, nimic pe sensul meu, doua masini pe celalalt sens din care una cu semnal stanga. Ma lasa sa ma apropii dupa care trage de volan si imi taie calea ca sa bage Bmw-ul in curte.

 

Claxonez proasta pe sistemul: m.uie fa', la care primesc claxon lung inapoi, pe sistemul: ma pis pe mobra ta.

 

De ce m-a claxonat inapoi? De ce n-a asteptat sa trec, nu era nimeni in spatele meu pe cel putin cateva sute de metri. Care e logica, sa imi explice cineva, ca imi vine sa le fac mobra guler.

 

PS. Pentru baiatul din Bucovina, nu te grabi sa scrii, n-am fost in pericol, am aflat de la horoscop ca mi se va taia calea si eram pregatit.

Editat de SONYC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

17 minutes ago, SONYC said:

Care e logica, sa imi explice cineva, ca imi vine sa le fac mobra guler.

Se intampla frecvent asta, pur si simplu e vorba de aproximare gresita a vitezei cu care te apropii tu. Opreste, se uita la tine, crede ca are timp si face stanga. De-aici si impresia ca te-a asteptat sa te apropii. Eu incetinesc de fiecare data cand il vad pe unul de pe contrasens ca vrea sa vireze la stanga, tocmai sa ma feresc de cei care aproximeaza gresit viteza, distanta samd.

 

Ca idee, urmatoarele combinatii reprezinta red flag pentru mine: cazan + folie neagra in geam, cazan cu antena de emisie-receptie, masina scumpa care iese din curte/intra in curte  intr-un sat vai de mama lui.

 

Editat de Radu Andrei Gabriel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu aproximarea gresita a vitezei e una, dar claxonul inapoi? Care e faza? Mai ca imi venea sa intorc si sa o intreb.

 

Eu daca gresesc imi cer scuze, nu fac gat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Radu Andrei Gabriel a spus:

Incerci sa intelegi sexul frumos? Good luck with that :) 

 

Nici sub forma de gluma n-as incerca asa ceva :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, SONYC a spus:

Asta cu aproximarea gresita a vitezei e una, dar claxonul inapoi? Care e faza? Mai ca imi venea sa intorc si sa o intreb.

 

Eu daca gresesc imi cer scuze, nu fac gat.


Pixdele au devenit foooarte obraznice la faze d-astea de ceva ani.  Prin Bucale mi se intampla des sa mi se arate degetul de cate o fufa d-asta dupa ce comite ceva si o injur, din claxon sau pur si simplu.

Doar ca eu am prostul obicei sa ma intorc dupa ele si sa le blochez cumva in mijlocul drumului. Faza la care se incuie in masina, fireste, si pun mana pe telefon sa-l sune pe "iubi". Dar macar poate nu mai scot degetul mijlociu pe geam data viitoare.

Cred ca in ultimul an m-am intors dupa d-astea de 5-6 ori. Ultima data pe Maniu pe banda doi, blocata in mijlocul traficului. Langa noi masina de locala care m-au amenintat cu amenda. Am scos niste bani din buzunar si i-am intrebat "Cat vreti?" . Au inchis geamul si au plecat, ca se facuse verde si aveau, probabil, vreo misiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buun, deci 1. Nu considera ca a gresit, de aici si claxonul inapoi

                  2.Au frana,,trasa,, un pic si reactioneaza ff greu.

                  3. De asta las femeile sa intre/iasa din trafic doar cand este coada/staionez, degeaba.i faci semn intra/iesi, ea va iesi cand considera nu cand este bine sau corect

                  4. 99% din ele cand le spun dreapta sus/dupa cap, ridica stg si nu nu este o gluma

                  5.Le acceptam ca atare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la sexu’ frumos si misoginie…voi ati observat ca atunci cand gasiti cate o duduie din asta care sta la cedeaza trecerea si o lasi sa se bage in coloana, nici una nu zice un “mersi” din mana / avarii etc?

 

Sugruma volanul ala cu ambele maini si daca ar avea si o a treia mana, si aia ar fi pe volan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu tanc, si la fel am crezu ca o sa sa se fereasca lumea, dar adevarul e ca nu le pasa :) tine mai mult de educatie si caracter decat de ce conduci, tocmai de asta gasesti handicapati indiferent de numarul de roti.
Am vazut 2 binecuvantati pe aceeasi trotineta care au traversat o intersectie mare pe plin rosu printre masini care circulau perpendicular cu viteza, au trecut ca in desene, si au scapat cu viata.

Am ramas PAF.
Un om de genul asta, sau care traverseaza cu nasul in telefon, ma gandeam ca nu o duce prea mult, dar tot astia au noroc cu caruta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, Speedy.K a spus:

Pixdele au devenit foooarte obraznice

 

In contextul potrivit asa si trebuie, sa fie obraznice, dar in trafic nu-i tocmai indicat.

 

Acum 14 ore, Djenavar a spus:

5.Le acceptam ca atare

 

Asta e varianta castigatoare.

 

Acum 13 ore, Ruginel a spus:

Referitor la sexu’ frumos si misoginie…voi ati observat ca atunci cand gasiti cate o duduie din asta care sta la cedeaza trecerea si o lasi sa se bage in coloana, nici una nu zice un “mersi” din mana / avarii etc?

 

Dupa ce ca iti ofera ocazia sa ii admiri frumusetea, vrei sa iti mai spuna si mersi, pai ce facem? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

15 hours ago, Djenavar said:

Nu considera ca a gresit, de aici si claxonul inapoi

Un coleg de-al meu a fost pleznit maxim de o tipa care nu a acordat prioritate. Normal ca nu i-a acordat, ca ea mergea pe contrasens si nu avea semne de circulatie orientate spre ea. Nici macar politistul nu a reusit sa o convinga ca a gresit. Permis luat, contestatie la judecatorie, proces pierdut, si nici asa nu s-a convins.

 

"Ati avut aranjament cu judecatorul, nenorocitilor, ca sa va reparati masina pe RCA-ul meu".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...