Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Admin

Parbrizele astea originale de BMW(poate si la altele)au pe fata si pe dos un fel de folie/lac protector antizgariere, care in timp se exfoliaza si lasa un fel de pete acolo unde s-a dus.

Singura varianta este sa iei la smirghel cam tot lacul ala, o munca de sisif si pe urma polish.

Tu cum ai facut Dane?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parbrizele astea originale de BMW(poate si la altele)au pe fata si pe dos un fel de folie/lac protector antizgariere, care in timp se exfoliaza si lasa un fel de pete acolo unde s-a dus.

Singura varianta este sa iei la smirghel cam tot lacul ala, o munca de sisif si pe urma polish.

Tu cum ai facut Dane?

Am platit 30 de lei la un meserias si mi l-o facut :P

 

Poate astea mai noi asa or fi, insa al meu e din plexi brut, il prelucrezi pana ce iese luna si apoi ii aplici folia.

 

Folia pe al meu e prinsa si pe dunga parbrizului, nu numa chiar pe fata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa mi-a zis mesterul care mi-o montat, care vorba aia, ii profesionist, din asta traieste. Numa aia de stopuri ar tine pe plastic, aia care se pune pe geamuri la masini nu ar tine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cine face furtune de frina la la comanda? sau care are gata facute si le monteaza?

 

Stie cineva cine face furtune de frina la la comanda? sau care are gata facute si le monteaza?

Imi trebuie kitul pentru roata fata la bmw k1200lt din 1999

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu este vorba despre mine.

Este afacerea unui foarte bun prieten si el a avut nebunia sa bage o gramada de bani in scule.

Eu doar il sustin.

Multumesc de catalogare DANE.

Respect!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare la toata lumea.ca sa nu fac comanda degeaba ca dureaza 4 zile m si eu o problema la ambreiaj si sa stau cu mobra desfacuta inca 4 zile.in a 4-a daca accelerez tare imi patineaza ambreiajul.asta e clar ce e.darse mai intimpla sa imi mai si agate vitezele si sa mai ramina si intre ele rontaind pinioaneleinte ele/sa fie si soarele de schimbat sau alt ceva.maneta e reglata ok 12mm cu 6mm si dupa am reglat si cablu.multumesc frumos si distractie placuta de 1 mai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Eu am schimbat discul de ambreiaj la R1150rt în iarna asta. Am comandat Sachs la o cunoÂştință de la Meteor (TROST). L-am luat la un preț bun. Dacă eÂşti interesat, voi încerca să te ajut. Poți să-mi dai PM.

Spor la lucru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am comandat adaptorul pentru diagnoza ca sa mearga si pe mobre 850/1100 inainte de '99 si unelte trebuincioase pentru schimbarea lichidului la mobre cu servofrana. Da, alea care chitzaie cand tragi de maneta/pedala :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare lume buna .

Ma poate ajuta si pe mine vreun posesor de GS 1200 cu o lamurire : am gasit in trusa de chei o cheie ciudata si dupa cum am vazut niste filmulte despre ce fac aceste GS-uri, intreb...se poate modifica garda ,fimiu se plange ca este putin cam inalta .

Ma gandeam ca acea cheie este pentru reglajul la telescop pt modificarea inaltimi.

Scula este de nota 10 ,m-am simntit mai lejer decat pe RT ,dar normal cam iei vantul in freza ,iar pe ploaie ma cam udat pe la scarii,insa per total in 2000 de km adusul a fost super ok .

Multam .

 

Cam aceasta este jucaria

post-60304-0-86594000-1335984949_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma poate ajuta si pe mine vreun posesor de GS 1200 cu o lamurire : am gasit in trusa de chei o cheie ciudata si dupa cum am vazut niste filmulte despre ce fac aceste GS-uri, intreb...se poate modifica garda ,fimiu se plange ca este putin cam inalta .

 

Nu stiu la ce cheie te referi dar nu cred ca se poate modifica garda; in schimb se poate schimba saua cu una mai joasa, fie cu originala BMW, fie, si mai recomandat, cu una de la Touratech sau Wunderlich.

 

Probabil ca stii deja ca avem topic separat pt. R1200GS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Ca idee, mie imi consuma la drum intins, max.130 km/ora, cu parbrizul ridicat intre 5.5-5.7.

Ieri am mers o bucata de vreme cu parbrizul lasat, consumul a scazut la 4.8-4.9 in exact aceleasi conditii de drum!

Am ramas surprins de diferenta asta..

Ca sa ne dam seama cita importanta are orice detaliu atunci cind se discuta de consum!

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare lume buna .

Ma poate ajuta si pe mine vreun posesor de GS 1200 cu o lamurire : am gasit in trusa de chei o cheie ciudata si dupa cum am vazut niste filmulte despre ce fac aceste GS-uri, intreb...se poate modifica garda ,fimiu se plange ca este putin cam inalta .

Ma gandeam ca acea cheie este pentru reglajul la telescop pt modificarea inaltimi.

Scula este de nota 10 ,m-am simntit mai lejer decat pe RT ,dar normal cam iei vantul in freza ,iar pe ploaie ma cam udat pe la scarii,insa per total in 2000 de km adusul a fost super ok .

Multam

Garda o poti schimba da foarte putin si costa destul de mult pentru cat primesti... Este la Wunderlich o parghie dinaia reglabila care o montezi in locul bratului ala de deasupra cardanului. Daca faci modificarea asta, iti scade cam 2 cm garda si se simte mai bine pe curbe mobra, insa costa undeva la 350 eur daca nu ma insel :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cine face furtune de frina la la comanda? sau care are gata facute si le monteaza?

 

Imi trebuie kitul pentru roata fata la bmw k1200lt din 1999

 

Am rezolvat o mare problema la frina fata, am montat 2 furtune metalica luate de la o motocicleta japoneza (de la un vinzator de motociclete sh) si acum fiecare etrier are furtunul sau, daca cumva se sparge unul, se poate anula si ramii cu cealalta parte.

post-48168-0-96995100-1336133166_thumb.jpg

post-48168-0-28300900-1336133185_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...